Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.04.2024., 07:01   #6031
scrin378
Registered User
 
scrin378's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Ogulin
Postovi: 38
Fiberland, T-Com Optika (Ultra MAX)

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da, određen(i) Vlan > bridge > LanX,
recimo po ovom primjeru > https://www.youtube.com/watch?v=4BOYqtV4MCY
od 14. minute ga objašnjava.

Znaci to ne ide klasicnim upisivanjem ID-a? Treba mi software za to pretpostavljam?


Sent from my iPhone using Tapatalk
scrin378 je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2024., 12:06   #6032
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor scrin378 Pregled postova
Znaci to ne ide klasicnim upisivanjem ID-a? Treba mi software za to pretpostavljam?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako neznaš javi mi se na private pa ću ti rješiti a i ovako odokativno vidim da neznaš.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2024., 19:25   #6033
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Ubacili i Netflix u ponudu.
Cjenik od 08.04.2024.


Ne zaboravite tražiti darovnu karticu (50, 70 ili 140 EUR-a)
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 10:32   #6034
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 818
Pregledao i nisam vidio Netflix ponudu.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 11:09   #6035
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ima tu više opcija, sa i bez zadržavanja tog routera.
1) managed switch nakon ont-a, vlan za net baciš na port koji ide na tvoj router, sve ostale vlanove osim onog za net baciš na port za ISP router
2) sve ide na tvoj router i jedan port baciš u bridge i na njega spojiš ISP router
3)nabaviš IP dect , IP telefon ili ata adapter i nakačiš ga umjesto ISP routera. ovdje moraš od operatera dobiti voip podatke.
4)...

ja bi uzeo IP dect. uređaj manje, bazu zakačim na net, i slušalice šetam po kući - plus imaš intercom onda. zna bit korisno.
Možeš li molim te malo pojasniti ovo pod 3)?

Stavio sam svoj router Archer AX55 pro i sve super radi, internet i max tv, sad gledam kako bi najbolje i najjednostavnije riješio fiksni telefon.

Koliko vidim ti IP dect su kao klasični fiksni telefoni uz koje dolazi ta neka baza u kojoj se sve konfigurira? Samo ju spojim na switch i onda se konfigurira putem web gui-a kao i router npr.? Moram li na portu na switchu tagirati vlan 101 ili je dovoljno da baza samo dobije internet konekciju pa se sve na njoj podesi? Nisam se sretao s ovim ranije pa mi nije baš poznato.

PS. Sve podatke za VoIP sam dobio od HT-a, DNS servere, username, password itd tako da neće biti neki problem to posložiti, gledam koja je najbolja opcija da Speedšrot ne moram vaditi iz kutije i da tamo samo fino ostane
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 11:15   #6036
perk
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor perk Pregled postova
Danas sam opet zvao tehnicku podrsku i rekli su mi da su pricali s nadredenom osobom i da ce me danas u toku dana prebaciti na stari sustav. Nakon sto to naprave ce me nazvati pa da se opet probam spojiti sa svojim routerom.

Sad cemo vidjet hoce li se to desiti danas ili sta ce biti.
Na kraju me taj dan vise nisu zvali, ali mi je jucer nestao internet i navodno su me prebacili na stari sustav i sada mi technicolor vise ne radi.

Moj router jos uvijek isto ne radi, nisam siguran do cega je, na mojtelekom web-u ne mogu projeniti PPPoE podatke, a mislim da je do njih.

Prijavio sam smetnju i sada cekam da mi dodu zamjeniti router.

Jel ima mozda netko u Zagrebu i okolici za posuditi ili prodati neki Mikrotik sa sfp portom, ako da, moze PN.
perk je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 16:47   #6037
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Tirion Pregled postova
Možeš li molim te malo pojasniti ovo pod 3)?

Koliko vidim ti IP dect su kao klasični fiksni telefoni uz koje dolazi ta neka baza u kojoj se sve konfigurira? Samo ju spojim na switch i onda se konfigurira putem web gui-a kao i router npr.? Moram li na portu na switchu tagirati vlan 101 ili je dovoljno da baza samo dobije internet konekciju pa se sve na njoj podesi?
Spajaš se kroz VLAN 101, ne kroz internet. Tagiraš mu VLAN i upišeš podatke koje su ti dali.


