Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2013., 14:39   #1
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
Logitech M210 Miš - ne radi scroll button?

Zdravo svima,

od, valjda, jučer ne radi mi kako treba scroll button (middle ili third, nemam pojma kako se kaže točno) na Logitech M210.

Prvo sam mislio da je možda baterija prazna i da onda ne želi "uloviti", ali sam probao i par puta promjeniti bateriju, isti vrag. Ovaj miš sam kupio zajedno u combo sa tipkovnicom K260 i mislim da se taj set zove Wireless Keyboard + Mouse Logitech M260 - za nekih 20-ak eura u Italiji.

Čitao sam da neki imaju istih problema pa pokušavaju instalirati SetPoint i tamo odrediti, odnosno konfigurirati tipke na mišu, međutim, ovaj set dolazi bez CD-a, drivera i piše da nije moguće nikako to uraditi. U SetPointu nemam nikakvih posebnih opcija, samo gluposti uglavnom. USB Receiver sam probao i u druge USB portove - no opet isto. Mislio sam da je problem u Firefoxu ali nije.

Pošto mi nijedna druga opcija nije preostala; ili da probam na nekom drugom laptopu spojiti wireless miš pa da vidimo kako će to funkcionirati ili eventualno ići na reklamaciju - ionako ga imam cca. 3 mjeseca u korištenju a garancija je na neke 2 godine. No, osobno moje mišljenje je da je nešto ipak hardverski te da nema popravka (htio sam ga otvoriti ali izgleda da nema nijednog šarafa ) - mislim da je slab spoj ili kontakt negdje - zašto? Ponekad kad stišćem se ne dešava ništa (ne otvaraju se stvari u novom prozoru i zatvaraju) - ponekad trebam jako čvrsto stisnuti scroll da bi se bilo šta desilo a ponekad se ne desi ništa - dakle nešto hardverski oko kontakta / spojeva jeste.

Molim za vaše mišljenje i savjete.

Pozdrav i hvala.

P.S. kad izvadim bateriju ipak se čini da je šaraf jedan mali križni tu - međutim naravno da je crno ofarban, znači da bi ga jako lako mogao i nastrugati, ipak da bolje ništa ne diram, ha? Nego direkt na ispunjenje garancije?
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 12.08.2013. u 14:42. Razlog: P.S.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2013., 21:20   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Sarafa sigurno ima nekoliko, i ispod naljepnica se uvijek nalaze na misevima. Nije nikako moguce otvoriti misa bez ponistenja garancije.
rendula je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2013., 22:04   #3
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Mislim da je problem u prasini koja se uvukla u misa i blokira kontakt. Ili macja dlaka. Ili ljudska dlaka.

Imam isti set, koristim ga samo kad iz kreveta gledam filmove (pa je mala sansa da se se switch potrosio od previse klikanja) i nakon par mjeseci koristenja sam imao isti problem. Posto je jedino sto radim s njim pauziranje filmova i smanjivanje/pojacavanje zvuka nisam se oko toga uzrujavao i nakon nekog vremena srednja tipka je opet proradila. Valjda se prasina sama istresla van.

Prije otvaranja/reklamacije probaj ga dobro protresti.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2013., 22:49   #4
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
znači da ga ovaj put s namjerom bacim na pod
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na