Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2022., 09:01   #901
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova

Nije to. Dublja kutija ne pase posto su zidovi dosta tanki u stanu.
A ova žuta je za modularne sa vise prekidača u nizu, a ja imam jedan dupli.


Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
imas dva tipa kutija za knauf, plice i dublje
mislis da u dublju ne bi stao shelly 2.5 koji ima dva releja?

Tu kutiju nisam ni vidio kod nas, ovo je bilo negdje sa Amazona i vjerojatno je dorada pliće kutije. Budem još probao iskopati, mislim da je netko postao u Shelly FB grupu.

Na izmjenične prekidače sam morao stavljati Shelly 1L jer mi fali žica. 2.5 nisam proučavao, ali mislim da ne radi bez neutral žice?
andy91 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 09:12   #902
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor andy91 Pregled postova
Negdje sam naletio i sad više ne mogu to iskopati - podžbukna kutija (knauf) za prekidač rasvjete koja ima bočno izvučen "pretinac" u koji se uglave Shelly 1 ili recimo Sonoff mini.

Ne mogu to više nigdje pronaći, a trebao bi nešto slično jer imam problema sa prostorom gdje je dupli prekidač i jednostavno ne stane sve.

Vidio netko nešto slično?
A da jednostavno sam napraviš otvor na toj kutiji, skalperom. I staviš shelly sastrane.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2022., 22:11   #903
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Moze mali Hint, u dnevnoj imam Shelly 1l koji sljaka bez problema na 2 prekidaca. U slucaju da mi crkne zarulja prilikom stavljanja nove, ovaj pali i gasi konstantno? Kako izbijeci ovaj problem. Kad me osamari svijetlo preko ociju 3 puta 10min dolazim sebi.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 00:01   #904
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Moze mali Hint, u dnevnoj imam Shelly 1l koji sljaka bez problema na 2 prekidaca. U slucaju da mi crkne zarulja prilikom stavljanja nove, ovaj pali i gasi konstantno? Kako izbijeci ovaj problem. Kad me osamari svijetlo preko ociju 3 puta 10min dolazim sebi.
koristis ga bez nule?
ako da onda mu ubaci bypass jer ga to jebe
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 02:09   #905
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor andy91 Pregled postova
Negdje sam naletio i sad više ne mogu to iskopati - podžbukna kutija (knauf) za prekidač rasvjete koja ima bočno izvučen "pretinac" u koji se uglave Shelly 1 ili recimo Sonoff mini.

Ne mogu to više nigdje pronaći, a trebao bi nešto slično jer imam problema sa prostorom gdje je dupli prekidač i jednostavno ne stane sve.

Vidio netko nešto slično?
To si 99% vidio na Conradu. Dosta su skupe, ja sam ih svojevremeno u hr tražio i ne možeš ih naći. Doduše za cijenu od 50-60kn nebi ih ni kupio. Obične su ono u sici ove kao da su od platine. Doduše ne kužim šta Conrad piše 500, to je očito 10ak komada u paketu ili koji k.

Edit: Sad tek vidim "10 elektroničkih kutija"

https://www.conrad.hr/p/f-tronic-735...132-mm-1889995

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 09:23   #906
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Koristio bi sonoff senzor za temperaturu i vlagu koje bi spojio u home assistant preko SONOFF Zigbee 3.0 USB Dongle Plus.

Za neke pametne prekidače bi rađe uzeo shelly-e, a i čitajući ovu temu sam skužio da shelly može raditi i bez nule jer sam 99% ziher da u stanu nemam nulu.
Kako to provjerit? Trebalo bi biti 3 žice u prekidaču?

Dal netko koristi Shelly 1PM za kontrolu potrošnje vešmašine, sušilice, frižidera, perilice?
Vidio sam tu da je sonoff imao problema jer su pregarali shelly ih nema?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 10:47   #907
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Imaš i sonofe bez nule koji rade.

Ne radi se tu o generalno nuli u stanu, već o nuli kod prekidača di pališ i gasiš svjetlo. Najsigurnije ti je uzeti ove bez nule, pa ih samo staviš di je prekidač. Ne moraš razmišljati ništa specijalno, osim mislim da potrošač mora biti bar 3W.


Što se tiče vešmašine i svega, neznam koji je benefit toga? Pregarali su stari modeli sonoffa, ali u svakom slučaju, Shelly slovi kao kvalitetniji proizvođač.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 11:23   #908
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Nemam niti jedan shelly na potrošaču sa indukcijskim motorom. Koristio sam Shelly Plug S za frižider nekoliko mjeseci da vidim potrošnju, ali to je to.

