Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2012., 14:46   #1
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Pekac kruha

Pozdrav svima,

u zadnje vrijeme sve vise razmisljam o kupovini doticnog. Volio bih da se malo kolege koji ga koriste/poznaju osobu koja ga koristi, raspisu o svojim saznanjima. Da li se opcenitno smatraju korisnim aparatima, financijska isplativost, jednostavnost/kompliciranost pecenja/odrzavanja/pranja, preporuka nekog modela ili makar proizvodaca itd itd.

Zahvaljujem
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 15:01   #2
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Svakako preporučam. Uz uvjet da ne koristiš one gotove smjese za kruh nego sve domaće, financijski je isplativo kroz godinu dana recimo (naravno, ne kupovati kruh u dućanu). Da ne pričamo o raznim kemikalijama koje se i pokušavaju izbjeći sa pečenjem domaćeg kruha (čemu onda koristiti te smjese?). Osobno imam neki Moulinexov za cca soma kuna, čisti se jednostavno, vrlo zadovoljan.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2012., 15:01   #3
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Na mobitelu sam pa mi se ne da tražiti linkove i imena .
Uređaj je jeftin, jednostavan, nadasve isplativ i otvara silne mogućnosti jedenja različitog kruha. Samo trebaš imat na umu da mu treba dva/tri sata da zamuti/zamjesi/ispeče kruh.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 15:18   #4
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Postoji i opcija da se preko noći peče kruh i onda ujutro imaš fino topli kruh kao iz pekare?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 15:23   #5
veki19
Premium
Moj komp
 
veki19's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Viškovo,Rijeka
Postovi: 488
Imamo mi isto Moulinex,za kruh do 1500g.
Kruh dođe super,ali dugo to traje,do 3h i 25min.Prije smo imali isto jedan od Moulinexa,ali se pokvario,znali smo dosta puta napraviti kruh,ali sada nakon nekog vremena dosadi to.
Više se ni ne peče kruh,koristimo samo kad treba zamijesiti tijesto za kolač,ili tako nešto,puno lijepše zamijesi nego ručno.
Pranje dosta lako ide,jer je posuda od onog materijala koji se ne lijepi osim kad se zalijepi svježe tijesto ako se ne peče.

EDIT: Ovo za preko noći ne bih preporučio,jer moraš staviti vodu,brašno,kvasac i to treba stajati par sati preko noći,a tko zna šta može biti u međuvremenu,može se sve stvrdnuti,može se tijesto previše dignuti,pa sve preko posude prebaciti.
veki19 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 15:26   #6
Thorax
Doomster
Moj komp
 
Thorax's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kraj Donji
Postovi: 396
Ja imam Moulinexov OW5000 (mislim da je najsličniji današnjem OW5020 modelu) već par godina i to je skroz ok stvar (ne samo za pečenje kruha nego i pekmeza i svačega).
Što se tiče samog izbora modela i marke preporučio bih Rowentu i Moulinex, ali koju god marku uzeo gledaj da ima 2 mješalice i 2 grijalice.
Moj model ima samo 1 grijač (dolje) pa kruh ne dobije finu hrskavu koricu gore. I računaj da će te pošteni pekač izaći >1200 kn.

Recepata na netu ima mali milion tako da možeš svaki dan peći drugi kruh.
Neki nedostaci pekača su uvijek isti oblik kruha (ne znam za druge, ali meni smeta) i činjenica da program za pošteni kruh traje >3 h. Ima i brzi program koji traje 1:20 h, ali onda ne možeš napraviti veliki kruh. A smeta me i to da miješalice ostaju u kruhu pa ih moraš čupati van.

Sve u svemu, pekač je ok stvar, al ipak mi je draže zamjesiti kruh i puknuti ga u pećnicu
__________________


CPU: AMD Athlon 640 under TX3
MBO: Asrock 870 Extreme3
RAM: 8 GB DDR3 Mushkin @ 1333, CL8
VGA: XFX HD4830
HDD: WD 6400AAKS
Monitor: Samsung 2470H
PSU: Fortron PNF 400W
OS: Win 7 Enterprise x64 SP1
Net: 12 Mbit/1,25 Mbit
Sound: Logitech X-530




CPU: Intel Celeron T3100
MBO: HP 1526
RAM: 2 GB DDR3
VGA: GMA 4500MHD
HDD: WD3200BEVT
Monitor: 15,6“ LCD
PSU: HP 65 W
OS: Win 7 Enterprise x86 SP1
Sound: Arctic Sound P281




