Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2008., 14:40   #1
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Koliko je zapravo bitan mis kod igranja igrica

Ovako
Znam da je super preciznost,bezicnost,pa i cool led diode i odaziv ali opet ne kuzim koliko je bolji razer 500kn i logitech od 150kn koji ja imam ?
Mislim dal ce me zbog tih 350kn razlike netko u cod-u ili far cryu brze ubit ? Mislim ima li tu prednosti u necemu jer po meni ako dobro nisanis i imas isto omjer fps-a dok igras,nemoze bolji mis bit presudan za pobjedu ili pak moze?
Nikad nisam razumio zasto,recimo ako pogledamo feniks ducan u zg-u imaju mixa po 700kn kao ultimate gamerski,wtf...po cemu je on bas gamerski ?
Moze malo objasnjenja,onak sturo ...u cemu je ta skupoca....ok kuzim ako ima neke mogcnosti itd..ali opet

situacija 1
ja imam logitach 5 tipka , 1200dpi bla bla

frend ima razer 5tipki do 2400 dpi ,2,4ghz bla bla

ja platim 150kn a on 550kn ,i sad on ima prednost u igricama,jel to samo blebetanje ili istina....i zasto tj po cemu....

call me stupid but i just don't get it!!
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 14:53   #2
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Cim igras igrice..tebi je svejedno koji mis..
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2008., 15:04   #3
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,509
Svaka roba ima svog kupca . pa tako i svasta sto nosi taj gaming brand ...

Zadnje izmijenjeno od: Router. 11.10.2008. u 17:21.
Router je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 18:52   #4
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
mirna ruka,oko sokolovo i moš uštekat živog miša i s njim igrat :P
__________________
besposlen pop i jariće krsti
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 19:12   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor bez_panike Pregled postova
mirna ruka,oko sokolovo i moš uštekat živog miša i s njim igrat :P
tocno ovo. sjecam se 2002-'03, ja sa novijim kompom (i optickim misonjom cak) protiv frenda sa celeronom 500 i nekom starom nvidiom. i pretpotopnim misom (naravno - kuglica) i rasturenom din tipkovnicom po kojoj nema sta nije bilo proliveno, stekaju tipke od pepela itd.
iskasapio me u UT-u '99, a nisam bas pocetnik. onak, ja jedan kil, on 15.

ne igra to ulogu tko ima skuplji mis (ne nuzno znaciti i bolji), vec refleks, mirna ruka, brzo oko, znanje......i to je to.

u igrama je tak svejedno vise manje, ali sto se tice programa - to je vec druga prica. imalo finiji poslovi kod crtanja zahjevaju preciznost, ali ok, ne samu brzinu.

ali sta je - je. puno bolje zvuci i privuce poglavito mladih naziv tipa - ultra mega shock gamer must buy, must have nesto. jer svaki pravi gejmer mora imati to, jer to je zakon.

zato se ja vozim na laserskog canyona za 80 kuna, mali lezi u ruci ko bog, klika vec par godina bez problema.......takvi su meni najbolji, kad ga i zviznem (nakon bunny hopa recimo u codu), da rikne - nebi mi bilo zao. jer znam da nije skup . ali je izdrzljiv, dobio je par puta jako po glavi, nije nista puklo.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 19:14   #6
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
..neznam koja je frka s tim razerima..ništa posebno
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 19:27   #7
zek0
Premium
 
zek0's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 422
to su miševi za strategije gdje ima jako puno klikova... a logitech je za pucačine gdje treba veca preciznost i manje klikova...

Miš je dosta važan ak misliš ozbiljnije igrat... Neces ti nekog pobjedit ako imaš boljeg miša al ćeš poboljšat igru 20-30% (lupam bezveze postotke )

imo sam miša od 20kn i od 500kn tak da znam...
zek0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 19:38   #8
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
poboljas igru za 20% ,po cemu ? Mislim tak svejedno kojim misem ces ko budala klikat u diablu da slashas sve one monstere...
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 19:42   #9
zek0
Premium
 
zek0's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 422
lol, a nisam mislio na diablo, za to ti en treba, ako recimo nešto igraš online i oces bit među boljima onda ces morat kupit novi mis... za zezanciju oavk i diablo i te gluposti ti je i ovaj od 20 kn pre dobar
zek0 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 20:08   #10
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor zek0 Pregled postova
lol, a nisam mislio na diablo, za to ti en treba, ako recimo nešto igraš online i oces bit među boljima onda ces morat kupit novi mis... za zezanciju oavk i diablo i te gluposti ti je i ovaj od 20 kn pre dobar
Potvrđujem
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2008., 20:12   #11
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor zek0 Pregled postova
.....ako recimo nešto igraš online i oces bit među boljima onda ces morat kupit novi mis...

