Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2021., 09:03   #871
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Eh onda ni nisu toliko zanimljiva. Za usporedbu ja sam za 3k kupio 2 od 6TB, a sad jedan od 16TB ide. I nije problem tih 4TB razlike pregrist, nego je problem sto imam neke slabe ploce i vec sam iskoristio sve portove. Vjerojatno jer imam USB diskove...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 09:44   #872
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Eh onda ni nisu toliko zanimljiva. Za usporedbu ja sam za 3k kupio 2 od 6TB, a sad jedan od 16TB ide. I nije problem tih 4TB razlike pregrist, nego je problem sto imam neke slabe ploce i vec sam iskoristio sve portove. Vjerojatno jer imam USB diskove...
Ajme pa zaš si davo tolke pare kad je bio porast cijena?
Sad je pametno uzet ove veće za bolju cijenu, premjestit plotove, a manje diskove prodat.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 10:22   #873
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Eh zasto, bila je navala, hype je bio bogovski, svi cemos e obogatiti preko noci i tako, znas kak to ide, ili ako neznas evo sad ti pricam izu prve ruke.

No, nije ni sve toliko strasno, nesto se skopalo, sve dumpam cim skopam, no dugorocno mi je ROI jos uvijek cca 4 godine... S nadom da ce ovi tu CHIu nekako, ni sam neznbam kako oziviti. trenutno gledajuci situaciju najbolje stoje POS blockchainovi koji obecavaju abnormalne brzine i moguce da mi je nada uzaludna... No eto, nesto se malo rudari sa SSDovima, sad vidim da ce se i ovi procesori upogoniti pa eto mozda dugorocno se ROI smanji.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 10:42   #874
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
https://twitter.com/aglobalvc/status...RZq4FBv8g&s=09


Ajd malo pozitive i vidjet sta bu bilo za koju god
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 10:51   #875
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Ako dumpas po market priceu umjesto po cijeni po kojoj bi ti ROI bio bolji, onda si ti kao i drugi farmeri dio problema jer prefarm nije u prodaji... Nadam se da si u racunicu ubacio i halving za malo vise od 2 godine.

POS je smece, pogledajte hw requiremente za solanu, to i proizvoljni stall blockchaina nisu buducnost.
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 10:56   #876
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Eh, znam da je ovo CHIA topic, ali ne mogu biti pozitivan, iako ne vidim da sam nesto negativan, jedino sto sam napisao cinjenice koje sam sam okusio.

Recimo, ja bih htio odgovore na pitanja:
Kako ce CHIA ponuditi bolji i brzi blockchain nego recimo Algorand?
CHIA se bori sa Bitcoinom i Ethereum, a njih je vrijeme zgazilo, Ethereum se mozda izvuce, vjerojatno hoce sa ETH 2.0 ako izadje. Ali pred vratima su ovi POS blockchainovi koji nude svasta nesto, low ili nikakav fee sa abnormalno brzim transakcijama. Rjesavaju blockchain trilemu koju spomenuti POW imaju problem.

Drugo pitanje:
Cemu toliki prefarm, ako se malo dublje analizira ne vidim razlog za takvo sto osim sto vjerojatno Founderi nisu ocekivali ovakav hype pa su htjeli se osigurat ako bi cijena CHIe bila mjerljiva u centima...

Jedino sto mi ima smisla je sto ce vjerojatno oni to djelit sakom i kapom, svojim investitorima, a vjerojatno i nadam se nama early adopterima, kad tad taj prefarm mora na trziste... (ovo bi bila fenomenalna vijest za nas rudare koji smo vec naplotani)

iskreno, taj prefarm mora ici rudarima, jer kad se bude to djelilo doci ce do supply shocka...

