Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2024., 11:31   #3361
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Ja bih apelirao na starije članove (40+) ovog foruma da se ne pale na ove sitne provokacije novijih generacija - nova pravila života ukratko:

- Smiješ reći policajcu da je govno i tužiti ga za duševnu bol što te nije prepoznao isprve te je tražio osobnu ili vozačku, treba čim više biti arogantan i ignorirati policiju - tako će policajac vidjeti da si ti važan i da te nije imao pravo zaustaviti i trošiti tvoje vrijeme.
- Rotirke znače da je tu iza ugla disco klub pa će te oni otpratiti do najbližeg parkinga.
- Krivi potezi od ranije su da se zaborave. Fino zamoliš google.com i mup.hr da brišu sve tvoje podatke od početka vremena i krećeš novi život. Nešto kao restore point u windowsima ili save game u starijim igrama.
- Novije genracije imaju problema s autoritetom, najbolje ih je ne dirati i ne pitati ništa, jer - osjećaji.


Samo ću dodati da su GDPR i obavijest o kolačićima su uvedeni radi takvih cmizdravaca pa moramo stalno klikati na to - jer šta će netko pratiti na webu gdje su oni sve klikali i što su gledali.
Bravo kolega na sticky 😆🥰
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 11:39   #3362
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Da, nismo li vec pricali o tome da ta tvoja falicna logika ne stima? Ako si vec uhvacen u NARKOMANIJI (hehehehe, majku vam jebem hašomansku, ima'l netko broj od dilera kakvog, pitam za prijatelja), razumno je da bi mogao opet imati mić droge zaturen izmedju iksice i Merkator Pika kartice.
Točno, ako si već uhvaćen u prebrzoj vožnji razumno je da bi opet mogao divljat autom i tom općeopasnom radnjom ugrozit mnoge živote
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 23.01.2024. u 11:50.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 11:49   #3363
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Ja bih apelirao na starije članove (40+) ovog foruma da se ne pale na ove sitne provokacije novijih generacija - nova pravila života ukratko:

- Smiješ reći policajcu da je govno i tužiti ga za duševnu bol što te nije prepoznao isprve te je tražio osobnu ili vozačku, treba čim više biti arogantan i ignorirati policiju - tako će policajac vidjeti da si ti važan i da te nije imao pravo zaustaviti i trošiti tvoje vrijeme.
- Rotirke znače da je tu iza ugla disco klub pa će te oni otpratiti do najbližeg parkinga.
- Krivi potezi od ranije su da se zaborave. Fino zamoliš google.com i mup.hr da brišu sve tvoje podatke od početka vremena i krećeš novi život. Nešto kao restore point u windowsima ili save game u starijim igrama.
- Novije genracije imaju problema s autoritetom, najbolje ih je ne dirati i ne pitati ništa, jer - osjećaji.


Samo ću dodati da su GDPR i obavijest o kolačićima su uvedeni radi takvih cmizdravaca pa moramo stalno klikati na to - jer šta će netko pratiti na webu gdje su oni sve klikali i što su gledali.
točno kolega, slobodno pustite suzu za prošlim mjerama:
- rotirke znače da ćeš dobit pendrek u bubreg jer si se eto našao u tom području
- krivi potezi od ranije se nikad ne zaboravljaju obzirom da si očito iskvaren do srži. Ona kazna koju si odslužio je samo uvod u stvarnu rehabilitaciju koja će završiti samo kad te prekrije ljubljena zemlja
- autoritet se ništa ne pita već se na upit čovjeka u uniformi stane uspravno i kaže "ja vol!" te se čeka što će njihova autoritativna bezgrešnost narediti u datom trenutku


i je*eš GDPR, to je za pi*ke, pravi baje se ne boje da o njima svi skupljaju podatke, od Kauflanda što će im nudit jeftini parizer po cijeni pršuta jer zna da to baje najčešće kupuju jer ne čitaju sastav pa je potražnja velika, do istih takvih baja što iza službene značke dr*aju na scene zatvorskog silovanja
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 11:57   #3364
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Niti ne mozes, jer si infantilan. To naravno povlaci druge zivotne reperkusije, kako osobne, tako i profesionalne.
Infantilan ili ne, auto mi neće pretresati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 12:44   #3365
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 599
Za sranje je uvijek potrebno dvoje, radije ću surađivat 2-3 minute nego se grbaviti.
Bilo je i situacija gdje sam zbog suradnje i pošteđen kazne koju sam zaslužio. A u jednoj pak situaciji sam za duplo prekoračenu brzinu dobio umanjenje da sam prekoračio za najmanju kaznu.
U cilju mi je što prije nastaviti svojim putem tak da..
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 13:36   #3366
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ovo kurcenje u 40tima mi nikad neće biti jasno...


