Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2021., 20:34   #1381
Mičkec
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Karlovac
Postovi: 107
Meh HP nema mogucnost slanja prek tog QR koda. Jedino slanje s plaćanjem. Toliko o slanju nazad


sad sam dogovorio preko amazona DHL europack label, pa mozda sutra to prođe.

inače sto kuna poštarine za 45eura povrata

Zadnje izmijenjeno od: Mičkec. 28.12.2021. u 22:00.
Mičkec je online   Reply With Quote
Staro 31.12.2021., 11:05   #1382
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Mene ponovo maslaju, kazu sad naruči opet -.-'
Ili to ili da uzemeš sa edigitala? Ali vjerujem da si već odlučio...
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 20:58   #1383
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Cisto informativno mene i dalje vucu za nos, u međuvremenu sam drugog uzeo ali im namjerno necu otkazat narudžbu.

Kazu opet da cekaju da dodje iz jednog skladista u drugo
Znaci Mall.hr i edigital su mila majka za amazon samo ovi imaju ime i marketing.

Inicijalna narudzba je bila 28.11, reorder 14.12.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 21:45   #1384
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Kakav je HP što se tiče dostave Amazon paketa? Znam da se masu ljudi žali na uslugu, no pretpostavljam da se to radi o onoj najjeftinijoj opciji.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 21:53   #1385
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Kakav je HP što se tiče dostave Amazon paketa? Znam da se masu ljudi žali na uslugu, no pretpostavljam da se to radi o onoj najjeftinijoj opciji.
pa ja mislim da nema opcije da ti ide prek HP.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 21:54   #1386
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,769
Meni najčešće nose knjige sa Amazon.it. Da ne znam tko dostavlja te pakete, ne bi nikada rekao da je u pitanju HP. Zovu prije nego dođu, sve ljubazno, nikakve ceduljice... I tako zadnjih 4-5 puta u pola godine, svaki put drugi kurir tako da isključujem frendly spike koje imam s npr. GLS/DPD vozačima. Mislim da ih nekakav ugovor s Amazonom stišće oko vrata i zato je sve tako divno bajno. Barem kod mene.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 22:38   #1387
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Naručio sam si HDD pa se nadam da neće paket doći zgužvan.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2022., 22:56   #1388
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Narucio sad Soda nesritni Stream sa Amazon.it, opet se povijest ponavlja cini mi se, vec 5 dana stoji We will send you an email when we have an expected delivery date... I onda se ljudi zale na edigital i Mall.hr

Onu sa amazon.de jos nisam otkazao, cisto im se javim tu i tamo da vidim koje opravdanje ce smislit zasto jos nije došlo iz jednog skladišta u drugo.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 00:41   #1389
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
I dalje drama oko Soda Streama. Gledam, ali ne vidim da je Amazon seller. Nekakvi random shopovi su u pitanju koji se oglašavaju na Amazonu.

Ako ti ga taj random shop ne isporuči, što ti je Amazon kriv? Ne mogu ti ga stvoriti iz ničega ako trgovac koji ga oglašava ne pošalje.

Imaš ih ovdje, otkaži više to i riješi se muke napokon
https://www.jeftinije.hr/Proizvodac/48157/sodastream
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 01:00   #1390
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Nene, bas je amazon seller sa Amazon.de,
https://www.amazon.de/SodaStream-Cry...s%2C181&sr=8-3
i sad ovome iz IT:
https://www.amazon.it/gp/aw/d/B071H8...b_b_prod_image

Ma poklonio mi ga je prijatelj, samo ovaj novi ima bolji mehanizam, a u drugoj temi je kolega neki napisao da je naručio u rijeku i doslo mu je, a mozda je samo reklamirao svoj store

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=299134
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 08:13   #1391
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Čudno. Identična stvar mi se dogodila prije par godina s Logitechovim volanom, nitko nije mogao objasniti što se dogodilo. Nakon trećeg puta sam jednostavno odustao i kupio lokalno. Ako očekuješ mirisne boriće, popuste ili slično od njih, odustani, ništa ne daju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 09:59   #1392
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Dada zato me i živciraju,