Ako netko ima konkretne odgovore na ova moja pitanja bio bi zahvalan

EDIT
Vec sam stisnuo reply a nisam vidio Blehov kometar.
Dumpam DCA, ali u suprotnom smjeru, kad poraste dumpam. Neznam za halving racunicu, ali uvijek mogu kupiti coinove natrag po manjoj cijeni...
Napisati POS je smece meni nista ne znaci. Vise bih volio cuti zasto je POS smece i detaljnije o HW requirements za Solanu i ovo sto si napisao za proizvoljni stall.
EDIT2:
Pogledao HW requirements, ali i mi netko treba objasniti kao 5 godisnjaku sto taj veliki HW requirements znaci za Solanu...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 12.11.2021. u 11:03.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 11:16   #877
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Na halving mislim na to da ce se block reward prepoloviti pa ce ti se ROI vremenski produljiti ako sad racunas da ti je za 4 god po trenutnim cijenama, onda je blize 5-6 god.

Mislim na ovakav hw za solanu i sve blockchaine koji reklamiraju abnormalno velike brzine, ofc nije tako kod svakog POS blockchaina, ali nije moguce to napraviti bez da zrtvujes nesto

https://docs.solana.com/running-vali...validator-reqs

Validator Requirements
RAM 128GB, or more

RPC Node Recommendations
RAM 256 GB, or more

Imali su flood transakcija koji je zablokirao i ove ogromne nodeove i uzrokovao stall svega dok ih nisu patchali
https://crypto-telegraphs.com/2021/0...es-off-attack/

Za decentraliziranost je bitno da full node mozes vrtit doma, u suprotnom ce ti se cijeli blockchain vrtiti na AWS-u i bit ovisan o njemu i par pojedinaca koji vrte te nodeove. Koliko nas moze pokrenuti solanu a koliko chiu i btc (ne mislim na mining).

EDIT: jesi se potrudio saznat ista o prefarmu osim sto tupis isto mjesecima? sta kaze whitepaper za to? sta su rekli u svim AMA do sada sta ce radit s tim? daj malo istrazi prije teorija zavjere

Zadnje izmijenjeno od: bleh. 12.11.2021. u 11:58.
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 12:39   #878
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Istrazio sam, znam sto pise, i gdje pricam o teorijama zavjere? Sto sam to napisao da je teorija zavjere?

https://messari.io/asset/chia/profil...n-distribution
Evo tu pise u natuknicama:
Citiraj:
Plans for the Strategic Reserve include:

Lending: The company intends to lend XCH to their customers and market makers for use in day-to-day commerce and creating liquidity in the market.

Additional Farming Rewards: The company can offer special bonuses to Chia farmers. As an example, it plans to reward farmers in the final pre-launch farming contest with XCH once transactions are enabled on mainnet.

Investing: Making investments in promising developers, platforms, and service providers creating applications and tools for the Chia blockchain.

Share Buybacks: Similar to a dividend. When chia is traded, the company may offer to redeem equity through the payment of XCH to stockholders.

Dividends: The company, solely at the discretion of the Board of Directors, may dividend XCH directly to its stockholders to, in part, encourage the use and promotion of Chia Network’s blockchain.
Znaci dijelit ce se, ulagat, sherat kao sto sam napisao... Svaki put kada budu podjelili coinove dogodit ce se drop cijene, za takvo sto ne trebas biti vidoviti Milan, to je cista ekonomija... Tak da neznam gdje je tu teorija zavjere?

Ovo za Solanu se slazem, oni su maximalno centralizirani ako jedan covjek s jednim prstom moze ugasiti cijelu mrezu. no hype postoji, evo je na ATH, ima i svoju svrhu, no nisam je istrazivao jer em je na ATH I ovo sto je centralizirano me ne privlaci previse...

p.s. evo gore boldana POZITIVA!!!
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 12.11.2021. u 12:46.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 13:09   #879
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Jako se varas ako mislis da ce tu bit ikakav airdrop i ako si dobio takav dojam iz whitepapera i odgledanih AMA.
Jedini bonus koji ce dobit early farmeri i to ako im SEC dozvoli je da investiras ranije u Chia Network po IPO cijeni, mozda i na nekom popustu jos.

