Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2018., 08:08   #2461
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
gdje toga ima?
Više nema, bilo možda koji sat u ponudi na otvorenju Peveca u Čakovcu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 11:23   #2462
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Pitanjce za znalce, imam klimu koju svake godine cistim na nacin da skinem filtere, operem ih, radijator pospricam sa mixom deterdjenta i vode i sa klimaseptom.
Kad klima pocne radit smrdi (kratko smrdi, kad krene dobro hladit onda nema mirisa), kad radi samo na ventilaciji smrdi.
Klima je stara x godina i neki model Midee je.
Problem mi predstavlja sto je na neprakticnom mjestu da ju problam komplet rastavit.
Od cega i na koji nacin da krenem sa rjesavanjem tog smrada? Tnx
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 11:27   #2463
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Pitanjce za znalce, imam klimu koju svake godine cistim na nacin da skinem filtere, operem ih, radijator pospricam sa mixom deterdjenta i vode i sa klimaseptom.
Kad klima pocne radit smrdi (kratko smrdi, kad krene dobro hladit onda nema mirisa), kad radi samo na ventilaciji smrdi.
Klima je stara x godina i neki model Midee je.
Problem mi predstavlja sto je na neprakticnom mjestu da ju problam komplet rastavit.
Od cega i na koji nacin da krenem sa rjesavanjem tog smrada? Tnx
Vlaga, ona smrdi.
Isti problem imam i ja, isto je midea,7god stara
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 12:00   #2464
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Smrde bakterije koje se zbog vlage razmnozavaju, osim sto klimu godisnje treba oprati tekucinom trebali bi koristit mod koji pri gasenju kompresora nastavi par minuta samo puhat vent da isparivac osusi.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 13:05   #2465
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Pitanjce za znalce, imam klimu koju svake godine cistim na nacin da skinem filtere, operem ih, radijator pospricam sa mixom deterdjenta i vode i sa klimaseptom.
Kad klima pocne radit smrdi (kratko smrdi, kad krene dobro hladit onda nema mirisa), kad radi samo na ventilaciji smrdi.
Klima je stara x godina i neki model Midee je.
Problem mi predstavlja sto je na neprakticnom mjestu da ju problam komplet rastavit.
Od cega i na koji nacin da krenem sa rjesavanjem tog smrada? Tnx
jel nakon svakog špricanja ostaviš je na max-turbo-fullhd modu da se propisno ispere isprarivač?

ako ne - do that.

kod mene na samsungu turbo mod je ograničen na 30min ako se ne varam i svaki put dok nešto perem oko klime ostavim da odradi tih 30min.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 13:34   #2466
Neolina
Registered User
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Zagrev
Postovi: 0
Pozdrav,
Trebala bi isključivo mobilnu klimu, iskljucivo za hlađenje prostorije od 20ak kvadrata. Iako svi kažu da probam izbjeći to je trenutno jedina opcija. Za vikendicu je, stara kamena kuća sa neriješenim vlasničkim pitanjem, tako da bužavanje i slično ne dolazi u obzir. Stvar je da je došla beba i da nam treba u vikendici za malo spustit temperaturu preko dana. E sad, mislila sam uzet preko njuskala neku polovnu za 900-1500 kn, jer ljudi to prodaju maltene novo s garancijom. Najviše se prodaje Vivax i Einhell. Koju bi vi preporučili? Hvala
Neolina je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 13:55   #2467
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
na kotačima
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 14:00   #2468
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
cromobil

Nije Fujitsu bestbuy , tacnije zavisi kako gledas i sta ti tacno treba od klime , ono za sta tebi treba jeste bestbuy , najjaca u klasi i najjeftinija .

Ne opterecuj se ko proizvodi Fujitsu , kontrola kvaliteta je i dalje japanska , pa i Daikin ti se sklapa u Ceskoj ako cemo tako . Pa i Iphone se sklapa u kini a jedan je od najboljih telefona , to je prosto tako u danasnje vreme .

Evo ti manual za Fujitsua pa ga malo pogledaj

https://www.fujitsuklima.hu/vmfiles/...G07-12LLCE.pdf

Pogresno gledas na stvar , kao prvo ne trosi klima vec prostor u kome se nalazi , nadam se da razumes . Zatim , taj podatak od 0.8 ili sta vec kw tebi nista ne govori , za tebe je bitan podatak modulacija , sto u rasponu kw koje isporucuje min - max , to u povlacenju struje iz mreze min - max . S obzirom da je inverter u pitanju , a u ovom slucaju 12LLCE model , lepo ti pise ovako .

