Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2012., 14:33   #6061
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Ne, upravo sam dao odgovor zašto ne smeta
Nemaju ni zvučnici idealni odziv od donje do gornje granice kakvima se većina nas na forumu služi pa ipak spadaju u neki segment Hi-Fia.
Ak si ti u stanju sve skupa izmjeriti i posložiti onda nisi tipični korisnik hi-fija. Ovo više spada u projektiranje hi-fia nego uživanju u njemu. U principu je puno teže napraviti ovo što ti pričaš nego isprojektirati neku zvučnu kutiju.
Superior je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 15:09   #6062
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Kakvo projektiranje kutija?
Evo primjera...Kupiš aktivni sub sa stereo high level ulazom (koji doduše nije idealan) tako da ga možeš spojiti na postojeći stereo sistem i kojemu se može ručno namjestiti rezna frekvencija skretnice i namjestiš po uhu onako kako sam rekao. Naštimaš frekvenciju, gain i za nekakav entry level sustav ili sustav sa kvalitetnim ali ne-baš-punchy bookshelfovima, kobog!
Ili ako netko ima kvalitetan AV receiver koji bi mogao poslužiti i više nego dobro i za stereo, stvar je onda malo drugačija.
Ako si čuo uživo to što slušaš znaš što otprilike tražiš u sustavu koji si vjerojatno i sam složio jer ti se svidio takav zvuk.
Naravno da to nije ideal Hi-Fia ali baš da striktno ne može spadati u sustave, ne bi baš rekao. Sigurno nećeš Wilson Puppy-ima dodavati sub, ali kao što sam naveo za neki bookshelf sustav na kojem se sluša glazba koja ima dionice koje sežu dublje, sub bi bio svakako poželjan dodatak jer prednosti bi takvog setupa IMHO nadmašile mane. A mimo ove "improvizacije" s početka posta, moglo bi se riješiti s kvalitetnom aktivnom skretnicom prije stereo pojačala tako da svatko dobije ono što mu "pripada".
Osobno bi radije slušao takav sistem koji može posegnuti dublje i da mogu čuti instrument nego onaj koji na recimo 45 Hz kaže dosta i od orgulja muk
Kao što rekoh, po mom mišljenju, bit će bliže vjernoj reprodukciji jer ćeš čuti ono što bi trebao čuti iako ne idealno. Ali ćeš čuti.
A za ideale treba istovariti $$$.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 30.01.2012. u 15:15.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2012., 15:34   #6063
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Kakvo projektiranje kutija?
Evo primjera...Kupiš aktivni sub sa stereo high level ulazom (koji doduše nije idealan) tako da ga možeš spojiti na postojeći stereo sistem i kojemu se može ručno namjestiti rezna frekvencija skretnice i namjestiš po uhu onako kako sam rekao. Naštimaš frekvenciju, gain i za nekakav entry level sustav ili sustav sa kvalitetnim ali ne-baš-punchy bookshelfovima, kobog!
Ili ako netko ima kvalitetan AV receiver koji bi mogao poslužiti i više nego dobro i za stereo, stvar je onda malo drugačija.
Ako si čuo uživo to što slušaš znaš što otprilike tražiš u sustavu koji si vjerojatno i sam složio jer ti se svidio takav zvuk.
Naravno da to nije ideal Hi-Fia ali baš da striktno ne može spadati u sustave, ne bi baš rekao. Sigurno nećeš Wilson Puppy-ima dodavati sub, ali kao što sam naveo za neki bookshelf sustav na kojem se sluša glazba koja ima dionice koje sežu dublje, sub bi bio svakako poželjan dodatak jer prednosti bi takvog setupa IMHO nadmašile mane. A mimo ove "improvizacije" s početka posta, moglo bi se riješiti s kvalitetnom aktivnom skretnicom prije stereo pojačala tako da svatko dobije ono što mu "pripada".
Osobno bi radije slušao takav sistem koji može posegnuti dublje i da mogu čuti instrument nego onaj koji na recimo 45 Hz kaže dosta i od orgulja muk
Kao što rekoh, po mom mišljenju, bit će bliže vjernoj reprodukciji jer ćeš čuti ono što bi trebao čuti iako ne idealno. Ali ćeš čuti.
A za ideale treba istovariti $$$.
Zaboravljaš što znači Hi-fi. Visoka vjernost. A ovo tvoje razmišljanje je u stilu: "daj mu dodaj malo basa". Bilo kakvo "poboljšavanje" je utjecanje na izvornost umjetničkog djela. Djelo mora zvučati onakvim kako ga je napravio umjetnik, reporduciorao CD i na kraju zvučnici koje je netko isprojektirao (zato je ta industrija visoko brendirana) reproduciraju u čim je to moguće više izvornom obliku. Imam subwoofer od 30 cm membrane ali ga ne vidim u sustavu hi-fija već isključivo "sredstvom masaže" kod gledanja filmova.


