Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2018., 11:31   #61
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Moguće je da. Ako su svi npr na g standardu a ti na b onda cijela mreža uspori na b. Koja je točno kartica u igri /koji router i ostali uređaji ?

I naravno provjeri da nešto ne uploada puno pa da nije zato usporenje. Npr torrenti

Zadnje izmijenjeno od: buljaka. 18.09.2018. u 11:40.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 11:57   #62
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Isprike, win 10 je resetiral wifi adapter a ne wifi ruter kak sam napisal. Prije sam imal thomson a sad zte ruter od t-com.

Nije problem i u torrentima jer prije ak je išel upload, stranice su se sporo otvarale ali se ipak otvorile. Sad se neće niti jedna otvoriti i veli da server not found ili tak nekaj.

I kad uspijem pokrenuti speed test, jitter je uvijek iznad 100,znaci neka smetnja postoji.... Kad je sve ok, jitter mi je uvijek jako niski

Tp-link je WiFi adapter na kompu, još imam spojena 3 mobitela na wifi mrežu, smart tv je spojen žično na ruter.

Zadnje izmijenjeno od: Max_Damage. 18.09.2018. u 12:52.
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2018., 12:36   #63
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
zna li itko, uglavnom, imam na katu i u prizemlju provučenu žicu, odnosno povezano, u bužiru vise nema mjesta, a žica koja je provučena je dvožilna, telefonska, malo deblja... i sad mene zanima, bili ikako moglo funkcionirat ako ja spojim krajeve na cat utičnicu i povežem sa te dvije žice, npr. plava i narančasta i u prizemlju ustekam u ruter, jel moguće dobit gore internet vezu, nema veze sto je ogranicen bandwith, bitno da dobijem
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 12:48   #64
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
za mrežu ti treba 4 žice, imaš powerline adaptere pa možeš s njima to riješiti
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 13:05   #65
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
za mrežu ti treba 4 žice, imaš powerline adaptere pa možeš s njima to riješiti
moze li malo vise o tim power line adapterima, jel mi onda trebaju te dvije zice ili ne, i ima li veze sto je taj kat kompletno odvojen strujno, (svoj sekundarni brojač)
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 13:22   #66
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
U slučaju da ti je struja na katovima odvojena onda powerline nema smisla, inače ti je to uređaj koji šalje podatke preko strujne utičnice (dobiješ dva u kompletu) i onda ne moraš provlačiti mrežni kabel.

A da ja nisam krivo skužio, da li ti pričaš o postavljanju routera na drugi kat ili bi router ostao u prizemlju ?
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 13:30   #67
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
U slučaju da ti je struja na katovima odvojena onda powerline nema smisla, inače ti je to uređaj koji šalje podatke preko strujne utičnice (dobiješ dva u kompletu) i onda ne moraš provlačiti mrežni kabel.

A da ja nisam krivo skužio, da li ti pričaš o postavljanju routera na drugi kat ili bi router ostao u prizemlju ?
Pa stavio bi gore na kat extender, a ruter ostaje dolje
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 11:27   #68
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Postoje načini kako umrežiti dvije lokacije sa jednim twisted pairom, odnosno dvije žice, samo dal je to isplativo financijski i funkcionalno je pitanje.

Da izvučeš taj deblji kable i staviš ethernet?
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 13:26   #69
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Postoje načini kako umrežiti dvije lokacije sa jednim twisted pairom, odnosno dvije žice, samo dal je to isplativo financijski i funkcionalno je pitanje.

Da izvučeš taj deblji kable i staviš ethernet?
u buziru se nista ne miče, bice se zapeljtali, a nista, ic ce wirelles extender onda...

dvije zice su jednostavno premalo za ikakav bandwith

http://www.firewall.cx/images/storie...categories.png

Zadnje izmijenjeno od: nick praskaton. 19.09.2018. u 13:37.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 14:34   #70
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@Max_Damage
"Prije sam imal thomson a sad zte ruter od t-com" > drugi router + vjerojatno i drugi radni kanal.
"Tp-link WiFi adapter" > koji precizno, jeli uštekan u usb napred ili zada ?

Pokazalo se bolje uštekati zada na mobo preko "produžnog" usb kabela (osim ako već nije takva izvedba).
Stavi inSSIDer, WiFi Analyser na komp, mob i skeniraj band na više mjesta na relaciji komp - router,
trebaš "otkriti" na kojem kanalu je nivo signala od susjeda najmanji / minimalan,
potom taj kanal postaviš fiksno u routeru,
preferira se 1. ili 6. ili 11. kanal.
Kad odradiš daj rezultat.

@nick praskaton
Obzirom na navedeno, jel postoji mogućnost da negdje (gdje je zaklonjeno s nečim) probiješ rupu kroz pod / ploču i tuda provučeš mrežni kabel (eventualno kanalica da izgleda pristojno) ?
wirelles extender će vjerojatno raditi samo je pitanje kako, kat ispod / poviše je obično problematičan (zbog x razloga a da sad ne navodim).
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2018., 14:48   #71
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Max_Damage
"Prije sam imal thomson a sad zte ruter od t-com" > drugi router + vjerojatno i drugi radni kanal.
"Tp-link WiFi adapter" > koji precizno, jeli uštekan u usb napred ili zada ?

Pokazalo se bolje uštekati zada na mobo preko "produžnog" usb kabela (osim ako već nije takva izvedba).
Stavi inSSIDer, WiFi Analyser na komp, mob i skeniraj band na više mjesta na relaciji komp - router,
trebaš "otkriti" na kojem kanalu je nivo signala od susjeda najmanji / minimalan,
potom taj kanal postaviš fiksno u routeru,
preferira se 1. ili 6. ili 11. kanal.
Kad odradiš daj rezultat
TL-WN781ND pciex, naravno spojen na MBO. Sada sam kupio usb nadajući se da nije kakav problem sa pci utorom.

Probao sam ove programe, i naravno da nije našao niti jedan wifi signal osim mojeg jer susjed mi je udaljen dalje od 50m. Ali sam i dalje probao mijenjati kanale. Nekako mi se čini da je 6 najbolji, iako to može biti subjektivno.

Tako da sam sad probao naći rješenje sa usb wifi adapterom koji sam uključio iza na MBO. Pa ću vidjeti kaj dalje.

I da, stavio sam ruter na tvornicke postavke i opet postavio wifi mrežu pa ćemo vidjeti. Idem sad s posla doma testirat.

Hvala na pomoći!
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 15:25   #72
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575