Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.05.2018., 14:42   #1
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Max TV to Go HD - rootani uređaji

Samo da vas obavijestim da je T-com krenuo sa DRM zaštitom nekih kanala na Max TV to GO HD aplikaciji.

Naime, koristim android media player točnije dva sa dvije različite verzije OS-a i na svakom mi je prilikom gledanja sadržaja na Arenasport kanalu izbacivalo obavijest da mi je uređaj rootan i da sadržaj možda neće biti prikazan. Naravno, odmah bi me izbacilo. Pickbox, History i sl. svi rade bez problema samo Arenasport kanali ne.

Zvao sam korisničku i prvo nisu imali pojma, da bi mi nakon skoro dva tjedna poslali ovaj odgovor:

"Poštovani,

Na zahtjev vlasnika sadržaja HT je morao aktivirati naprednu DRM zaštitu linearnih kanala s ciljem zaštite sadržaja koji se prikazuje na uređaju.

Aktivacijom napredne DRM zaštite onemogućeno je gledanje sadržaja Arena Sport kanala na root-anim uređajima.

Osim toga nije moguće niti gledanja sadržaja iz Videoteke i Videoteke na pretplatu.

Savjetujemo instaliranje originalnog software proizvođača uređaja (tzv. stock firmware). Ukoliko originalni software dolazi sa root ovlastima od proizvođača uređaja potrebno je zatražiti poseban software koji nema root funkcionalnost.

U slučaju dodatnih upita stojimo Vam na raspolaganju te Vas srdačno pozdravljamo."

Dakle, banana. Eto, samo da ste upoznati.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 15:02   #2
bolix
Registered User
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1
RKM 39

Da! ISti slučaj ali kasno si poslao poruku. Tman mi došapo android box rootan i nema gledanja. Inače ta DRM zaštita je ustvari bespotrebna. Odkud nekome pravo da mene ograničava na gledanju na uređaju s specifikacijama koje hoću?
Igrao bi se sa Xposed Frameworkom ali kad sam došao do kraja piše da je boot onemogućen na adroidu . I onda sam našao hrpu korisnika sa problemom loopa u botanju . Neda mi se gnjaviti sa skidanjem SU postavki da bi gledao pokvareni maxtvgo. Bad after all
bolix je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 21.06.2018., 11:31   #3
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
A što da ti kažem. Sva sreća pa sam kupio Sony TV sa androidom i pokrenem aplikaciju i banana, samo TV vodič od Max tv-a. Trebalo mi je dva dana da skužim da su mi i na mobu ukinuli max tv to go HD. Zovem ih i kažu da je slučajno isključeno. Rekoh od kad, da ne znaju ali da je sad sve ok. Ako želim piši pritužbu. Grrr.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 14:07   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Ima li netko jos problema s Android TV boxevima i MaxTV2Go? Na mobitelu mi radi, na TV Boxu samo prikazuje promo kanal...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2018., 20:39   #5
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Za sve koji na root-anom uredjaju imaju problema sa MaxTV2Go HD postoji rjesenje.
Treba instalirati "MagiskManager-v5.6.2.apk" koji nakon instalacije ima mogucnost izabiranja aplikacije kojima ce sakrit root, tj izabranim aplikacijama ce uredjaj javit da nije root-an.
Na taj nacin MaxTV2Go HD uredno radi.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 11:05   #6
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ima li netko jos problema s Android TV boxevima i MaxTV2Go? Na mobitelu mi radi, na TV Boxu samo prikazuje promo kanal...
Mecool M8S PRO W, nije ništa dirano po njemu, nije rootan niti su custom ROM-ovi stavljani, radi bez problema, verzija aplikacije 2.2.2.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2018., 20:50   #7
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
O kojoj verziji aplikacije pises? "MaxTV to Go" radi na svima, ali pitanje je postavljeno za aplikaciju "Max TV to Go HD". Jel ti i ta HD verzija radi uredno?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 12:26   #8
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
O kojoj verziji aplikacije pises? "MaxTV to Go" radi na svima, ali pitanje je postavljeno za aplikaciju "Max TV to Go HD". Jel ti i ta HD verzija radi uredno?
MaxTV To Go HD, ova aplikacija.
Feyd je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2018., 13:57   #9
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
OK, ali napisao si da tvoj box nije root-an, a zabrana je samo za root-ane boxove, c/p:

"Na zahtjev vlasnika sadržaja HT je morao aktivirati naprednu DRM zaštitu linearnih kanala s ciljem zaštite sadržaja koji se prikazuje na uređaju.