U jednom od zadnjih AMA su rekli da 80% prefarma ide u cold wallet koji ce bit time lockan tako da treba proci 90 dana da se neka transakcija zavrsi i da treba signature vecine board of directora.
20% ide za te ostale aktivnosti tipa posude 100 xch nekome a on treba vratit 101 xch, ima li tu dropa u cijeni? A ostale aktivnosti sigurno ne idu nekome ko ce instant prodat xch za dolare kao ti nego ce to koristit za tokene za koje ti treba xch.

Ne znam, cini mi se da imas dojam da prefarm ide na trziste u 12 mjeseci da si svi brzo pospremimo neku sitnu lovu u dzep i bjez dalje na iduci coin, a ne da ce to koristiti iducih 20+ godina pomalo za rad na ekosustavu.

Svaki coin prolazi hype jer ljudi samo traze iducu kocku i "number go up". Prije par god je to bila IOTA, svi su bili samo IOTA IOTA IOTA buducnost, sad su tu neki drugi coini, za 4 god ce bit nesto trece.
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 13:15   #880
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ne gledam ja na coin iz perspektive sto cu ja napraviti, uvijek gledam sto ce oni napraviti. Istina nisam gledao nesto previse AMA od njih, pogledao sam po social media sto se pise, pa eto malo te research reviewe drugih i pokusao donjeti neki svoj pogled.

Ako znas vise o ovom 80% locku od 90 dana, jel se on vec dogodio? I sto nakon sto lock prodje, sto se onda radi s tim lockom? Ovo oko posudbe, stakinga i ostalog je standard to svi vise manje imaju.

Negdje sam naletio na podatak, nemoj me drzat za rijec, mozda i znas jel to tocno ili nije, da se taj prefarm nece dirat 6 mjeseci od mainneta?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 13:41   #881
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Prefarm se jos nije taknuo (provjerljivo na blockchainu) i nece ga dirati dok ne dovrse coin custody da mogu imati time locked wallet u chialispu. https://github.com/Chia-Network/chia...chain/projects
Onda ce ga prebaciti u cold wallet i pokrenuti IPO.

Krivo si shvatio ovih 90 dana, znaci 80% stoji u cold walletu. Odluce dio funda izvaditi iz cold walleta, tu tranasakciju mora potpisati vecina boarda i tek nakon 90 dana ce se sprovesti. I tako svaki put kad se radi nova transakcija za neku svrhu. Dakle nije one time thing.

Posudba, staking nije "standard" na koji ti mislis, DEFI u eth koji se hakira svaki drugi tjedan u visemilijunskim iznosima. Ovo je posudba, staking od jedne firme na burzi prema drugim firmama, na ozbiljniji nacin. Ne klikanje borrow/lend u metamasku

(doci ce i DEFI kad tad u chialisp pa ce bit i toga, ali nema to veze s chia networkom i prefarmom...)

Tolko o mene o chiji i prefarmu, prestao sam citati temu zadnji put kad si puno previse piskarao s dezinformacijama i FUD-om, imas cudne izvore i onda to dalje siris. NHF, nisu te iz chie natjerali da kupis diskove ili natjeravali cijenu u nebo na tx launchu. Chia AMA su super i informativne i bolje se drzati toga jer do sada nista krivo nisu radili ili lagali.
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 13:50   #882
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
prestao sam citati temu zadnji put kad si puno previse piskarao s dezinformacijama i FUD-om, imas cudne izvore i onda to dalje siris. NHF, nisu te iz chie natjerali da kupis diskove ili natjeravali cijenu u nebo na tx launchu. Chia AMA su super i informativne i bolje se drzati toga jer do sada nista krivo nisu radili ili lagali.
Eto, hvala na informacijama, ponekad je tesko doc do informacija, procitati whitepaper i razumjeti ga su dvije razlicite stvari. Neke tehnicke stvari mogu biti nejasne dok ti netko ne objasni kao da si mala beba...

