Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2004., 14:02   #31
ZiViky
Premium
 
ZiViky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Ljubljana-Rijeka-Cres
Postovi: 154
Komp mi je na netu 24/7. U lokalnoj mrezi sam sa jos 600 studenta (studenski domovi u ljubljani, 1Gbit net). Virusi i wormi kruze ko ludi, u prosjeku dobijem 10-20 virusa na dan.
Ovo nije samo moja osobna ocijena nego i od ljudi kojima sam sve ove antiviruse/firewalle instalirao:

Od Antivirusa koristio sam TrendMicro (odlican), Norton (los),Avast (dobar), BitDefender 8 (dobar), ZoneAlarm (los), Panda (los)

Od Firewalla Trendmicro (dobar), outpost ( dobar), Sygate (odlican), Windows (los), ZoneAlarm (los), BitDefender8pro (dobar)

Oduvijek sam vise volio cijeli paket zastite (firewall & antivirus) tako da je moja preporuka BitDefender i TrendMicro (za njega se jako tesko dobije crack ili serial). Ako zelite mogu napisati moje misljenje o svakom posebno.
Zao mi je sto NOD32 ne dolazi sa firewallom (pa da i njega isprobam).




__________________
HP NX9420
Core Duo T2400 1,83GHz
2GB RAM
Seagate 100GB SATA
ATI X1600PRO 256MB ram
17" LCD
ZiViky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2004., 14:51   #32
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Paket je OK stvar što se tiče jednostavnosti ali nijedan od njih nije odličan. Više vjerujem zasebnim rješenjima jer ako je AV u određenom paketu dobar nemora značiti da je i FW na istoj razini jer su to dvije različite stvari a kompanija koja ga je napravila nemora biti expert na oba područja (što najčešće i nije).
TrendMicro paket je samo prosječan što se AV tiče ali FW nebih dao niti prolaznu ocijenu. Za nekog prosječnog korisnika možda i da ali pada na imalo ozbiljinjem pokušaju da se od njega napravi dobra zaštita sustava (govorim o mrežama s djeljenjem printera, bazama podataka itd). Ne samo on nego dosta FW ima gadnu naviku da pri otvaranju određenih portova otvara i neke druge koje nebi smio ili ostavlja određene rupe u sistemu.
Bitdifender je pao pri prvom pokušaju podvaljivanja virusa, pogotovo zapakiranih u više kompresija, FW je dosta bolji.
Panda se drastično mjenja iz verzije u verziju i to ne nužno na bolje i on za mene nije ozbiljan AV jer dosta oscilira u punuđenim nivoima zaštite kod različitih verzija.
ZA, paket AV i FW nebih ni komentriao jer ne valja ništa, osim FW. Bolje im je nek se ostave AV i fokusiraju na FW-to im ide.
Norton se po meni dosta srozao osim u corporate izdanjima gdje su zadržali kavlitetu ali po tradiciji su skupu ko sam vrag pa ostaje pitanje omjera cijena/ponuđeno.
S Nortona sam prešao na NOD (i za home upotrebu i za corporate) i pokazao se ne kao dostojna zamjena nego kao No.1 na tom području. Posebno briljira na corp. području gdje je nenadmašan što se tiče nivoa konfiguriranja i zaštite, malih i redovnijih updateova, nudi mogučnost pravljenja skripti pomoču kojih rješavaš postavljanje clienata na mašine iz komandne linije itd...
Ali, to je samo moje mišljenje
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2004., 15:13   #33
ZiViky
Premium
 
ZiViky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Ljubljana-Rijeka-Cres
Postovi: 154
Uglavnom se slazem sa onime sto si ti rekao. Narocito za ZA koji se je tako srozao da ne moze dalje. Vec mi je nekih 20 ljudi prijavilo da od kad su instalirali ZA da im Shareazza, edonky, emule i sl p2p i torrent clienti ne rade.
Norton je nekad davno bio zakon.

Meni se svidjaju TrendMicro i Bitdefender jer su jednostavni i djelotvorni (moram naglasiti da je vecina usera zenskih koji nemaju pojma o kompjuterima). Kad instaliraju te programe ne trebaju se previse brinuti o naprednim postavkama i sl. Stvar radi, ne dobivam toliko virusa na mailing listu . One click install. Ne trebam ici toliko po bloku i gledati lijepe studentice u pidzamama i sredjivati im viruse . Sad se mogu vise posteviti sredjivanju studentica.

Ti savjetujes NOD32, probat cu. Kakav FW? Meni je sygate bio jako dobar.
__________________
HP NX9420
Core Duo T2400 1,83GHz
2GB RAM
Seagate 100GB SATA
ATI X1600PRO 256MB ram
17" LCD
ZiViky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2004., 15:51   #34
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Preporuka AV i FW , kako si i sam zaključio je prvenstveno kako se upotrebljava i za što (pri tome ne mislim na zaštitu računala, to se podrazumjeva). Prva stvar je da je bolje nešto nego ništa. Tu prvensteno mislim na FW. Bez AV se i može, zavisi s čime se čovjek bavi. FW je postao nezaobilazna komponenta zaštite za svakog tko ide na net i 1 tjedno.
Preporuka? Outpost, outpost, ZA
NOD moraš probati. Prouči ga, živi s njim tjedan dana i budeš vidio kak se uvuče pod kožu
tor je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2004., 16:09   #35
ZiViky
Premium
 