Ako nekom sustavu trebaju basovi onda se kupuje novi par zvučnikaa koji će to moći reproducirati a ne kupuje se subwoofer. E sad, tu počinju igre brojaka koje se ne sviđaju većini. Za poboljšanje zvuka od nekih 5% treba dati recimo 5 puta više novaca a ponekad i više.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 30.01.2012. u 16:01.
Superior je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 15:42   #6064
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nije istina. Sorry ali rekao si tešku glupost! Zato imaš lampaška pojačala za "mekši" (distorziraniji mrvu više) zvuk, a o utjecaju osobe koja je snimala tog istog izvođača da ne pričam isto kako je sve u rukama tonca. Također jako ovisi na kojoj je opremi ta osoba napravila finalni miks nekog albuma te (vjerovao ili ne) na kojem tipu je zamišljena reprodukcija istog. Ja djelim tvoje mišljenje i ono kaj bi htio imati je 2 full range speakera spojena na pojačalo koje nema apsolutno ništa na sebi od equalizera i ostalih stvari. Samo hoću jedan volume knob i to je to. Ali kako se ovdje ljudi igraju sa kablovima tako se neki ljudi igraju i sa equlizerima. To je njihov odabir. Djelo nikad ne zvuči kako ga je "umjetnik" odsvirao jer taj isti umjetnik/bend i na live koncertu ima tonca o kojem puno ovisi (kao i o prostoru u kojem se svira).

A što sa tranceom? Sad ćeš mi reći da je to muzika koja je zamišljena da se sluša bez ikakvog punchy suba?

Ako ćemo o definiciji hi-fia onda su sva lampaška pojačala van te kategoriji jer će tranzistorska imati bolji frequency response sa manje šuma i distorzije, ali nekim baš paše da je zvuk mekaniji i eto! A sad mi reci da lampaška ne spadaju u hi-fi
  Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 15:55   #6065
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nije istina. Sorry ali rekao si tešku glupost! Zato imaš lampaška pojačala za "mekši" (distorziraniji mrvu više) zvuk, a o utjecaju osobe koja je snimala tog istog izvođača da ne pričam isto kako je sve u rukama tonca. Također jako ovisi na kojoj je opremi ta osoba napravila finalni miks nekog albuma te (vjerovao ili ne) na kojem tipu je zamišljena reprodukcija istog. Ja djelim tvoje mišljenje i ono kaj bi htio imati je 2 full range speakera spojena na pojačalo koje nema apsolutno ništa na sebi od equalizera i ostalih stvari. Samo hoću jedan volume knob i to je to. Ali kako se ovdje ljudi igraju sa kablovima tako se neki ljudi igraju i sa equlizerima. To je njihov odabir. Djelo nikad ne zvuči kako ga je "umjetnik" odsvirao jer taj isti umjetnik/bend i na live koncertu ima tonca o kojem puno ovisi (kao i o prostoru u kojem se svira).

A što sa tranceom? Sad ćeš mi reći da je to muzika koja je zamišljena da se sluša bez ikakvog punchy suba?

Ako ćemo o definiciji hi-fia onda su sva lampaška pojačala van te kategoriji jer će tranzistorska imati bolji frequency response sa manje šuma i distorzije, ali nekim baš paše da je zvuk mekaniji i eto! A sad mi reci da lampaška ne spadaju u hi-fi
Mišljenja su u najmanju ruku podijeljena. Lampaši sigurno nemaju snagu za postići određenu dinamiku koja je nužna ako se sluša ozbiljna glazba u kojoj u jednom trenu imate klavir a u drugom top. Da doslovce TOP kod Čajkovskog. Ali malo koji sustavi to mogu reproducirati. Lampe briljiraju u nekim frekventnim područjima tak da oni koji ih vole imaju neke male argumente u njihovu korist. Uglavnom lampaška pojačala zgodno izgledaju i to je to. Nemaju mjesta u ozbiljnom hi-fi sustavu. Trance je posebna kategorija glazbe i nema veze sa hi-fijem. Jednostavno zvukovi koji ovi proizvode nisu proizvod ni jednog priznatog instrumenta.

A ovaj dio koji ovisi o miksanju glazbe i o toncu stoji. Konačni proizvod je uvijek kompromis. Ali zaboravljaš da umjetnik koji prodaje ploču stoji iza proizvoda. Ak on veli da je to to onda tko sam ja da sumnjam u to. Njegovo djelo je na sudu publike i kritičara. Zato neka izdanja čuvenh dirigenata imaju kultni status a neka nemaju. Treba ići na koncerte i slušati glazbu i graditi sluh i ukus.

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 30.01.2012. u 16:01. Razlog: post za postom
Superior je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 16:17   #6066
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
http://www.stereophile.com/floorloudspeakers/920

pa ne znam da bi imao nešto protiv ovog sub/sat sistema.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 16:23   #6067
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 637
Kod HiFi-a je stvar potpuno subjektivna, jer samo svatko ima drugaciji ukus, drugacije uho i drugaciji sluh, nekome bolje odgovaraju lampasi, neke zadovoljavaju mosfet pojacala itd.
Lampasa nisam imao priliku jos cuti, ali mi je tiha patnja, bas ta mnogo spominjana mekoca zvuka, sad je li tu ima distorzije 1% ili 0,0001%, ako bi mi zvuk odgovarao, to je to! Jos sama pomisao da slusam lampasa od kojih 2000€ bi mi dala dozu uzivancije...

Imam jedan Toshibin SC330 izlaz, koje je po specifikacijama takoreci LowEnd, ali meni su sa tim pojacalom sve frekvencije predobro uskladjene i stvarno uzivam slusajuci glazbu preko njega.


