Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2010., 21:56   #1
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
(riješeno) ATI Radeon HD 3650 ne radi nakon čišćenja

evo ukratko..konfa iz siga...nisam bio na kompu duže vrijeme, došao s faksa i odlučio počistit malo...tek sam sad našao vremena i bacio se na posao..nakon čišćenja cijelog kompa i mijenjanja paste na procu i grafi ne žele mi se više windowsi podignut....po beepovima nemogu ništa zaključit jer uglavnom dođe do 6 ili 7 i onda prekine i od tada konstantno lupaju bez prestanka....kada upalim komp vent grafičke mi trza i neće se početi konstantno vrtit, po tome sam skontao da mora bit u grafi problem...tak da ak ima neko ikakvu ideju u čem bi mogo problem bit..neznam dal da ponovo stavljam novu pastu, al nevidim kako sam mogo fulat u tome, a i da jesam zar se nebi komp normalno digo...jel moguće da sam nešto pokvario kad sam čistio vent...pa da sad njegovo napajanje dobro ne radi? fala unaprijed na pomoći
Zagimir je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2010., 23:52   #2
sprica
Premium
 
sprica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 29
Nakon puno rastavljenih kompova zbog istog razloga radi kojeg ste ga i vi rastavljal, najcesce memorija nije dobro bila na mjestu, par puta graficka a jedanput cak i procesor
sprica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2010., 01:12   #3
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
provjeri dal je sve sjelo kako treba, pocevsi od memorije kako je sprica naveo pa do vege, procesora (ukoliko si ga skidao). takodjer ako si odstekavao kablovinje provjeri da je sve ustekano. mozda ti 20/24 pinski nije sjeo kako treba.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 11:41   #4
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
sve provjerio..i dalje isti problem...neznam više kaj da gledam
Zagimir je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 11:51   #5
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Si pritom čišćenju vadio i memoriju van? Ja sam nedavno imao sličan problem, vadio sam dva modula van i kad sam ih vratio isti simptomi ko tvoji, ništa mi nije pomoglo osim clear cmos...
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 12:21   #6
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
jesam..ok, budem i to probao

edit:da nepišem novi post..nula bodova..sve sam provjerio napravio čak i clear CMOS...još u vijek ništa..a vent na grafi se i dalje ne okreće jel moguće da mi je ona riknula?

Zadnje izmijenjeno od: Zagimir. 24.07.2010. u 12:34.
Zagimir je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 13:43   #7
sprica
Premium
 
sprica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 29
Ma fora je u tome da bi se komp u pravilu moral podici makar nema graficke (ispravite me ako grijesim) tak da je ona riknula mislim da samo slike nebi bilo, a ostalo bi moralo normalno raditi i cul bi po disku da se sustav pokrece...
sprica je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 13:50   #8
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Valjda je to ova grafulja. Jedino ti ostaje isprobat je kod nekoga cisto da je eliminiras. Pretpostavka je da nisi sarafcigerom rezbario po PCB-u (grafulje i maticne) ili stavljao kilo paste na CPU i GPU.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 14:06   #9
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Citiraj:
Autor sprica Pregled postova
Ma fora je u tome da bi se komp u pravilu moral podici makar nema graficke (ispravite me ako grijesim) tak da je ona riknula mislim da samo slike nebi bilo, a ostalo bi moralo normalno raditi i cul bi po disku da se sustav pokrece...
Da trebalo bi, probaj nju izvaditi pa vidi dal onda ima beepova. Pogledaj da ti neki šarafić nije upao negdje na ploču ili ispod ploče.
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2010., 14:27   #10
Zagimir
Premium
Moj komp
 
Zagimir's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 43
izvadio..ima beepova...ponovno stavio pastu na cpu, vratio grafu, normalno se upalio..ugasio ga, sve sam pošteko i zašarafio stranice kućišta...upalim ponovno, opet ista stvar, beepa ko lud..neznam više što da radim... pa stavio sam paste ono list papira debljine...mislio sam da je zbog proca...al eto samo što sam kućište uspravio i zašarafio stranice opet sranje( rezbacio po pcb-u nisam )

EDIT:

nikaj ljudi fala vam..ipak se ispostavilo da procesor nije bio dovoljno pričvršćen..tj. nije dobro sjeo iako sam ga nekoliko puta probavao...jednostavno u krajnjem očaju sam ga opet stisnuo..i provjerio...i upalio komp i radi sve sad...osovio ga na noge sve prišarafio i sad je sve ok..još jednom hvala na savjetima i pozz

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 24.07.2010. u 14:55. Razlog: spajanje postova
Zagimir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2010., 18:56   #11
sprica
Premium
 
sprica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 29
Super, bas mi je drago da si uspel resiti problem, ipak ne gresim samo ja, nego i drugi ljudi kod proca Meni je isto dugo trebalo da skuzim da proc nije na mijestu makar je izgledalo sve oke...
sprica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na