Jedini shelly koji mi je dosad crkao je Shelly 1PM u Gorenje bojleru od 2kw, nakon cca 9 mjeseci, jednostavno je umro. Iako je ledica svijetlila nije se tio upalit niti je davao druge znakove života - brain dead), support je odobrio zamjenu (ne treba slati uređaj, snimi im se video i dobije se kupon za beslatnu zamjenu) i uzeo sam Plus 1PM čisto eto za 2 eura

Možda bi se ovaj crknuti dao flashati. Ali eto neda mi se probavati.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 12:21   #909
andy91
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: BJ/ZG
Postovi: 49
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
To si 99% vidio na Conradu. Dosta su skupe, ja sam ih svojevremeno u hr tražio i ne možeš ih naći. Doduše za cijenu od 50-60kn nebi ih ni kupio. Obične su ono u sici ove kao da su od platine. Doduše ne kužim šta Conrad piše 500, to je očito 10ak komada u paketu ili koji k.

Edit: Sad tek vidim "10 elektroničkih kutija"

https://www.conrad.hr/p/f-tronic-735...132-mm-1889995

Sent using Tapatalk
Da, to bi bilo to ali nije bio Conrad u pitanju. Bile su plave kutije i drugi sajt, no nevažno namjena je ista. Tnx za link!

10 komada mi je previše, hoće tko da podijelimo po pola?

EDIT: Nisam jedino siguran koja je dubina. Širina rupe je 68mm, a dužina 132 (to bi rekao širina sa ovim produžetkom. Dubina ne piše.
EDIT2: Dubina je 70mm, meni previše. https://www.f-tronic.de/documents/TZ...5071853125.pdf
andy91 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 12:40   #910
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Imaš i sonofe bez nule koji rade.

Ne radi se tu o generalno nuli u stanu, već o nuli kod prekidača di pališ i gasiš svjetlo. Najsigurnije ti je uzeti ove bez nule, pa ih samo staviš di je prekidač. Ne moraš razmišljati ništa specijalno, osim mislim da potrošač mora biti bar 3W.


Što se tiče vešmašine i svega, neznam koji je benefit toga? Pregarali su stari modeli sonoffa, ali u svakom slučaju, Shelly slovi kao kvalitetniji proizvođač.
Ne bi to stavljao po svuda.
Stavio bi jedino da mi se pali tipa led traka u sobi i hodniku i WCu po noći nakon kaj detektor pokreta detektira da se je netko ustao pa da vidimo doći do tamo da se ne treba mobitelom svijetliti.

I druga primjena bi bila da mi senzor temp/vlage pali ventilator u kupaoni kada vlaga/temp ode iznad neke vrijednosti

A ovo sa 1PM senzorima bi gledao koliko puta sam prao/sušio i otprilike kolko troši sve to.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2022., 12:42   #911
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Pomoć...
trebao bi neki sklop koji bi na daljinu mogao aktivirati da mi recimo kući upali kućno zvono .
Dakle uz neki recimo Sonoff Basic R2 + nešto dodatno ugraditi da recimo u par sekundi lupi jedno 3-5 puta i nakon toga da se ugasi .
Možda ima neko gotovo rješenje ?
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2022., 19:38   #912
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Imam višak Xiaomi IMILAB EC2kamera + gateway, pa ako nekome treba prodajem povoljno...
Vanjske kamere, rade na baterije, snimaju samo kad detektiraju ljudsku temp tijela itd...


Ima oglas na tržnici, al eto, da postam i ovdje u prikladnu temu
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 12:53   #913
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Narucio prije koji dan shelly 1L i spojio u dnevnoj prvo da sve provjerim dali sljaka.
Vodio sam se ovom schemom. U rupi imam maks mjesta 4.5cm (shelly + izm. prekidac su mi na 42mm a moram jos i zice ugurat. Pa me zanima kako ste vi rijesavali svoje dali krunom busiti iza bar jos 1cm, dali da busim vise, dali vam se to malo cudo grije, pod rukom na otvorenom je topal.



grije se ali to je normalno tako kažu.
ja sam ga samo nagurao u rupu fino sam složio žice i to je to zasad pola godine radi


Nego da li tko prati situaciju oko MATTER protokola?
krenuo sam u izradu smarthome-a i sad sam malo stao jer čekam da protokol uđe u širu primjenu pa da nemam toliko mozganja oko kompatibilnosti
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 18:12   #914
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Popust na shelly 10%

They agreed and gave me a 10% coupon code for you to use if you need to order anything.

Coupon code: HomeAssistant2022
Expiration: February 4th, 2022

https://www.reddit.com/r/homeassista...ity_doug_from/
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2022., 18:39   #915
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Može pomoć.

Znači, vidio sam davno i rekao fora. Nisam bookmark napravio i sad kao da je u zemlju propalo.

