Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2010., 12:56   #121
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Kao i Matrox ljubav.

http://www.njuskalo.hr/graficke-kart...d-oglas-887288

Poslao sam upit,dosta je star oglas,ali eto,ako ti ili Bubba imate kablovinje viška,i ja ovo uzmem,rado bi ih $$$.
Kao sto ti je Bu* rekao, ta kartica je goli q, prastaro, standardno Matroxaski bugovito i sporo do bola.

To jedino Visage ima fetis na te krampove, cak je i mene pustilo a citav normalni svijet ne koristi Matrox za te svrhe nego su isli na bolje i kvalitetnije NVS (Nvidia) ili FireMV (ATI) kartice... E moj Bu*...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 13:22   #122
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
cak je i mene pustilo a citav normalni svijet ne koristi Matrox za te svrhe nego su isli na bolje i kvalitetnije NVS (Nvidia) ili FireMV (ATI) kartice...
Da, da : >> dushu dajem za dobro parhce Ramdaca <<

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
moj Bu*...
e' Moj Bu...
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2010., 13:35   #123
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Visage

Pa dobro. Neinformiranost vezana uz LCD-e te klase je jasna kada je tržište veliko, a osobno više promatram stvari koje se okreće otprilike do 10K kuna mark :P I poglavito ne zbog fotki, nego filmova (iliti plazme).

NEC SpectraView 2490 ili Eizo ColorEdge CG243W-BK
Ova dva sam čitao neke recenzije pred kojih mjesec dana mislim. Pa rekoh da tek toliko napišem! :P

Vezano uz FW900. Jesus. Bio sam uvjeren da je koštao 16 kila i nešto. Anyway. Mljac.
  Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 13:35   #124
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Imas nesto starije, iz '94, recimo?

Citiraj:
e' Moj Bu...
Ccc...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 15:59   #125
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa dobro. Neinformiranost vezana uz LCD-e te klase je jasna kada je tržište veliko, a osobno više promatram stvari koje se okreće otprilike do 10K kuna mark :P I poglavito ne zbog fotki, nego filmova (iliti plazme).
Šala Mad Duke, naj srcu primati


Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Vezano uz FW900. Jesus. Bio sam uvjeren da je koštao 16 kila i nešto. Anyway. Mljac.
Moguce da je za mega igrace u Melcompu kostao i puno vise kad se tek pojavio. Njima je arhaicni model DVD-RAM medija jednake cijene kao i nova DVD przilica u ducanu
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 23:13   #126
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791



Eh baš mi se neda dokazat. Kad netko idući put ustvrdi da je crt za otpis nadam se da ak vidi ove slikice se bude zamislio barem malo
Nije svijetlina lcd-a na 100 posto, nije niti na 50 posto. Čak je uključen mod za uštedu energije tj svijetlina je dodatno samnjena.
Valja napomenuti da svako dodatno povećanje svijetline/kontrasta na lcd-u rezultira još lošijom crnom i nepodnošljivim blještanjem svijetlih scena dok je kod crt-a stvar obrnuta. Povećavanjem svijetline/kontrasta detalji i boje su još izraženiji i slika je još bolja za multimediju (jedino je tada tekst na ekranu manje čitljiv) Nimalo ne sunjam da philips ips 240pw9es u ovakvom ogledu nebi prošao ništa bolje, dapače (to mogu reći jer sam imao dotični monitor i radio sličan test). Netreba zaboraviti niti zamućenje slike na lcd-u kod brzih scena igara ili filmova i čovjek je tu manu voljan ignorirat do trenutka kada shvati da te mane na crt-u nema

Da samo napomenem da za lcd nije sve tako crno, npr nije crna boja
Štaću takav sam da monitor od 150kn radije držim na stolu nego ovaj od 3000


visage , vidimo se 14.02 u areni..

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 08.02.2010. u 23:26.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 23:27   #127
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Šala Mad Duke, naj srcu primati
Ma ne, istinu si rekao! Meni je logično da se ne ću ubijati konstantno prateći taj rang LCD-a zbog očitih osobnih potreba (novce nebum ni spominjal ) Samo kaj ću ja to reći, a ne prodavati maglu okolo.

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Da samo napomenem da za lcd nije sve tako crno, npr nije crna boja
Uzmi si kolorimetar i usporedi crnu na tom CRT-u sa nekakvim kvalitetnim LCD-om pa ćeš se začuditi!

PS:
Nemoj mi reći da si upravo stavio 26" LCD koji košta 3.000 kuna kao neku referencu Točnije, za bilo kakvu referencu osim za ono što je dobar, a to je niš više nego screen real estate!