Ljudi rade svoj posao, surađujem i gotovo sve za par minuta. Kad sam bio mlad i kurcevit navukao sam si pola stanice na vrat i jebali su me kako su htjeli😂

Sad sam pametniji i razumijem kako svijet funkcionira i ne forsiram svoja prava u takvim situacijama jer shvaćam da mi druge solucije još manje vremenski odgovaraju .

Svima će nam u društvu biti lakše kad se počnemo ponašati odraslije...

Poslano sa mog
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 14:02   #3367
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa ajmo ponoviti...

Znači nikada kažnjavan, nikada ništa, zaustavlja me policija preko cijele kolone. Bilo nas je jedno 5-6 auta, ja negdje 4. u koloni, vozim kao i svi istom brzinom. Kia Rio, 2012. godište.

Auto registriran, nikakav prekršaj nisam imao u tom trenutku i nikada prije.

Zaustavljaju me, civilni auto (rotirke iza stakla + suvozač lizalku kroz prozor), stanemo kraj ceste na odmaralištu, dvojica izlaze, civil, značke oko vrata na nekakvom lančiću.
Dobar dan, dobar dan, vozačka i prometna. Može i osobna. Sve ja to dam. Razog putovanja, gdje idemo, itd. Sve ja to kažem, Vir, more, godišnji.
Jedan predaje drugome dokumente, ovaj drugi s dokumentaima odlazi u auto, a jedan nastavlja razgovor.

Ja spomenem da idemo na Vir, on tu meni utrpa "Planiramo li na Pag malo na party", onak kroz zajebanciju pa usput "Jel planiramo nešto prodati na Zrću usput?"

Ja kažem da niti ne planiram ići na Pag.

Možete izaći iz vozila? Mogu, naravno.
Mogu li izvaditi sve iz džepa? Može, naravno.
Možete otvoriti bunker? Mogu, naravno.
Kia Rio, puno ko čep. Jedva sam bunker zatvorio.

Vraća se ovaj s dokumentima, bez riječi.

Kaže na to, može li gospođa izaći iz vozila. Može, naravno. Može li pretres žene, može naravno. Izlazi 3. osoba iz auta, ženska. Pregleda ženu, izvadi sve iz džepa, novčanik otvori, pregleda torbicu, sve stoji. U tom pregledu pada mobitel policajki na pod, nikome jebeno ništa, dobro da ga nije ugazila još. Lagano mi sada živci na 100. Tu je već prošlo dobih 15 minuta. Surađujem.

Kako ta policajka pregledava ženu, iz njezinih vrata jedan od ove dvojice po vratima od auta pregledava maramice, flaše od soka itd.

Nakon toga, jedan od ovih dvoje kreće iz gepeka vaditi svari i stavljati ih na pod (zemljani pod) te otvarati naše torbe. Bez ijednog pitanja. Ja pitam, da li mogu kako pomoći i koji je razlog toga...

"Gospodine, molim vas da se odmaknete od vozila."

Ja pitam zašto, što sam točno skrivio i što traže?

"Zato jer sam ja tako rekao...".

Na to zatvaram gepek i zaključavam auto. Žena i ja stojimo dalje kraj auta i gledamo se svi. Doslovno je jedna torba s kozmetikom i jedna putna torba bila na podu, ja zatvaram gepek.

"Da li odbijam suradnju i ometam ih u njihovom poslu?" Ja kažem da ne odbijam nikakvu suradnju, samo mi nije jasno zašto me tako tretiraju, zašto bez mog pitanja diraju moje privatne stvari i koji je razlog zaustavljanja i pretresa? Stvarno tražim opravdan razlog.

Bez da znam išta o pretresu, znači sav se tresem što od straha, što od toga kako me tretiraju.

Ne dobivam odgovor, ovaj i dalje zahtjeva, bahato, da otvorim bunker.
I sad, onako u strahu, zahtjevam da se pozove šef patrole/smjene i da s njim popričam, ako je nešto već u autu, neće nikamo pobjeći, neka dođe on, da mi razlog za pretres i neka pretrasaju auto.
Gledamo se svi 20 sekundi, vrati mi dokumente ovaj drugi, sretan put i hvala na suradnji.
E sad, ovo je doslovno od crte do crte napisano kako se desilo.

Kao što gore rekao, nikada kažnjavan ni za jednu prometnu kaznu, kamoli nešto žešće, 17 godina sam u prometu.
Što sam točno trebao? Ostaviti da mi izvade sve stvari iz auta, otvaraju torbu po torbu? Na kraju dana, točno koji je razlog toga, dan danas ne znam.

