Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2013., 17:43   #61
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Reko je kolega neki dan (par postova ranije) preko cega ide na tekuci (doslovce PBZ) i od kud.

Ali osobno, ne pada mi na pamet vuc nista tu kod nas. Ste vidli da su blokirali racune ekipi po Kanadi zbog toga. Ne treba mi blokada racuna sa kreditom i djetetom zbog povucenih 500 kuna pogotovo kod nas gdje banke ne znaju sto je paypal a bitcoin mogu samo sanjat. Da ne pricam o financijama u drzavi. Radje cuvam. Pa jednog dana ako/kad ce btc vrijedit 49485948594 $, prodam i isplatim na kajmanske otoke (citaj - moze i Slovenija), posto cu onda, khhm, imat i za kartu do tamo
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 18:11   #62
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
HNB je dopustio trgovinu Bitcoinom u HR... link

Dakle, problema i blokadi ne bi trebalo biti...
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2013., 19:32   #63
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Majnate ovdje. Domaci mine je proslost. Cloud mining je the new shit.

Svako jutro u 6 sati sjedne na adresu.
Da, ali gdje uzet početni BC za ovaj paket?

EDIT: Čekaj, ovaj najmanji paket je oko 35€ !! protuvrijednosti? WTF?

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 11.12.2013. u 19:42.
  Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 19:58   #64
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa 10gh paket je onak 400-500baksa, a ispod toga imho nemaš kaj (trenutno) tražiti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 21:57   #65
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Ljudi moji bitcoine se neisplati mine-at s gpuima vise.. odite na druge valute. Ltc je jos kolko tolko isplativ dok ne dodju asic masine; vec su prvi testni cipovi ugledali svjetlo dana..
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 22:40   #66
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Ne kuzim kako netko uopce moze isplatiti tu investiciju od 450$ u 10GHs miner, a kamoli ista zaraditi :/
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 17:11   #67
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
samo da potvrdim zox-ove navode, therocktrading.com zbilja radi... upravo mi leglo na tekuci u kunama 512kn za 3 LTC-a, banka uzela jos 7.50kn provizije za priljev. U cetvrtak je poslano na obradu, dakle zbilja 2-3 radna dana!
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2013., 23:46   #68
RaZ0R911
Premium
Moj komp
 
RaZ0R911's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Šemovci
Postovi: 83
Čisto iz zatiželje skinuo sam GUI Miner.

Vadim 490Khs prosječno.

Dali je to dovoljno za ostvarit nešto ili nije?..
__________________
Pošteni trgovac:
1 2 3
RaZ0R911 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2013., 23:51   #69
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
po trenutnom diff nije baš neki raj iskreno... ~0.1ltc u 24h što je mizerija.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 02:14   #70
AbAdd0n
Premium
Moj komp
 
AbAdd0n's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
O bože kuda minirati bitcoin ili litecoin??
Pa gdje su oni po profitabilnosti od jednog Worldcoina??
Da ne spomenem koliko je uopce bolji coin od ijednog drugog.
__________________


test konfa
AbAdd0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2013., 14:10   #71
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ja uskoro pokrećem sysscoin, desetina sysscoina će se zvat naranvno pupocoin . Uskoro više
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 16:18   #72
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
po trenutnom diff nije baš neki raj iskreno... ~0.1ltc u 24h što je mizerija.
Ne znam ... dvije 7950 i jedna 7750 mi u normalnom radu daju 0.3 - 0.4 dok navinute (samo za test) pumpaju 0.6 - 0.7 dnevno (1.35 - 1.40 Mhash).

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja uskoro pokrećem sysscoin, desetina sysscoina će se zvat naranvno pupocoin . Uskoro više
Yup, tu je problem.
Dok se BTC ustabili i prihvati kao normalna valuta (za jedno pet - deset godina) bude mjesta za još jednu, max dvije alternative.
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 16:27   #73
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Ne znam ... dvije 7950 i jedna 7750 mi u normalnom radu daju 0.3 - 0.4 dok navinute (samo za test) pumpaju 0.6 - 0.7 dnevno (1.35 - 1.40 Mhash).