Aktivacijom napredne DRM zaštite onemogućeno je gledanje sadržaja Arena Sport kanala na root-anim uređajima."
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 11:38   #10
Martin1979
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Sesvete
Postovi: 1
pozdrav,
zanima me da li ako imam A1 net paket i mobilni max tv 2go, da li se može gledati max tv2 go na android tv-u?
Martin1979 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2019., 20:45   #11
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Je li tko probao sa Magisk i Hide root funkcijom? Meni ne radi, i dalje javlja aplikacija da je media player rootan
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2019., 21:49   #12
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
pokusao na nekom tv boxu, neznam kojem, ali nisam uspio. a posto imam i rootan mob, ni na njemu nisam uspio
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 11:33   #13
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Je li tko probao sa Magisk i Hide root funkcijom? Meni ne radi, i dalje javlja aplikacija da je media player rootan
To radi uredno (radilo) samo u slucaju da je uredjaj rootan samo sa Magisk. Cesto tvornicki rootani uredjaji imaju "ugradjen" i "SuperSu" binaries, pa stoga ta metoda ne radi.
Ako imas tvornicki rootan uredjaj (tv box) onda ga prvo sa Magicsk treba unroot-at, pa tek onda upotrebit Magisk za root i skrivanje root-a za pojedine aplikacije.

Meni je na dva Amlogic boxa (X92 i X96 mini) to uspjelo pred oko godinu dana. Ne znam jesu li u medjuvremenu nesto promjenili da dodatno zastite Max TV to Go...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2019., 14:47   #14
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Ja imam rootani box i rade mi svi kanali osim Arena. Dosta glupo Nisam se zabavljao sa pokusajem skrivanja roota jos
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 09:40   #15
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Pozz,
Jeli itko uspio riješit ovo , ja sam unrootao box i on i dalje pokazuje grešku na arenama?
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 01:16   #16
kerbi
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Petrinja
Postovi: 17
Pridružujem se pitanju. Novi iz kutije VOX smart TV i isti problem.
kerbi je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 02:44   #17
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor kerbi Pregled postova
Pridružujem se pitanju. Novi iz kutije VOX smart TV i isti problem.
Ja sam cak i Magisk probao ali nista

Poslano sa mog SM-A805F koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 10:49   #18
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Ta poruka da je box/tv root-an je prisutna i na NE rootanim uredjajima kad got iz nekog razloga aplikacija zakljuci da korisnik nema pravo gledanja nekog programa.
Recimo, pojavljuje se na potpuno legalnim uredjajima kad se proba otvorit neki program koji nije u pretplatnickom paketu, kao da je jedina poruka greske i nema nikakve veze sa root/no_root uredjajem.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 11:19   #19
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ta poruka da je box/tv root-an je prisutna i na NE rootanim uredjajima kad got iz nekog razloga aplikacija zakljuci da korisnik nema pravo gledanja nekog programa.
Recimo, pojavljuje se na potpuno legalnim uredjajima kad se proba otvorit neki program koji nije u pretplatnickom paketu, kao da je jedina poruka greske i nema nikakve veze sa root/no_root uredjajem.
Da ali ja recimo imam max 3 premium i sve mi je otkljucano ali kad idem gledat taj kanal jednostavno se to pojavi i rekli su mi kolege da je to do drm zastite i da jedino box koji to moze vrtit je xiaomi mi box s

Poslano sa mog SM-A805F koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 11:35   #20
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
radi i na amazon firestick
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 12:38   #21
kerbi
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Petrinja
Postovi: 17
Imam drugi Android tv (mislim da je Vivax) i na njemu maxtv ne javlja takve greške. I radi i snimalica i video na pretplatu (HBO preko Maxtv) dok na ovome VOX-u ne radi. Tako da nije do pretplate.

