Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Po pitanju kvalitete bolje je:
19" CRT za cca 1400 kn 32 41.56%
19? LDC (5:4) za cca 2500 kn 45 58.44%
Glasači: 77. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2006., 18:47   #31
TRaP_XP
Registered User
 
TRaP_XP's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG_Croatia
Postovi: 21
@ vga killer,stublina& zmalamuth


Pa vidim da ste vi protiv svih novih tehnologija, a to se vidi i po konfama u vasim sigovima : roller :: roller :
TRaP_XP je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2006., 21:37   #32
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
za razliku od tebe kaj ti se niš ne vidi u sigu : roller : : roller : : boxers : : roller :

Citiraj:
Autor TRaP_XP Pregled postova
@ vga killer,stublina& zmalamuth


Pa vidim da ste vi protiv svih novih tehnologija, a to se vidi i po konfama u vasim sigovima : roller :: roller :
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2006., 21:51   #33
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Da se i ja priključim vga killeru i ekipi...nema do poštenog CRT-a
LCD lepi tanki bla bla...ma predivno...ali kda dođem do frenda i buljim u njega...ne...bah, još onaj crveni drek od mrtvog pixela...aaaargh...dere oči...prva zamjena CRT-a je SED...
I da, radje bi za cjenu nelošeg LCD-a (poveća svota) pikno dva CRT-a te uživo u huuuge desktopu
GoGzS je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2006., 23:02   #34
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor TRaP_XP Pregled postova
@ vga killer,stublina& zmalamuth


Pa vidim da ste vi protiv svih novih tehnologija, a to se vidi i po konfama u vasim sigovima : roller :: roller :

Moja konfa u sigu je takva jer za razliku od tebe ( derana-23g) imam ženu, 2 djece, plaću od 4500kn + putni troškovi i hrpu kredita na leđima.
Moj sig je realnost mojih i moje obitelji potreba kojih imamo u vezi kućnog pc-a kao svakodnevne zabave te edukacije.
Nije istina da nitko od nas ne voli novu tehnologiju no kad si ju budem mogao priuštiti po nekoj normalnoj cijeni a da kvalitetom bude jednaka - normalno da ću si je a opet u skladu sa mogućnostima, priuštit.

Tvoje aludiranje da smo mi jadnici koji imaju stare kante pa smo protivnici jer si ne možemo kupit "novu tehnologiju" je zbilja jadno, govori i previše o tebi kakav si čovjek tj. kakav ćeš tek postati jer tvoje 23g smatram nešto kao "malo starije dite".

Još si nov na forumu i očito nisi pročitao pravila koja zabranjuju takav način izražavanja te bilo kakvu diskriminaciju.

Ne služi ti na čast i vjeruj da ćeš ostat zapamćen zbog te svoje izjave.

Ovdje ima brdo ludi koji furaju mašine od 10-15k pa nikad nitko od njih nije tako nastupio, svađa i prepucavanja ima no to je jedno a tvoja izjava sasvim nešto drugo...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2006., 23:35   #35
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Ma nije on ni gledal profil, ni ista, nego je na taj svoj pametan nacin htio rec da je LCD bolji jel je nova tehnologija, pa pametnije usporedbe nije mogao naći od one koju je upotri***io, a koja sama po sebi nije pametna.. Za njega NOVO TEHNOLOGIJA = BOLJE po defaultu, i to je to.

Siguran sam da nije htio diskriminirat, samo je htio ispast pametan i duhovit, medjutim ni to nije ispao


Citiraj:
Autor stublina Pregled postova
Moja konfa u sigu je takva jer za razliku od tebe ( derana-23g) imam ženu, 2 djece, plaću od 4500kn + putni troškovi i hrpu kredita na leđima.
Moj sig je realnost mojih i moje obitelji potreba kojih imamo u vezi kućnog pc-a kao svakodnevne zabave te edukacije.
Nije istina da nitko od nas ne voli novu tehnologiju no kad si ju budem mogao priuštiti po nekoj normalnoj cijeni a da kvalitetom bude jednaka - normalno da ću si je a opet u skladu sa mogućnostima, priuštit.

Tvoje aludiranje da smo mi jadnici koji imaju stare kante pa smo protivnici jer si ne možemo kupit "novu tehnologiju" je zbilja jadno, govori i previše o tebi kakav si čovjek tj. kakav ćeš tek postati jer tvoje 23g smatram nešto kao "malo starije dite".

Još si nov na forumu i očito nisi pročitao pravila koja zabranjuju takav način izražavanja te bilo kakvu diskriminaciju.

Ne služi ti na čast i vjeruj da ćeš ostat zapamćen zbog te svoje izjave.

Ovdje ima brdo ludi koji furaju mašine od 10-15k pa nikad nitko od njih nije tako nastupio, svađa i prepucavanja ima no to je jedno a tvoja izjava sasvim nešto drugo...
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 10:22   #36
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ajde, polako ljudi. Siguran sam da je Trap pokušao biti smješan, što mu doduše nije pošlo za rukom , tak da...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 14:01   #37
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor TRaP_XP Pregled postova
@ vga killer,stublina& zmalamuth


Pa vidim da ste vi protiv svih novih tehnologija, a to se vidi i po konfama u vasim sigovima : roller :: roller :
Nisam bas raspoložen za takve "šale" bez razloga. Daj mi reci dal bi trebal bacat bare na nove proceve, grafe i ostale pizdarije kad mi nisu potrebne.

Ja nisam protiv novih tehnoligija, samo mislim da LCD nije bolji od CRT-a.

Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
I da, radje bi za cjenu nelošeg LCD-a (poveća svota) pikno dva CRT-a te uživo u huuuge desktopu
E to te ja pitam. Nisam mogo vjerovat kak je ugodno radit na 2 monitora, naravno da ti treba malo vremena navikavanja, al jedno kad se navučeš nema skidanja s toga.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 16:59   #38
TRaP_XP
Registered User
 
TRaP_XP's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG_Croatia
Postovi: 21
Citiraj:
Autor BrunoZG Pregled postova
Ma nije on ni gledal profil, ni ista, nego je na taj svoj pametan nacin htio rec da je LCD bolji jel je nova tehnologija, pa pametnije usporedbe nije mogao naći od one koju je upotri***io, a koja sama po sebi nije pametna.. Za njega NOVO TEHNOLOGIJA = BOLJE po defaultu, i to je to.

Siguran sam da nije htio diskriminirat, samo je htio ispast pametan i duhovit, medjutim ni to nije ispao

Ali srecom imamo tebe na forumu da objasnis ljudima kaj sam ja htio ispast....
TRaP_XP je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 17:09   #39
TRaP_XP
Registered User
 
TRaP_XP's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG_Croatia
Postovi: 21
Citiraj:
Autor stublina Pregled postova
Moja konfa u sigu je takva jer za razliku od tebe ( derana-23g) imam ženu, 2 djece, plaću od 4500kn + putni troškovi i hrpu kredita na leđima.
Moj sig je realnost mojih i moje obitelji potreba kojih imamo u vezi kućnog pc-a kao svakodnevne zabave te edukacije.
Nije istina da nitko od nas ne voli novu tehnologiju no kad si ju budem mogao priuštiti po nekoj normalnoj cijeni a da kvalitetom bude jednaka - normalno da ću si je a opet u skladu sa mogućnostima, priuštit.

Tvoje aludiranje da smo mi jadnici koji imaju stare kante pa smo protivnici jer si ne možemo kupit "novu tehnologiju" je zbilja jadno, govori i previše o tebi kakav si čovjek tj. kakav ćeš tek postati jer tvoje 23g smatram nešto kao "malo starije dite".

Još si nov na forumu i očito nisi pročitao pravila koja zabranjuju takav način izražavanja te bilo kakvu diskriminaciju.

Ne služi ti na čast i vjeruj da ćeš ostat zapamćen zbog te svoje izjave.

Ovdje ima brdo ludi koji furaju mašine od 10-15k pa nikad nitko od njih nije tako nastupio, svađa i prepucavanja ima no to je jedno a tvoja izjava sasvim nešto drugo...

Cuj stublina jako mi je zao sto te moja shala uvrjedila,ali ti si dokazao di nisi nista stariji ni pametniji od mene (barem po ponasanju) cim reagiras ovako na "derana od 23god." Barem bi covjek s tvojim "Veeeelikim" zivotnim iskustvom i mudroscu mogo zaobic ovakav flejm i mene nazivat pogrdnim nazivima jer ja tebe nisam nikako uvrijedio nego sam se nasalio. Izgleda da je nekima ovdje forum ipak tlo za rjesavanje frustracija. A to sto imas kredite i djecu,zenu spominjes ko da si jedini na svjetu pa si u bi te sad trebali nosit na peru i pazit na svaku stvar koja se kaze. Da ne kazem da ja iskreno nisam pogledao tvoj profil u kojem osim tvojih godina,vjerovatno ne pise da imas o bitelj i kolka primanja,pa vjerovatno ti nebi uputio salu.

I jos mali osvrt na moj 23god.neka te ne zavaravaju jer ja se vec dosta vremena brinem sam o sebi,zivim sam,kupio sam racunalo sam itd...tako da te fore koje inace stariji clanovi prodaju na forumu cim im neko maldji nesto kaze pa se osjete uvrjedenima ...su ti suvisne.

Zadnje izmijenjeno od: TRaP_XP. 22.10.2006. u 17:20.
TRaP_XP je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 17:22   #40
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
još nešto, npr. 19"crt je manji od 19" lcd, kod mene npr 22"crt=20"lcd. znači morate gledati kolko je vidno polje a ne samo ime monitora
64VT je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2006., 17:23   #41
TRaP_XP
Registered User
 
TRaP_XP's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG_Croatia
Postovi: 21
@ Tor

moja isprika sto je ovo ispao na kraju neki flame jer mi to nije bila namjera, niti nkoga uvrjedit...ali eto.
TRaP_XP je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 21:19   #42
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor TRaP_XP Pregled postova
@ vga killer,stublina& zmalamuth


Pa vidim da ste vi protiv svih novih tehnologija, a to se vidi i po konfama u vasim sigovima : roller :: roller :
nije mi se dalo zezat sa multiquote pa cu ovdje dat odgovor na ovaj i slijedeca 2 tvoja posta.

Prvo i osnovno, na "zadanu" temu nisi rekao apsolutno nista. I onda si se jos krenuo pravit pametan. zaključak: vec sa prvim komentarom si ispao g.....

A kasnije mjesto da si konacno rekao nes pametnog opet si krenuo sa standardnim trolanjem primjerenim generaciji 100000 ADSL priljučaka.: hitthewa


Da se vratimo temi:
za cijenu jednog "kvalitenog" LCD se fino zemu 2x19' CRT i na tome je mrak radit, Buraz je tako radio diplomski i ja sam kasnije nastavio crtat na taj način i skoro ču reč da je to kao droga, jednom kad se naučeš radit na 2 monitora nema natrag, sada radim na 22' Philipsu iz siga i 19' Macomu kojeg več imam 6 godina i divota za radit.: goood :


P.S.
Pozdrav oldschool ekipi sa "lošom i starom " tehnologijom u sigovima.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 21:40   #43
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
za cijenu jednog "kvalitenog" LCD se fino zemu 2x19' CRT i na tome je mrak radit /SNIP
Pozdrav oldschool ekipi sa "lošom i starom " tehnologijom u sigovima.
Evo recimo, cisto primjera radi. U zemlji realne procjene robe drugog vlasnika.

Za koliko pinki se mogu sloziti dvije vrhunske 19 ili 21-ce dok se ugodno ceka na buduce tehnologije : Eizni me

Zbilja teska odluka.

'
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 22:00   #44
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Za koliko pinki se mogu sloziti dvije vrhunske 19 ili 21-ce dok se ugodno ceka na buduce tehnologije : Eizni me
Dofuraj mi dva ovakva (ispravna) na stol i dam ti 350€, plus svog Eizota, i jos zato sto bi mi ovo znacilo da mogu mirno umrijeti, maknut cu tvoj broj na oglasima za bezkamatne kredite sa stupova ispred Fiolicevih ducana...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 22:12   #45
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dofuraj mi dva ovakva (ispravna) na stol i dam ti 350€, plus svog Eizota, i jos zato sto bi mi ovo znacilo da mogu mirno umrijeti, maknut cu tvoj broj na oglasima za bezkamatne kredite sa stupova ispred Fiolicevih ducana...
Ne foliraj se druze Bubba. Gotovo je. LCD-i ti ne ginu. Nemoj se sad vaditi na balkansko povjerenje u zapadne cijene