Uostalom 100 ljudi, 100 cudi, nekom vise odgovara bass, pa ce si staviti i 3 subba, nekome ne, isto to vrijedi i o vrsti slusane glazbe od pojedinaca, ali o ukusima se ne raspravlja!
Osobno slusam vise zanrova, od Pink Floyda pa sve do RUN DMC-a, i nekad uzivam slusajuci Floyde, nekad ne... Nekad mi odgovara vise basa, nekad ne i bok Pero.
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 16:56   #6068
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Superior Pregled postova
Imam subwoofer od 30 cm membrane ali ga ne vidim u sustavu hi-fija već isključivo "sredstvom masaže" kod gledanja filmova.
S obzirom na rečeno meni se najpametnije čini da to prodaši kupiš sebi bass shaker ili butt kicker ..ili 2 da imaš stereo masažu


Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Lampasa nisam imao priliku jos cuti, ali mi je tiha patnja, bas ta mnogo spominjana mekoca zvuka, sad je li tu ima distorzije 1% ili 0,0001%, ako bi mi zvuk odgovarao, to je to! Jos sama pomisao da slusam lampasa od kojih 2000€ bi mi dala dozu uzivancije...
Zbog čega patiš za nečim što nisi imao prilike čuti?
Meni to nema nimalo smisla ...mislim , kako uopče znaš da ti se sviđa taj zvuk? Meni to izgleda da patiš za nekakvim recenzijaškim stereotipovima....a to je ono ...


Nebih se upetljavao u ovu gore raspravu za audiofile kojoj nisam dorastao
ali ovo jednostavno ne mogu odolit komentirat jer ne shvačam
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 17:40   #6069
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 637
@Imagine
Nisam imao priliku cuti, no od par ljudi koji imaju pojacala vece klase i lampase sam cuo da kvalitetniji lampasi opcenito imaju meksi zvuk. Vjerujem im, jer uz lampase su imali McIntosh, Sansui itd.

Po recenzijama ne patim za nicime, uostalom zvuk pojacala ne ovisi samo o njemu, vec i o prostoru, zvucnicima, izvoru itd., a ni svi lampasi nistu isti, pa vjerujem da bi si nasao nekakvo prikladno da imam mogucnosti, barem radi osobne satisfakcije da imam lampasko pojacalo.
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2012., 17:52   #6070
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
@Imagine
Nisam imao priliku cuti, no od par ljudi koji imaju pojacala vece klase i lampase sam cuo da kvalitetniji lampasi opcenito imaju meksi zvuk. Vjerujem im, jer uz lampase su imali McIntosh, Sansui itd.

Po recenzijama ne patim za nicime, uostalom zvuk pojacala ne ovisi samo o njemu, vec i o prostoru, zvucnicima, izvoru itd., a ni svi lampasi nistu isti, pa vjerujem da bi si nasao nekakvo prikladno da imam mogucnosti, barem radi osobne satisfakcije da imam lampasko pojacalo.
Želja će ti se uskoro možda ostvariti. Naime kinezi između ostalog smeća masovno proizvode i pomodna lampaška pojačala. Samo da se zadovolje potrebe amerike i europe za tom bedastoćom i bude toga i kod nas. Treba samo šapnuti Stipi Matiću da stavi marku Vivax gore i eto.
Superior je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2012., 02:00   #6071
matijab
Problem?
Moj komp
 
matijab's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: negdje u fotelji
Postovi: 90
pozdrav jos jednom,javio sam se jos prije u vezi pojačala koje da uzmem, rotel ra-05 ili nad c 326bee, ovako da vam objasnim prvo sobu i kvadraturu, soba gdje bi dali concept 2 zvucnici bili(mogu ih micat za početak imam dva ormarića, ali veoma čvrsta tako da nit ne bruji toliko) kamo god ih metnem, ono da mogu sweet spot izvuc i pokusat za pocetak doc do nekog komfora i uzivancije slusanja(kao nekad kad sam imao rotelovo vintage pojačalo koje je jednostavno crklo :/,pozderalo ga vrijeme)

pređimo na sobu:
3 metra široka 4m dugačka,u duljini se spaja kuhinja sa šankom koja je 2,30 široka i neka 3 metra(ugrubo) široka, tepih je tu, i dva kauča(sliku stavim kad malo sredim stan,jer je sad u rasulu,radio sam na terenu nekih 4 dana doma samo jeo i tusiro se :P) zvucnici su stavljeni na kraci zid jer jedino tako mogu za sad namjestit...
ako treba mogu ih i na duzi zid stavit, ali to cu polako, da vidim kako mi opase uhu
uglavnom slusam instrumente, od trube preko klavira pa do gudačkih instrumenata(pa i filharmonije i poneke zborove), jako puno klasike, ali isto tako i suvremenija muzika, tipa densa 70, ray lynch-a, a i jos modernije tipa rap, dubstep, pa i rege, dub (king tubby, yabby you, jah shaka, itd da ne nabrajam....) uglavnom jako mnogo muzike i poprilicno puno zanrova, isto tako mi nekad dodu dani metala pa onda krenem redom po undergroundu, pa sve do najpoznatijih majstorskih stvari street x-a itd