imas pravo, pravi gejmer mora imati minimalno mx518, mora imati minimalno dvije (pozeljnije su cetiri) jezgre, rama sto vise to bolje, hard je takoder od vaznosti - raptori i slicno ulazi u obzir, i jedino sto se prizna je zadnja generacija grafickih. i to zacinjeno sa nekim futuristickih 5.1 slusalicama, isto tako kvalitetnom (citaj; skupom) zvucnom karticom, i napajanjem od 800-1000W.
i da, podloga za misu mora biti neka sa uzorkom. jer je bolja od ostalih, jer je gejmerska.

i onda sa svom ovom opremom, medu prvima si u svakoj pucacini.

edit.
naj se odmah ljutiti, samo sam napisao kako to meni zvuci. iz moje perspektive, na ovo tvoje napisano. iz iskustva, mojeg, tako i misljenje.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 20:17   #12
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Gle, ako imas talenta za igranje onda mozes i sa misem od 25kn igrat odlicno, naravno bolji mis ti puno pomaze u tome, ali ako si totalni antitalent nece ti pomoci ni zlatni mis sa 20 000 dpi-a i ko zna kojim jos glupostima...
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 20:34   #13
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Ne znam cemu uopce ova tema. Ako je tebi dobar onaj od 20kn onda ok, dobar ti je i sta onda? Ili si se mozda javio da te pokusamo uvjerit u nesto drugo... Isto kao kad bi rekao, sta ce f1 vozacima oni skupi volani kad moze uzet sa susjedoog traktora, ako zna vozit bice mu svejedno... Mis je alat, a zna se da sto kvalitetniji alat - bolji rezultat moze ispast...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 20:58   #14
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
da rezimiramo.miš je jedan mali dio svakog gejmera.kvalitetniji može možda bolje poslužiti ali ne može zamijeniti talent i noći provedene pred monitorom u omiljenoj igri (znamo da se do slave ne dolazi preko noći......to vrijedi ako nisi gejmer) :P .ako si možeš priuštiti skupi kvalitetni miš, navali
__________________
besposlen pop i jariće krsti
bez_panike je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 00:06   #15
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
istina. ako pomogne 1% da budes "bolji", zasto ne iskoristiti to ako imas para?

ja recimo vec 2godine imam razer krait koji je bio jedan od jeftinijih gaming miseva svojedobno, jos uvijek ga koristim i za w3 je jedan od najboljih miseva, vecima progamera ga koristi.

a recimo za pucacine je sranje, ima samo dvije tipke koje su napravljene na nacim da se postigne sto veci broj APMa, sto za FPS i nije bitno.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 00:21   #16
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Ne znam cemu uopce ova tema. Ako je tebi dobar onaj od 20kn onda ok, dobar ti je i sta onda? Ili si se mozda javio da te pokusamo uvjerit u nesto drugo... Isto kao kad bi rekao, sta ce f1 vozacima oni skupi volani kad moze uzet sa susjedoog traktora, ako zna vozit bice mu svejedno... Mis je alat, a zna se da sto kvalitetniji alat - bolji rezultat moze ispast...
Ne
Nego mi moj od 150kn polako odlazi a kostao je 150kn prije 2god i radio je fenomenalno,pa dal uzmem isti taj kojeg mogu nac po 90kn sad ili da uzmem ipak i probam nesto od 250kn recimo,ali zelim da mi netko kaze tj dokaze da ce tih 200kn za misa bit vidljivo u radu na racunalu i igranju recimo fpsova ili cega vec.....nisam otvorio temu da se ljudi medusobno svadaju tko je u pravo...
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 00:40   #17
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Kao što je već rečeno, nijedan miš ti neće povećati skill igranja, jedino ako je poluispravan pa skače po ekranu i slično. Isto tako ti tu ni cijena miša nije bitna - nekome će taj od 250 kn biti idealan, drugome će pak biti bolji ovaj od 50 kn. Bitno je kako on tebi leži u ruci, nemamo svi jednake šake, prste, podloge i što već... Da mene pitaš, od jeftinijih bih uzeo neki simetrični laserski, a od nesimetričnih samo Logitechov G9 dolazi u obzir. Miševi i ostala periferija s kojom imaš kontakt se ne uzimaju prema tuđoj preporuci nego prema svom ukusu jer je tu bitna ergonomija.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 01:12   #18
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Tako reci. Kao sto je domy_os rekao, bitna je ergonomija, kao i za sta koristis mis. Ako ti je za desktop, rtsove i sl. i ako ti je odgovarao dosadasnji, onda zasto ne, uzmi ponovo taj i svi sretni.. Ako ipak trazis od misa nesto vise, i ako si gamer (mrzim tu riječ) onda pokusaj pronaci nesto sto ce te vise zadovoljiti... Skuplji misevi obicno su napravljeni od kvalitetnijih materijala, bolje leze u ruci, precizniji su, brzi, a po mom iskustvu razliciti misevi imaju i razlicit feel kretanja po ekranu. Uglavnom, zakljucak koji se provlaci kroz citavu temu (kod postova ljudi koji znaju o cemu pricaju) je sljedeci:
- skuplji (ovim se podrazumijeva kvalitetniji) mis NECE poboljsati TVOJ skill, ali ce ti pomoci da ga iskoristis do maksimuma...

