Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2015., 15:19   #31
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Zavisi od igre. Zapravo najcesce nema blackbarova i nema vertikalnog izduzenja, samo je FOV nesto uzi nego na 16:9.
Istina! Najčešće je slučaj da je FOV nešto uži, ali ni blackbarovi nisu toliko rijetki. Imam pristojan broj igri u kojima ih vidim (Assassin's creed 1, 2, 3, PES 2015, Murdered: Soul Suspect, Lara Croft and the Temple of Osiris, DiRT 3 Complete Edition su neke od njih). Vertikalno izduženje se stvarno rijetko može naći na PC-u, ali ipak postoji, no ako na monitor priključiš konzolu, tada ćeš ili imati vertikalno izduženje u slučaju da monitor nema 1:1 pixel mapping ili ćeš pak imati blackbarove ako monitor podržava 1:1 pixel mapping.

Meni blackbarovi ne smetaju ni najmanje, ne igram ništa kompetitivno da bi mi uži FOV bio neki limitirajući faktor, a za vertikalno izduženje sam mislio da će mi predstavljati veliki problem kada spojim PS4 na Dell U2415, ali igrao sam tako tjedan dana i bilo mi je ok te bih mogao i dalje živjeti s tim da nisam nabavio LG 24MP57VQ-P. Naravno, to je sve moj doživljaj, no kako više ljudi na istu stvar gleda drugačije, mislim da je ok da im se sve to napomene, pa neka svatko za sebe odluči smeta li ga neki od navedenih efekata ili ne.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 00:50   #32
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
da se nadovežem na temu...dvoumim se između kupnje 2 monitora: dell U2415 (16:10; 1920x1200) i dell U2515H (16:9; 2560x1440)
prednost U2515H je naravno rezolucija dok s druge strane preferiram 16:10 monitore (a i na poslu radim na njima). e sad, s obzirom da se kod U2515H radi o spomenutoj rezoluciji na 25'' monitoru, čitao sam po netu da nekima smeta to što su na monitoru buhice od ikona i manji fontovi, odnosno to što monitor prikazuje rezoluciju namjenjenu zapravo za 27'' monitore.
pitanje za nekoga sa takvim monitorom...koliko je zapravo sve to manje i dali bi po vertikali (1440 naspram 1200) dobio išta značajno za rad na računalu (ne uključujući gaming).
Moshus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2015., 11:24   #33
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Meni osobno je presitno bilo, imao sam i u2415 i u2515. u2515 je odlican monitor, no samo ako ti nece sadrzaj biti presitan. Iako imam odlican vid, meni je sve presitno bilo.

Fizicki je u2415 cak i veci monitor, i preporucio bih ti 2x2415. No najbolja preporuka je da oba vidis uzivo i onda odlucis, jer 100 ljudi, 100 cudi. Samo sto sumnjam da ih itko ima izlozene i prikljucene
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 11:54   #34
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 140
s obzirom da na poslu radim na 2xU2412 (to mi je odličun setup) ajmo reći da otprilike znam šta ću dobit sa U2415. s druge strane U2515H nisam nikada imao prilike vidjeti uživo, ali ako kažeš da je isti fizički čak i manji po vertikali od U2415 mislim da nemam šta previše razmišljat. U2415 it is. nešto je i jeftiniji, a i neću se morat navikavat na buhice kad dođem doma s posla i obrnuto.
Moshus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na