Yup, tu je problem.
Dok se BTC ustabili i prihvati kao normalna valuta (za jedno pet - deset godina) bude mjesta za još jednu, max dvije alternative.







Lol. Ziher cemo vidjet izmisljenu valutu koja nastaje iz nicega kao ravnopravnu.

Zaradite sad dok se moze i dok stvar ne pukne skroz. I nemojte se zavaravati da je ovo nesto dugorocno.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 16:45   #74
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Lol. Ziher cemo vidjet izmisljenu valutu koja nastaje iz nicega kao ravnopravnu.

Zaradite sad dok se moze i dok stvar ne pukne skroz. I nemojte se zavaravati da je ovo nesto dugorocno.
Za razliku od ostalih valuta koje imaju pokriće?
Tak dugo dok ga je moguće mijenjati i/ili kupovati s njim, neće propast ...

Uostalom, ja sam zaradil s BTC -om dovoljno, mineri rade čist zato jer je računalo upaljeno 24h i podešeni su tako da ne smetaju u radu.
Kak bu bilo i kaj se bu desilo s LTC - don't care.
Dao Bog da se iznenadim jednog lijepog dana ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 17:08   #75
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Pretpostavljam da se ovo ne isplati niti pokušavat kao nemam neku ludu grafičku, ako ne i više njih?
__________________
brodjo je online   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 17:10   #76
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Ostale valute nisu nastale iz nicega, nego su nastale u normalnoj ekonomiji. Ja tebi napravim ovo, ti mene zauzvrat napravis ono ili mi das novce. Rad u zamjenu za novac.
Bitcoin je nastao iz nicega (zapravo, struja se trosi, koja se placa pravim novcima), uz puno sumnjivih stvari, i zacetnika koji vjerojatno posjeduje ogromnu kolicinu. A da uopce ne pricam o tecaju, koji ovisi iskljucivo o tome koliko ljude trenutno zanima bitcoin.

Mislim da nije dobro sto se u temama o bitcoinu rijetko nalaze svi argumenti protiv njega, i objasnjenja zasto bi bitcoin mogao propasti (od strane ljudi koji se razumiju, ne laika poput mene). Vidio sam da se sada, u doba visoke cijene, jako puno ljudi opeklo.
U krajnjoj liniji, kad se vidi kako je bitcoin nastao, te kako se trguje s njime, moze se naci puno poveznica s piramidalnim prijevarama.


Velim, super je sto su neki ljudi poput tebe zaradili sada dok je hype, ali lose je da onda svi steknu dojam da ce tako biti i u buducnosti. Ako se ne ostvari neki znacajan napredak (a s obzirom na vijesti iz Kine, bas i nece), onda ce puknuti u jednom trenutku slicno kao piramidalne i postati prakticki bezvrijedan. U odnosu na sysscoinove, dogecoinove i ostale sad ga drzi samo ime. Ako Kinezi odluce kupiti milijardu sysscoinova...
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 17:28   #77
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Pretpostavljam da se ovo ne isplati niti pokušavat kao nemam neku ludu grafičku, ako ne i više njih?
ne treba ti neka luda grafa, pozeljno da je AMD, npr. R9 270x kojih ima u ducanima po 1500-1600kn, sa svojih 430Kh/s proizvodio bi 1 Litecoin svakih 6-7 dana ako ostane na trenutnom diffu. Problem je sto je pala vrijednost LTCa sa skoro 50$ (u jednom trenutku) na 15-20$.

Naravno kad zadovoljis hardver, mozes majnati i druge valute (dogecoin itd)

nVidia kiksa debelo za AMD-om, pa tako tvoja 550Ti radi samo 50-80Kh/s pa ne pokusavaj s njom
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 17:34   #78
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Ostale valute nisu nastale iz nicega, nego su nastale u normalnoj ekonomiji. Ja tebi napravim ovo, ti mene zauzvrat napravis ono ili mi das novce. Rad u zamjenu za novac.
Bitcoin je nastao iz nicega (zapravo, struja se trosi, koja se placa pravim novcima), uz puno sumnjivih stvari, i zacetnika koji vjerojatno posjeduje ogromnu kolicinu. A da uopce ne pricam o tecaju, koji ovisi iskljucivo o tome koliko ljude trenutno zanima bitcoin.

