Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2016., 12:04   #1
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Question Isti monitor, 2 različita PC-a = bol u očima na jednom od PC-a, na drugom ne?!

Muči me nešto što nije za ignorirati, imam monitor 24'' SAMSUNG BX2431 koji je kupljen (novi) početkom 2011 god. (za 1800 nešt KN) i sjećam se da su me pekle/bolile/suzile oči dobrih 2 tjedna dok se nisam naviknuo. Prije toga imao sam 19'' Samsung 931BW (ako se dobro sjećam) obični LCD i nikad problema.

Sad se pojavio isti problem kad sam kupio novi PC, znači opet me bole oči da to nije za durat, uključim stari komp, nema nikakvih problem, mogu cijeli dan gledat u monitor. Prebacim se na novi komp, u roku odmah počnu bolit oči.
Čini se da je to do nekih postavki u opcijama grafičke, al' nemam pojma kojih. Na oba kompa sam stavio svježe Windowse i sve je na default, a opet - kad monitor prikazuje sliku na stari komp sve 5, kad prikazuje na novi - bole oči

Davno prije dok sam imao CRT monitor, nekada se znalo dogodit da se promjeni frekvencija osvježenja pa se vidi titranje pa počnu suzit oči, zatim podignem na max frekvenciju i problem nestane odmah, sada pošto je to LED monitor, on je fiksno na 60 Hz i ne mogu ništa mjenjati, samo oštrinu, svjetlinu i kontrast (+ nebitne druge postavke) pa me zanima jel još netko ima isti problem?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 12:41   #2
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
postavke u drajverima od grafe?
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2016., 12:42   #3
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
postavke u drajverima od grafe?
Sve default na oba kompa
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 14:16   #4
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Sve default na oba kompa
da li su različite grafe na kompovima? ako imaš nvidiu, pogledaj da nije postavljen Output dynamic range na limited u driverima (promijeniš na full), tamo gdje rezoluciju mijenjaš
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 14:44   #5
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
da li su različite grafe na kompovima? ako imaš nvidiu, pogledaj da nije postavljen Output dynamic range na limited u driverima (promijeniš na full), tamo gdje rezoluciju mijenjaš
AMD radeon na oba kompa, HD6850 na starom, R9 fury na novom.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 15:28   #6
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
AMD radeon na oba kompa, HD6850 na starom, R9 fury na novom.
Kod ATI-a ti se ta opcija nalazi pod Pixel format -> Full RGB. Na oba kompa monitor je spojen preko HDMI-a?
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 15:35   #7
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Kod ATI-a ti se ta opcija nalazi pod Pixel format -> Full RGB. Na oba kompa monitor je spojen preko HDMI-a?
Nigdje ne vidim to... Probavao sam sa ''ClearType text'' jer mi je prije to pomoglo, sad kak god namjestim ne paše mi. Text je još super tu dok pišem na forumu, ali text na prozoru od drivera grafičke je sav mutan/zrnast.

Stari PC: HDMI>HDMI
Novi PC: DP>HDMI
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 15:50   #8
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Nigdje ne vidim to... Probavao sam sa ''ClearType text'' jer mi je prije to pomoglo, sad kak god namjestim ne paše mi. Text je još super tu dok pišem na forumu, ali text na prozoru od drivera grafičke je sav mutan/zrnast.

Stari PC: HDMI>HDMI
Novi PC: DP>HDMI
Vidi tu opciju pod:

Radeon settings -> Preferences -> Radeon Additional settings - > Pixel format -> Full RGB
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 16:59   #9
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
ISTU situaciju sam imao.

Na iMacu mogu biti 20h i nista (60Hz, IPS). Dodjem doma za PC (144Hz,TN), odigram 15 minuta nešto, krv iz očiju samo što nejde... i tako 3 mjeseca...
na kraju sam zamjenio monitor (BENQ 144hz -> AOC 144Hz)... prestalo...