ZiViky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Ljubljana-Rijeka-Cres
Postovi: 154
Meni bi se outpost jednostavno zablokirao. Dva puta sam ga jos instalirao i onda prebrisao. Ne mogu upotrebljavati FW koji tako radi. Ocito se ne slaze sa mojom mashinom i kolicinom connectionov.
__________________
HP NX9420
Core Duo T2400 1,83GHz
2GB RAM
Seagate 100GB SATA
ATI X1600PRO 256MB ram
17" LCD
ZiViky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2004., 16:45   #36
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Nije problem u Outpostu nego u SP2, točnije u njegovom SC i FW kojeg forsa. Ubiješ to u servisima i sve radi odlično...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2004., 16:48   #37
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Originally posted by ZiViky
Uglavnom se slazem sa onime sto si ti rekao. Narocito za ZA koji se je tako srozao da ne moze dalje. Vec mi je nekih 20 ljudi prijavilo da od kad su instalirali ZA da im Shareazza, edonky, emule i sl p2p i torrent clienti ne rade.
Norton je nekad davno bio zakon.

očito onda neznaju podesit i ono malo postavko kojih ima da rade kako spada. Jer meni rade apsolutno svi p2p clienti.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2004., 17:11   #38
ZiViky
Premium
 
ZiViky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Ljubljana-Rijeka-Cres
Postovi: 154
Ubio sam ja MS FW u services.msc .... i vratih se na SP1a. Nisam se htio opet zajebavati sa outpostom.
Mozda mu ne pase 100Mbit link. Neki FW su zbilja osjetljivi na dobre linkove (ZA).
__________________
HP NX9420
Core Duo T2400 1,83GHz
2GB RAM
Seagate 100GB SATA
ATI X1600PRO 256MB ram
17" LCD
ZiViky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2004., 17:17   #39
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by ZiViky
Ubio sam ja MS FW u services.msc .... i vratih se na SP1a. Nisam se htio opet zajebavati sa outpostom.
Mozda mu ne pase 100Mbit link. Neki FW su zbilja osjetljivi na dobre linkove (ZA).
Nije samo FW taj koji mu smeta nego i cijeli security center koji ionako ničemu ne služi...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2004., 17:43   #40
ZiViky
Premium
 
ZiViky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Ljubljana-Rijeka-Cres
Postovi: 154
onda je to problem outposta. Ne moze se OS prlagodjavat programu nego obrnuto.
__________________
HP NX9420
Core Duo T2400 1,83GHz
2GB RAM
Seagate 100GB SATA
ATI X1600PRO 256MB ram
17" LCD
ZiViky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2004., 17:49   #41
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by ZiViky
onda je to problem outposta. Ne moze se OS prlagodjavat programu nego obrnuto.
? Govorimo o winblozama. Nije on jedini koji ne radi ispravno s SP2 + masa modema koje jebu pod SP2 + tisuče drugih problema pod SP2.
Ustalom u zadnjoj verzij Outposta je to ispravljeno...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2004., 18:06   #42
ZiViky
Premium
 
ZiViky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Ljubljana-Rijeka-Cres
Postovi: 154
Nas dvoje bi se mogli radje naci na kavi pa prodiskutirati o svemu ovome ....


KOja je zadnja verzija outposta i NOd32 da ih skinem...
__________________
HP NX9420
Core Duo T2400 1,83GHz
2GB RAM
Seagate 100GB SATA
ATI X1600PRO 256MB ram
17" LCD
ZiViky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2004., 18:49   #43
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Originally posted by ZiViky
Nas dvoje bi se mogli radje naci na kavi pa prodiskutirati o svemu ovome ....


KOja je zadnja verzija outposta i NOd32 da ih skinem...
He, he...Dojdi na mitinge PCE.
NOD32 verzija 2
Outpost 2.5
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2004., 10:34   #44
ZiViky
Premium
 
ZiViky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Ljubljana-Rijeka-Cres
Postovi: 154
jucer sam instalirao NOD32 i outpost. Nod32 mi se je dopao, outpost tako-tako. Malo mi je glupo da sam program sebe svrstava u partially trusted . Sto ne vjeruju sami u sebe... smijeh. Preko noci je radilo sve OK. Danas ujutro kad sam se ustao i isao prosufrati netom (koristim avantbrowser) su mi svi sajtovi down (monitor, klik, 24ur, ....), jedino pc ekspert je online. Za 5 min obrnuto, pa random. Sada mi je pola online, pola ne... kakav je to kurcevi FW? Avantbrowser mi je na trusted listi (i svi portovi koje on otvori).
__________________
HP NX9420
Core Duo T2400 1,83GHz
2GB RAM
Seagate 100GB SATA
ATI X1600PRO 256MB ram
17" LCD
ZiViky je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2004., 14:23   #45
ZiViky
Premium
 
ZiViky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Ljubljana-Rijeka-Cres
Postovi: 154
joj primjetio sam da mi ni outlook2003 vise ne radi.... kakav je to jebeni FW. Morao sam ga iskljuciti da bih dosao do PCeksperta. Jako dobar FW.. nema na cemu...


Outlook i Avant su mi nastimani jos od jucer na trusted... i surfao sam na netu... od ujtro pa ih outpost sve blokira.
__________________
HP NX9420
Core Duo T2400 1,83GHz
2GB RAM
Seagate 100GB SATA
ATI X1600PRO 256MB ram
17" LCD
ZiViky je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2004., 23:51   #46
Leviathan
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Meni je najbolji antivirus NOD32!:clap:
Leviathan je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2005., 19:24   #47
mario_st
amaterus kompjuterikus
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ST
Postovi: 51
koristim bitdefender 8 proffesional plus. ima i firewall, antispam.OK je
mario_st je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na