Mislim da nije dobro sto se u temama o bitcoinu rijetko nalaze svi argumenti protiv njega, i objasnjenja zasto bi bitcoin mogao propasti (od strane ljudi koji se razumiju, ne laika poput mene). Vidio sam da se sada, u doba visoke cijene, jako puno ljudi opeklo.
U krajnjoj liniji, kad se vidi kako je bitcoin nastao, te kako se trguje s njime, moze se naci puno poveznica s piramidalnim prijevarama.


Velim, super je sto su neki ljudi poput tebe zaradili sada dok je hype, ali lose je da onda svi steknu dojam da ce tako biti i u buducnosti. Ako se ne ostvari neki znacajan napredak (a s obzirom na vijesti iz Kine, bas i nece), onda ce puknuti u jednom trenutku slicno kao piramidalne i postati prakticki bezvrijedan. U odnosu na sysscoinove, dogecoinove i ostale sad ga drzi samo ime. Ako Kinezi odluce kupiti milijardu sysscoinova...
BTC je preživel puno veće probleme od trgovine u Kini.

Za tvoj info, ni ostale valute nemaju ništa iza sebe osim obećanja, tj. povjerenja.
Ili misliš da se sav novac koji kola da odštampati ili pretočiti u neki plemeniti metal

Ko je stekel dojam da će se moći zaraditi na njemu u budućnosti?
Nadam se niko jer je to sad u sferi ASIC -a.
Da se sa par grafa još kaj sitno povuć, ali LTC je daleko isplativiji (i riskantniji).
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 20:05   #79
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Koliko sam razumio, trenutno se BitCoin ne isplati mineati, jedino Litecoin i Dogecoin i neki treći (?), pa onda eventualno tradeati za BitCoin?

Pratio sam neki guide za Litecoin i uspio dobiti nekih 405 khash/s za GUI Minerom i 7870 na 1000/1450 što bi rezultiralo sa dnevnim dobitkom od 0.13 LTC ili 1.6€, ali vidim ima tu još nekih troškova oko poola što baš i ne razumijem.

Okaniti se ćorava posla ili...?
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 20:37   #80
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Trebas si u tu računicu stavit i cijenu struju za pc koji bit trebao radit 24/7...
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2013., 18:02   #81
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Sto se cijene struje tice, ako sam dobro izracunao, setup koji trosi 650W, bi mjesecno platio 468kWh struje?! To je oko 450kn, a u mjesec dana sa 1000KH/s se moze napraviti oko 8-10 LTC-a ilitiga 153 USD sto bi bilo oko 840 kn... dakle 400 kn zarade mjesecno? Sa LTC-om na 17 USD...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2013., 19:56   #82
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,909
Vidim da nitko ne uzima u obzir da je težina narasla 2.5 puta u odnosu na prije mjesec dana što znači jednako toliko manji prihod po hashrateu. Drugim riječima, prije mjesec dana je jedna 280x iskopala 0.47LTC na dan, a sad tek 0.2LTC.

Odnos LTC/$USD također prilično varira. Sve je to dosta turbulentnije je nego s BTCom prošle godine u ovo vrijeme kada su vrijednosti i ekvivalentne težine bile tu negdje.