e sad kad sam vam nabrojo kakav je prostor i zvucnici, e da kablovi su pleteni, ali mislim da to nema veze za sada previse(neki platio sam ih nekih 25 kuna metar još u starom big bangu u zagrebu,pri kupnji zvucnika naravno), htio bih vas pitat za vama koji ste culi ili jedno ili oba d ta dva pojačala za neko misljenje(moze i u private msđ,samo da to sto prije odlucim,uvijek dvojbe dvojbice :P ), citao sam (jako mnogo i jako temeljito) o NAD c 326bee, samo jako sitno sluso kako to zvuci, al ne na mjestu koje bi mogo zvat doma, ono zvuk je malo tamniji, i malo basevi naglaseniji(sto meni uopce ne smeta, uz dub mi nikad dosadno dakako) u usporedbi sa ovim navedenim rotelom ra 05, koje sam imo na posudbi nekih 2 mjeseca(uz koje sam proveo tolike i tolike sate doma, jednostavno uzivajuci u transparentnosti i usklađenosti ovih mojih dalija s njim), neznam, dajte mi vi recite(pouzdam se u onu staru: uvijek ima nekog ko zna vise i bolje) sta bi bilo bolje i pametnije uzet za te zanrove muzike? samo molim vas nemojte rec svejedno je(onda bi samo mogo uletit u trgovinu i uzet prvo sta nadjem...)
imam na raspolaganju 3500 kuna ako ne za dva dana, onda za tjedan, dok mi sjedne plata

hvala unaprijed i srdačan pozdrav

/cheers

p.s. za pocetak i ulaz lagani u hifi, slusao bih to preko kompa na integriranoj zvucnoj sa maticne u opisu, dok ne nabavim dac ili kvalitetniji cd player(no to ce doc na red za nekih 10-12 mjeseci )
__________________
za to treba imat muda prijatelju, za to treba imat muda

Zadnje izmijenjeno od: matijab. 31.01.2012. u 02:11.
matijab je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 04:54   #6072
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Uglavnom, pjesma lokalnih sileđija kojojm testiraju svoju supersoničnu opremu
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Imagine, kako se samo sjetis tih prastarih diskusija ... ja ne znam sta sam jucer jeo
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 15:45   #6073
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor matijab Pregled postova
e citao sam (jako mnogo i jako temeljito) o NAD c 326bee, samo jako sitno sluso kako to zvuci, al ne na mjestu koje bi mogo zvat doma, ono zvuk je malo tamniji, i malo basevi naglaseniji(sto meni uopce ne smeta, uz dub mi nikad dosadno dakako) u usporedbi sa ovim navedenim rotelom ra 05, koje sam imo na posudbi nekih 2 mjeseca(uz koje sam proveo tolike i tolike sate doma, jednostavno uzivajuci u transparentnosti i usklađenosti ovih mojih dalija s njim), neznam, dajte mi vi recite(pouzdam se u onu staru: uvijek ima nekog ko zna vise i bolje) sta bi bilo bolje i pametnije uzet za te zanrove muzike? samo molim vas nemojte rec svejedno je(onda bi samo mogo uletit u trgovinu i uzet prvo sta nadjem...)
imam na raspolaganju 3500 kuna ako ne za dva dana, onda za tjedan, dok mi sjedne plata

hvala unaprijed i srdačan pozdrav

/cheers

p.s. za pocetak i ulaz lagani u hifi, slusao bih to preko kompa na integriranoj zvucnoj sa maticne u opisu, dok ne nabavim dac ili kvalitetniji cd player(no to ce doc na red za nekih 10-12 mjeseci )
Bok,

prvo bih ti savjetovao da se odlučiš za jednu od dvije solucije:želiš baš jedno od ta dva pojačala (nova pretpostavljam) ili ti bolje zvuči činjenica da za 3.500 kuna imaš jako PUNO izbora.

Naravno, samo pod uvjetom da se radi o keš lovi, jer to uključuje i second-hand, koji nikako ne bih isključio iz priče. Pogotovo danas, kad si sa 500 eura car, jer niko niš ne kupuje..

Evo recimo na audiofilu se oglašava Densen pojačalo (nekad sanak pusti) za 2.500 kuna. Čak i da ga odmah daš Gaši ili nekom od meštara, unutar si buđeta, pa ti možda i ostane za normalne stalke (koje bi ja uključio pod mus u troškovnik). ima nova rega brio-r za 3.900 (vjerojatno ide parsto kuna dolje), u oglasu dugo stoji jedan nait5 za 3300, itd, itd.
Ima cjevaša, možeš složit izlaz-pre kombinaciju - ma što srce poželi. I ne mora značit da ćeš izgubit na vrijednosti i da slušaš samo godinu-dvije...dok kod novog, gubiš odmah.

(Ovaj savjet ti, doduše, neće olakšat život - pazi da se ne utopiš u moru opcija)

Dalje, novi: ne znam jel Audiolab i dalje ima akciju na 8000SE, jedno vrijeme je bio mislim nešto preko 2000 kuna, a onaj jači (8000S) jedno 3800 (dakle, i dalje dostupno).
Da se iskombinirati nešto od Kingrexa ili Projectovih mališana (kao pre-izlaz) ako ti ne smeta što imaju samo po jedan do dva ulaza.

Nije čak suludo ni probati sa konzumnim markama - kolko se sjećam, Dali je na toplijoj strani neutralnog ako nema onog "elektrostatskog" visokotonca, pa možda nađeš nešto komplementarno -dobro mi "zvuči" Pioneerova stereo serija (nisam slušao, though, pa je "zvuči" u prenesenom značenju)

Rijetko kad se priča o ovom (navodno zbog toga što je konstruktor pomalo "teška" osoba, iako nisam primjetio):

http://www.sound-carrier.com/proizvodi/mark%20two.html

Sjećam se da je bez problema pokrenuo gigantske Mirage zvučnike, iako moram priznat da mi je ostao u sjećanju "samo" korektan zvuk - no nije ni čudo kad sam isti dan slušao i 300B monoblokove, i posebno Extrem integrirca (PL36 lampe iz crno-bijelih TV-a) kojeg sam umalo na licu mjesta kupio

Govorili o Krklecu ovo ili ono, činjenica je da možeš kupiti vrhunski finiširane ručno rađene komponente kod nas - i ne možeš sporiti da se radi o pravom pravcatom hi-fiu (a bogme i hi-endu). Egzotika, dakle, i imaš kog potezat za rukav ak nešto ne valja........