Anyway, mislim da je tema vec zrela za lock....
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 01:15   #19
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Mene su gazili u ET-u likovi(a bio sam među 5% najboljih na serveru) koji nikad nisu čuli za lođitek i rejzera s p4 i 512 rama. Miš nije toliko bitan koliko je zgodno imat 5 tipki(ja nebih mogao bez svog MX510). Dobre igrače čini znanje, iskustvo i refleksi. Miš tu igra malu ulogu.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 01:23   #20
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Ima dosta razlike između kvalitetnog miša i onog za 50kn, pogotovo u online FPS-ima. Ne blebecem bezveze, imao onog s kuglicom i igrao, imao optickog i igrao, imao mx510 i mx518 (za mene najbolji misevi) i znatno se osjeti.

Primjer s losijim optickim i onog s kuglicom, jednostavno ne mozes toliko precizno pomaknut za tih 3mm prema gore da uhvatis lika u kutu koji kempa. Kad se nakon nekog vremena nakupi prasine ti mis nakon nekih 10-15min sam od sebe pobjegne u stranu ili se mice za par cm kad mirujes, sto iritira.

Nakon sto sam uzeo kvalitetniju podlogu i mx510 je stvar isla samo na bolje, dodatne tipke za brze mijenjanje oruzja, veca preciznost etc.

To je pomak, ali s mx510 na g9 nije pomak nego stvar ukusa ili "tko što radi s parama"
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 05:33   #21
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
Autor crocro25 Pregled postova
Ovako
Znam da je super preciznost,bezicnost,pa i cool led diode i odaziv ali opet ne kuzim koliko je bolji razer 500kn i logitech od 150kn koji ja imam ?
Mislim dal ce me zbog tih 350kn razlike netko u cod-u ili far cryu brze ubit ? Mislim ima li tu prednosti u necemu jer po meni ako dobro nisanis i imas isto omjer fps-a dok igras,nemoze bolji mis bit presudan za pobjedu ili pak moze?
Nikad nisam razumio zasto,recimo ako pogledamo feniks ducan u zg-u imaju mixa po 700kn kao ultimate gamerski,wtf...po cemu je on bas gamerski ?
Moze malo objasnjenja,onak sturo ...u cemu je ta skupoca....ok kuzim ako ima neke mogcnosti itd..ali opet

situacija 1
ja imam logitach 5 tipka , 1200dpi bla bla

frend ima razer 5tipki do 2400 dpi ,2,4ghz bla bla

ja platim 150kn a on 550kn ,i sad on ima prednost u igricama,jel to samo blebetanje ili istina....i zasto tj po cemu....

call me stupid but i just don't get it!!

Zahebi reviewe po netu o tom i tom misu koji je uber najbolji, koji kuha rucak za veceru i pravi malu djecu kad si odsutan. Najbolji mis je onaj koji je za tebe najbolji, koji ti lezi u ruci savrseno, koji ti se stapa s tvojim nacinom igre i drzanja misa u ruci, koji ti nebjezi dok nisanis. Poslusaj me. Promjenio sam puuno miseva (onih skupih) da bi se na kraju vratio na onog koji najbolje lezi u ruci. Rezime, najbolji mis je onaj koji je tvojoj saci najbolji.