Ovaj paket je bila odlična ponuda za cyber friday, 50 eura je bio i jos sam narucio par stvari da zbuksam dostavu. U isto vrijeme je bio i na edigitalu na nekoj akcijici, i nije cili paket za cca 500kn. I nisam od tamo narucio jer je u Amazona bila puno bolja ponuda.
I onda mjesec dana oni to ne šalju, i kažu mi aj ok Cancelat cemo mi to pa opet naruci, po višoj cijeni(20€ uređaj i 10 € shipping), ja kažem ok ali ono ja sam ga narucio jeftinije.
Oni kazu nema problema vratit cemo mi vama tu razliku samo se javite kad naručimo. I to je bilo cca. 15.12 od onda muljanje i praktički svaki put me nagovaraju da cancelamo order, ja namjerno neću.
I sad ovaj pajdo kaže da je naručio sa Amazon IT i da mu je došlo, pa sam i ja naručio jeli, ali vidim već ista priča
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 11:40   #1393
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Kad smo kod Sodastreama, odakle narucujete zamjenske cilindre i jel negdje ima slanje starih?
Ja sam do sada zivio u Grazu pa bi u ducanu zamijenio stari cilindar s novim za cca 8-11EUR (ovisno o akciji ili ne-akciji), a sad sam u Zagrebu i ponio sam svoja dva sodastreama pa me zanima gdje nabavit CO2.

btw. sta se tice Amazona, u AT s Primeom sve u roku par dana dodje, ali evo i do sada imam u Zagrebu nelose iskustvo, kao i netko od kolega gore sto je spomenuo. Par puta mi je dostavljao HP, par puta Overseas, jednom UPS. U svakom slucaju sam imao skroz super iskustvo da me dostavljac nazove ranije, full su fini bili, itd. Valjda ih Amazon stiska i ako zele radit moraju ispunjavat odredene uvjete. S Overseasom sam imao samo loša iskustva kad god sam nešto u Hrv naručivao, ali evo s Amazonom 2 puta skroz super.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 11:54   #1394
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
dobro je sve, samo je problem što dosta stvari ne šipaju u cro/zagreb
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 13:15   #1395
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Kad smo kod Sodastreama, odakle narucujete zamjenske cilindre i jel negdje ima slanje starih?
Ja sam do sada zivio u Grazu pa bi u ducanu zamijenio stari cilindar s novim za cca 8-11EUR (ovisno o akciji ili ne-akciji), a sad sam u Zagrebu i ponio sam svoja dva sodastreama pa me zanima gdje nabavit CO2.
Zovi ove sta pune vatrogasne aparate, ja punim u njih.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 10:16   #1396
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 598
Jučer krenem naručiti Iphone 13 pro Sierra blue na Amazon.de. Cijena bila 1079€ Prije kupnje imao sam upit na chatu, zatvorim chat idem platit a cijena narasla za 60 Eura. Znam da je sve po pravilima i da sam si sam kriv ali svejedno smatram da takvo nešto nije ok, zamislite da u trgovini artikl poskupi dok dođete od police do blagajne. Na kraju naručio crnog koji je ostao na 1079€

Zadnje izmijenjeno od: LeskiRM. 09.03.2022. u 10:23.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 10:27   #1397
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 763
Da si sacekao koji sat/dan, vjerojatno bi opet dosla neka niza cijena, itd.
Meni se isto desilo kad sam drzao monitor u kosarici tjedan dana, svako malo bi se promijenila cijena par eura gore, pa par eura dole.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 10:41   #1398
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 598
Ma nije problem, ionako sam bio u dvojbi koju boju da uzmem, kak je plavi znatno poskupio onda mi je i olaksao odabir.. Ali ono, da je neki drugi artikl u pitanju ne bi mi bilo svejedno. Bilo bi ok da je cijena rezervirana 5-10min nakon kaj se stavi u kosaricu.. ali nije
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 10:49   #1399
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Zovi ove sta pune vatrogasne aparate, ja punim u njih.

Nisam siguran za proptupožarne aparate, ali znaš da CO2 prehrambeni i industrijski nisu isti?
Imao sam poslovnih kontakata s tom branšom prije, npr. oni šankomati/sodamati koji su se nekad koristili, CO2 je bio ajmo reći čišći i odobren za prehrambenu uporabu, tj. izradu sode. U ovima industrijskima, npr. boce CO2 za varenje i sl. u plinu ima smeća, ulja, svakakvih sranja.
U ugostiteljstvu koliko znam za sodu se nabavlja baš taj prehrambeni
Nisam u doticaju s tom ekipom već godinama, moguće da je taj vatrogasni ispravan, ali ne bi se kladio
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 12:38   #1400
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Za varenje mora valjda isto bit čisti CO2, ali za neku trecu svrhu modza sumpora u njemu. Ako je Messer dobavljač prehrambeni i industrijski su apsolutno isti, jer im se ne isplati radit razlicito, razlika je jedino što prehrambeni ide u boce koje su iznutra obložene staklom, a indusktrijski nisu.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 13:14   #1401
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Jel kupuje tko preko firme s Amazona? Je moguće dobiti račun bez poreza?

