Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2014., 21:54   #751
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
ED više nema ni bijelog ni crnog na skladištu, sve rasprodali.
Ja sam danas dobio poruku da je moj crni "rezerviran", što god to značilo. Nadam se da ću biti vlasnik NX 2000 do kraja tjedna
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 00:04   #752
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
http://www.index.hr/rouge/clanak/sla...ne/738602.aspx

Peter Lindbergh s Panasonic GF1 + 20mm F1.7 oko vrata

@Tomy B.
Brojka zooma je irelevantna jer ne govori ništa o objektivu ali eto, ako baš želiš znati, da dobiješ koliki zoom ima neki objektiv uzmi gornju brojku i podijeli je s donjom. 50/20=2.5 x zoom.
Za cijene NX sustava ne znam.
Koliko bi ovaj bio zoom Canon "75-300mm DC"Ultrasonic !Ovo izgleda nesta ultra veliko
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	41dmKbw7dTL.jpg‎
Views:	166
Size:	23.9 kB
ID:	13295  
Jole911 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2014., 06:30   #753
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,389
Vi, koji ste ga dobili, da li se s njime dobiva šta softvera za obradu fotki? Vidim da je u USA bundlan Adobe Lightroom s njime.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 06:55   #754
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,322
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Vi, koji ste ga dobili, da li se s njime dobiva šta softvera za obradu fotki? Vidim da je u USA bundlan Adobe Lightroom s njime.
tako je
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 11:24   #755
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,389
Najs
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 18:42   #756
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Danas su dobili crne NX2000, sutra šalju, u četvrtak kod mene.
Coconut ti je stigao NX2000, su ti poslali? Ti si ga još naručio kada je bio "in stock".
Btw lako se nabavi i Photoshop osim ako nije za poslovne svrhe gdje se gleda licenca.
Koliko sam skužio Adobe Lightroom je Paint u usporedbi s PS i nekim drugim alatima. No lijepo da dolazi
Tek sam sada gledao cijene NX-a u drugim dućanima gdje je od 3500-3800kn (s dodatkom EV prije modela) . Kako ga ED prodaje za 1300kn to je super cijena.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 18:49   #757
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,389
Nije mi još ni najavljen ni od njih ni od Overseasa. Išao sam danas gledati 'svoju' stranicu na njihovom webu i tamo nema ništa novoga osim da je naručen i da je na dostupan.
Preko vikenda sam bio kod frenda koji radi sa Lightroomom i čini mi se solidno sposoban alat. Doduše, fotke koje je snimio nije ni Bog mogao popraviti jer je vrijeme u Rovinju (hint: Red Bull Air Race) bilo koma za slikanje. Oba dana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 19:08   #758
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Mala napomena: Lightroom nije paint u odnosu na photoshop, jednostavno su različite kategorije programa.

Lightroom cilja na katalog fotografija i njihovu manipulaciju sa minimalnim korekcijama, ili da preformuliram: sa korekcijama osnovnih stvari koje su parametri fotografije, znači ISO osjetljivost, ekspozicija, korekcije krivulja boje itd.

To je drugi modul i treći modul je print - sad tu je možda malo spetljano u početku ali radi se sve preko templeta. Hint: skinite si sa web.a ako želite kolaž od fotki ili možda za facebook zid itd. (ima svačega).

Znači ukratko: alat za povuć slike iz digitalca, tagirat ih pregledat, odbacit viškove (koji već nisu izbačeni iz digitalca) korigirat ih (tipa crop, ekspozicija, boje) i printat.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 19:10   #759
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,671
Daleko je Lightroom od toga što si ti napisao. Ne samo korekcija osnovnih stvari, nego svi advanced alati potrebni profesionalcima.
Čak i izrada photo booka.

Nikako ne podcjenjivati Lightroom. Ukoliko nekome ne treba, rado bih ga udomio
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 19:52   #760
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,511
Jedna licenca znači zapravo dvije instalacije. Ja se također javljam za udomljavanje Da proširim na tri instalacije.