Switch/prekidač mehanički. Najljepiš ga na šalter i on fizički klikne, wifi na baterije.


Ima stereo sustav i htio bih ga paliti preko WiFi-a.
Prekidač nije što se stisne, nego gore dolje.

Razmišljao samo o shelly uni, al nebi volio lemiti po pojačalu ako baš nemoram, a i nije na baterije

Ima li tko kakvu ideju?
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 14:31   #916
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Instalirao sam shelly em na način da mjeri potrošnju od samo klime. Znaci, fazu i nulu sam uzeo random (brijem da je to samo za napajanje modula), a clamp sam stavio oko faze od klime. Je to ok? Muci me taj clamp jer je to tanka žica u odnosu na promjer koji stane u clamp, a i potrošnja mi izgleda dosta mala. Jel ima veze da su faze od ostalih potrošača full blizu? Mislim da se sa susjednima dodiruje. Mogu pofotkati ako treba.

Hvala...
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 15:47   #917
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Ako imas monofaznu struju okej je, ako imas visefaznu onda mora bit ista faza jer on nesto računa sa naponom i power factorom.

Kolika ti je potrošnja klime?

Moji shellyi poblesavili skroz na skroz nema ih na cloudu, nema potrosnje, connecting u aplikaicji dok su sa IPa dostupni. Scene prestale radit. Pomalo beskorisno.

Nezz jel to ima veze sa tim sto sam dobio 3 faznu struju.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 16:45   #918
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Imam i ja 3fazni prikljucak...

Sad je vani 11°C pa je potrošnja nikakva.



Imam i rekuperaciju pa ne luftam (pa je manja potrošnja nego inace)

Klima je Mitsubishi El AP42
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 21:11   #919
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Power factor ti je 0.28 znaci da si najvjerojatnije na krivoj fazi, sta znaci da krivo računa, morat ces prespojit.
PF je inace oko 1, ako su motori i indukcije u pitanju zna past iz nekog razlofa do 0.7 ali ja nisam. vidio nize od toga.

Nulu mislim da mozes ostavit random.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2022., 23:26   #920
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ako imas monofaznu struju okej je, ako imas visefaznu onda mora bit ista faza jer on nesto računa sa naponom i power factorom.

Kolika ti je potrošnja klime?

Moji shellyi poblesavili skroz na skroz nema ih na cloudu, nema potrosnje, connecting u aplikaicji dok su sa IPa dostupni. Scene prestale radit. Pomalo beskorisno.

Nezz jel to ima veze sa tim sto sam dobio 3 faznu struju.

Koliko košta to zadovoljstvo od trofazne struje sve skupa dok prebacis i platis sve? Tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 01:00   #921
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
45 kn za dva limitatora od 25A i to je to

Meni je struja bila vec prije trofazna, kupljen je priključak takav kad se kuca gradila, ali u nekom trenutku iz nekog razloga, dok sam ja jos bio dijete, hep je to prebacio na 1x25 i u razvodnom ormaricu samo prespojio svaki od 3 reda din railova kabelom da dolazi od jedne faze. Ja sam zatražio da mi povećaju sa 1x25A na 1x32A, a oni su mi rekli da imam pravo na 3x25A i tako dosa hepov električar, odspojio te prespoje ubacio još 2 limitatora i spojio 2 kabela svaki za fazu, i eto pola sata i 45 kn.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 01:32   #922
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Power factor ti je 0.28 znaci da si najvjerojatnije na krivoj fazi, sta znaci da krivo računa, morat ces prespojit.
PF je inace oko 1, ako su motori i indukcije u pitanju zna past iz nekog razlofa do 0.7 ali ja nisam. vidio nize od toga.

Nulu mislim da mozes ostavit random.
A vidi sad situaciju:



Radi se o inverter klimi: https://www.klimakoncept.hr/hr/klima...dinica/1239/21

Kad veliš da je faza kriva, predpostavljam da misliš na fazu od napona modula. Clamp može biti jedino na toj fazi na kojoj je...

Edit: spojeno je ovako:


Zadnje izmijenjeno od: Problem. 07.02.2022. u 02:15.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 09:05   #923
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
45 kn za dva limitatora od 25A i to je to

Meni je struja bila vec prije trofazna, kupljen je priključak takav kad se kuca gradila, ali u nekom trenutku iz nekog razloga, dok sam ja jos bio dijete, hep je to prebacio na 1x25 i u razvodnom ormaricu samo prespojio svaki od 3 reda din railova kabelom da dolazi od jedne faze. Ja sam zatražio da mi povećaju sa 1x25A na 1x32A, a oni su mi rekli da imam pravo na 3x25A i tako dosa hepov električar, odspojio te prespoje ubacio još 2 limitatora i spojio 2 kabela svaki za fazu, i eto pola sata i 45 kn.