Probaj, pa javi. I ne zaboravi uklopit stalke u priču (a bogme, ni CD player - idu za 500 kuna u oglasima, i bolje zvuče od izlaza iz kompa..)


Pozdrav
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 15:58   #6074
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Eto upravo Apparatus na audiofilu popljuva Densena u smislu pouzdanosti....svaki dan učimo
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 16:02   #6075
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
dali i rotel su meni fino sjeli... ma čak i yamaha na dalije ide oke pošto nisu nešto kreštavi.

kak ti je kolega reko cd zemi za par-sto kn i ako dobro pogodiš, možeš biti dugi niz godina sretan s njima... ja ti recimo furam ovu truljagu koju sam sasvim slučajno dobio u posjed bez daljinca, sa već pomalo potrošenim laserom... ali brate mili što to svira
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 01:41   #6076
matijab
Problem?
Moj komp
 
matijab's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: negdje u fotelji
Postovi: 90
e ovako, hvala momci, koliko vec dugo lurkam ovde , tako sam si nekako i pretpostavio da cete mi se vas dvoje javit, pa zato hvala, vase komentare uvijek citam sa gustom jer se moze nest i naucit( kao sta i jesmo :P )
odlucivat cu od ta dva pojačala, nije da me nista drugo ne zanima, ali imat cu samo keš, i ne bas previse vremena za razmisljanje...a i kako znam po sebi, znao bih danima i nocima zvat ljude, pitat ugovarat slusanja i onda razocaranja... a u ova dva sam puozdano siguran da bi mogla jako lako zadovoljit moje zahtjeve u zvuku(nisam high za high end, nekako mi je prvo draze uzet slabije, pa se na tome vjezbat , pa s vremena na vrijeme unaprijeđivat sistem, imam vremena, a bice i para )
, pitat ugovarat, a dosta mi je i zivota na http://www.kupiprodaj.net/HR/oglas22...micro-XA12.htm
spojenim dalijima na ovo malo pojacalo, jadno zvuci, nikad preko 10 ne pojacavam makar su zvucnici usvirani, i to dobrano, nezelim ih vise patit, a nit sebe sa ovim jadnistvom :/
ovaj sound carier me jako jako zaintrigiro, samo et, cuo sam tvoj komentar ''korektan'', ali ima svoj razlog zasto i je takav utisak taj dan ostavio , volio bi naletit negdje na njegove rewievove, al nema bas na netu previse, ai bog zna dal bi ga uspio nagovorit, trebam zvat i pitat, drugačije nemere
pogledat cu sound carier, a ako mi se to ne svidi onda ide rotel i mirna bosna(u taj zvuk sam siguran da cu se nagustat u svim mogucim poljima, isprobano ali ne previse da pređem puno muzike)

NAD mi je upao u oko jer su mi na audiofil stranici njega vise preporucili od marantza, ali to je bil prije neg sam cu rotela...
tako da, po mnogim objektivnim misljenjima, nad ima tamniji zvuk, a kako si i sam jean luc reko dali malo svijetliji(pa i to ne zvuci tako loša investicija od ovih pšojačala koja mogu doc uzet i odnest doma )
neznam , moram jos odlucit imam vremena do sljedeceg utorka, javit cu vam se definitivno, što god odabro, naravno, razmisljo sam o stalcima, ili da te doma čvrste ormariće jos napunim vrecama od pijeska, da sto manje bruje i kupe vibracije, razmisljao sam o debelim čeliku, pločama koje bi probušio i onda još stavio šiljke na njih(za ispod zvucnika, što bi mi vi rekli na to, koliko bi mi se isplatilo u to vremena ulagat ako nemogu isti tren kupit stalke koji ce biti extra kako i trebaju ), i onda sve to na ove ormariće...neznam alternativno za pocetak, kroz godinu dana ce bit mnogo lakse raspolagat sa svime

da, al bolje mi nabavit materijal i onda gradit svoje sto se stalaka tiče, nafilat ga pjeskom kvarcnim dolje šiljčiči, i milinica

a u vezi sa cd-playerom, heh, to bar nece biti problem, upućen sam u njuskalo, to mozda padne i sljedeci mjesec, ko zna
morat cu to jos malo da lurkam pa ugrabim najbolju priliku, naravno da mi se sviđa, to je uvijet broj jedan što se tice odabiranja elektronike u mojoj kući !

