Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2021., 14:53   #1
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Bug/Spider u ekranu Philips 65PUS6754/12

Bok,
isprike moderatorima unapriejd ako sam fulao temu, malo je rubno PC HW problem, jer se ova telka dosad koristila kao monitor pa je ono, 50/50.

Sto se tice problema, dosta je jasan, uspio mi se zavuci pauk u ekran, skinuo sam tv sa zida, okretao ga na sve strane, uzeo usisivac i pokusao usisati sa svih strana gdje sam vidio rupe za zrak, ali uzalud.
Iduci korak bi mi bio rastaviti ga rucno i probati doci malo blize tome dijelu, pa mi trebaju iskustva ekipe koja je mozda rastavljala ovakvu telku, koliko je tesko, komplicirano? imate li neki drugi savjet sta i kako? I postoji li neki service manual? pokusao sam gledati ovak na netu, ali jedino sto sam nasao je user manual, koji nema informacije o rastavljanju.
Probat cu jos danas sa kompresiranim zrakom, ako upali, no nekako sumnjam da bude.


Crna tocka se dosta primjecuje na bijelim i svjetlim podlogama, ovak na tamnim bas i ne, ali cim ju jednom vidite, vidjet cete ju stalno. Telka je jos pod garancijom, ali iz iskustva u Lenovu, ovo se gleda kao CID, tak da ni ne pokusavam reklamirati.


Evo i slika lokacije:
https://imgur.com/a/VfUrOqh
gaggo je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2021., 18:04   #2
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Za početak - ako nisi nikad rastavljao LCD ekrane šansa da ćeš razbiti ekran je jako, jako velika. Za ovako velike ekrane ti treba poseban alat sa sisaljkama i mjesto gdje ćeš odložiti LCD matricu koja je debela par mm, a ako je saviješ previše ili okrhneš - puca. Eventualno netko to može napraviti i bez alata, ali i dalje je šansa da će ti matrica puknuti dosta velika. Ukratko - u kućnoj radinosti to zaboravi. Bolje imat aparat s paukom nego nekoliko tisuća kuna štete.

Koliko znam većina proizvođača tv-a priznaje ovo pod jamstvom, pa bi trebao i Philips. Pitaj u servisu, mislim da je Silnica glavna za Philips. Ako je tako - iskoristi servis, pa ako i pukne, ti si bez brige

Koliko dugo je taj pauk unutra? Zvuči smiješno, ali ako je živ možda sam izađe van. U svakom slučaju nemoj ga gniječiti jer ćeš napraviti fleku i više problema nego koristi. Pokušaj i aparat malo "saviti" prema naprijed pa kuckati iza i naprijed po tv-u, možda pauk padne na dno.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2021., 18:22   #3
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
COME FLY WITH ME jel pauk ili muha?
E-mil je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2021., 18:23   #4
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Bas sam htio pitati jel pauk jos ziv. Ako je, spoji TV na PC, stavi mu sliku muhe ispred pa kad krene prema njoj, izmici muhu dok pauk ne ode sa ekrana
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2021., 18:54   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja bih to išao na servis i ako me odbiju, guerilla način, napadanje na fejsu, službenim stranicama i sl. Ovo je baš bizaran issue koji bi ti trebali riješiti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 08:40   #6
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nemoj sam rastavljati ako nemaš iskustva, vjeruj mi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 14:12   #7
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,003
Pa dobro, kako pauk uopće može ući u ekran?

Zar nije cijela ta skalamerija (matrica itd.) dobro zatvorena?
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 15:52   #8
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Ekipa hvala svima na savjetima, sto se tice otvaranja, mislio sam vise kao da skinem makar one plastike od iza pa mozda sa kompresorom da ga ispusem.
Budem probao kontaktirati servis, pa cemo vidjeti sto ce reci. Radije nek pukne kod njih, nego meni ako naravno prihvate..