Citiraj:
Autor perk Pregled postova
Jel ima mozda netko u Zagrebu i okolici za posuditi ili prodati neki Mikrotik sa sfp portom, ako da, moze PN.
Jel imaš već Mikrotik neki i GPON SFP modul? Uz odgovarajući SFP poput PMG3000, samo mu postaviš serial i ako dobiješ status linka O5, to je to, dalje tagiraš VLAN-ove i dižeš PPPoE.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 16:55   #6038
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Spajaš se kroz VLAN 101, ne kroz internet. Tagiraš mu VLAN i upišeš podatke koje su ti dali.
Dakle ipak trebam na određen port na switchu na koji ću spojiti bazu telefona tagirati VLAN 101 ako sam te dobro shvatio?
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 17:47   #6039
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Pregledao i nisam vidio Netflix ponudu.

Imaš i na njihovom webu a na cjeniku se nalaz na 22. stranici
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 17:52   #6040
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,081
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Pregledao i nisam vidio Netflix ponudu.
https://www.hrvatskitelekom.hr/telev...gramski-paketi

I za razliku od A1 imaju sva tri paketa u ponudi, za 5, 8 i 10 Eura mjesecno
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2024., 17:57   #6041
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,078
Citiraj:
Autor Tirion Pregled postova
Dakle ipak trebam na određen port na switchu na koji ću spojiti bazu telefona tagirati VLAN 101 ako sam te dobro shvatio?

da. moraš mu propustiti vlan koji mu treba, ako imaš glupi switch iza onta, onda bi to trebalo ić automatski. ako imaš managed switch onda moraš ručno, i ako stavljaš ip telefon na router - moraš na taj lan port propustiti vlan za voip. način kako da to napraviš ovisi o tome kako je softver složen.


naravno trebaju ti voip podaci. lakše je router od isp-a zakačiti na mrežu i nek se on gomba sa voipom.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 08:20   #6042
perk
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Spajaš se kroz VLAN 101, ne kroz internet. Tagiraš mu VLAN i upišeš podatke koje su ti dali.



Jel imaš već Mikrotik neki i GPON SFP modul? Uz odgovarajući SFP poput PMG3000, samo mu postaviš serial i ako dobiješ status linka O5, to je to, dalje tagiraš VLAN-ove i dižeš PPPoE.
Imam EdgeRouter 4 i Zyxel PMG3000, na SFP modulu dobijem O5, ali imam ocito problema sa PPPoE vezom, ne znam jel do credentialsa ili neceg drugog.

Zato sam htio probat i s nekim mikrotikom da vidim da nije do ovog routera, jer znam da ljudima na mikrotiku radi.
perk je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 10:23   #6043
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
da. moraš mu propustiti vlan koji mu treba, ako imaš glupi switch iza onta, onda bi to trebalo ić automatski. ako imaš managed switch onda moraš ručno, i ako stavljaš ip telefon na router - moraš na taj lan port propustiti vlan za voip. način kako da to napraviš ovisi o tome kako je softver složen.


naravno trebaju ti voip podaci. lakše je router od isp-a zakačiti na mrežu i nek se on gomba sa voipom.
Ok, tnx, vidim bilo je već nešto govora o tome i na str 184 ove teme...

U mom slučaju mreža je postavljena ovako: ONT -> LAN kabel u WAN port routera -> gigabit WAN/LAN port routera kabel u ->switch

Novi konfig bi trebao izgledati: ONT -> LAN kabel u neki port switcha (ovdje tagirati nešto, ili ne?) -> na switchu tagiram VLAN 100 portove gdje mi je pospajana oprema, a što se sa switcha onda spaja dalje u router, ide u neki lan port routera kabel pa nazad u switch ili kako? Ovaj dio mi nije jasan.

I trenutno su mi 2 max tv-a s patch panela direktno spojena u router, u ovoj novoj shemi odredio bih samo VLAN-ove 1500 na 2 porta na switchu i to je to ili treba još nešto?
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 14:02   #6044
perk
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor perk Pregled postova
Imam EdgeRouter 4 i Zyxel PMG3000, na SFP modulu dobijem O5, ali imam ocito problema sa PPPoE vezom, ne znam jel do credentialsa ili neceg drugog.