što se tice marantza i yamahe i pioneera, čuo sam ih par od svakog proizvođača, pa i staro filipsovo, i sonyevo pojacalo(integrirce i recivere)
mogu rec da mi zvuk od njih ne paše toliko, ono ima zivosti i sve na mjestu, bas na mjestu sve 5, ali nekako kad sam cuo ovaj rotel, odmah isti momenat mi je srce zatreperilo(naravno onaj je bio usviran, pa to bolje radilo )

još jednom, ovako sad odabirem(ova dva), jer cu se sigurno zagubit u opcijama koje su po mnogima toliko opširne da mogu malo vise filozofirat o tome, al dosta mi filozofiranja za pol zivota(stara jako brije u posljednje vrijeme na knjige frojda i marxa )
da, dade se nac neke stvari koje ti promjene zivot a da ih ne platis puno sa ulaskom ka necemu, ono ako ti vise treba onda ides dalje ucis i razmatras,gledas sta ti vise uhu paše, tako da kad dodes jednostavn doma, poslje napornog posla, upališ muziku koju najvise volis i jednostavno zavalis se u fotelju sa nekom hranom

srdačan pozdrav, uskoro idu slike sobe, pa i s njima ce mozda doc i konacna odluka kupljenog pojačala

hvala

p.s. jean luc is sys mi imaju inače najjače postove u ovoj temi, zato fala sto ste se javili u ovoj dilemici means allot

EDIT: sta mislis o ovom rotelu na audiofilu sa cd plejerom u kompletu,bas bi trebal lika dal bi prodal pojačalo samo za 500 ojrića
dal je to mozd premalo je pitanje?
mislim da bi taj rotel bio idealan, jer sam skriveno zaljubljen u njihove finese
(puko autosugestibilno,da naravno,neki mogu biti mirisom jako lako, drugi uhom :P )
nešto i načuh marantz pm6004, cuo sam verzije pm 8001, ali me zanima ta cetvorka u imenu, dali je ona(meni osobno po mom ukusu) isto krestava kao ovaj sa 01 ili je malo neutralniji zvuk...neznam,ako ima itko iskustva tog pojačala,slobodno nek priskoci sa svojim mišljenjem

pozdrav još jednom /cheers!!
__________________
za to treba imat muda prijatelju, za to treba imat muda

Zadnje izmijenjeno od: matijab. 01.02.2012. u 05:16.
matijab je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 10:00   #6077
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
6004 je ovogodišnji 6003... daleko od svjetlog pojačala, odlično srednjetonsko područje, možda će mrvvvvvvicu biti tamniji sa dalijem, ali nikako na uštrb detalja (što se ne bi moglo reći za nad).

meni u toj klasi prvi izbor, ali dobro možda sam i ja malo subjektivan pošto ga i sam imam.

evo neki dan je kolega tu sa teme bio kod mene i ako bude voljan ti napiše riječ-dvije razlike između tih pojačala pošto imamo identične spikere, ja na marantzu, on na nadu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 11:38   #6078
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Superior Pregled postova
Želja će ti se uskoro možda ostvariti. Naime kinezi između ostalog smeća masovno proizvode i pomodna lampaška pojačala. Samo da se zadovolje potrebe amerike i europe za tom bedastoćom i bude toga i kod nas. Treba samo šapnuti Stipi Matiću da stavi marku Vivax gore i eto.
joj pa koje si ti zlo

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Imagine, kako se samo sjetis tih prastarih diskusija ... ja ne znam sta sam jucer jeo
Ma sjetio se samo da sam napravio 'wodopad' kako bi pokazao 'korisnost' reprodukcije toga.
Inače , ne nagovor nekog sam to jednom pustio na svom sistemu no kako držim HP filter na bubcima , bio sam počaščen s komentarom da su moji bubci "očito u*urcu"

Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Eto upravo Apparatus na audiofilu popljuva Densena u smislu pouzdanosti....svaki dan učimo
IMO , nekog tko zanima ovaj hobi je to trebao naučiti još od dioklecijana a ne kad App po sam bog zna koji put ponavlja 'pljuvanje'
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 11:53   #6079
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
@matijab

drago mi je kaj smo ti bar malo pomogli. općenito se ne bi trebao žurit, pogotovo ak uzmeš novo, iz jednostavnog razloga kaj ćeš izgubit novce ako za par mjeseci zaključiš da "to možda ipak nije to". sa second handom je već malo drukčije jer možeš kupit nešto dosta ispod vrijednosti - pa ne samo da ne gubiš ništa ak ti se ne sviđa, nego možeš još i zaradit sitno.....

Naravno, postoji i drugi pristup - hoću sve i hoću sad (napokon!!) što je isto legitimno, pogotovo ak dugo vremena šparaš da si priuštiš predmet žudnje.....sjećam se da sam jednom strgo plastiku na zv. terminalima od pojačala, jer mi vilice od novog kimbera nisu stale u njih, a bio sam previše lud i nestrpljiv da pričekam dok ih ne promjenim (bože budale).

nisam primjetio nikakav rotel komplet na audiofilu, ali imaš u robertoshopu jedan
RA 1060 - a to je ziher bolje od euro serije, za 3 i pol soma.

ne znam jel sam te uplašio s Krklecom, al nije bed- on ti ima svoj tvornički dućan/radionicu negdje iznad Petrove u Zagrebu, najaviš se, dogovoriš koji hoćeš finiš, uplatiš mislim pola iznosa i on ti za dva tri tjedna napravi pojačalo.
ne buš ga morao nagovarat napravit će ga on.

ovaj solid state nije nigdje recenziran, nego samo cijevi. najbolje da poslušaš, možda možeš dogovorit i da dofuraš svoje spikere. možeš poslušat i monoblokove (jako su skupi i zvuk nekako "raste", tak da nisu baš na prvu loptu), al ak nemaš love u čarapi nemoj Extremu - stvarno svira jako atraktivno, i sad dok pišem dobim volju da ju odem istog trena naručit.....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 13:13   #6080
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
6004 je ovogodišnji 6003... daleko od svjetlog pojačala, odlično srednjetonsko područje, možda će mrvvvvvvicu biti tamniji sa dalijem, ali nikako na uštrb detalja (što se ne bi moglo reći za nad).

