Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2019., 21:28   #1
devilgirl
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
RDC spajanje na server, Tele2 problem

Pozdrav svima,

nova sam na forumu pa ako je post na krivom mjestu, molim admina da prebaci na pravo mjesto

Unazad 10 dana spajanje rdc-om na server ne radi, jednostavno neće spojiti, operater je Tele2, njihova tehnička me već danima šeta ali rješenje se ne nazire.

Preko drugih operatera radi normalno, odem u kafić i spojim se preko njihove mreže bez problema, znači samo na tele2 ne radi.

Zna li netko gdje bi mogao biti problem ?

p.s. nisam expert, just an accountant, pa molim objašnjenje da mogu shvatiti što napraviti

Thx
devilgirl je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 21:35   #2
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Pa to pitanje postaviš adminu tog servera, možda nije do Tele2, ustanovili ste da je sigurno do njih?
Napravi trace route do adrese servera sa Tele2 i sa bilo kog drugog gdje radi pa vidi gdje zapne
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2019., 22:00   #3
devilgirl
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Pa to pitanje postaviš adminu tog servera, možda nije do Tele2, ustanovili ste da je sigurno do njih?
Napravi trace route do adrese servera sa Tele2 i sa bilo kog drugog gdje radi pa vidi gdje zapne
Server je u mom uredu na koji se spajam od kuće za raditi, nije problem u tom serveru jer ima nas više koji se spajamo vanjski, i samo meni na tele2 neće unazad 10ak dana, prije toga radilo normalno.
Preko drugog operetara (wifi kafić) hoće znači nije problem u laptopu, neće ni preko hot spota moba koji je isto na tele2, iz toga zaključujem da možda nije problem niti u modemu (pokućni) preko kojeg se spajam već baš u tele2...nisam stručnjak pa možda griješim, ali išla sam metodom eliminacije...

Danas su tražili da napravim traceroute i rezultat je: Request timed out i tako 30 puta....

Ujutro ću probat iz kafića napraviti isto traceroute pa vidjeti što dobijem.
devilgirl je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 22:05   #4
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Ne mora biti problem u serveru, može biti u nekoj zaštiti prije toga servera (router, firewall). Spajaš se na server preko IP adrese ili dyndns-a ?
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 22:26   #5
devilgirl
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Ne mora biti problem u serveru, može biti u nekoj zaštiti prije toga servera (router, firewall). Spajaš se na server preko IP adrese ili dyndns-a ?
Preko dyndnsa se spajam, ali smo probali i direktno na IP, nijedno neće...

Ali ako bi bio problem u routeru ili firewallu tog servera zar ne bi i ostali vanjski imali problema, znači pored mene uredno se spaja još 5 ljudi (nitko nije na tele2) i oni se spajaju bez problema...
devilgirl je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 22:35   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Retardi u Tele2 su blokirali port, samo sto ces vjerojatno prije doci do starog lorda Tele2 osobno nego dobiti korisniu informaciju od tih inkompetenata, nedajboze da ti omoguce taj port...

Imao sam slicnu situaciju s T-HT, doduse, prica je bila vezana za OpenVPN (takodjer prestalo raditi od jednom iz nejasnih razloga), ali nakon 7 minuta slusanja djevojcice na korisnickoj, ljubazno sam nekoliko puta zamolio da me se prebaci na nekoga tko ce me razumjeti i cijela prica bila je rijesena za 15 minuta sve skupa.

No, s Tele2 - sretno.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 23:06   #7
devilgirl
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Retardi u Tele2 su blokirali port, samo sto ces vjerojatno prije doci do starog lorda Tele2 osobno nego dobiti korisniu informaciju od tih inkompetenata, nedajboze da ti omoguce taj port...

Imao sam slicnu situaciju s T-HT, doduse, prica je bila vezana za OpenVPN (takodjer prestalo raditi od jednom iz nejasnih razloga), ali nakon 7 minuta slusanja djevojcice na korisnickoj, ljubazno sam nekoliko puta zamolio da me se prebaci na nekoga tko ce me razumjeti i cijela prica bila je rijesena za 15 minuta sve skupa.

No, s Tele2 - sretno.
E to i ja mislim da su blokirali port, no tvrde da je kod njih sve u redu....vidjet ćemo šta će reći sad nakon traceroutinga....
devilgirl je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 08:43   #8
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Da, sigurno su blokali port, iz ovog ili onog razloga.
Zovi ih i maltretiraj.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 10:52   #9
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Probati sa nekog drugog tele2 sima - može i simica od razgovora isto (ili uzesti na bonove internet)?
zupy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na