|
24.09.2021., 15:15 | #1 |
Registered User
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
|
Konvertiranje GPS koordinata ?
Na stranici katastar.hr sam pronašao svoju parcelu i kako pomičem miša dole mi prikazuje koordinate ovako: 468528,38 4816836,88 Problem je šta meni trebaju koordinate u stilu: 43.xxxxxx 16.xxxxxx Zna li ko kako da ih konvertiram u taj format Tražio sam po internetu ali nigdje da nađem taj konverter |
24.09.2021., 15:24 | #2 |
(-(-(-(--)-)-)-)
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
|
ako klikneš na te koordinate prebaci se u WGS84 format jel je to kaj tebi treba? |
|
|
Oglas
|
|
24.09.2021., 16:53 | #3 |
Registered User
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
|
Nije to to Kad se prebacim u taj WGS84 format onda prikazuje ovako 43 31` 02`` N - 16 26` 11`` E A meni treba kao 43.xxxxx, 16.xxxxx |
24.09.2021., 17:08 | #4 |
Premium
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,203
|
To su stupnjevi minute sekunde, to lako prebacis u decimalno. https://www.fcc.gov/media/radio/dms-decimal A ovo prvo neman pojma šta je |
24.09.2021., 18:34 | #5 | |
Premium
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
|
Citiraj:
HTRS/96 čini mi se da se tako zove... Geosustav koji je samo za Hrvatsku... |
|
24.09.2021., 19:16 | #6 |
Registered User
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
|
Ok uspilo je tako |
|
|
Oglas
|
|
|
|