Edit
Pogledaj moj sig sto ti govori? Dao sam cca 500 kn na mis koji ima ponajbolju optiku, ALI, ne lezi najbolje i tu prici dolazi kraj. Ako misonja i tvoja sapa nisu na ti, nikakve djidje midje ti nece pomoci da postanes bolji gamer...bas nikakve...
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 06:55   #22
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Za sve koji misle da nece pomoci. Da hoce. Jel netko ovdje probao uciti svirati na govno gitari i na dobroj. Puno je lakse na dobro UCITI, te kasnije naravno svirati. Isto tako i sa misom i sa svime ostalim. Pogledajte sve najbolje plivace sto se tice opreme. Pogledajte formulu i bolide. Dobra oprema te nece napraviti najboljim. Napravit ce te boljim nego sto jesi sa govno opremom. A kada postanes dovoljno dobar, bude ti dala taj edge nad drugima pribliznog skilla tebi.

Tako da, recept za savrsen gejming stroj je kvalitetan mis, kvalitetna tipkovnica, zvucnici, CRT monitor i kanta koja moze vrtiti stabilno tu igru na maksimalnom refresh rateu monitora na rezoluciji na kojoj se igra.
  Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 07:50   #23
DjedMraz
Chile
Moj komp
 
DjedMraz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Destination Unknown
Postovi: 370
Da pomaze ali neces zbog toga biti bolji igrac u smislu da ces ubijeti sve oko sebe. Evo kuci imam mis od 50 kn i drugi od 360 kn, i mogu reci da se puno bolje snalazim sa skupljim misem i da puno bolje baratam s njim, ali ne napravim ni killa vise nego sa ovim jetinim
__________________
___________________
DjedMraz je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 08:00   #24
edoo
1337
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 95
po meni mis je bitam sam da dobro lezi u ruci(imam mx 512)
ostalo je sve o skilu i koncentraciji
a ak si pravi gamer onda si nabavi si full set
edoo je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2008., 09:57   #25
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citam i ne vjerujem, da su mis od 50 i 500 isti je tvrditi kao da su monitor od 1200kn i 12000kn isti jer su oba 19".


VAZNO!!!
95% igraca su NJUBINE i tocka, mogu oni rec sta god oce i busat se u prsa ali na turnirima se vidi da su niko i nista i da njihovo "napucavanje" sa susedima i burazom je razina na kojoj je svejedno kakav mis imaju. Ja sam recimo vise u RSovima ali navest cu primjer iz CSa:
mapa: Astec most ili bomb siteB
oruzje: M4, AK47, Desert eagle i sl.
dijagnoza: sa 300m(cijeli ekran) dobivas headshoot u prvoj sekundi nakon sto te spazi "kvalitetan" igrac. ovo naime sa krsem od 50kn ce uspjet ali NE SVAKI PUT nego onako random kako se elektronici u misu bude dalo.
Ko ne vjeruje moze se slobodno svrstat u ovih 95% sa pocetka price i tocka
Svojedobno sam bio na nekoliko desetaka turnira RTSa i FPSa i mogu rec da je razlika izmejdu ekipa koje nose svoje razere/logije/podloge i "kvartovskih halera" na "50icama" tolika da ju rijec PWN nemoze opisati, dakako nikad nisam vidio da je neko na "50ici" odnio postolje.

I za kraj:
Ako vecini netreba G5, DeathAdder, UltraGlide podloga i sl. isto tako vecini netreba recimo IPS monitor ili LSI RAID kontroler(u sva tri slucaja 95% ljudi to netreba) ali tvrdnje da je sve to isto i da je samo refleks bitan su klasican kvartovski NoobTalk.


@Mad_Duke
Savrseno opisano
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 00:34   #26
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Bolji miš te neće napraviti boljim ukoliko već nisi dostigao limit postojećeg što nije preteško kod "krševa" , iako se zna dogoditi da ima skroz finih miševa za 50-100kn što se tiče preciznosti.

Naravno, ako si odličan igrač najbitnije je što više prilagoditi opremu svom stilu igre u čemu je prava periferija dakako bolja od neke za normalno casual korištenje.

No uostalom, kome treba/želi takvu opremu niti neće pitati da li mu treba.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 00:50   #27
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Eo: Ovo ti je moj miš za gejmanje, 100 kn i deri...

http://www.trust.com/products/produc...spx?item=15345

Podloga...izgrebana iverica od stola
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 12:04   #28
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Citam i ne vjerujem, da su mis od 50 i 500 isti je tvrditi kao da su monitor od 1200kn i 12000kn isti jer su oba 19".