Aha, super za tebe

Mislio sam da si baš prelazio na trofaznu, od zakupa snage, mjenjanja sata i sve ostalo veselje.

tnx u svakom slučaju
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 09:51   #924
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
A vidi sad situaciju:


Radi se o inverter klimi: https://www.klimakoncept.hr/hr/klima...dinica/1239/21

Kad veliš da je faza kriva, predpostavljam da misliš na fazu od napona modula. Clamp može biti jedino na toj fazi na kojoj je...

Edit: spojeno je ovako:

Nisam ja električar da se razumimo, daleko od toga, samo par zadnjih godina sam se dosta upoznao jer mi je "električar" s**bao struju totalno doma.

Nisi ništa mjenjao samo se popravio taj power factor od sebe?
Ako se dobro sijećam, sad ne mogu naći, na facebook grupi, spominjalo se da je niska potrosnja zbog "Faznog Pomaka" zato mora bit svaka klema na fazi na kojoj se nalazi. Možda sam i u krivu Ali sam zato našao da ljudi kazu kako je na niskoj potrosnji nizak "power factor"

Ali da L od A mora bit na istoj fazi di je i klema A ustekana u A spoj za klemu na uređaju (jer su i kalibrirani svaki po svome) i naravno oko žice koja je na istoj fazi. Jer to nije samo napajanje uređaja nego on i računa sa tim naponom nešto.

EDIT tek sad vidim da je u tebe Shelly EM ne 3EM, ali isti je princip, samo ti vjerojatno nemas slova A B C, no sve u svemu sve mora bit na istoj fazi.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 11:46   #925
creatin
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Aha, super za tebe

Mislio sam da si baš prelazio na trofaznu, od zakupa snage, mjenjanja sata i sve ostalo veselje.

tnx u svakom slučaju
Nama je za kucu trebalo povecanje snage, kad smo uzimali prikljucak dobili smo nekih 6-8 kW, dokupili jos do 23 kW, prebacili nas na trofaznu.
Platis samo 1600 kn/kW (bilo prije par godina) uz par setnji do HEP-a za EES ili kako se zove, nakon 6 mjeseci dosli staviti drugo brojilo i to sve spojiti, kazu 6 mjeseci da je brzo
creatin je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 11:52   #926
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Nisam ja električar da se razumimo, daleko od toga, samo par zadnjih godina sam se dosta upoznao jer mi je "električar" s**bao struju totalno doma.

Nisi ništa mjenjao samo se popravio taj power factor od sebe?
Ako se dobro sijećam, sad ne mogu naći, na facebook grupi, spominjalo se da je niska potrosnja zbog "Faznog Pomaka" zato mora bit svaka klema na fazi na kojoj se nalazi. Možda sam i u krivu Ali sam zato našao da ljudi kazu kako je na niskoj potrosnji nizak "power factor"

Ali da L od A mora bit na istoj fazi di je i klema A ustekana u A spoj za klemu na uređaju (jer su i kalibrirani svaki po svome) i naravno oko žice koja je na istoj fazi. Jer to nije samo napajanje uređaja nego on i računa sa tim naponom nešto.

EDIT tek sad vidim da je u tebe Shelly EM ne 3EM, ali isti je princip, samo ti vjerojatno nemas slova A B C, no sve u svemu sve mora bit na istoj fazi.
ma varira taj PF. Sad u ovom trenu je opet na 0.26. A ništa, kad se vratim doma, staviti ću L na fazu od klime pa da vidim...
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 14:49   #927
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Update:



Spojio na fazu od klime i sad izgleda ok.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 16:01   #928
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
E sad je to ozbiljnije

Znači moji poblemi sa shellyma su bili zbog, pazi sad, konfiguriranih DNS servera, koje sam stavio na 1.1.1.1.

Support mi je rekao makni DNS, i ja makao i sve radi....
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 16:09   #929
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
sad još moram staviti automatiku na rekuperator. Pretpostavljam da mi za to treba Shelly 2.5?

Složio bi ga da se pali svakih sat vremena na 20min. Jel nudi takvu automatizaciju 24/7?
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 16:13   #930
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Nezz kako taj rekuperator funkcionra ali mozes se javit na grupu na fb pa ti jave koji ti je najbolji za to.

Najjednostavnija automatizacija je unutar uređaja, to je When on Turn off after: x sec, when off turn on after x sec i to je to, kompletno automatizirnao i ne ovisi o cloudu. Ugasi/upali nakon x sekundi u tebe triba 40*60s when off turn on i 20x60s when on turn off.

A sa cloudom mozes sta god oces iskonfigurirat po danima i slično, ali ovisi o povezanosti na cloud.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na