meni u toj klasi prvi izbor, ali dobro možda sam i ja malo subjektivan pošto ga i sam imam.

evo neki dan je kolega tu sa teme bio kod mene i ako bude voljan ti napiše riječ-dvije razlike između tih pojačala pošto imamo identične spikere, ja na marantzu, on na nadu.
U nedjelju smo imali slušaonu kod kolege syssa - pozdrav kolega, hvala na gostoprimstvu Njegov sustav me iznenadio jako transparentnim zvukom. Marantz u kombinaciji s njegovim cdp-om (Philips/Marantz) i MA zvučnicima zvuči jako detaljno i taman koliko treba toplo. Uložio je dosta truda u pozicioniranje zvučnika i kabliranje i to se osjeti u detaljima. Moram priznati da izvrsno vrti klasiku i vokalni jazz, ali moram naglasiti da nema problema baš sa niti jednim žanrom, pravi univerzalac. Karakter je suprotan NAD-u, Marantz je štreber koji sve svira kako se zapovijeda, dok se NAD voli preseravati - oprostite na izrazu

Moj sustav je: zvučnici Monitor Audio rx6 (isti kao kod syssa), CDP yamaha cdx 397 (kao transport) i NAD C356BEE s integriranim DAC modulom – svu konverziju obavlja DAC, tako da NAD daje skoro sav karakter zvuku. Moram spomenuti da sam prije kupnje čitao review na whathifi.com (http://www.whathifi.com/review/c356bee) i review im je točan u detalj. Na njihovim forumima ima dosta dobrih savjeta, pa probaj pitati i kod njih (ako ne žuriš s kupnjom), ali svatko će ti savjetovati da prije poslušaš model koji te interesira ili barem neki od proizvoda proizvođača koji kupuješ kako bi uhvatio zvučni potpis, svaki proizvođač se razlikuje/želi razlikovati od drugoga. Prije sam imao priliku slušati stari NAD 3020 i uvijek mi se sviđao taj “zadimljeni” zvuk, tako da mi je to bila i stara želja. Dosta ovisi i kakvu glazbu voliš. Meni je trenutno dobro legao NAD s ovim zvučnicima (ne kažem da mi neće dosaditi kroz neko vrijeme, takav je to hobi). Vjerujem da bi sa nekim malo manje detaljnim i osjetljivim zvučnicima bio pre zatvoren. Čak mislim da bi se još bolje upario sa starijom MA RS serijom. NAD je malo muzikalniji, ima teži, zatvoreniji, ali moćniji zvuk. Bas je nevjerojatan, utegnut, a snažan - moj sub-woofer iz HT setupa (yamaha YST-SW215) sad zvuči tromo i amaterski, a slušam dosta elektronike. Nad (barem ovaj) voli da ga se pojača, jednostavno teško ga je slušati tihog, ali kad ga pojačaš najradije bi zvao ljude s ceste da ga čuju, pogotovo muziku koja mu leži - pripazi na ukućane Prije sam imao spojenu Yamahu RXV1065 (av receiver) i CD-i su mi zvučali suho, sad su visokotonci (metalni) puno smireniji i u skladu s ostatkom stagea, srednje područje nije izraženo kao kod Marantza, ali nije ni nestalo, nije sirupasto nego je direktnije bez da bude naporno - ako slušaš isključivo vokalnu glazbu bez puno dodatnih instrumenata to bi ti moglo zasmetati, nad voli dinamiku i puno događanja odjednom. Btw. nevjerojatna je razlika između stereo pojačala i AV receivera, bio sam nevjerni Toma, ali sad vjerujem, nikad više. Istina NAD ima manjih problema s nekim CD- ima. Npr. Pink Floyd zvuče malo zatvoreno, kao da im je teško prosvirati (kontrole na tone defeatu), ali kad pojačaš treble za 5% stage se stvarno otvori (istina na ovim CD-ima ne kao na Marantzu na defaultnim kontrolama, isprobano kod kolege). Bas kontrolu nećeš ni pomisliti dirati. NAD-ovi inženjeri imaju svoju filozofiju i na taj način postavljaju karakter zvuka, velim nije univerzalan kao Marantz. Zvuk je lako korigirati, ali ako ne želiš koristiti tonske kontrole (neki hifisti to smatraju sramotom) za podešavanje na nekim od žanrova il barem CD-a, onda traži univerzalnije pojačalo ili treba uložiti novac u otvorenije (skuplje) kablove kojima ćeš dobiti sličan efekt. Osobno sam slušao i CA 650A koji je bio u kombinaciji i nije mi se svidio koliko NAD i na kraju Marantz (definitivno u tom cjenovnom razredu bolji od CA i Arcama – slušao A28, nije mi se svidio, A38 je druga priča, ali je i dosta love).

Eto, malo dulji post od mene
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 13:35   #6081
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
hvala i tebi na ugodnom društu i darovima za servisere

velim meni je dosta teško ocijeniti head2head usporedbu pošto sam nad-ove slušao sa nekom desetom elektronikom i dvadesetim spikerima, tako da si ti tu osjetno referentniji od mene, a i furali smo tebi poznati materijal.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 13:54   #6082
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
budemo se dogovorili za neku slušaonu kod mene, još se malo usvirava, a i sređujem kablove. marantz pm6004 je proglašen pojačalom godine(http://www.whathifi.com/review/marantz-pm6004). nakon što sam čuo stariji model 6003 kod tebe ne bih se ustručavao preporučiti ga bilo kome za tu lovu, pa čak i u puno skupljem rangu.