CPU: AMD Athlon M320 undervolt @ 0.975 V
MBO: AMD 785
RAM: 2 GB DDR2 800
VGA: Integrated HD4200
HDD: Hitachi 250 GB
Monitor: LCD 15,6“
PSU: Delta Electronics 65 W
OS: Win 7 Ultimate x86
Net: 8 Mbit/768 kbit
Sound: integrated
Thorax je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 15:39   #7
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Pozdrav svima,

u zadnje vrijeme sve vise razmisljam o kupovini doticnog. Volio bih da se malo kolege koji ga koriste/poznaju osobu koja ga koristi, raspisu o svojim saznanjima. Da li se opcenitno smatraju korisnim aparatima, financijska isplativost, jednostavnost/kompliciranost pecenja/odrzavanja/pranja, preporuka nekog modela ili makar proizvodaca itd itd.

Zahvaljujem
Isplati ti se, pogotovo ako vas je puno doma kao kod mene. Nama se već nakon 3-4 mjeseca isplati aparat od 400kn (koliko je zadnji koštao).
Kod pekara bi dnevno trebao ostavit minimalno 14kn, a tu me 2 kruha od 750 g s utrošenom strujom izađu oko 6 kn. Da, čak sam išao sve zbrajat i računat u excelu prije koji mjesec
To je financijska računica, koju ćeš naći i po raznim portalima za "uštedu", i neupitna je.

S zdravstvene strane, već su kolege i rekli - znaš što jedeš, pečeš si po potrebi.
Količina aditiva u pekarskim proizvodima je danas čudo jedno i samo ide na gore.

Aparati su idealni i za (nas) lijenčine. Namjestim timer da ujutro bude gotov kruh, i onda ne moram polu-pospan ići do pekarnice ili putem kupovati sve skuplja i skuplja peciva, nego me probudi onaj fini miris svježeg kruha

Što se marke tiče, koristimo ih godinama. Pokazalo se da osim ljepše i čvršće izrade, i oni za 800 kuna krepaju nakon otprilike 2 godine, a i oni od 400 kuna. Kruh je ispečen isto. Obično uspijemo razvalit posudu za pečenje jer je aparat u upotrebi non-stop. Vikendima mijesi i tijesta za pizze. Za to je fenomenalan!

Tako da samo gledaj da imaš gdje kupiti te rezervne dijelove, jer rijetko kad baš krepa sam aparat, nego se istroše ti (pokretni) dijelovi.
Sve ovisi o intenzitetu upotrebe.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 16:01   #8
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ajd, dajte neke preporuke ovih koji se danas mogu nabaviti. sada bas pratim temu i vrlo sam zainteresiran za ovako sto, cisto jer prakticki u svakom trenutku si mozes - sam ispeci kruh i sa svojim sastojcima.
barem znam sta jedem, opskrbiti se brasnom za par mjeseci (ustediti na tome najvise prakticki), nelose zvuci skroz............

a da, cjenom da ne budu bas najjeftiniji, ali ne dam 1000 kuna za pekac . mislim, morala bi biti jeftinija rjesenja, ako recimo neka "marka" kosta 1000 kuna, neka manja marka bi morala kostati - manje .

uglavnom, preporuke!
evo i sto kaze nabava, ako pomaze: Pekači kruha.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 16:27   #9
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Čuj mi doma imamo moulinex bougette and co ...sad koji je to model ne znam al izgleda ko ovaj 6000 jedino što mislim da je bio bliže 1200 nego dvije ...al dobro.

Uglqvnom uzet je zbog toga što može a može svašta. Imaš standarni kruh, tijesto za picu, pekmeze te ta peciva. s tim da je izrada peciva komplicirana jer se peče u posebnim kalupima a ne u posudi.

U pravilu cijene idu od 500 pa do 2k, a razlika je u tome da li je marka te što može radit (broj različitih programa). Sad šta sam se načito po ostalim forumima da i onaj iz lidla peče ....tak da sve ovisi što želiš i trebaš.

I obrati pozornost koliko rszina tamljenja ima te koliko različite kilaže može radit.