1. Modulacija i raspon toplote koja ona moze izbacivati je od 0.9 - 5.0kw , a povlacenje iz mreze moze biti od 0.25 - 1.98 kwh . To sto ti tamo gledas je nominalni podatak o on u manualu kaze da ta 12-ka ima 1130w na grejanju , znaci neka prosecna vrednost , ali to nista ne govori koliko ce ti klima trositi . Ona ce u pocetku povuci i preko tih 1130w , posle par minuta krece polako da spusta potrosnju sve do momenta dok se ne stabilizuje temp , tada ce trositi samo onoliko koliko joj je potrebno da odrzava zadatu . To moze biti od 250 - 1980w , a to diktira objekat i njegovi gubici . Obicno to bude na pocetku sezone oko 250-300w a posle se penje srazmerno gubicima i niko ti ne moze reci koliko ce ti trositi .

Ova klima je neki minimum preporuke , sledeca koja po meni ima preporuku je Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC za 4685kn . Taj Hitachi ti spada u srednju klasu tj u klasi Fujitsu LM-a je , znaci za klasu iznad LLCE . Ima mnostvo opcija na daljincu , nekolicina zadovoljnih korisnika iz Hrvatske , svima pregurale i one jake minuse , znaci dokazala se . Sam ces morati da preseces , ova dva modela se po meni isticu za do nekih 5000 kn .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 14:23   #2469
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jel nakon svakog špricanja ostaviš je na max-turbo-fullhd modu da se propisno ispere isprarivač?

ako ne - do that.

kod mene na samsungu turbo mod je ograničen na 30min ako se ne varam i svaki put dok nešto perem oko klime ostavim da odradi tih 30min.
posto je njegova stara kao i moja cisto sumnjam da ima max-turbo-košeno-fullhd mod
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 14:32   #2470
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma oke spusti je na 18 ili koliko i pusti nek laufa, da se maximalno oznoji i ispere.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 15:32   #2471
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma oke spusti je na 18 ili koliko i pusti nek laufa, da se maximalno oznoji i ispere.
ja imam stropnu koja ima "kadicu" u sebi, u njoj se zadrzava voda jer pumpa se ne pali dok se voda ne skupi do određene visine, tako da u principu uvijek ima vode u unutrasnjoj jedinici
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 16:12   #2472
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jel nakon svakog špricanja ostaviš je na max-turbo-fullhd modu da se propisno ispere isprarivač?

ako ne - do that.

kod mene na samsungu turbo mod je ograničen na 30min ako se ne varam i svaki put dok nešto perem oko klime ostavim da odradi tih 30min.
Ma kaki, stavim temp na min, duvanje na max i sva je vlažna <3


Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
posto je njegova stara kao i moja cisto sumnjam da ima max-turbo-košeno-fullhd mod
Ma ima neki turbo, koji sam ovaj tren skužio kak radi, tj da radi
Dakle na daljincu ima turbo gumb koji niš ne ostavi ni na svom ekranu ni na ekranu od klime kad stisnem, al pošto je sad bio fan na min stisnem turbo i počne jako puhat.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2018., 21:21   #2473
cromobil
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
[QUOTE=nexteen;3198398]cromobil

Nije Fujitsu bestbuy , tacnije zavisi kako gledas i sta ti tacno treba od klime....

Ok, sad sam razumio, jasniji mi je pojam modulacije i potrošnje. Točno, toplinska izolacija prostora troši ili manje troši struju.
Thanks!
cromobil je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 12:25   #2474
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Turbo je samo max ventilator i max frekvencija ako je inverter.

Ništa više ništa manje.
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ma kaki, stavim temp na min, duvanje na max i sva je vlažna <3




Ma ima neki turbo, koji sam ovaj tren skužio kak radi, tj da radi
Dakle na daljincu ima turbo gumb koji niš ne ostavi ni na svom ekranu ni na ekranu od klime kad stisnem, al pošto je sad bio fan na min stisnem turbo i počne jako puhat.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 12:28   #2475
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
I da, to neće ocistit ni turbinu ni isparivac/kondenzator.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 12:30   #2476
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a šta onda miniwash da dofuram i operem unutarnju?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 13:47   #2477
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Scimas majstora, dodje, skine unutarnju, odnese, rastavi, opere, vrati montira i ka nova je onda.

Barem sam ja takonakon jedno 6-7 god napravio.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 13:55   #2478
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Dali se isplati zamjeniti dvije stare klime LG, malo jace su bile u ono vrijeme, sa ovim novima Inverterskima?

Kolika je razlika u potrosnji struje?