Zato sam htio probat i s nekim mikrotikom da vidim da nije do ovog routera, jer znam da ljudima na mikrotiku radi.
Evo maloprije mi dosao tehnicar, stavio huawei ONT i arcadyan router.

Jedino sta sam morao projeniti na svojoj EdgeRouter+Zyxel kombinaciji je novi serijski broj od ONT-a i onda se spojio na internet...

Znaci da je dosad sve bilo konfigurirano kako treba.

Navodno i ako te prebace sa RDK na stari sustav moraju svejedno spojiti ONT+router da se dovrsi ta migracija, zato mi nije radilo dok nisu zamjenili uredaje.
perk je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 15:08   #6045
BundyR
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 35
Trudim se pročitati teme na forumu ali pošto nisam baš doma u ovoj tematici i pošto je razbacano na nekoliko tema molim experte sa foruma da mi potvrde (odgovore) da li je ovo ok za moju konfiguraciju (HT optika, 2x maxtv STB, tel).
Uglavnom nekako sam se odlučio ići u smjeru onog što je preporučio kolega (opcija 1.)


1. Optiku iz fga2233 ištekam i ubacim u svoj novi ONT XZ000-G7 (prepišem serijski sa Technicolora i netrebaju mi drugi podaci jer ako dobro čitam pošto sam novi na optici imam isključenu provjeru PLOAM passworda? )
2. iza ONT stavim switch TL-SG105E - tagiram vlan 100 na wan mog Asusa AX3000v2
3. sve ostale vlan-ove tagiram na wan Technicolora fga2233 (on onda hendla samo VoIP i maxTV x2)

Ono što mi treba od HT su samo PPPoE podaci za Internet konekciju.

Ako je ovo gore ispravan put molim vas za još par objašnjenja/potvrda.
Pošto sam ja na ovom novom Technicoloru koji nema web sučelja odnosno prebačen je na RDK da li ja bez prebacivanja u bridge (acs) i čekanja tehničara da mi donese njihov Huawei ONT i novi router mogu izvesti ovo gore (RDK - nemam nikakav pristup web sučelju fga2233 ako neš tamo treba mjenjati).

Hvala unaprijed pa ako vam se da komentirati ovo će sigurno doći dobro još nekom ko nije baš doma u ovoj priči.

Zadnje izmijenjeno od: BundyR. 11.04.2024. u 15:16.
BundyR je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 15:41   #6046
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,586
Pogledaj post taman poviše tvog.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 17:02   #6047
BundyR
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 35
Citiraj:
Autor perk Pregled postova
Navodno i ako te prebace sa RDK na stari sustav moraju svejedno spojiti ONT+router da se dovrsi ta migracija, zato mi nije radilo dok nisu zamjenili uredaje.
Znači niš' dok me ne prebace sa RDK natrag i donesu svoj ONT i router
BundyR je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 17:25   #6048
mladen_lucky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
I koji je zaključak oko spajanja 2 MaxTV prijemnika za nas koji imamo Huawei ONT?

Idući tjedan konačno ću imati vremena u maminom stanu provući još jedan Ethernet od ormara u hodniku gdje je smještena sva mrežna oprema, do spavaće sobe gdje će biti drugi MaxTV prijemnik.

Za sada bih htio ostaviti Speedport u bridge modu, na koji je nakačen Mikrotik router, trenutno 1 MaxTV prijemnik i DECT telefon.
Ako stavim gorespomenuti TP-Link XZ000-G7 i u njega stavim serijski broj Huawei ONT-a, to bi trebalo raditi?
mladen_lucky je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 18:30   #6049
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,586
Hm. morati ćeš se "igrati" dok nađeš kombinaciju koja ti uredno radi.
1. Huawei ONT + Speedport u bridge modu
2x MaxTv spojiš na Speedšrot i vidiš dali rade uredno (može biti problematično kada se gleda 2 različita programa.
Tada na Mikrotik spajaš na Speedšrot, slažeš PPPoE za Internet, Vlan se tada ne postavlja,
vidi hoćeš li dobiti ugovoreni Internet bandwith.