Mislim. Moje nekvalitetno smeće TN-ac od 27.5" košta 2800 kuna. Pa ga nisam uzeo zbog kvalitete prikaza, nego screen real estate-a)
  Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 23:40   #128
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Eh baš mi se neda dokazat.
To je onda tvoj i samo tvoj problem
Imaš tamo slike posve crnih panela pa niti na jednoj slici nije plav ko kod tebe
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 23:42   #129
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
kako sam već rekao imao sam već na stolu novi ips od philipsa (njega bi valjda uzeo za referencu) u sličnom klinču sa crt-om i rezultati po pitanju crne boje su identični sa ovim lcd-tv om ili čak lošiji. Samo mi je žao što i tu situaciju nisam ovjekovječio fotoaparatom
zapravo jedina mana ovog lcd-tva u odnosu na taj philips ips je to kaj nemogu na njemu regulirat zasebno crvenu zelenu i plavu. Tako npr dok su crvena i zelena na ekranu prikazane u omjeru kakav odpriliketreba i biti plava je tada mrvicu prekričava. Ostalo sve plusevi za lcd-tv
Šta se tiče moje i tvoje kupovine za cca 3000kn mislim da sam ja jednostavno bolje izabrao
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 23:54   #130
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Gle onaj tvoj LCD TV je ruku na srce dreq. Imam LG LCD TV 32LG6000 i on je dreq po pitanju crne (u potpunom mraku) u usporedbi s 200wp7, da ne spominjem NF-a. Posebice ako je pozadinsko osvjetljenje na bilo čemu iznad minimuma. Tako da mi po tom pitanju ne moraš govorit kakvi su LG LCD TV-i.

Što se mene tiče apsolutno mi je svejedno što tko misli dokle god to ja ne plaćam Svatko će uzet ono za što on misli da mu valja. Pa ljudi kupuju TN-ce kakve ja nikad ne bi kupio. Velim, ti si postavio svoje slike ja nekoliko svojih, pa neka ekipa gleda i donosi zaključke sama za sebe. Žao mi je samo što nije Daddy bio pa poslikao aparatom koji ima mnogo bolji fokus u mraku i mnogo manje šuma.

Živ bio
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2010., 00:09   #131
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Dobro ajd bar smo se malo odvukli od vječitih tema grafičkih kartica i matičnih ploča. Ja sam uvjek bio za kombinaciju osrednja grafička i dobar monitor nego high end grafa i osrednji monitor
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 00:30   #132
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Izgleda da ja moram intervenirat
Meni se sve čini da je Darkijasu brightness na LCD-ima prejak.
Evo mog Philipsa (plava dioda je tu da indicira rub, inače je držim ugašenu).

Nažalost teško je dobit kvalitetnu sliku (na nekima se vidi moire iz nekog razloga - vjerojatno do male blende -f8, no nije pretjerano bitno), te je white balance malo pobjegao na apratu ali mi se nije dalo korigirati.


Znači Philips 240WP9ES, brigness 66, contrast 58

Teško je uslikati jer ako je ekspozicija veća onda svijetliji dijelovi izgore, no ovo je blizu stvarnom stanju s tim da je stvarno gledano okom (koje ima puno veći dinamički raspon od aparata) primjetna razlika između crne "boje" i mraka


__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 09:43   #133
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Meni je slika nakaradna na 24 TN-u i brightness 66, kontrast 58, Samsung monitor je u igri, prvi 24 TN-ac njihov čini mi se,245B. Ništa ispod čak 70-75 brightness i 80 kontrast,onda super izgleda,optimalno,čak bi rekao. Svaki monitor ajd,ima svoju kalibraciju.

Tako da mislim da si u pravu u vezi darka,može lako biti,ali to je individualna stvar,teško je to testirati i optimalno usporediti dva prikaza.
Oko ipak ne laže a to je jedino bitno.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 13:07   #134
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Tako da mislim da si u pravu u vezi darka,može lako biti,ali to je individualna stvar,teško je to testirati i optimalno usporediti dva prikaza.
Oko ipak ne laže a to je jedino bitno.


Jesus. Kvaliteta prikaza nema niti jednu subjektivnu karakteristiku. Imaš npr. kolorimetar. Usporediš karakteristike monitora objektivnom znanstvenom metodom.

Nema tu nikakve i opet ponavljam nikakve subjektivne karakteristike. Svatko tko tvrdi drugačije je najjobičniji šarlatan i svoju pamet nek prodaje na forum.hr-u dok u slobodno vrijeme može prodavati kamenje koje posjeduje subjektivne mistične snage iscjeljivanja!
  Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 13:35   #135
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Znam samo da brightness i kontrast posve različito reagira na skali od 1-100 na Philipsu,LG-u i Samsungu koliko sam imao prilike koristiti. Mar ima svoje postavke,ja sam ih namjerno postavio sebi,na posve drukčiji monitor, i dobio tamnu sliku do bola. Matrica ne reagira jednako kao ni elektronika,po meni je teško usporediti brightness i contrast na CRT-u i LCD-u.