Vrijedi pravilo - više funkcija, jači grijač više para.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2012., 16:48   #10
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Zahvaljujem svima na komentarima/prijedlozima, slobodno nastavite i dalje ako netko osjeti potrebu/zelju

Mene ste dovoljno zagrijali, sutra cu baciti malo đir do Elipsa i slicnih pa vidjeti u zivo kako to izgleda, te direktno usporediti omjere cijene/kvalitete/mogucnosti. Javim vam i svoje dojmove.

__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2012., 17:19   #11
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
iz iskustva prijatelja znam da je sprava savrsena za nabacit koju kilu.
ko moze odolit toplom kruhu svako jutro nestane cijeli do 10 sati pa peci jos..

o isplativosti se nisam raspitivao..
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 10:06   #12
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Panasonic
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 18:28   #13
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600
Mi uzeli na akciji u Konzumu za 220 kn neki no name Tristar BM-4585.
Star je već godinu i pol , na početku miješanja zna cvili, ali poslije radi OK.
Dok mu je istekla garancija otvorili ga buraz i ja te ugradili na zvučnik prekidač da nas ne budi po noći.

Da sad uzimam neki pekač gledao bih da je veći, onaj s dvije lopatice.
kian je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2012., 20:55   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ovaj je bio neki dan na akciji za samo 399 kunića

http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_23973.htm
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2012., 23:26   #15
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Na kraju sam kupio neki Clatronic (da, nisam ni ja nikad cuo )
http://www.electronic-discount.be/pr...hop.htm?lng=en

Zao mi je sto nisam vidio ovo sto si ti Jelc stavio, jer ovaj moj je prakticki identican tome (mozda i malo socijalniji), samo sto je slabiji (taj iz lidla, barem po videu, moze peci kruh od 1250g, a moj od 1000) i sto moj ima jednu lopaticu a taj iz lidla 2 :/
I jos sam ga platio skuplje, 450kn u intersparu...

Ali ajd, sto je tu je.
Evo veceras sam ispekao prvi kruh (mjesani kukuruzni) i moram priznati da sam poprilicno zadovoljan. Kruh je stvarno ukusan, a aparat nije previse bucan, osim glupog zvucnika koji iz nekog debilnog razloga mora svirati 7-8 puta na prijelazu u svaki novi dio pecenja kruha?!

Mogu napisati detaljnije kroz nekih 10ak dana koristenja.

Eto
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 08:58   #16
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
mi imamo već godinama pekač isto neki noname i prezadovoljni smo. daleko bolji i ukusniji kruh nego iz pekare. čak moja mama zna samo staviti da pekač zamjesi sve i onda to izvadi i stavi u pečnicu pa ispadne veči kruh hehe
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 08:58   #17
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ovaj je bio neki dan na akciji za samo 399 kunića

http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_23973.htm
Odlican pekac, kupio prosle godine i za te novce nudi dosta.
Kruh je super.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2012., 11:17   #18
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
a ja upravo taj iz Lidla danas odlucio ganjati. i nadem se u cak dva Lidla u dva grada (Sisak i Petrinja), i naravno kakve sam srece - nema ga u niti jednom gradu. eto, ako tko iz moje prekokrasne zupanije ganja ovaj, u nema ga .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2012., 18:30   #19
alenatore
Registered User
Moj komp
 
alenatore's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 0
Mi imamo ovakav http://www.technomarket.hr/products/.../tefal-ow-4001 Tefalov već treću godinu.
Uglavnom smo jako zadovoljni.
Često ga koristimo što znači doslovno svaki dan.
U garanciji smo promijenili jednu posudu jer je brtva na osovinici propuštala vodu.
Platili smo ga na sniženju 800 kuna, a vidim da još uvijek drži cijenu kao
u vrijeme kad smo mi tražili sebi.
Izbor je pao na ovaj jer ima 2 posude i može peći kruh do 1200g iako
smo mi uspijevali ispeći i preko 1400g.
Pomalo je bučan jer je prijenos sa zupčanicima.
Imao sam priliku rastavljati jedan 'no name' koji je imao prijenos remenom i bio
je puno-puno tiši od našeg.
No buka nam ne smeta dok štedi ...
alenatore je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2012., 21:02   #20
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
a ja upravo taj iz Lidla danas odlucio ganjati. i nadem se u cak dva Lidla u dva grada (Sisak i Petrinja), i naravno kakve sam srece - nema ga u niti jednom gradu. eto, ako tko iz moje prekokrasne zupanije ganja ovaj, u nema ga .
Vidi još u Kauflandu i Šparu - koliko sam vidio razlika je jedino estetska, grijači, posuda.... isti.
Ja imam onaj iz Špara i sve super, jedini mu je minus 1g. garancije naspram onog iz Lidla i Kauflanda koji imaju 2.
Svi su 300-400kn
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 12:55   #21
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 13:04   #22
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
danas bas odoh pogledati u sisacki lidl. lako nazovu u petrinju i tamo provjere, ako ga ne bude tu u meni blizemu.........