Upitno je koliko se u svemu tome može dugoročno nešto planirati.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2013., 20:55   #83
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Ja planiram doc do 3 LTC-a i prebacit si ih na burzu, prodat po najvecoj cijeni koja bude (trebala bi biti bar 18$), i cekati dok ne padne opet na 14-15$... i onda ih opet kupiti... pa tako u krug, da vidim da li se na taj nacin moze nesto zaraditi... inače hashrate mreze je dosta pao, od nocas/sutra diff bi opet trebao biti ispod 3k. Vidjet cemo dokle ce padati
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2013., 19:45   #84
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Diff LTC-a pao na 2919, sljedeci predvidjeni je 2800... osim ako jos ne padne hash mreze... sto me ne bi cudilo jer ekipa masovno prelazi na druge valute... pitam se sto ce se onda dogoditi s cijenom LTC-a?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 15:29   #85
MarKill
N/A
Moj komp
 
MarKill's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 434
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
samo da potvrdim zox-ove navode, therocktrading.com zbilja radi... upravo mi leglo na tekuci u kunama 512kn za 3 LTC-a, banka uzela jos 7.50kn provizije za priljev. U cetvrtak je poslano na obradu, dakle zbilja 2-3 radna dana!
Koja banka, koji tip racuna, nisi imao nikakve probleme nakon sto su ti sjeli novci?
Mislim da je btc spreman za novi pad, tak da bi trebal cim prije konvertirati/isplatiti.
__________________
MarKill je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 15:55   #86
zormar
Premium
Moj komp
 
zormar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 73
Citiraj:
Autor MarKill Pregled postova
Koja banka, koji tip racuna, nisi imao nikakve probleme nakon sto su ti sjeli novci?
Mislim da je btc spreman za novi pad, tak da bi trebal cim prije konvertirati/isplatiti.

"BTC spreman na novi pad"? Otkud ti takve gluposti?
zormar je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 16:25   #87
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor MarKill Pregled postova
Koja banka, koji tip racuna, nisi imao nikakve probleme nakon sto su ti sjeli novci?
Mislim da je btc spreman za novi pad, tak da bi trebal cim prije konvertirati/isplatiti.
PBZ, obicni tekuci kunski racun, nikakvih problema osim naknade od 7.50 kn koje je banka uzela.

frend je u RBA i isto ima tekuci, ali nisu mu htjeli/mogli napraviti konverziju EUR u kn pa se novac vratio Rocku.

drugom liku koji je u Erste su za dolaznu transakciju naplatili 150 kn!!!

tako da pazi gdje primas, mozda najbolje otvoriti devizni pa si miran...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 18:27   #88
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Ant-miner U1 USB miner 1.6GH/s Overclock 2.2GH/s AntMiner

Pošto sam seljak kad je u pitanju BTC tematika, koliko para to može donijeti mjesečno? Gledam da uzmem 1-2 komada. Trend je u padu, to je jasno,
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 18:53   #89
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Bluzer... BTC se ne isplati majnat vise tako da zaboravi na te USB ASIC-e, sa 4.4 GH/s radio bi 24 USD mjesecno. S tim sto za 13 dana difficulty BTC-a ide gore, pa bi jos manje proizvodio. Hvataj se alternativnih valuta poput LTC-a i WDC-a. (cisto za usporedbu, sa R9 290 i 7850 radim oko 200$ mjesecno drzeci se samo LTC-a iako ima jos boljih i profitabilnijih valuta)
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 00:02   #90
MarKill
N/A
Moj komp
 
MarKill's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Međimurje
Postovi: 434
Sjeli su novci danas na PBZ tekuci
U subotu oko podneva sam zatrazio isplatu i danas popodne su novci vec bili gore, kaj me iznenadilo, jer na Rockovoj stranici pise da treba 2-3 radna dana.
Od pocetnih 150 eura na racun mi je sjelo 146.5 (1% za BTCEUR konverziju, 2 eura withdrawal) minus 7.5 kn koje PBZ uzima za obradu deviznih doznaka, uglavnom sve stima na lipu.

A kaj se tice majnanja...vecinu vremena kopam na middlecoin poolu koji se automatski salta na najprofitabilnije scypt coine, konverirtira ih u BTC i isplacuje svaki dan oko 3:30 po nasem vremenu. U zadnjih 10 dana cetiri 280X su zaradile oko 0.33 BTC.
__________________
MarKill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na