Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2007., 17:52   #1
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
RAM problem

imam veliki problem s RAM memorijom. Kupio sam ASRock-ovu MB koja mi podržava najviše 166 FSB imam Sempron 2600+ klokan na 1.9(fsb177x11) jer neide više
i prije sam imo neku msi-jevu al nemojte me pitat svu sam papirologiju prešo što imam i nisam našo naziv. E sad, ona stara mi je podržavala 200fsb i nisam kužio zakaj je to bitno proc mi je bio 1.1 i imo sam problema kad sam to konačno skonto onda sam ga stavio na 1.8 normalu(166fsb x 11 množitelj) i taj msi mi je pregorio i kupio sam asrock i više nemogu dobit iste performanse a imam dva keksa jedan od 512 (133, 166, 200) i jedan od 256(samo 200) i prije mi na staroj ti keksi nisu pasali jer nemaju iste latencije i na staroj mi je pod SPD u everst-u pisalo ddr sad piše sdram
Što da radim, kupujem na zimu novi komp al me ovo već počinje živcirat da izvadim ovaj od 256 jel bi mi kaj bolje radilo? I kaj da radim
Zagimir je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 21:26   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a jesi napravio kupus (i to rendani) od tog posta.
ako su ti sve postavke na auto nema veze kakve su memorije jer ce se ploca prilagoditi onoj najsporijoj a one jace ce bez problema raditi tako.
bez obzira na fsb proca memorija ce vjerovatno raditi na 200, nema mislim ploce na koju mozes ubosti tog semprona a da nema odvojene frekvencije memorije i procesora putem djelitelja.
sto se tice everesta i tog sdram-a.....nema te ploce koja bi od tvoje memorije napravila sdr. vjerujem da si samo krivo procitao jer vjerovatno pise ddr sdram (sto mu je uostalom i ime )

i na kraju svega, uopce ne vidim u cemu je problem
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2007., 14:43   #3
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
hehe, a ja uvijek kupusarim
problem je u tome što mi jednako ne radi komp, testovi latencije memorije na onoj staroj mb su bili oko 130 sad su mi 190 i neke igre recimo (Amerikas Army) mi sad lošije idu e sad možda sam ja krivo protumačio to "usporenje" ali tako mi se prvi put učinilo zbog testova
Zagimir je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 15:32   #4
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
memorije mu sporije rade sad nego na staroj ploči pa ne kuži problem ........
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 22:53   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a to....a tesko je reci, mozda je stara MSI bila medju njihovim boljim (citaj skupljim) modelima a ova assrockova je srot s dna njihove ponude. s obzirom da je to takoreci asus a on nikada u nizem segmentu nije ni imao neke posebno dobre (iako su vecinom bile stabilne i dusu dale za "office and surf" konfe) ploce moguce je da se tu stvara za razlika.
bez modela stare i nove tesko je biti nesto posebno pametan.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 18:12   #6
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
Ovako stara MB:MSI KT4A-V VIA CHIPSET KT400A
nova MB: ASRock K7S41GX SIS CHIPSET 741 GX
Zagimir je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 19:18   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a onda i nije neko cudo, taj sis-ov chipset bas i nije nesto posebno brz s memorijom (iako sam primjetio da su ide diskovi nesto brzi u testovima na plocama s njime, zanimljivo).
ali ne treba te to nesto posebno zivcirati, u igrama se ne bi smjelo previse vidjeti. vjerujem da si pod utjecajem rezultata umislio usporavanje. desava se, sta mislis zasto svi bjesomucno vrte superpi i ostale testove? dobar rezultat u njima ih uvjeri da im sve radi puno brze makar to cesto i nema veze s istinom. psiha je strasna stvar
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 22:02   #8
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
thnx greg, al za svaki slučaj kupit ću si novi komp tak da više neću imat takvih problema
Zagimir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na