Ono sto mene brine je to da Tatjana i ekipa jos nevidjese
izvjesnog B..u, da je dosao po svoje LCD-e
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 22:13   #46
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Da se vratimo temi:
za cijenu jednog "kvalitenog" LCD se fino zemu 2x19' CRT i na tome je mrak radit, Buraz je tako radio diplomski i ja sam kasnije nastavio crtat na taj način i skoro ču reč da je to kao droga, jednom kad se naučeš radit na 2 monitora nema natrag, sada radim na 22' Philipsu iz siga i 19' Macomu kojeg
Slažem se stobom, također sam na dva monitora
Samo još nešto, mislim da nije korektno iznositi veličinu katodne cijevi, nije korektno prema elcede (l)uzerima 20" koji misle da imaju manji monitor
64VT je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 22:20   #47
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ne foliraj se druze Bubba. Gotovo je. LCD-i ti ne ginu. Nemoj se sad vaditi na balkansko povjerenje u zapadne cijene
Donesi mi dva Eizota F980 na stol (da nebudem bezobrazan i trazim da su crni, no ajde) i ja ti predajem 350€ + F67 na ruke.

Citiraj:
Ono sto mene brine je to da Tatjana i ekipa jos nevidjese izvjesnog B..u, da je dosao po svoje LCD-e
Srce me boli, K...y, nisam dovoljno jak da presjecem tek tako...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 22:26   #48
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Evo danas je kod mene zalutao jedan monitor, radi na 1024/768@85Hz i kako sad to sa obadva radit ?
Jel može to pol slike na jednom a pola na drugom ili na oba stoji isto ?
Svi neš pričate o dva monitora no nije mi ništa jasno...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 23:18   #49
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
ja koristim program ultramon, jer je ful jednostavan.
omogicava ti da na 2 monitora imas jedan exstended desktop ili 2 odvojena desktopa. drag&drop metoda ili imas dodatne ikone u gornjem desnom uglu pored close/minimize/maximize jos ti se doda i strelica da prebacis npr excel sheet na drugi monitor.

javi mi se na mail pa ti sibnem program i ostale "legalne potrepstine"


EDIT:
ako bu netko slagao neku kombinaciju sa "eizni me" : nuts : slobodno neka me se sjeti. hehe
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2006., 07:15   #50
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
... i moja malenkost pržu uduplo...
F931+F931 xexexe...
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2006., 11:40   #51
petelash
Registered User
 
petelash's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 19
Kupujte LCD-ove. Cijene idu gore zbog poskupljenja LCD matrica. Idu, i još uvijek će rast. Ja sam nabavio Samsung 940N za 1600 a sad je 2000kn
__________________
P4C800 Deluxe, P4 3,2GHz Presscot + AOPEN 360A, Gecube R9550 128bit, MS Pro 550W ATX, Hitachi 120GB ATA 8MB + WD 160GB RAID EDITION 16MB7200rpm, 3x256DDR400 + 256DDR333@400, LiteOn CD-RW 52x + Pionner DVD RW 8x 48x, Leadteak Winfast 2000 TV+FM, Samsung 940N 19"TFT, Logitech X-230, BenQ X-Touch 122, Logitech U96, Samsung 40GB 2.5" ATA 8MB + USB2.0 ICYBOX IB-251U
petelash je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 20:19   #52
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103


Nakon prvih Sony, Eizo, nedostiznih Radius modela te kasnije LaCie-a...

Bas me je zanimalo sto je trenutno No.1 sto novac moze kupiti za najkriticnije aplikacije = najbolju mogucu sliku.

Jos vaznije, sto je jos uvjek razvojno novo a ne tehnologija stara par godina.

Dva kandidata bez premca medju graficarima i onima koji zele i mogu najbolje.


1) Barco Reference Calibrator

Beskompromisan monitor koji jedino uznemiruje cijenom koja se koliko vidim ni nakon 3 godine nije puno spustila dole. Imajuci na umu malu seriju u kojoj se proizvodi, samo moze biti skuplji.


specifikacije (PDF)



Povoljniji od prvog (oko 1600$) jednako cijenjen.
Koliko vidim, najcesci izbor za one kojima je Barco overkill :


2) Sony Artisan Color Reference (GDM-C520K)

Odlican test, svakako ga procitajte : Sony Artisan

Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na