A ovo sa FLY se slucajno pogodilo, trebala mi neka bijela podloga a taman mi youtube ponudio taj mix pa rekoh moze, inace je pauk vec 2 tjedna unutra i ne miče, možda cak i vise, u svakom slucaju, mislim da vise nece van...

A sad kako i kad je usao, nemam pojma
gaggo je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 16:00   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Da mu podlegneš rep i vidiš jeli Kineski ili Hrvatski ?
Inače ako me sjećanje služi, bila je jedna tema sa sličnim problemom a prijedlozi su bili prilično domišljati kao panceta i/ili sir na rubu i sve u tom stilu
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 17:12   #10
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Frend ih također ima par na Sonyu. Stavljao je Ambilight wannabe LED traku sa stražnje strane TV-a pa misli da ih je to privuklo da krenu plaziti po zadnjoj strani TV-a i onda je bilo samo pitanje vremena kad će se nešto zavući unutra
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2021., 18:35   #11
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
Ekipa hvala svima na savjetima, sto se tice otvaranja, mislio sam vise kao da skinem makar one plastike od iza pa mozda sa kompresorom da ga ispusem.
Budem probao kontaktirati servis, pa cemo vidjeti sto ce reci. Radije nek pukne kod njih, nego meni ako naravno prihvate..


A ovo sa FLY se slucajno pogodilo, trebala mi neka bijela podloga a taman mi youtube ponudio taj mix pa rekoh moze, inace je pauk vec 2 tjedna unutra i ne miče, možda cak i vise, u svakom slucaju, mislim da vise nece van...

A sad kako i kad je usao, nemam pojma
Da ces nesto s kompresorom postici... tesko.
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Frend ih također ima par na Sonyu. Stavljao je Ambilight wannabe LED traku sa stražnje strane TV-a pa misli da ih je to privuklo da krenu plaziti po zadnjoj strani TV-a i onda je bilo samo pitanje vremena kad će se nešto zavući unutra
Vidiš kako se sa svime može jednom kad se čovjek navikne
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Pa dobro, kako pauk uopće može ući u ekran?
Ma nije, ima rupe iza za cirkulaciju zraka. Mislim, buba se stvarno treba potruditi, ali ako uspije ući na pravo mjesto onda je bingo
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 11:58   #12
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Probaj lupkati po rubu ekrana u nadi da će proklizati na rub.

Kao kad je fata na parketu zaglavila pa su je odvukli na pločice, neka se keramičar muči sad
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 12:15   #13
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Evo slicne teme od prije par godina pa pogledaj malo kakvi su bili prijedlozi tada .

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=298999
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 12:42   #14
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Ma nije, ima rupe iza za cirkulaciju zraka. Mislim, buba se stvarno treba potruditi, ali ako uspije ući na pravo mjesto onda je bingo
Usisivač možda?


Tako je meni OSA završila u faru od auta, našao je krepanu jedan dan. Ne znam kuda je ušla, ali ne ide više van niti usisivačem otraga uštekanim umjesto žarulje
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 13:10   #15
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Frend ih također ima par na Sonyu. Stavljao je Ambilight wannabe LED traku sa stražnje strane TV-a pa misli da ih je to privuklo da krenu plaziti po zadnjoj strani TV-a i onda je bilo samo pitanje vremena kad će se nešto zavući unutra

Imam i ja mušice u panelu Sony TV-a, a nisam stavljao nikakve trake (slika, slika). Volimo gledati TV u mraku, pa ih valjda privuče svjetlo.
Ulazile su mi i u monitor, dosad su uvijek našle put van, ali bi se prije toga posrale i to sad izgleda kao mrtvi pikseli.

TV ima full array osvjetljenje koje više grije panel nego rubno osvjetljenje, pa se vjerojatno skuhaju prije nego što nađu put vani. A i veći je površinom.

Ako je gamad još živa unutra mislim da je najbolje ugasiti monitor i ostaviti sva svjetla u sobi upaljena da nađu put vani.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na