Naravno, u tom trenutku ja nisam znao kako postupiti niti kako se ponašati, sve što sam napravio je bilo u afektu.
Čim smo sjeli u auto, stali na kavi u prvom kaviću, zvao sam jedno 3 frenda, od kojih je jedan malo jači šaraf u MUP-u i svi tri su mi rekli da imaju na toj relaciji akciju droga, jer imaju dojavu da ljudi voze veće količine droge na Zrće, što shvaćam, ali svi 3 su mi isto tako rekli da ono kako su postupili nije bilo korektno i po Zakonu i zato su me pustili.

Doslovno APP sistem, potvrđeno od ovog šefa.

Čak me taj isti tražio broj značke, koji nisam niti znao, niti se sjeti pitati, niti mi je bilo u cilju da idem sad kažnjavati ove ljude.
Dan danas kad se sjetim, žena i ja se tome smijemo, ali ono, nije baš svejedno bilo tada.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 23.01.2024. u 14:16.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 14:08   #3368
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ma ok tu imaš razloga za popizdit , kažem općenito na nastup mene neće pretresti više i slične mrzitelje policije.

Ovdje ako je sve kako si napisao su pretjerali i ja bi isto promijenio ton i tražio nadređene i zvao internu ali u 99 posto slučajeva su ok ljudi i ne kompliciraju život ako ti njima ne kompliciras...


Dosta se vozim (70 do 100 000 godišnje) i često me zaustavljaju , vjeruj mi da se iz 80 posto situacija izvučem sa smiješkom i šalom . Sve su to ljudi koji riskiraju svoj život za očajne plaće i ne žele postati više izvješća nego moraju...

A podjebavaju često kriminalisti i Srbi na granici kad idem na Kosovo. Oni me baš uvijek jebu u mozak i čekaju reakciju.
Od prometnih policajaca nisam još doživio loše iskustvo a da nisam sam izazvao sranje


Poslano sa mog
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 14:09   #3369
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Infantilan ili ne, auto mi neće pretresati.
Pew, pew, pew...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 14:12   #3370
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Zapises broj znacke i odes se zaliti. Di je problem?

Italia, zaustavili me, jedan sa dugom cijevi iza auta, uperenom u moj auto, drugi sa dugom cijevi do mog pendzera, znaci doslovno 10cm od mog nosa, pita za vozacku i prometnu.
Izvadim lagano iz dzepa, dam mu, on zapise nesto, razgovara sa bazom, vrati se, zelimo vam sretan put, adio.

Da mi je bilo ugodno, nije. Ali pobogu, isto nista skrivio, uredan auto i dokumenti.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 14:12   #3371
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Zapises broj znacke i odes se zaliti. Di je problem?

Italia, zaustavili me, jedan sa dugom cijevi iza auta, uperenom u moj auto, drugi sa dugom cijevi do mog pendzera, znaci doslovno 10cm od mog nosa, pita za vozacku i prometnu.
Izvadim lagano iz dzepa, dam mu, od zapise nesto, razgovara sa bazom, vrati se, zelimo vam sretan put, adio.

Da mi je bilo ugodno, nije. Ali pobogu, isto nista skrivio, uredan auto i dokumenti.
Ma nisam se snašao, kao što sam gore napisao.

Lako je sada, nakon 10 godina, ali onda, što ja znam... Sve u afektu.

Najviše me sjebalo to bacanje stvari na pod + taj pad mobitela i način na koji je to policajka odigrala i kako se ponašala.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 23.01.2024. u 14:18.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 14:33   #3372
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ružno ali ne znam kako drugačije da uhvate dilere koji se bogate dok trpaju mlade dva metra ispod zemlje i uništavaju komplet obitelji.
Ni meni se ne bi sviđalo ali iskreno rekao bi da mi je drago da pokušavaju uhvatiti dilere i da surađujem u potpunosti ako sam za išta sumnjiv.

To kaj si se tresao od bijesa samo im je još podiglo sumnju da nekaj skrivaš.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 14:54   #3373
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ružno ali ne znam kako drugačije da uhvate dilere...
Da, jako je teško, dovoljno je ući bilo koji noćni klub vikendom
Doslovno svaki srednjoškolac u bilo kojem gradu zna gdje se šta nabavlja, a policija koja ima opremu da prisluškuje kad tvoj pas idi kenjat eto tapka u mraku pa ne zna tko, kada i gdje...

Ne funkcionira to baš tako naivno, znaju oni koga smiju, a koga ne smiju dirati.
Osim toga, što bi oni radili da pohvataju sve? Pa njima je najmanje u interesu da nema kriminala
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote