Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2022., 10:50   #1
atjeroid
dežurno smetalo
Moj komp
 
atjeroid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 286
Windows 10 - antivirus ne radi

Pozdrav,

Imam jedan problem, ugrađeni Windows 10 antivirus mi ne radi, niti mi se ne pojavljuje u "Pregled sigurnosti uređaja". Jel ga moguće kako reinstalirati ili ponovno pokrenuti?
atjeroid je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 11:27   #2
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
ja bi krenuo od updejta, odvrti windows update do kraja sve pa vidi ako će se rješit problem s tim
kiki86 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2022., 20:57   #3
atjeroid
dežurno smetalo
Moj komp
 
atjeroid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 286
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
ja bi krenuo od updejta, odvrti windows update do kraja sve pa vidi ako će se rješit problem s tim
Probao updejt, sve odvrti, ikone nema. Probao Update assistant. Isto nema.

Situacija kao na fotkama: https://ibb.co/WV2MR7x
https://ibb.co/L9R0B9q
atjeroid je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 21:28   #4
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005
imaš neki drugi av instaliran koji ga je možda isključio?

jesi probao od microsofta upute: link
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 21:39   #5
atjeroid
dežurno smetalo
Moj komp
 
atjeroid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 286
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
imaš neki drugi av instaliran koji ga je možda isključio?

jesi probao od microsofta upute: link
Imam Malwarebytes, ali je on konfiguriran da radi s Windows antivirusom.

Probao korake, nema pomoći.
atjeroid je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2022., 12:17   #6
atjeroid
dežurno smetalo
Moj komp
 
atjeroid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 286
Nakon cijelog vikenda pokušavanja, googlanja i raznih akrobacija, instalirao sam Avast Free. Free verzija je sve kaj njemu treba. Nakon instalacije išao sam provjeriti "zaštitu od virusa i prijetnji" i avast pokazuje uredno, a windows antivirus pokaže, ali bez ikakve opcije uključenja ili čega drugog (na drugim kompovima uredno nudi tu opciju), tako da sam odustao.

Pretpostavljam da bi clean install to riješio, ali to je trenutačno nemoguća opcija.
atjeroid je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2022., 12:33   #7
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Avast ko i AVG su otišli kvragu ko AV-ovi, ja bi iskreno radije instaliral BitDefender Free.

Ak hoces eventualno probati ponovno upaliti Defender, probaj sa Defender Control:

https://www.sordum.org/9480/defender-control-v2-0/

Javljal bu false positive ali to je baš to, false positive.

Inače, ak ti se Defender ugasil sam od sebe, vjerojatno je neka aplikacija (moguće i zloćudna) ugasila Defender tak da bi bilo dobro da napraviš full scan kompa i sa AV-om i sa Malwarebytes-om.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2022., 12:39   #8
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Da, otišlo je sve u Mp3, pa danas AV rješenja više nisu ništa drugo, nego ono od čega bi trebala štititi krajnje korisnike.

Na kraju Windows Defender ostaje jedini koji zapravo radi za što je i zamišljen.
Citiraj:
Nakon probnog roka, Norton AV "rješenje" sad po defaultu dolazi s implementiranim kripto ludostima, tako da su krajnji korisnici sigurniji uz 15% provizije.
Citiraj:
Norton 360 now comes with a cryptominer
Citiraj:
Norton 360, one of the most popular antivirus products on the market today, has installed a cryptocurrency mining program on its customers’ computers. Norton’s parent firm says the cloud-based service that activates the program and allows customers to profit from the scheme — in which the company keeps 15 percent of any currencies mined — is “opt-in,” meaning users have to agree to enable it. NortonLifeLock began offering the mining service in July 2021, but the program gained broader attention on Jan. 4 when Boing Boing co-editor Cory Doctorow tweeted that NortonCrypto would run by default for Norton 360 users. Norton Crypto lets users withdraw their earnings to an account at cryptocurrency platform CoinBase, but as Norton Crypto’s FAQ rightly points out, there are coin mining fees as well as transaction costs to transfer Ethereum.
Izvor: Krebs on Security, BleepingComputer i gHacks
EDIT: Popularna antivirusna rješenja sada i službeno više ne služe apsolutno ničemu, ponajmanje zaštiti od malicioznih čuda tehnike.
Citiraj:
500M Avira Antivirus users introduced to cryptomining
Citiraj:
Avira antivirus — which has built a base of 500 million users worldwide largely by making the product free — was recently bought by the same company that owns Norton 360 and is introducing its customers to a service called Avira Crypto. Founded in 2006, Avira Operations GmbH & Co. KG is a German multinational software company best known for their Avira Free Security (a.k.a. Avira Free Antivirus). In January 2021, Avira was acquired by Tempe, Ariz.-based NortonLifeLock Inc., the same company that now owns Norton 360. Like Norton 360, Avira comes with a cryptominer already installed, but customers have to opt in to using the service that powers it. In August 2021, NortonLifeLock said it had reached an agreement to acquire Avast, another longtime free antivirus product that also claims to have around 500 million users. It remains to be seen whether Avast Crypto will be the next brilliant offering from NortonLifeLock.
Izvor: Krebs on Security
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2022., 13:32   #9
atjeroid
dežurno smetalo
Moj komp
 
atjeroid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Avast ko i AVG su otišli kvragu ko AV-ovi, ja bi iskreno radije instaliral BitDefender Free.

Ak hoces eventualno probati ponovno upaliti Defender, probaj sa Defender Control:

https://www.sordum.org/9480/defender-control-v2-0/

Javljal bu false positive ali to je baš to, false positive.

Inače, ak ti se Defender ugasil sam od sebe, vjerojatno je neka aplikacija (moguće i zloćudna) ugasila Defender tak da bi bilo dobro da napraviš full scan kompa i sa AV-om i sa Malwarebytes-om.
Nešt gadno ne valja s defenderom. Kaže da se ne može pokrenuti. Postoji li kakav način "ručnog" reinstalla?

MB je instaliran i ne pronalazi ništa. Ok. Stavit ću gore BitD, pa ćemo vidjet...
atjeroid je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2022., 15:36   #10
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Imam BitDefender Security na W10 i sve radi uredno
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2022., 16:13   #11
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
BTW, Bitdefender Free RIP.
Windows Defender je postao tolko dobar da se Rumunjima ne isplati zajebavat sa besplatnon verzijom.
Ostao još Kasperski đabe verzija, ak vam ne smeta da Putin ima uvid
Ili Avira, ako gospon čovjek hoće majnat kriptovalute.
kopija je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na