zahvaljujem na informaciji .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2013., 13:10   #23
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
užene mi ovakav model već šta ja znam godinu dana negdje i radi skoro svaki dan bez greške, pa eto samo info.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 08:35   #24
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Kaj sam ja jedini koji nije zadivljen tim čudom od tehnike?

Imamo mislim da je gorenje oan fensi-šmensi veliki crni pekač za do 1.5kg ( pogledam točno koji model).

U 2 god 2 puta smo ga koristili, prvi put za probu, drugi put smo isprobavali one gotove smjese za kruh iz lidla.

Mene živcira što zuji i ronda skoro 3 h, kruh nije ništa posebno, zapravo nije opće nešt.

Da nije dobiven na poklon nikad si to nebi išao kupit.....
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 10:42   #25
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
Ja imam neki Elektroluksov i zadovoljna sam. Stajao je kod svekrve u špajzi od 2004 i jednom su ga koristili pa sam ga ja uzela pred par mjeseci.

Trebalo mi je par puta dok nisam skužila točne mjere brašna, vode, soli ali sad kad točno znam mjere kruh mi ispada fantastičan svaki puta. Koristim crno brašno ili miješam crno i raženo i dodajem svakakve sjemenke unutra i maslinovo ulje.

Super mi je to što ga možeš nakrcat navečer i namjestiti da ti kruh bude gotovo ujutro za doručak. Topli domaći kruh + putar i pekmez. Nema boljeg
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2013., 12:50   #26
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
i ja upravo iz SK lidla - nema. zamolim da nazovu u petrinju lidl - nema. a nek idu u onu stvar, ko' da ih naruce dva komada i pa sve rasprodaju..............

ja i dalje bez pekaca .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2013., 09:43   #27
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Pozdrav. Neletio sad na ovu temu pa da vas priupitam.
Nedavno sam poceo koristiti pekac I navuko sam se J. Za onu slamu punu kemije iz pekare ne zelim vise ni cut.
Imam neki jeftilen citronic il tak nesto, koji ima natpise na njemackom po sebi (mislim da je max 750g kruh). Sad razmisljam da uzmem novi koji moze raditi veci kruh jer bi radio kruh za svih u kuci. Recimo dali se moze uzet nesto za ~1200g kruh?
Vidim da pretezno preporucate moulinex? Jel ima netko ovakve pekace vecih kapaciteta?

Hvala.
-->
Pozdrav. Neletio sad na ovu temu pa da vas priupitam.
Nedavno sam poceo koristiti pekac I navuko sam se J. Za onu slamu punu kemije iz pekare ne zelim vise ni cut.
Imam neki jeftilen citronic il tak nesto, koji ima natpise na njemackom po sebi (mislim da je max 750g kruh). Sad razmisljam da uzmem novi koji moze raditi veci kruh jer bi radio kruh za svih u kuci. Recimo dali se moze uzet nesto za ~1200g kruh?
Vidim da pretezno preporucate moulinex? Jel ima netko ovakve pekace vecih kapaciteta?

Hvala.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 13:19   #28
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Pozdrav. Neletio sad na ovu temu pa da vas priupitam.
Nedavno sam poceo koristiti pekac I navuko sam se J. Za onu slamu punu kemije iz pekare ne zelim vise ni cut.
Imam neki jeftilen citronic il tak nesto, koji ima natpise na njemackom po sebi (mislim da je max 750g kruh). Sad razmisljam da uzmem novi koji moze raditi veci kruh jer bi radio kruh za svih u kuci. Recimo dali se moze uzet nesto za ~1200g kruh?
Vidim da pretezno preporucate moulinex? Jel ima netko ovakve pekace vecih kapaciteta?