Isprike ako je bilo već rasprave o tome
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 13:42   #1402
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nabaviš EORI i na računu Amazona dobiješ naš pdv i uredno ga daš knjigovođi da ga proknjiži. Od 01.01.23. će ti ionako biti svejedno jer će se i kod nas koristiti EUR. Trenutno treba upisati taj pdv u neki poseban obrazac.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 13:46   #1403
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Za varenje mora valjda isto bit čisti CO2, ali za neku trecu svrhu modza sumpora u njemu. Ako je Messer dobavljač prehrambeni i industrijski su apsolutno isti, jer im se ne isplati radit razlicito, razlika je jedino što prehrambeni ide u boce koje su iznutra obložene staklom, a indusktrijski nisu.

A gle, jednom prilikom (ima već nešto godina) u jednoj firmi smo si serviser rashladnih aparata i ja složili sok direktno iz šankomata od Coca-Cole (tada je to bilo u modi), to ti je gusti koncentrat iz kontejnera 9l + voda iz pipe kroz neke velike filtere + CO2. Međutim, prehrambeni CO2 nisu imali u servisu pa je frend spojio bocu od aparata za varenje. Malo mi je ulja plivalo nakon toga u čaši. Pa sam tako nažalost provjerio detalje oko toga

Ali tko zna, možda sad za varenje u boce pune neki super čisti CO2
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 21:41   #1404
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Pa znas sta cu ti ja rec, zvat cu ih i provjerit za svaki slučaj
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 22:36   #1405
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Pravac u Vatropromet u Ježdovcu. Punio sam CO2 u boce za kegerator (home made točionik za pivu) doma. Brzo, povoljno i jednostavno. Odeš direkt u servis kod njih i boca ti je puna za par minuta, s računom

https://vatropromet.hr/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2022., 01:14   #1406
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Nista od ovoga SodaStreama ni od amazon.it,

Ali ne razumijem, zasto mi oni ne cancealju narudzbu, nego traze od mene da to napravim, a ja neću, iz trollanja.
Suvisli odgovor mi isto ne daju zasto ne shippaju, kazu nemaju u skladištu iz kojeg shippaju u hrvatsku, ja kazem ok, nema problema posaljite mi sta imate u skladištu koje shippa u hrvatsku, da oni to ne mogu...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2022., 01:28   #1407
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ovo je čisto moja pretpostavka, ali dam se kladiti da HP ne želi imati posla s paketima u kojima se nalazi CO2 spremnik i da odbijaju takve pošiljke izvana.

Prije HP-a nikad nije bilo ovakvih problema. Koliko god da su bile dostavne službe trome, sve je uvijek dolazilo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 11:45   #1408
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Meni je danas trebao doći paket s Amazona, prvo sam dobio neki tracking broj LW…HR koji se nije mogao ni pratiti nigdje osim na Amazon stranici, sad kad je jučer došlo u RH pisalo je zaprimljeno u skladište, danas ujutro gledam na HP tracking stranici, sad piše u pola 9 da pošiljka nije uručena, u povratku pošiljatelju. Bile su tad barem 2 osobe doma, nitko nije čuo niti nekakav kombi, niti zvono, nema poziva na napisani kontakt broj, niti ima nekakva ceduljica niti obavijest.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 12:05   #1409
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,769
Kad mi se jednom tako posiljka krenula vracati (bila je nepotpuno isprintana adresa, nije bio amazon u pitanju), zvao sam postu u zg (neki kontakt s weba) jer je paket vec otisao iz pula i uspjeli su mi iz zga vratiti paket nazad u pulu. To je doduse bilo prije jedno 5 godina... Mozes probati tako. Ili direkt nazvati/posjetiti tvoj postanski ured pa provjeriti je li paket jos u njemu. Glupo rjesenje al mislim da ces prije tako nesto postici nego cekati amazon support, dotad paket mozda vec ode jedan korak dalje od tebe.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 12:25   #1410
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Svakako nazovi taj njihov kontakt centar. Dva puta sam ih zvao i svaki put su bili bas jako, jako ljubazni i susretljivi. Puno vise nego sto bi morali, bas se trude pomoci kako god. Iako, mislim da se meni oba puta javila neka gospodja dalmosica a ne netko iz zg, ali tak nebitno.
hash je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na