2. Huawei ONT + Mikrotik
Probati sve složiti na Tiku (osim VoIp - a), tada treba sve postaviti kao i Vlan - ove ...

3. Neka treća kombinacija
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 20:23   #6050
perk
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor BundyR Pregled postova
Znači niš' dok me ne prebace sa RDK natrag i donesu svoj ONT i router
Jesi siguran da si na RDK ili samo pretpostavljas?

Jel mozes ista na tom svom fga2233 namjestat ili ide samo preko mojtelekom aplikacije?

Nisam siguran, ali mislim da ako mozes namjestat na njemu direkt stvari da onda nisi na RDK, ali to bi ti morao netko drugi potvrditi.
perk je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 21:18   #6051
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,078
Citiraj:
Autor Tirion Pregled postova
Ok, tnx, vidim bilo je već nešto govora o tome i na str 184 ove teme...

U mom slučaju mreža je postavljena ovako: ONT -> LAN kabel u WAN port routera -> gigabit WAN/LAN port routera kabel u ->switch

Novi konfig bi trebao izgledati: ONT -> LAN kabel u neki port switcha (ovdje tagirati nešto, ili ne?) -> na switchu tagiram VLAN 100 portove gdje mi je pospajana oprema, a što se sa switcha onda spaja dalje u router, ide u neki lan port routera kabel pa nazad u switch ili kako? Ovaj dio mi nije jasan.

I trenutno su mi 2 max tv-a s patch panela direktno spojena u router, u ovoj novoj shemi odredio bih samo VLAN-ove 1500 na 2 porta na switchu i to je to ili treba još nešto?
malo si me pogubio tu.

ako imaš managed switch, propusti sve šta treba na lan port u kojeg ćeš ubost postojeći ISP router osim vlana za internet, i na drurgi lan port propusti vlan 100. pod uvjetom da kaniš to odvajati. ako ne nemoj niš ni dirati.

imaš previše opcija, moraš se odlučiti za jednu. ja bi osobno izbacio kompletnu isp opremu (iako za sad nisam uspio). da mi telefon stvarno ali stvarno treba, stavio bi neki ip dect. mislim imam ga ali fiksni telefon danas ničemu ne služi. još da je to analogija prava koja radi tokom neke kataklizme ajde, ali toga odavno nema više i voip linije ne služe ničemu
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 21:25   #6052
BundyR
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 35
Smile

Citiraj:
Autor perk Pregled postova
Jesi siguran da si na RDK ili samo pretpostavljas?

Jel mozes ista na tom svom fga2233 namjestat ili ide samo preko mojtelekom aplikacije?

Nisam siguran, ali mislim da ako mozes namjestat na njemu direkt stvari da onda nisi na RDK, ali to bi ti morao netko drugi potvrditi.
Ma 100% rdk nemam web samo faking app.
BundyR je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2024., 21:27   #6053
BundyR
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 35
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
malo si me pogubio tu.
fiksni telefon danas ničemu ne služi. još da je to analogija prava koja radi tokom neke kataklizme ajde, ali toga odavno nema više i voip linije ne služe ničemu
Osim ako imaš penziće u kući kojima je to najvažnija stvar na svijetu
BundyR je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2024., 00:49   #6054
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor BundyR Pregled postova
Osim ako imaš penziće u kući kojima je to najvažnija stvar na svijetu
Dobro si skužio

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
malo si me pogubio tu.

ako imaš managed switch, propusti sve šta treba na lan port u kojeg ćeš ubost postojeći ISP router osim vlana za internet, i na drurgi lan port propusti vlan 100. pod uvjetom da kaniš to odvajati. ako ne nemoj niš ni dirati.

imaš previše opcija, moraš se odlučiti za jednu. ja bi osobno izbacio kompletnu isp opremu (iako za sad nisam uspio). da mi telefon stvarno ali stvarno treba, stavio bi neki ip dect. mislim imam ga ali fiksni telefon danas ničemu ne služi. još da je to analogija prava koja radi tokom neke kataklizme ajde, ali toga odavno nema više i voip linije ne služe ničemu
Da i išao bi na neki ip dect telefon. Managed switch imam, postojeći ISP router Speedšrot je fino pospremljen u ormaru i ne mislim ga vraćati samo radi telefona jer mi je ovaj Archer AX55 Pro odličan.

