Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2020., 11:13   #661
slavonac90
Premium
Moj komp
 
slavonac90's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,399
Mene najviše zanimaju jeftinije 3060 i to recimo neka super verzija za nekih godinu dana sa više od 8 gb Vrama ako bude nešto takvog tipa. Uzeo prije mjesec dana rx 5700xt da mogu odigrat Horizon i Mafiu kada izađe, jedino će mi biti bed ako ta prva rtx 3060 bude duplo jača od ove što sam uzeo za istu cijenu iako nekako sumnjam u to, taman mi superica bude osjetan upgrade kada izađe
Ovo što su prikazali zvuči primamljivo, ali vidjet ćemo sve kada dođu na tržište.
slavonac90 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 11:15   #662
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Je samo sto će takva 3080ti koštat 1000-1200€ taman da popuni prazninu do 3090 a 500€ vise za 10gb rama vise je previše. Na 1440p 144hz mi vise od 10gb vrama ne treba, osim ako sam nešto preskočio ?
Da, vrlo vjerojatno bude, mada ostaje i RDNA 2 efekt u tom periodu, ali opet - službene recenzije su sljedeći tjedan, pa ako ništa drugo onda barem to pričekati.

Nije nVidia jednom zajebala kupce, pa netom nakon nove serije izbacila osvježene modele i onda je bilo drvlje, kamenje, šok i vjeverica.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 11:16   #663
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Tko bu onda dao više od 350 eura za polovnu RTX 2080 ti
Ja bogami svoje 2 prodao za 1050€, ostala jos jedna koja ce cekat dok dode 3090.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 12:01   #664
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Te high end graficke imaju gori price drop od novog auta. Cim je izneses iz trgovine 20% si ispusio,a nakon 2 godine vrijede 20% od pocetne cijene, ako ih uopce netko i hoce kupiti. Znaci godisnje gube 600€, a trecu godinu si u minusu. A u te dvije, tri godine igras igre iz 2015. Anyway, izgleda da nece biti TI serije nego super.

https://www.overclock3d.net/news/sof...KGTQIjZs-g-6KU

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 02.09.2020. u 12:09.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 12:17   #665
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Agreed, ali ljudi i dalje kupuju skupe aute, i high end graficke. Tako da, ako si proizvodjac, nemas problema.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 12:23   #666
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Meni je super kako smo sa "tko je lud kupiti grafičku po ovim cijenama" došli do "3070 ima odličnu cijenu i biti će najbolja kupovina ikada"

Ja bi rekao da je kožnati ima vrhunski marketing

Nego jel meni netko može reći kako da napravim preorder za 3090... i treba mi za posao, ne zajebanciju... dakle kupujem na firmu odnosno trebam račun sa iskazanim PDV-om
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 12:30   #667
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Trebas naci trgovinu koja ti je spremna izdat onda takav "neto racun" s tvojim podacima. U tom slucaju neces platit (ako kupujes u njemackoj) njemacki PDV, a svoj u HR mozes "odbiti". Bitno je samo da ti grafa bude dostavljena u HR.

Ja sam to od vecine trgovina vanka dobio kad sam kupovao neke laptope - alternate, pc-king, proshop, itd.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 12:34   #668
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Pa ako se za cca 4k kn dobiju performanse od 2080Ti, to je stvarno dobra cijena, trenutno. Ako gledamo uspredbu između 3070 i 3080, onda mi se čini da je 3070 par stotica preskupa. Ostavili su veliku rupu između njih koju će popuniti sa Super modelima kasnije.

A ovo poskupljenje općenito, nije to samo kod Nvidije i grafičkih. Sve je poskupjelo. Jbg ja, kad sam imao 8800 GT, mogao sam si i sendvič u pekari za 5kn kupiti. Sad za to dobijem krišku salame i šamar

A ljudi su si sami krivi što kupuju stvari koje im ne trebaju. 3090 ne treba ni jednom gameru, ali će kupovati. Isto i ekipa koja će za 1080p uzimati 3070.