Ako se isplati, dali je moguce nekome prodat tu staru klimu i koja je njezina vrijednost? Jel tko ima staro za novo akciju?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 14:16   #2479
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Napiši koje modele imaš i koliko su stari
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 14:28   #2480
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Zoves servis.
Oni ti demontiraju unutarnju (vanjsku po potrebi) i odnesu je u servis.
Tamo je rastave do zadnjeg vijka o detaljno operu.
Kad je vrate na zid bude ti ko nova iz dućana

To zadovoljstvo košta oko 400kn

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
a šta onda miniwash da dofuram i operem unutarnju?
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 14:30   #2481
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Dali se isplati zamjeniti dvije stare klime LG, malo jace su bile u ono vrijeme, sa ovim novima Inverterskima?

Kolika je razlika u potrosnji struje?

Ako se isplati, dali je moguce nekome prodat tu staru klimu i koja je njezina vrijednost? Jel tko ima staro za novo akciju?
Ne isplati se ako su ispravne
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 14:40   #2482
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Što se potrošnje struje tiče
On/off uređaji od 3,5 kw troše onoliko koliko je nazivna snaga kompresora.
3,5kw klima ima nazivnu snagu kompresora od 1250w (+- 10%)

Inverter troši trećinu manje, ako se koristi kako treba. Naravno,ako se stavi ljeti na 16 stupnjeva zadanu temp onda će trošiti kao i klasični uređaj.

Čar invertera je u modulaciji (20-210hz kod boljih uređaja)
Niza frekvencija je niža potrošnja.
Daikin čak ima u boljim modelima (Swing kompresori) i neomidium magnete koji poboljšavaju torque.

Napominjem da će inverter također gutati struju nemilice ako se koristi na pogrešan način
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 08:25   #2483
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Trebao bi savjet oko klime točnije nejasno mi je nešto oko toga na koji plin ide r32 ili r410.. Razmišljam uzet između ova dva modela. Daikin ftx 25-j3 ili gree lomo regular gwh09qb. Raspitao sam tamo gdje mislim kupiti, oba modela idu na taj r32 plin, al mi nije jasno je to gdje god sam pogledao na netu ta dva modela, svugdje u opisu je navedeno da koriste plin r410.

Pošto ja nemam pojma šta je tu dobro šta ne, molio bi nekog tko se razumije u to sve za neki savjet oko kupnje koji od ta dva modele uzet, jer mi nije jasno kako taj daikin ide na r32 plin, tako su mi odgovorili na mail, a svugdje na netu piše drugačije.

Našao sam i neki link vezano za to https://www.racplus.com/news/dont-tr...028788.article pa me to sad dodatno zbunjuje.

Eto molim nekog tko zna oko toga za savjet. Hvala

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 09:53   #2484
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
Trebao bi savjet oko klime točnije nejasno mi je nešto oko toga na koji plin ide r32 ili r410.. Razmišljam uzet između ova dva modela. Daikin ftx 25-j3 ili gree lomo regular gwh09qb. Raspitao sam tamo gdje mislim kupiti, oba modela idu na taj r32 plin, al mi nije jasno je to gdje god sam pogledao na netu ta dva modela, svugdje u opisu je navedeno da koriste plin r410.

Pošto ja nemam pojma šta je tu dobro šta ne, molio bi nekog tko se razumije u to sve za neki savjet oko kupnje koji od ta dva modele uzet, jer mi nije jasno kako taj daikin ide na r32 plin, tako su mi odgovorili na mail, a svugdje na netu piše drugačije.

Našao sam i neki link vezano za to https://www.racplus.com/news/dont-tr...028788.article pa me to sad dodatno zbunjuje.

Eto molim nekog tko zna oko toga za savjet. Hvala

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ja bas namontirao u jedan apartmancic ovu zimu (35 kvadrata) tog daikina, grijao odlicno ove zime, hladi jos bolje ovih dana kad sunce upekne, tiha unutra, tiha vanka, prezadovoljan, a plin je r410a
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 10:08   #2485
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
ja bas namontirao u jedan apartmancic ovu zimu (35 kvadrata) tog daikina, grijao odlicno ove zime, hladi jos bolje ovih dana kad sunce upekne, tiha unutra, tiha vanka, prezadovoljan, a plin je r410a
Oba modela su kvalitetna, al mi nije jasno kako ide na njih taj plin r32, da li su ti modeli "kompatibilni" za taj plin..