Nema nikakvi hard feelings, vec sam ja navikao na malo napadniju komunikaciju, vjerojatno jer moje pisanje tako djeluje, a ono je mozda i namjerno takvo... Jer eto da nisam ja piskarao to sto sam piskarao ti bi i dalje samo citao ovaj topic i nebi sherao ove informacije koje u tvojih posljednjih nekoliko postova sadrze vise toga vaznog o CHIi nego cijeli topic u kompletu...

Eto ja naucio puno sad o CHIi, o planovima i sto bi nas moglo cekati u buducnosti.

P.S. slobodno kad nesto socnog cujes na AMA napises ovdje
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2021., 15:24   #883
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Baš sam mislio i ja napisati, molim vas da informacije koje dobijete, a da još nisu napisane ili dobro razumljene ovdje, ponovite i napišete, puno možete pomoći laicima koji su riskirali neke novce (neki možda manje, neki više). Ja sam prvotno krenuo u chiu jer je bila nova, nije se čulo za nju, a odlično je zvučao plan farmanja s puno manje korištenja energije no li dosadašnje kriptovalute.

Da se razumijemo, svi smo u tom zbog zarade, samo su neki profi u tome, neki samo ovak sastrane, među kojima sam i ja. To ne znači da ne želim saznat informacije i ovakvih par kapi infa svakih par dana dobro dođu
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2021., 18:30   #884
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
https://surveyhero.com/c/cxd9mwxh

Ispunite anketu, doslovno dva pitanja.

Space Pool i Seagate imaju dogovor da snize cijenu diskova, za sada to ide u USA, a ako bude neki broj zainteresiranih moglo bi biti i u hr.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2021., 19:24   #885
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ispunio samo nisam znao da li radje interni ili externi, stavio externi...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2021., 20:11   #886
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
A ja znam brojat do dva (ima tri pitanja). Hvala!
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 07:49   #887
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
JM iz Chia teama komentira Intel Optane SSD-e

https://www.youtube.com/watch?v=oLsU7OiE_LI
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 10:19   #888
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Eh, neznam cemu taj iz CHIA tima trosi vrijeme na to. Pa zar nije plotanje s RAMom najbrze i najbolje. Plus vjerojatno i jetinije odnosno isplativije (ovisi koliko ce se plotat).
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 15:11   #889
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Ha čuj, netko želi ovo netko ono. Sve ima svoje pozitivne i negativne strane. Ovako brutalan SSD poput P5800X možeš i zadržati i imati koristi od njega godinama poslije plotanja, da ne kažem 905P koji je sada u pola cijene (u USA, ali preliti će se to i ovdje nama bliže). Server sa 512GB RAM-a samo za plotanje nije svima privlačna opcija.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2021., 15:59   #890
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Neznam ja sam probo googlat i ne mogu nac nikakvu cijenu za taj SSD. I gdje toga ima za kupit kod nas. Nesto tako nedostupno oni rade review, valjda jer ga je dobio od Intela da ga isproba., tako pise u descriptionu.

Mislim zanimljiv je test i sve to da se usporedi malo, ali IMO nepotrebno i nebitno kada vecina prosjecnih plotera plota na obicne SSD, neki pak sa RAMOM, a ovima sto koriste te servere sa tim strasnim SSDeima sigurno ne treba review...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 00:15   #891
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Eto, dočekali smo da prođe 20 dana bez postova
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 08:21   #892
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ali vaznije od toga je da smo docekali i CHIu prvi put ispod 100$ i nitko nije navalio da kupi deep.