Ovako to sad trenutno izgleda, faza testiranja
Sorry za kvalitetu, slikano mobom.

http://imageshack.us/photo/my-images...ografijaq.jpg/

Zadnje izmijenjeno od: syss. 01.02.2012. u 14:24.
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 14:25   #6083
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nemaš frke, bumo se dogovorili... mogu i ja kablovinje pofurat i cd, pa napravimo konkretne usporedbe

probaj malo spikere stisnuti bliže jedan drugome, meni su prije isto bili naširoko međutim nije mi se to pokazalo dobitnom kombinacijom.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 14:35   #6084
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ovak na prvu mi vizualno izgleda korektno, al da, naravno, nek eksperimentira....Stvarno lijepo izgledaju ti zvučnici, očito je MA napokon dočekao da bude mainstream nakon godina dominacije B&W, KEF-a i ostalog.

Za pravi audiofilski doživljaj bi još samo trebalo da makne centralni zvučnik, i našarafi gramofon
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 14:48   #6085
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
vjeruj mi mrak su složeni... sanduci maltene mrtvački, bolt-trough mid/bas koji se sa šipkom stežu na stražnjoj strani kabineta, terminali, skretnica (dobro vidio sam da ima jednu feritnu špulu, ali ajde de), mid/bas driver gornji sa srebrnim faznim nastavkom stvarno briljira u srednjim tonovima, metalni visoki mi je naprosto čudo za jedan driver tog ustroja ove klase kako svira... imao sam 25mm svilu u dva spikera prije i ovaj mi recimo najprirodnije reproducira svoje područje.

metlice na sneru i činelama su za poludit recimo koliko klize.

edit: pričamo o spikeru kojeg sam ja pazario u dućanu za 5k kn

Zadnje izmijenjeno od: syss. 01.02.2012. u 14:55.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 14:49   #6086
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
joj pa koje si ti zlo
Nažalost istina ponekad zna biti okrutna. Jest da to izgleda vrhunski u dnevnom boravku ali to je sve.
Superior je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 15:11   #6087
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
vmetalni visoki mi je naprosto čudo za jedan driver tog ustroja ove klase kako svira... imao sam 25mm svilu u dva spikera prije i ovaj mi recimo najprirodnije reproducira svoje područje.

metlice na sneru i činelama su za poludit recimo koliko klize.

edit: pričamo o spikeru kojeg sam ja pazario u dućanu za 5k kn
nisam prije baš gledao taj zvučnik, sad vidim da ima dva br-a, od kojih je onaj gornji očito naciljan na tweeter i funkcionira kao zatvorena ventilirana komora?

kao kod b%w flagshipa, samo unutar kabineta.......zanimljivo.

istina, vidim po forumima da su trenutno naj-marke wharf, dali i ma, jer daju poštenu protuvrijednost za novac.

nevjerojatno kak to ciklički dolazi firmama:

prije par mjeseci sam se zgrozio kad sa po prvi put uživo vidio KEFovu C seriju. trese se ko puding na dodir. A kad sam ja pikirao na tu klasu, Kef je radio odlične code i creste, B&W jako popularnu DM 3 i 6 seriju (nisam kupio jer je metalni visoki vrištao.), a wharfedale je prodavao groznu, mislim vardus, seriju, potpuno obuvenu u kineski melamin-polymer.

današnja serija 9 od wharfedalea izgleda onako kako očekuješ od zvučnika, pa čak i serija 10 prolazi iako mi je sumnjivija -jbg, ne volim plastični front ak ne košta bar 1,5 k eura...(počinje li to novi ciklus?), a Monitor audio koristi debeli mdf, klasičan oblik i kvalitetne drivere u početnoj klasi...

valjda nam je zato hobi zanimljiv....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 15:12   #6088
theobromine
Premium
Moj komp
 
theobromine's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ovak na prvu mi vizualno izgleda korektno, al da, naravno, nek eksperimentira....Stvarno lijepo izgledaju ti zvučnici, očito je MA napokon dočekao da bude mainstream nakon godina dominacije B&W, KEF-a i ostalog.

Za pravi audiofilski doživljaj bi još samo trebalo da makne centralni zvučnik, i našarafi gramofon
Volio bi imati gramofon u sustavu, trenutno za njega nema mjesta, a i fali mi kolekcija vinila Centar je iz iste serije zvučnika, pokriven je zaštitnom mrežicom (http://www.monitoraudio.ca/products/...-rx/rx-centre/).

Inače u sustavu su dva pojačala (HT/stereo), prednji zvučnici su razdvojeni audio ruterom.
http://www.adventuresinhifiaudio.com...sover-network/

Jako dobra stvarčica pošto žena preferira filmove, a ja muziku
theobromine je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 15:18   #6089
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
http://www.head-fi.org/t/486598/test...aims-and-myths

Zanimljiv link a osobito dio koji se odnosi na blind testing. Možda bi svatko tko kupuje ili namjerava nešto nabaviti trebao najprije proučiti ove stranice.
Superior je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 15:23   #6090
Superior
Premium
 
Superior's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZABOK
Postovi: 183
http://www.hometheaterfocus.com/rece...d-quality.aspx

Osobito ovaj link u kojem jeftini Pioneer od 200$ pobjeđuje u blind testu mrcine od 6000 $.
Superior je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na