Kako su ovdje Karlo i Nikky spominjali ranije, treba drugačije pospajati u trokutu ONT - switch -router ako se želi ip dect telefon upogoniti, no taj dio mi nije jasan. Kao ONT bi se trebao spojiti direkt na switch i onda na njemu tagirati neki VLAN 101 port. Ok, to kužim.

No ne znam što dalje, kako se i šta radi za internet konekciju i max tv, i što se spaja na router u cijeloj priči. Opet napominjem da je ISP router van priče i ako je moguće htio bi da ostane tako.

Kako sam rekao, trenutno mi je raisecomov ONT spojen na WAN port routera, a iz router WAN/LAN porta kabel je spojen na switch. Max tv-i su spojeni direktno na portove na routeru i sad ne znam ovaj dio jel ih ostavim kako jesu ili mogu i oni ići preko switcha ako tagiram VLAN 1500 portove...
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2024., 01:00   #6055
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Na Managed Switchu postavi VLAN ID od VoIPa na jedan od LAN portova i na taj uštekaj svoju VoIP opremu.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk[/QUOTE]

Ovo mi je jasno, jbga još samo da si napisao kad se setup mreže ovako preslaguje što se radi s internet i max tv-om
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2024., 07:55   #6056
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,078
Citiraj:
Autor Tirion Pregled postova
Na Managed Switchu postavi VLAN ID od VoIPa na jedan od LAN portova i na taj uštekaj svoju VoIP opremu.


Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Ovo mi je jasno, jbga još samo da si napisao kad se setup mreže ovako preslaguje što se radi s internet i max tv-om [/QUOTE]


pa taj dio ne diraš. neznam kako je složena logika switcha - da li moraš definirati trunk port i koje će sve vlanove propuštat dalje, da li ih propušta sve i moraš mu reć koji NE, da li ne propušta niti jednog i onda definirat kojeg da propusti. na enterprize switchevima moram definirati koji vlanovi postoje i kamo ih želim propustiti. na kućnim switchevima mogu birati, po defaultu ih propušta sve bez da su definirani.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2024., 19:42   #6057
perk
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor BundyR Pregled postova
Ma 100% rdk nemam web samo faking app.
Onda ti nazalost ne preostaje nista drugo nego da se prvo prebacis sa RDK na stari sustav i da ti oni stave ONT+Router.
Nakon toga mozes radit sta hoces.
perk je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2024., 20:39   #6058
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
Ovo mi je jasno, jbga još samo da si napisao kad se setup mreže ovako preslaguje što se radi s internet i max tv-om

pa taj dio ne diraš. neznam kako je složena logika switcha - da li moraš definirati trunk port i koje će sve vlanove propuštat dalje, da li ih propušta sve i moraš mu reć koji NE, da li ne propušta niti jednog i onda definirat kojeg da propusti. na enterprize switchevima moram definirati koji vlanovi postoje i kamo ih želim propustiti. na kućnim switchevima mogu birati, po defaultu ih propušta sve bez da su definirani.[/QUOTE]

Switch je tp-link TL-SG1016DE ako ti što govori, vjerojatno je ovo zadnje što si rekao da propušta sve jer do sad nisam ništa konfigurirao po switchu a internet radi od početka. Morat ću se malo poigrati pa vidjeti.
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2024., 06:40   #6059
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 55
Pitanje za sve koji imaju optiku 1 Gigu s technicolor ruterom. Koju brzinu hvatate s mobitelom ako ste pokraj rutera?

Prijavio sam smetnju jer mi ide samo do nekih 120 Download, kažu navodno ruter ne povlači neke podatke … nebitno. Zanima me sto je normalno? Na početku (optiku imam mjesec dana) sam znao imati 600 u downloadu i 500 u uploadu. Jel to ok ili bi trebao Download ići bolje? Da znam što da tražim jer nemam mogućnosti testirati putem LAN kabela.
maki040 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2024., 08:23   #6060
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 601
Imao sam jedno vrijeme technicolora i wifi je bio sasvim ok, 500-600. Možda je i padao ali nisam provjeravao jer na wifi sam uvijek spojen s uređajima kojima je i 50 dosta. Mob, tablet, tv..
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na