VAZNO!!!
95% igraca su NJUBINE i tocka, mogu oni rec sta god oce i busat se u prsa ali na turnirima se vidi da su niko i nista i da njihovo "napucavanje" sa susedima i burazom je razina na kojoj je svejedno kakav mis imaju. Ja sam recimo vise u RSovima ali navest cu primjer iz CSa:
mapa: Astec most ili bomb siteB
oruzje: M4, AK47, Desert eagle i sl.
dijagnoza: sa 300m(cijeli ekran) dobivas headshoot u prvoj sekundi nakon sto te spazi "kvalitetan" igrac. ovo naime sa krsem od 50kn ce uspjet ali NE SVAKI PUT nego onako random kako se elektronici u misu bude dalo.
Ko ne vjeruje moze se slobodno svrstat u ovih 95% sa pocetka price i tocka
Svojedobno sam bio na nekoliko desetaka turnira RTSa i FPSa i mogu rec da je razlika izmejdu ekipa koje nose svoje razere/logije/podloge i "kvartovskih halera" na "50icama" tolika da ju rijec PWN nemoze opisati, dakako nikad nisam vidio da je neko na "50ici" odnio postolje.

I za kraj:
Ako vecini netreba G5, DeathAdder, UltraGlide podloga i sl. isto tako vecini netreba recimo IPS monitor ili LSI RAID kontroler(u sva tri slucaja 95% ljudi to netreba) ali tvrdnje da je sve to isto i da je samo refleks bitan su klasican kvartovski NoobTalk.


@Mad_Duke
Savrseno opisano

U potpunosti se slažem s tobom.Osim noobtalka,ovo je jedan od dva smislena posta ovdje.Ne moraš čak ni igrat.Evo upravo sam nekom dečku cimeru nešto namješto na kompu.Razliku između 2000dpi mog G5,kojih svakodnevno koristim,i parsto Neon smeta za 50kn,je tolika da ne stane u riječ frustracija.A govorimo samo o kretanju po windowsima.Bilo je fest rasprave o ovom već.Ako sa smeće mišem ne možeš postić fraga,nećeš ga postić ni sa Razerom ili Logitechom.Ali ako sa smećem,postigneš 13 fragova,sa pravom opremom ćeš postić 20.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 12:47   #29
Arthas
Premium
Moj komp
 
Arthas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 374
Sa kakvom sam ja opremom pred par godina igrao AA, jos na modemu dok su svi bili na dsl ili bar isdn-u. a klao sam ih ko lud, neki mi nisu ni vjerovali na cemu igram kad sam im rekao.
sad imam mx518 i ne bi ga mjenjao za ni jedan drugi nikada. cak sam, cim je izasao kupio ono njesra od mx revolutiona, sad mi stoji na polici i ceka bolje dane, tj backup kad neko donese neku konfu za sredit.
ako vec zelis nesto bolje i kvalitetno ja ti preporucam mx518, trajat ce ti jako dugo (barem meni traje) i ima dovoljno tipki za konfigurirati u bilo kojoj igri. po preciznosti i izradi je odlican, ja nisam ni sekunde zazalio para
__________________
1) P4 Prescott 3.0 on Abit IC-7 MAX3 with 2GB DDR400 ST
2) P4 Northwood 2.6 on PX865PEC Pro v2.0 with 1GB DDR400
3) HP Compaq nx6125 with 1256MB DDR333
4) AMD Athlon 950Mhz on MSI K7T Turbo2 with 768MB SDRAM
5) PIII 600E on Procomp BVC2B with 384MB PC100 Win98
6) PIII Celeron 1300 on Asus TUEP2-M with 384MB PC100 Linux
Arthas je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2008., 14:23   #30
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Po meni je mis bitan, pogotovo u FPS igrama.
Prvo sam 4-5 godina koristio misonje od 40-50kn i prije godinu dana sam kupio mx518.
Ono, razlika velika, sad vicu na mene frendovi kad igramo u LAN kako tako dobro ciljam, oni sa jeftinim misonjama a ja sa mx518. U CS pogotovo, 80% je hs.
Vise nemogu igrat sa jeftinijim misem, nema te sile, sve promasim.
A podloga, pa drveni lakirani stol, ili ako nema takvog stola onda bjeli papir.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na