Hvala.
ljudi dajte neku preporuku. neznam vise sta gledat.
cak mi ni cjena nije toliko bitna jer cu djelit sa starcima, samo da mi zadovoljava potrebe. daklem min 1-1.5kg kruh.
i nesto mi nije jasno, sadasnji pekac mi ima onu izduzenu posudu i 2 mjesalice i taj oblik kruha mi je najdrazi. koliko vidim jako puno pekaca nema vise taj oblik vec okrugli ili pravokutni i imaju samo jednu mjesalicu, a ako se dobro sjecam negdje sam procitao da je bolje kad ima 2 mjesalice.
-->
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
Pozdrav. Neletio sad na ovu temu pa da vas priupitam.
Nedavno sam poceo koristiti pekac I navuko sam se J. Za onu slamu punu kemije iz pekare ne zelim vise ni cut.
Imam neki jeftilen citronic il tak nesto, koji ima natpise na njemackom po sebi (mislim da je max 750g kruh). Sad razmisljam da uzmem novi koji moze raditi veci kruh jer bi radio kruh za svih u kuci. Recimo dali se moze uzet nesto za ~1200g kruh?
Vidim da pretezno preporucate moulinex? Jel ima netko ovakve pekace vecih kapaciteta?

Hvala.
ljudi dajte neku preporuku. neznam vise sta gledat.
cak mi ni cjena nije toliko bitna jer cu djelit sa starcima, samo da mi zadovoljava potrebe. daklem min 1-1.5kg kruh.
i nesto mi nije jasno, sadasnji pekac mi ima onu izduzenu posudu i 2 mjesalice i taj oblik kruha mi je najdrazi. koliko vidim jako puno pekaca nema vise taj oblik vec okrugli ili pravokutni i imaju samo jednu mjesalicu, a ako se dobro sjecam negdje sam procitao da je bolje kad ima 2 mjesalice.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 15:46   #29
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Pa moulinex ovaj recimo:

http://www.technomarket.hr/products/...ulinex-ow-6000

. Imaš izduljeni kalup, dvije miješalice i kalupe za peciva iako korištenje tih kalupa zahtijeva korisničku intervenciju. Znači on zamijesi tijesto pa ga ti moraš vadit van, izrezat i umetat u te kalupe te onda pokrenut pečenje.

Moja draga je to koristila jednom (doslovno) al ono kad se ima vremena ne bi trebao biti problem. Inače pecivo po nekom receptu iz knjižice je ispalo baš ko ono američko tipa šta ima u fast foodovima.

Uglavnom simpatična stvarčica jedino je možda upitna cijena i isplativost kupnje takve mrcine .

Eh da mislim da može i pekmeze radit ... al nismo nikad ...

EDIT: A imaš i ovaj:

http://www.technomarket.hr/products/...ulinex-ow-5023

Jeftiniji, a jači ... ali ima nešto manje programa ... uglavnom usporedi ih ... vjerojatno ima i drugih sličnih modela.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 15:55   #30
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Pa moulinex ovaj recimo:

http://www.technomarket.hr/products/...ulinex-ow-6000

. Imaš izduljeni kalup, dvije miješalice i kalupe za peciva iako korištenje tih kalupa zahtijeva korisničku intervenciju. Znači on zamijesi tijesto pa ga ti moraš vadit van, izrezat i umetat u te kalupe te onda pokrenut pečenje.

Moja draga je to koristila jednom (doslovno) al ono kad se ima vremena ne bi trebao biti problem. Inače pecivo po nekom receptu iz knjižice je ispalo baš ko ono američko tipa šta ima u fast foodovima.

Uglavnom simpatična stvarčica jedino je možda upitna cijena i isplativost kupnje takve mrcine .

Eh da mislim da može i pekmeze radit ... al nismo nikad ...

EDIT: A imaš i ovaj:

http://www.technomarket.hr/products/...ulinex-ow-5023

Jeftiniji, a jači ... ali ima nešto manje programa ... uglavnom usporedi ih ... vjerojatno ima i drugih sličnih modela.
nemogu sad otvorit technomarket jer sam na jobu, ali moulinex je poprilicno popljuvan na netu. da je jeftilen i zivi na staroj slavi. crkava i tako to.
neznam, pogledat cu. u svakom slucaju moram imat pekac koji moze bez intervencije radit jer preko noci uvjek vrti. pekmezi, kompoti, pizze i sl me ne interesira. ne vjerujem ni da cu puno eksperimentirat. jednostavno zelim naci neki "savrseni" recept za kruh i to rokat svaki dan.

dali netko mozda ima gorenje bm1400e ili electrolux ebm8000 da mi napisete stagod?

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na