https://www.racplus.com/news/d...em-...028788.article

Isto mi govori taj što prodaje da eto je bolje uzet sa tim novijem plinom r32. Mislim ne kužim se u to, al do prije mjesec dana kad sam se raspitivao u toj firmi za taj model koji sam spomeno gore, taj gree gwh09qb, ništa mi nije spominjao za taj plin. Nekidan odem ponovno pitam za cijenu, kaže mi za taj isti model da su to novi modeli koji idu na r32 i da je skuplja nekih 200kn nego prije mjesec dana.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 30.05.2018. u 10:21.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 10:16   #2486
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor catroot Pregled postova
Oba modela su kvalitetna, al mi nije jasno kako ide na njih taj plin r32, da li su ti modeli "kompatibilni" za taj plin..

https://www.racplus.com/news/d...em-...028788.article

Isto mi govori taj što prodaje da eto je bolje uzet sa tim novijem plinom r32. Mislim ne kužim se u to, al do prije mjesec dana kad sam se raspitivao u toj firmi za taj model koji sam spomeno gore, taj gree gwh09qb, ništa mi nije spominjao za taj plin. Nekidan odem ponovno pitam za cijenu, kaže mi za taj isti model da su to novi modeli koji idu na r32 i da je skuplja nekih 200kn nego prije mjesec dana.



Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

mislim ja da si ti nesto pobrkao oko tih plinova, al vise i detaljnije ce ti objasnit kolege tu s podforuma, al sigurno je da je ta j3 prednapunjena s r410a plinom i njega koristi, a novija verzije te klime Daikin FTXF25A koristi noviji i ekoloskiji R32 plin, al ne znam sta si se uhvatio tih plinova, ima 100 bitnijih stvari za gledat kod klime od tog
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 10:25   #2487
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Ma ne razumijem se ništa u to, nego sam pročitao ovaj članak https://www.racplus.com/news/d...em-...028788.article pa me to sad zbunilo, ne znam da li to ima kakve veze. Jer u ponudi piše jedno za tu Daikin ftx25 j3, da koristi taj r32, dok isti taj model negdje na nekoj stranici drugačije specifikacije ima. Uglavnom mislim jednu od te dvije uzet, al eto pitam prije kupnje za ovo jer se stvarno ne razumijem u to..

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 11:25   #2488
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
R32 je sastavni dio R410a.
Dosad se R32 vodio kao eksplozivan i zato je R410a koristio još jednu komponentu da bi se eliminirala eksplozivnost.
Realno R32 nije eksplozivan uopće o stvar je bila u regulaciji (deranju kemijske industrije) a pošto je Daikin glavni igrač u proizvodnji freona izlobirali da se koristi čisti R32 za kućne sisteme (još uvijek je zabranjen u većim sistemima zbog velike količine samog medija)
Primjeticete da sve klime na R32 imaju naljepnicu "eksplozivno" što nema veze sa pamecu jer smo ga palili acerilenskim brenerom i nismo ga uspili zapalit.

Velika je razlika i u cijeni plina jer R32 košta 80kn + pdv dok R410 košta 500 kn + pdv.

Važno je napomenuti da će svaka klima na R410a radit i na R32 iako vam to niko neće potvrdit (testirano)
Kao što je nekoć svaka klima na nedojebani R407c (užas od plina) uredno radila na R22(najbolji rashladni medij ikad)
Ali ne i obrnuto (razlika u ulju mineralno/sinteticko)

Zaključak, slobodno kupujte klime na R32.
Ionako je R410 prestala proizvodnja gotovih uređaja tako da se samo prodaju zalihe do potpune zabrane.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 11:35   #2489
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Važno je napomenuti da će svaka klima na R410a radit i na R32 iako vam to niko neće potvrdit (testirano)
Interesantna tvrdnja, bas sam nekidan guglao ovo i nigdje nisam mogao naći potvrdu.


Znači imam klimu na r410a, i kad i ako za 5 godina bude tribalo nadopunit plin, ispustim cijeli r410a i napunim 800 ili koliko već grama r32 i to ide?


Jer znao sam da je r32 komponenta r410a, i tlakovi su isti.

Zadnje izmijenjeno od: webstartm. 30.05.2018. u 14:06.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 15:55   #2490
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Interesantna tvrdnja, bas sam nekidan guglao ovo i nigdje nisam mogao naći potvrdu.


Znači imam klimu na r410a, i kad i ako za 5 godina bude tribalo nadopunit plin, ispustim cijeli r410a i napunim 800 ili koliko već grama r32 i to ide?


Jer znao sam da je r32 komponenta r410a, i tlakovi su isti.
Za pet godina više neće ni bit R410a osim u egzoticnim zemljama.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na