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
kerbi je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 12:45   #22
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 495
Citiraj:
Autor xXTheLuka1998xX Pregled postova
rekli su mi kolege da je to do drm zastite i da jedino box koji to moze vrtit je xiaomi mi box s

To je cijena kupovanja kineskih boxova, Android TV sa certificiranim DRM-ovima poput Widevine L1 i sl. postoji samo na par uređaja registriranih kod Googlea. Od toga onda pate MaxTV, Netflix (ne da iznad 720p) itd.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 14:17   #23
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
To je cijena kupovanja kineskih boxova, Android TV sa certificiranim DRM-ovima poput Widevine L1 i sl. postoji samo na par uređaja registriranih kod Googlea. Od toga onda pate MaxTV, Netflix (ne da iznad 720p) itd.
Zato je bolje dati 600 kn i biti miran

Poslano sa mog SM-A805F koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 15:13   #24
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor xXTheLuka1998xX Pregled postova
Da ali ja recimo imam max 3 premium i sve mi je otkljucano ali kad idem gledat taj kanal jednostavno se to pojavi i rekli su mi kolege da je to do drm zastite i da jedino box koji to moze vrtit je xiaomi mi box s
Moguce, ali to svakako nema veze sa glupom porukom da je uredjaj root-an koju ta aplikacija izbacuje.

Inace, tu glupu poruku izbacuje i na mom Android mobitelu Google i Netflix certificiranom sa DRM WideVine L1, naravno mobitel nije root-an. Na istom tom mobu mogu gledat Netflix 4K streamove bez problema ili izbacivanja nekih gresaka/ogranicenja...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 30.08.2020. u 15:27.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 15:33   #25
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Moguce, ali to svakako nema veze sa glupom porukom da je uredjaj root-an koju ta aplikacija izbacuje.

Inace, tu glupu poruku izbacuje i na mom Android mobitelu Google i Netflix certificiranom sa DRM WideVine L1, naravno mobitel nije root-an. Na istom tom mobu mogu gledat Netflix 4K streamove bez problema ili izbacivanja nekih gresaka/ogranicenja...
Onda je problem u samom appu trebali bi to grupno prijaviti svi pa mozda poprave

Poslano sa mog SM-A805F koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 15:33   #26
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Ne mora biti rootan, meni aplikacije kenjale jer imal bootlocker otkljucan (xiaomi.eu rom). Na novom xiaomiju sam tetka, nis diral bootloader lockan i ne kenja vise niti jedan app.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 18:03   #27
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor xXTheLuka1998xX Pregled postova
Onda je problem u samom appu trebali bi to grupno prijaviti svi pa mozda poprave
Tako to vec traje godinama i nikakve prijave do sad nisu pomogle. Vjerojatno je developer aplikacije vec davno otisao u Irsku...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 18:13   #28
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Arene rade samo na mibox/s,amazon firetv i nvidia shield. Isto ko i netflix na vecim rezama itd. To se vec neko vrijeme zna. Stvar je u tim certifikatima. Meni na miboxs radi sve bez problema...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 19:09   #29
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Arene rade samo na mibox/s,amazon firetv i nvidia shield. Isto ko i netflix na vecim rezama itd. To se vec neko vrijeme zna. Stvar je u tim certifikatima. Meni na miboxs radi sve bez problema...
Rade Arene i na velikoj vecini premium Android mobitela. Recimo na Mi 9T Pro, Samsung S9-S10, Motorla Edge.., vrte se bez problema; dakle postoji veliki broj uredjaja na kojima Arene uredno rade.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2020., 19:23   #30
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Rade Arene i na velikoj vecini premium Android mobitela. Recimo na Mi 9T Pro, Samsung S9-S10, Motorla Edge.., vrte se bez problema; dakle postoji veliki broj uredjaja na kojima Arene uredno rade.
Lako je za mob

Poslano sa mog SM-A805F koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na