I da, kao što je Ivan rekao, ne podcjenjivati LR jer ima sve što treba imati jedan program za obradu fotografija. PS je daleko opširniji program, ali za hrpu drugih stvari...

Jedini s nekim bezveznim korekcijama je Photoscape, ali s obzirom da je for free i da je to ionako za ove sto "fotošopiraju" slike iz WC-a za Face... I za Ovakve
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2014., 20:02   #761
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,671
Čuj njega, jednu već ima
Neki nijednu, khm

Uglavnom, Lightroom je strogo fotografski orijentiran i rekao bih da je za obradu fotki jači od Photoshopa i nema neku konkurenciju. Photoshop je više orijentiran na manipulaciju fotkama.
Igram se s DxO Optics i božesačuvaj kakav je to workspace i logika
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 20:06   #762
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,017
Pozdrav

koliko se može dobit za ovog djeda? Fujifilm s9600

Mažen i pažen, uredno stanje. U paketu s eneloopicama i lowepro torbicom?

tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 20:40   #763
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Kako se na ebayu prodaju za 20 funti, rekao bi oko 200-300kn kod nas.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 21:19   #764
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
NAjbolje jos da plati cevape nekome kad ga uzme. Nemoj lupati gluposti, nhf.

To sta si ti gledao su aukcije i ebay nije ogledni primjer za procjenu.
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 21:24   #765
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čuj njega, jednu već ima
Neki nijednu, khm

Uglavnom, Lightroom je strogo fotografski orijentiran i rekao bih da je za obradu fotki jači od Photoshopa i nema neku konkurenciju. Photoshop je više orijentiran na manipulaciju fotkama.
sad me vučeš za jezik i to gadno, ajd baš me zanima izgleda da sam nešto propustio pa ću pitat : Šta to lightroom ima a photoshop nema za "obradu fotki"?

Koji su to "advanced alati"? Evo gledam modul develop nema ništa što mi RAW plugin za PS ne nudi. Da se razumijemo meni su "parametri fotografije" - sve što se može korigirati na jednoj RAW fotografiji. Znači manipulacija po kanalima i sve što uz to ide.

Gledam ostale module oni su priča za sebe i ne nude nikakvu "obradu fotki" .... sad gdi ja njega podcjenjujem, tj. šta sam propustio ?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 22:49   #766
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Ima li Lightroom "brush", tj. kist. Dodavanje teksta, bordera oko teksta, filtera slike, generiranje neba na odabranoj površini, odabir djela slike i mijenjanja boje, kanala itd.
PS je puno napredniji a većina kućnih korisnika ionako ima "piratebay" ps pa ih nije previše ni briga ako se uz fotić dobije besplatni alat.
Inače Kokos, pitaj na chatu ED kada će ti poslati (chat im je dostupan oko 10-14h). Ja mislim da sam ih tako najviše ubrzao i dobio odgovore.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 00:41   #767
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,671
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
sad me vučeš za jezik i to gadno, ajd baš me zanima izgleda da sam nešto propustio pa ću pitat : Šta to lightroom ima a photoshop nema za "obradu fotki"?

Koji su to "advanced alati"? Evo gledam modul develop nema ništa što mi RAW plugin za PS ne nudi. Da se razumijemo meni su "parametri fotografije" - sve što se može korigirati na jednoj RAW fotografiji. Znači manipulacija po kanalima i sve što uz to ide.

Gledam ostale module oni su priča za sebe i ne nude nikakvu "obradu fotki" .... sad gdi ja njega podcjenjujem, tj. šta sam propustio ?
Ima jednostavniji i brži workflow. Možda ti ne zvuči bitno, ali kad dođem s 10GB RAW fotki doma, ne pada mi na pamet raditi s Photoshopom. Stavljam karticu u čitač, Lightroom se pokreće i importa sve fotke na predviđeno mjesto. Brzi pregled i eliminacija loših. Organizacija ostatka. Precizna obrada nekoliko i kopiranje postavki na ostatak pa fine tuning i njih. Ono što treba retuširati označim i pošaljem u Photoshop, ostatak stavim na Develop u određeni folder i s određenim postavkama. Dok Lightroom eksportira, u Photoshopu retuširam ostatak.

