Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2019., 10:01   #1
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
(riješeno) Acer Swift 3 bios 10 decimal master key generator

Ima li itko dostupan generator master unlock kljuca za Acer Swift 3 bios? Naime Acer je imao problematican bios v1.06 koji koruptira postavljeni supervizor password i ko za vraga su mi u servisu nadogradili na taj bios prilikom servisa pod garancijom.. nakon mjesec dana hocu u bios i skuzim da mi ne radi lozinka.. guglanjem dodjem do ove informacije i skuzim da je bios bas taj... nakon tri krive lozinke izbaci mi kljuc koji treba upisati u generator da bi dobio unlock key.. radi se o keyu od 10 znamenki.. stari generatori od 8 znamenki naravno ne rade...

probao sam odspojiti i bateriju laptopa i bateriju biosa na par sati no nije pomoglo... uredno sam nadogradio bios na verziju v1.13 koja je trenutno dostupna no trebam otkljucati bios da mogu promjeniti default postavke koje mi ne odgovaraju... trenutno mogu raditi u linuxima koji su instalirani ali nemam virtualizaciju, boot menu i neke sitnice koje mi trebaju... a da ne pricamo o problemu ako trebam reinstalirati sustav slucajno...

slanje u servis mi trenutno ne odgovara jer ne mogu biti bez laptopa nekoliko dana...

probao sam cak i sa placenim servisima preko neta no svi koriste stare generatore od 8 znamenki i vracaju mi neispravne kljuceve...

__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 08:03   #2
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,631
Nije baš da ću ti pomoći,ali da li je unutra možda insydeh20 bios ???


Imam sličnih problema,pa ako naiđeš na nešto (čak i bios reader ili tak nekaj) molio bih te da updejtaš ovdje temu,pa da probam i s time ...


Inače već 2. tjedan se mučim s time,i najvjerojatnije će eeprom koji pamti passwor van,i fleshat na zero ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2019., 08:58   #3
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
da.. taj bios je unutra.. probao sam sve sto sam mogao naci na netu no nista ne pomaze.. preostaje mi jedino da mi netko izgenerira master unlock key...

EDIT: decki iz servisa su se potrudili i poslali moj kljuc u Acer koji im je izgenerirao unlock key i tako rijesio moj problem.. ponovno imam pristup BIOSu...
EDIT2: ekipa iz Paypala mi je vratila pare koje sam platio za uslugu otkljucavanja preko neta koja nije radila

Tako da evo moj problem je rijesen...
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....

Zadnje izmijenjeno od: Misak. 21.08.2019. u 14:23.
Misak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na