Pratim recimo i Algorand. i u ovom crashu Algorad je pao sa 2 na 1.30 sto je strasno, CHIA pala sa 150 na 100. Ali Algorand se vratio na 1.80, a Chia se nekako naljepila na 100. Ovo 100 je sad vec stvarno nisko. Recimo, imam 300TB, u malim diskovima, da ne govorim sad koliko ih imam, ali imam ih vise od 50, i imam dva compa koji to runaju, takodjer vole popiti struju, AM3 ploca s FXom. Meni struja onak napamet ispadne cca 500kn mjesecno, a dobijem kakvih 1200 od Chie. Zvuci neisplativo, ali ipak to je 100$ plus, polako se investicija vraca, ali jel moze CHIA nize? Mislim, pa nisko je da nize nemoze, tak da vjerujem da od sad dalje bi trebali gledati prema gore?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 08:34   #893
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
100TiB je trenutno zarada $81 mjesečno minus struja, što je koma, 4 godine ROI
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 11:31   #894
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Gle dobro je dok ima ROI. Ja se bojim da ce doci vrijeme kad bude islo u minus. Sve sto je profit je OK.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 12:49   #895
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Sad kad čitam vaše postove,gasim i ono malo kaj sam nazubljao za tu chiu ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 13:10   #896
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Samo gasi, što više ugasite, veći dobitak mi je
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 14:17   #897
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
...Ja se bojim da ce doci vrijeme kad bude islo u minus.....
Evo njega opet. Bojis se ti otkad je chia izasla. Cak i prije.

Nes ti ekipe sto se misli obogatiti u par mjeseci.

Klasika.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2021., 14:29   #898
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Eh, sad si ti poceo vaditi negativno, napisao sam dosta toga pozitivnog. Reko dok je ROI je dobro, a ROI bi trebao biti uvijek. Ne vjerujem da ce past na 50$.

Gasiti se ne isplati osim ako mozes nekom prodat za neke dfobre pare, a to se ne moze. Polako neka kaplje 4g ROI je OK. Pa stan kad kupis ima isto veliki ROI ako ga iznajmljujes.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2021., 08:15   #899
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Greetings again from the darkness. Kao sto kaze jedan od movie reviewera, haha

Da opet ne cekamo 20 dana do postova evo mene opet. Na Redditu su ljudi poceli flipati HDDove, a vidim da je i strgani to ovdje spomenuo ako se ne varam. Ali nekako mi to nema smisla. Nikako ne volim biti niti v rti niti mimo kak se kaze v medjimurju pa si mislim ili jesi ili nisi. ili si beliver ili nisi.

E sad ako jesi beliver onda ovo prebacivanje diskova mi nema smisla, to je bas ono niti v rit niti mimo. Da se prezivi kada/ako Chia krene u xxxx$ sfere, da se ima za struju...
Mislim da ako si beliver da je daleko bolja opcija, ako si tanak za placanje struje ne da mjenjas manje HDDove za vece nego da jednostavno prodas tog malog HDDa i kupis direkt CHIu. Struja ce se smanjiti, a kako je coin sad stvarno nisko IMO i Warren Buffet bi ga kupio kako krvari, a on navodno kupuje kad ima krvi.

Ako si Beliver i imas mjesta na rigovima, pa zasto bi prodavao ove male diskove, kupim ove velike i dodam ih k vec postojecima. Sto je 10W ili koliko vec zderu struje naspram onome u sto vjerujes, piece of cake.

A ako nisi beliver, neznam onda flipanje diskova manje za vece nikako nema smisla jer ce i ti veci trebat biti flipnuti...

Najgora je opcija nit v rit niti mimo, IMO.

P.S. Bacio oko na njusku i vidim da su vcijene prilicno visoke za diskove, nije mi jasno ako stvarno idu po tim cijenama nije ni lose prodat pa kupit direkt CHIu. Recimo 1 8TB HDD dobijes 2 CHIe za njega, a te 2 CHIe skopas za mjesec dana s 300TB. Neznam, nekak mi je tocudna racunica, ako netko bolje kuzi nek me ispravi...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 11.12.2021. u 08:47.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2021., 16:41   #900
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Ovo zadnje što si spomenuo za računicu, računica je ta da iste diskove možeš duže vrijeme koristiti za farmanje, znači više puta možeš zaraditi s njima ako si farmer.

Kad nemam više mogućnosti za dodavanjem više diskova, radije zamjenim manje za veće, to je bila moja logika kod ponude više manjih za veće.
strgani je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na