Ali da se Nvidia jučer posrala na 20xx seriju, jest, i te kako
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 12:40   #669
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
kad smo već kod cijena zanima me zašto je nvidia spustila cifru toliko, sa 1200 baksa na 700 baksa za high end ( bfgpu ne računam jer to nije za nas obične smrtnike )
Da li pokušavaju uzet konzolama što više korisnika dajući odlične rezultate za "malo" love ili amd zapravo ima nešta u rukavu?
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 12:51   #670
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Meni je super kako smo sa "tko je lud kupiti grafičku po ovim cijenama" došli do "3070 ima odličnu cijenu i biti će najbolja kupovina ikada"

Ja bi rekao da je kožnati ima vrhunski marketing

Nego jel meni netko može reći kako da napravim preorder za 3090... i treba mi za posao, ne zajebanciju... dakle kupujem na firmu odnosno trebam račun sa iskazanim PDV-om
Jos nikako. Na nvidia stranici odabereš grafu i klikneš da želiš mail kad je dostupna. AiB modeli su nedostupni u svim trgovinama. Eventualno pogledaj i EVGA
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 13:00   #671
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor sharyn Pregled postova
Da li pokušavaju uzet konzolama što više korisnika dajući odlične rezultate za "malo" love ili amd zapravo ima nešta u rukavu?
[]Teorija zavjere: RTX 3070 košta 500$/€/Ł, jer budu i konzole u tom rangu, a RDNA 2 koja ih pogoni već potvrđeno ima sirove snage u rangu RTX 2080 Ti, koju nova RTX 3070 mijenja bez problema. Sukladno tome, RTX 3080 ima cijenu kakvu ima, jer sad moraju sve skupa tjerati u tom smjeru, htjeli ili ne. AMD je zakupil sve moguće TSMC kapacitete, tako da je nVidia bila prisiljena ići na Samsung za sve osim najjače Ampere A100 koja se ionak koristi za malo konkretnije stvari. Uglavnom, RTX 3090 je kakvih 1.000$ jeftinija od RTX Titan modela prošle generacije, pa opet "nije loša cijena", također RTX 3080 košta 500$ manje od RTX 2080 Ti u čiji rang sad spada, samo kaj ima puno bolje performanse, a RTX 3070 košta duplo manje od RTX 2080 Ti, nudi u najgorem slučaju iste performanse, a zapravo je riječ o mainstream kartici koja danas zauzima mjesto nekad rezervirano za RTX 2080. I još k tome za svaki model imaju manevarskog prostora za Ti/Super varijante, a očito da AMD RDNA 2 donosi nekakav konkretan pomak, ako obje nadolazeće konzole nude GPU kakav je nVidia preCtavila u vidu RTX 3070 modela. Jasno, konkretne performanse i ray-tracing mogućnosti za jedne i druge tek moramo vidjeti kak spada, ali općenito sve polako, ali sigurno sjeda na mjesto.Teorija zavjere[/]
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 13:01   #672
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Znači prodam svoju 1080ti s još 6 mjeseci garancije za kojih 900 kn i uzmem 3080... GG.. VGG..

Ili pak posuđujem s posla po potrebi 2080ti blower edition još neko vrijeme kad mi baš zatreba... taman ne moram uključiti zvuk u novom MS Flight Simulatoru...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 13:09   #673
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Kad malo razmislim šta sam sve igra u evo uskoro dvije godine od kad imam ovaj novi komp ova 2080ka mi se nije ni pošteno uznojila... a vrijednost joj uskoro pada na skoro trećinu orginalne cijene. Bezveze bacanje para za ove neoptimizirane poluproizvode i konzolaške portove.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 13:20   #674
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Citiraj:
Autor Vendetta Pregled postova
Kad malo razmislim šta sam sve igra u evo uskoro dvije godine od kad imam ovaj novi komp ova 2080ka mi se nije ni pošteno uznojila... a vrijednost joj uskoro pada na skoro trećinu orginalne cijene. Bezveze bacanje para za ove neoptimizirane poluproizvode i konzolaške portove.
Totalno te kužim. Iskreno, meni se isto čini da ću preskočiti ovu generaciju, iako bi rado uzeo 3080. Jedina igra na koju sam ionako nabrijan od nadolazećih naslova je Cyberpunk. A brijem da ću to moći komotno igrati na 1080ti/2080ti @1440p. Da će biti 144 HZ, znam da neće, ali ko ga jebe.
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2020., 13:48   #675
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Ma nece bit 144Hz ni za ozbiljnije igre stare dvije tri godine u 1440p i 21:9 rezoluciji/monitoru (moj slučaj). Mislim da u Witcheru 3 na max postavke nebi ima 100FPS-a moram testirat ili pronać neki benchmark...
A Witchera 3 sam igra na 30ak FPS-a na staroj konfi i bilo mi je dobro hahaha...

Evo dobro sam reka cca 90-100FPS-a igra stara 5 godina: https://www.youtube.com/watch?v=_9FXLgA9vVQ

Pogotovo ovi neki noviji naslovi koje prvo portaju sa konzola za koje ih primarno razvijaju, onda nakelje neki prototip ray tracing i DLSS i na kraju te igre ne izgledaju ništa posebno wow bolje a vrte se lošije u usporedbi sa recimo ovim Witcherom 3 starim 5 godina.
Vendetta je offline   Reply With Quote