Ok, možda koristiš Bridge, ali Photoshop nema nikakav sustav katalogizacije i organizacije fotki. Dok ja ovaj posao odradim u 3h, ti ćeš izgubiti minimalno 6 radeći sve to u Photoshopu, a da ne pričam o potrošnji resursa kad u Photoshopu istovremeno otvoriš desetak RAW fotki.

Meni je od Camera RAW-a u Photoshopu muka, pogotovo kad kreneš raditi HDR iz više ekspozicija. Ne znam kome su oni slideri za HDR jasni.
Bez Photoshopa se ne može u nekim slučajevima, ali ako nisi amater s kompaktom kojem je JPEG iz aparata odličan, Lightroom će ti uštediti vremena i vremena.

Ako ti Lightroom još uvijek ne treba, rado te ga oslobodim i počastim pivom
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ima li Lightroom "brush", tj. kist. Dodavanje teksta, bordera oko teksta, filtera slike, generiranje neba na odabranoj površini, odabir djela slike i mijenjanja boje, kanala itd.
PS je puno napredniji a većina kućnih korisnika ionako ima "piratebay" ps pa ih nije previše ni briga ako se uz fotić dobije besplatni alat.
Imaš adjustment brusheve, spot removal i još neke takve alate.
Moraš shvatiti da Lightroom nije alat za fotomanipulacije nego za obradu RAW-a.

Sve što ti želiš od Lightrooma, Lightroom (hvala bogu) nije.
Ps je alat za obradu i izradu piksel grafike. Lr je alat za obradu RAW fotografija. Ako želiš manipulirati fotkom u smislu da joj dodaješ druge elemente, Lr nije alat za tebe.

Također, ako ti Lightroom ne treba, javi se za pivu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 01:34   #768
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pa iz istog razloga koristim Lightroom, a ne PS. Recimo da mi sam workflow nije pao napamet kad si spomenuo "obradu fotki", taj pojam me više vuče na nekakvo obrađivanje fotografija u stilu fotomanipulacije zato mi nije bilo jasno kak je ovaj "jači".
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 01:48   #769
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Lightroom je ZAKON za izbor, usklađivanje, korekciju i pripremu za finalnu obradu u PS-u (bilo putem akcija ili custom), pogotovo kad radiš sa puno teških RAW datoteka.

Photoshop je super za manipulaciju na određenom slikom.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 09:32   #770
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Ja se isto javljam za udomljavanje Lightrooma. Voljan sam platiti nešto novaca da vam fotić učinim još jeftinijim Javite se na PM.

Lightroom i Photoshop su dvije različite kategorije alata. Lightroom je digitalni dark room za razvijanje fotografija. Ako ne slikate u RAW formatu imate minimalne koristi od njega. Eventualno za katalog.
Lightroom je nedestruktivan. Nikada ne mijenja originalnu datoteku. Sve izmijene se apliciraju prilikom exporta u jpeg.
Lightroom i Photoshop se prirodno nadopunjavaju ali međusobno nisu konkurencija niti jedan može zamijeniti drugog.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 09:55   #771
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
NIsam ga uopće očekivao danas.
Netko me danas u 8.30 zvao i probudio me, kada ono Overseas i govore "možete se spustiti dolje, imamo paket za vas, 1300kn, Extream Digital.
I eto, udomio crnog NX2000, u paketu se doista nalazi i Adobe Lightroom 4 koji koliko vidim se prodaje za oko 100$ ili oko 1000kn u našim dućanima.
http://prntscr.com/3agkxb
Taj Lightroom ću nekome dati jer mi ionako ne treba. No lijepo je da za 1300kn dobijete fotić i softver vrijedan pola tog iznosa.
Sada kada sam ga dobio, moram reći da mi je crni puno ljepši od bijelog.
Inače koliko sam vidio ED je ostao bez NX-a.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 11:26   #772
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
Ma mislim da ED možda i više ne bu dobival NXa..
U Samsung dućanu su na sniženju, 1999kn..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 12:34   #773
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Lightroom 4? Šteta... Da je bar petica...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 12:40   #774
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Ti je za kurvanjska politika Adobea da svaku novu verziju naplaćuju dodatno i ne nude raw konverter za nove aparate za stare verzije softvera
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 13:56   #775
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Ne zelim zivcirati ljude no cuo sam da ED na velikim snizenjima (ne kod nas nego vani ali pitam se zasto bi kod nas bilo drukcije) uglavnom prodaje refubrished proizvode.
Nije to neki problem, dobije se puna garancija i proizvod je cak "testiran". Dapace, uz ovakva snizenja ja bi iskljucivo kupovao refubrished elektroniku.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 13:58   #776
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ti je za kurvanjska politika Adobea da svaku novu verziju naplaćuju dodatno i ne nude raw konverter za nove aparate za stare verzije softvera

Adobe nema ni Creative Cloud u HR. Bila je ona neka ponuda u CC-u za fotografe PS+Lightroom za $10 mjesečno. To bih uzeo bez razmišljanja. Ali NULA BODOVA! Dobrodošli na balkan.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 15:13   #777
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Ne zelim zivcirati ljude no cuo sam da ED na velikim snizenjima (ne kod nas nego vani ali pitam se zasto bi kod nas bilo drukcije) uglavnom prodaje refubrished proizvode.
Nije to neki problem, dobije se puna garancija i proizvod je cak "testiran". Dapace, uz ovakva snizenja ja bi iskljucivo kupovao refubrished elektroniku.
NX2000 iz Edigitala je original, iz tvornice novi.
Uvoznik je Sacta Domenica, godina uvoza i proizvodnje:2014.
Makar tako piše na kutiji. Jamstvo se ostvaruje u MRservisu.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 16:10   #778
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,389
Nakon malo dopisivanja, dobio sam od njih mail da će mi biti isporučen u petak. Ujedno sam izvršio uplatu netbankingom da ne trčim do bankomata podići lovu za dostavljača jer ne volim imati toliko love u kući.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 17:58   #779
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
NX2000 iz Edigitala je original, iz tvornice novi.
Uvoznik je Sacta Domenica, godina uvoza i proizvodnje:2014.
Makar tako piše na kutiji. Jamstvo se ostvaruje u MRservisu.
Naravno da je original. Refubrished znaci da je povucen iz prodaje ili vracen u garantnom roku zbog nekog nedostatka, vracen u tvornicu i tamo je taj nedostatak otklonjen. Takva elektronika se zatim ponovo prodaje pod oznakom "refubrished" koja u nekim zemljama po zakonu mora biti istaknuta a u nekima ne.
To ne znaci da je taj komad elektronike po icemu gori od onog u normalnoj prodaji, cak je i detaljnije testiran.
Za ovo sam doznao prije nekoliko godina dok Extreme Digital jos nije postojao kod nas. Prijatelj koji zivi u Madjarskoj mi je pricao kako u tamo postoji ducan Extreme Digital u kojem su takve akcije cesto i da se vrhunske stvari mogu kupiti za pola ili cak trecinu cijene i da on tamo sve kupuje.

Imam mirrorless aparat, a da nemam i ja bi sigurno ovo kupio.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2014., 18:22   #780
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,654
Bilo kako bilo za 1300kn nema se kaj puno tu razmisljat.
Kaj se mene tice nek stavljaju jos proizvoda refubrished, po diskontnim cijenama..
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na