Tema gubi smisao tako i tako,pošto je dečko otišao na najgoru moguću MB seriju Samsunga,za koju je i Dynaflat po kojem su mnogi ovdje pljuvali - Hollywood.

Reagirao sam isključivo,i isključivo na Marovu opasku,da je Darku brightness prejak.

Nisam se odnosio na usporedbu prikaza općenito,nego na Marovu rečenicu,da mu je prejak bright.,samo to,ponavljam.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 09.02.2010. u 15:52.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 13:45   #136
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Reagirao sam isključivo,i isključivo na Marovu opasku,da je Darku brightness prejak
Sa pravom je reagirao kad je slika spržena...
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 15:15   #137
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Da lcd kad prikazuje blank ekran ili malo osvjetljene slike nimalo ne svijetli u potpuno zamračenoj sobi nitko na svijetu nebi spominjao crnu boju kao manu lcd tehnologije. Na svim ovim slikama ovdje što su postale kolege izgleda da lcd zapravo prikazuje crnu crnju nego kaj je boja ugljena iz zenice. Onda se ovdje piše da su upravo moje slike ovdje najdalje od stvarnosti i da postam nebuloze. Neznam kako se sa tim nosi led tehnologija ali svaki lcd sa standardnim pozadniskim osvijetljenjem mora u mraku svijetliti barem malo

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 09.02.2010. u 15:42.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 15:52   #138
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
ako mi neko pokaže/dokaže da lcd u tim tamnim scenama svijetli manje ili jednako kao i crt

Daj elaboriraj ovo jer mi fakat nije jasno kaj sad tražiš.

Ako tražiš da sad netko pokaže da mu LCD ima tamniju crnu tj bolji prikaz crne to nećeš naći. Niti to itko govori.

Ovdje je prvenstveno rasprava bila na temelju tvoje slike gdje ti je cijeli monitor plav tj nema niti jednog crnog djela na njemu. Odnosno poanta je bila da nisu svi LCD monitori toliko loši ko tvoj LCD TV kojeg si uzeo za referencu. Zar je to toliko teško za shvatit?
Mislim, pa koji dio primjerice na ovoj slici tebi nije jasan?



Jel tu panel plav ko kod tebe?



Vidiš li ikakve poveznice između prikaza posve crnog ekrana na toj slici u usporedbi s onom tvojom slikom. Kad si već toliko zapeo pa pokreni monitor test i uslikaj posve crni panel.

Zbilja ne kužim čemu sva ova strka, ko da nekom život ovisi o tome jel se tebi sviđa prikaz LCD-a ili ne.
Na kraju krajeva što i da svaki LCD ima onako plavu sliku, što onda?


Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Na svim ovim slikama ovdje što su postale kolege izgleda da lcd zapravo prikazuje crnu crnju nego kaj je boja ugljena iz zenice.
Ma gdje je to crn da crniji ne može biti? Ti ili imaš opasnih problema s vidom ili jednostavnone želiš neke stvari prihvatit ili jednostavno gledaš u krivu sliku.
Jel se na ovoj slici lijepo vidi da se CRT (lijevo na slici) stopio s okolinom i da je posve crn dok je LCD (desno na slici) blago sivkast. Lijepo se vidi razlika. Čak se uz lijevi i desni rub vidi malo više siv zbog pozadinskog osvjetljenja. I kako onda ti to vidiš crnije ja zbilja ne znam.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 09.02.2010. u 16:31.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 16:12   #139
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Znam samo da brightness i kontrast posve različito reagira na skali od 1-100 na Philipsu,LG-u i Samsungu koliko sam imao prilike koristiti. Mar ima svoje postavke,ja sam ih namjerno postavio sebi,na posve drukčiji monitor, i dobio tamnu sliku do bola. Matrica ne reagira jednako kao ni elektronika,po meni je teško usporediti brightness i contrast na CRT-u i LCD-u.
Daj procitaj jos jednom sta si napiaso. Pa normalno da neces staviti iste brojeve na toj skali od 1-100 na svim monitorima koje usporedjujes.

