Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2008., 16:03   #1
tr@yche
Premium
Moj komp
 
tr@yche's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 238
Promjena venta za napajanje

Znači trebao bi preporuku venta na napajanju. Radi se o Chieftec-u 460w Enhance kojem više temperature nisu ništa strano. Već je jednom mijenjan vent i stavljen GlacialTech SilntBlade na 12v, nakon godine i pol postaje preglasno. E sad postoje nedoumice što staviti:

Xilance Red Wing na 7v definitivno ne može prihvatljivo ohladiti ovo napajanje, a na 12v mislim da postaje glasan

Chieftec AF-1225S je na 12v glasan, na 7v dosta tih, ali da li je tih 7v dovoljno za ohladiti ovakvo napajanje? Možda bi sa ovime mogao uzeti potenciometar, pa fino podesiti omjer propuha i buke, jer ovdje imam naveći prostor za manevriranje

Ili je GlacialTech na 12v ipak najbolje i najtiše rješenje?

Hvala
tr@yche je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 16:17   #2
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,343
u idleu ja svoje hladim sa navedenim chieftecom na nekih 600 okretaja i negrije se, a u loadu stavim na 70% ili nekih 1000okretaja i hladi dobro, stim da gotovo nemam upuha u kućište
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2008., 16:27   #3
tr@yche
Premium
Moj komp
 
tr@yche's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 238
Najbiliži sam tom Chieftecu, ali nije loše prikupiti još koji savjet prije stavljanja venta, jer mi se neda zamjena raditi više puta
tr@yche je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 18:24   #4
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Citiraj:
Autor tr@yche Pregled postova
kojem više temperature nisu ništa strano.
...
Ili je GlacialTech na 12v ipak najbolje i najtiše rješenje?
ako se ne grije jako stavi Glaciala na 7V i to je to... ja imam dva komada - jedan na Sonic-u i jedan u napajanju i oba rade na 7V. Doduse, kuciste je rastavljeno skroz (samo okvir je na stolu)
majk je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 19:29   #5
tr@yche
Premium
Moj komp
 
tr@yche's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 238
Citiraj:
Autor majk Pregled postova
ako se ne grije jako stavi Glaciala na 7V i to je to... ja imam dva komada - jedan na Sonic-u i jedan u napajanju i oba rade na 7V. Doduse, kuciste je rastavljeno skroz (samo okvir je na stolu)
Glacial na 7v po mom mišljenju nema nikakav propuh, niti približno dovoljno za ohladiti ovo napajanje
tr@yche je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 19:48   #6
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,343
na GT-u brzo odu ležajevi, a chief ti je rebrandirani yate loon, dosta ljudi na forumu kažu da je to dobar vent
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2008., 21:01   #7
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
Citiraj:
Autor tr@yche Pregled postova
Glacial na 7v po mom mišljenju nema nikakav propuh, niti približno dovoljno za ohladiti ovo napajanje
Novi Glacial kosta 42kn. Ne znam, ali gotovo sam siguran da neces naci ventilator koji ima bolji omjer protok zraka / glasnoca za te novce, pa uostalom - na 12V radi na samo ~900 o/min.

Ako hoces jos tise onda trazi neki s AC motorom i maglev lezajevima
majk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na