Usporedba boje, crne, brightness, kontrast, gamma jedino ima smisla ako se monitori pravilno kalibriraju sa kolorimetrom. A sad koji ce brojevi bit za koje postavke na svakom od monitora uopce nije bitno. Hoce li to na LG-u bit 20 a na Samsungu 55 nema nikakve veze.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 16:17   #140
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Hoce li to na LG-u bit 20 a na Samsungu 55 nema nikakve veze.
Ne samo to, već ponekad na istim modelima iste postavke mogu rezultirati različitim prikazom.
Naravno problem je kaj su kalibratori dosta skupe igračke
Primjerice ovak na brzinu sam kod nas našao samo ovaj
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 16:19   #141
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Jao e... nisam ja nikud "otisao". Nevjerojatno. Koji dio od "odlucio sam kupiti FW900" je nerazumljiv? Ovaj monitor je tu tek toliko da onih mjesec, dva, nakon sto prodam LCD dok ne nadjem monitor koji trazim, ne budem bez kompa. Poslije toga monitor ide bratu, onda nek on odluci dal' mu kvaliteta odgovara ili ne, ako ne, neka ga proda, ja vise nemam veze s time
Znam da je monitor krs i da se raspada, ali doslovce mi je gurnut u ruke, frend bi ga inace bacio - posto nemam namjeru biti bez racunala nekoliko mjeseci, uzeo sam ga. Jasno da sam tesko mogao uzeti gorji ali, kako bi rekli u ME2, not the point, man!

Nastavite s diskusijom

P.S. jucer bas isao gledati neki namjestaj, ekipa u trgovini jos uvijek vozi CRT-e, jedan crni IBM vjerojatno 19" mozda i 21", moguce da je bio P260 ali nisam uspio procitati, a do njega neki LG Flatron
19" frajer vozi tekst na njemu, kako je imao ostru sliku da nije bilo onog bezela sa strane reko bih da je LCD Ako ikad budu rashodovali budem si kapario jednog :P
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 17:30   #142
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Mad_Duke: Uzmi si kolorimetar i usporedi crnu na tom CRT-u sa nekakvim kvalitetnim LCD-om pa ćeš se začuditi!

Mislio sam na prvenstveno na ovo.

Vidio sam tu sliku ali na dosta drugih mi lcd djeluje predobro u mraku
Ajd dobro možda me malo i zanjeo u ocjenama
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 18:27   #143
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Za autora... kao što je kolega Visage savjetovao potraži na hr.ponuda.hardver.periferije, možda imaš još vremena da uloviš G520.

Trenutno u nadi čekam odgovor za jedan FW900 i trljam ruke...
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 19:43   #144
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Heh, blago tebi, ja sam postavio oglas u novine ali nitko mi jos nista nije ponudio, jesi to tu kod nas nasao ili?

P.S. Planuli su ovi G520 nazalost.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 21:13   #145
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
No opet ako trebam velik radni prostor IMHO radije ću spojit dva ili tri monitora rezolucije 1680x1050 ili 1920x1200 nego uzimat jedan 30'' rezolucije 2560x1600
Ja nebi . Kad nema "crne rupe" u sredini ipak je to neprocjenjivo a za sv eostlao tu je mastercard .

Sa dva 22 ili 24 neces nikad rastegnuti jednu aplikaciju preko cjelog ekrana (hoces probat ali neces koristiti tako jer nevalja tj predebela je crta u sredini sa klasicnim LCDovima koji ni nisu predvidjeni za spajanje) i onda se opet svodi na to da je 2560 puno bolje od 1920 (korisitm i jedno i drugo svakodnevno pa pricam iz iskustva ).

Ali 2*30" e to je vec poso

kucni setup : 30"+20" pivotirano znaci 2560*1600 + 1200*1600
na poslu imam : 24"+15" - 1920*1200 + 1280*1024

Kad jednom odes na 30" nema nazad .
Slijedeci korak je ovako nesto :
http://www.digitaltigers.com/zenview...ultraelite.asp

ili ovakova ludorija
http://www.digitaltigers.com/zenview...ultraelite.asp
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 21:17   #146
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
2300€ za ovu triple varijantu? pa nije to ni puno...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 21:23   #147
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
That's what i'm talking about ^_^
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 21:39   #148
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
2300€ za ovu triple varijantu? pa nije to ni puno...
Hmm kad nasi naracunaju razno razen carinske troskove + shiping + PDV ko zna kolko bi to kostalo .

Inace kod nas mos uzet od Della takvu neku kombinaciju (naranvo razlika je u stalku jer imas svaki posebno a ne ovaj jedinstveni stalak) od 3007WFP+2007FP+2007FP i to bi kostalo oko 17000-17500 kn sa PDVom sto je oko 2350 EUR pa onda 2300+troskovi izgled ipak previse - Ne ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 22:23   #149
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Radio sam na 30'' Dellu i definitivno je odlično radit na tolikom zaslonu iako traži malo privikavanja jer se obično fokusiraš na samo jedan njegov dio
Da ne velim da moraš biti dobrih 1,5m od njega
Ista stvar ko i onaj 3x 24'' Eyefinity setup što sam postao. Većinom se fokusiraš na srednji monitor
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 23:28   #150
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Hmm cudno da si morao biti tkao daleko, ja sam na 75-80cm od mog i nikakvih problema evo 3ca godina prosla . 20-ku sam dodao prije nekih godinu dana i taj sluzi za alate, skype, ICQ, image view.... tako da je centralni uvijek full size za 3d/2D montaza....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na