Testirao sam sve moguće stvari... Došao do svog zaključka - riknula PWM regulacija ili nešto slično što ne možeš opisati ili vidjeti ali kolje oči

Ne znam. Jednan od onih problema koje si zapišem pa će mi ih jednom svevišnji objasniti...
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 17:56   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
A da na "novom PC" smanjiš rezoluciju ?
Tom monitoru je max / default 1920 x 1080,
metodom pokušaja nađi nižu rezoluciju koja daje jasnu i urednu sliku te zadržava isti odnos stranica, npr. 1280 x 800.
Potencijalni "dušebrižnici" sa komentarom da se to "kao ne radi" i "da neka čačka DPI", neka preskoče.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2016., 18:01   #11
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A da na "novom PC" smanjiš rezoluciju ?
Tom monitoru je max / default 1920 x 1080,
metodom pokušaja nađi nižu rezoluciju koja daje jasnu i urednu sliku te zadržava isti odnos stranica, npr. 1280 x 800.
Potencijalni "dušebrižnici" sa komentarom da se to "kao ne radi" i "da neka čačka DPI", neka preskoče.
Od toga ga jedino moze jos vise glava zabolit
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 18:33   #12
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Vidi tu opciju pod:

Radeon settings -> Preferences -> Radeon Additional settings - > Pixel format -> Full RGB
Jedva sam našao, bilo je na YCBCR, promjenom na Full RGB nisam primjetio nikakvu razliku... Barem zasad.

Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
ISTU situaciju sam imao.

Na iMacu mogu biti 20h i nista (60Hz, IPS). Dodjem doma za PC (144Hz,TN), odigram 15 minuta nešto, krv iz očiju samo što nejde... i tako 3 mjeseca...
na kraju sam zamjenio monitor (BENQ 144hz -> AOC 144Hz)... prestalo...

Testirao sam sve moguće stvari... Došao do svog zaključka - riknula PWM regulacija ili nešto slično što ne možeš opisati ili vidjeti ali kolje oči

Ne znam. Jednan od onih problema koje si zapišem pa će mi ih jednom svevišnji objasniti...
Znači nisam jedini...
Stvar je da u mom monitoru nije ništa riknulo, jer kad se prebacim na stari PC (oba PC mi rade istovremeno pa samo prebacujem sliku) bude OK i mogu gledat u monitor, a kad sam na novom kompu počnu bolit oči jako brzo...

Koje su tehničke specifikacije tog monitora? Ovaj moj je 60Hz / 2ms

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A da na "novom PC" smanjiš rezoluciju ?
Tom monitoru je max / default 1920 x 1080,
metodom pokušaja nađi nižu rezoluciju koja daje jasnu i urednu sliku te zadržava isti odnos stranica, npr. 1280 x 800.
Potencijalni "dušebrižnici" sa komentarom da se to "kao ne radi" i "da neka čačka DPI", neka preskoče.
Ovo je nelogično.
Kod LCD monitora ak' ne koristiš rezoluciju koja nije njegova onda je slika negledljiva. Nije tu svar u rezoluciji, nego u osvježavanju slike, frekvencija & milisekunde, sve je na max, ali caka je očito u nekim hardwerskim ili softwerskim postavkama, možda i u saminm Windowsima, jer dok sam na novom kompu koristio sedmicu - nisam imao ovih problem, sad kad sam stavio W10 počelo me zezat.


Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Od toga ga jedino moze jos vise glava zabolit
Tako je.
Ne znam jel bi pomoglo kad bi (hipotetski) kupio novi monitor, najbolji/najskuplji, ne mislim na dimenzije nego na kvalitetu. Znači max 24'' monitor kao ovaj, ali da je najnajbolji. Ono što sam uspio naći je ASUS VG248QE za 2400 kn https://www.links.hr/hr/monitor-24-l...rni-1000001428
-nemoguće znati dok se ne isproba, ali to je sad preskupo za probavanje, ali ako je moj monitor 60Hz/2ms, a ovaj 144Hz/1ms onda bi treba biti triput bolji za oči, ali pitanje je jel je tak' i u praksi.

Također sam primjetio da kad gledam svoju plasmu TV nemam problema, dok kod nekih poznanika (neki low entry) LCD TV i slika je grozna (ne peku oči ali radje ne bi uopče gledao)
P.S.: kad su se pojavili LED televizori, jedan frend mi je rekao da nisu mogli gledat, svima suzile oči. WTF?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 19:13   #13
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Nisi petljao po postavkama DPI.a. Ono povećavao tekst u windowsima radi bolje čitljivosti ? To hoće nekad djelomično uzrokovat pojavu mutnog teksta možda ti to utječe na oči ....

Druga stvar koja može biti su postavke boje odnosno svjetlin i kontrasta ali sa grafičke kartice, možda je gama različita.

Recimo ja na mobitelu po noći ako ne spustim svjetlost isto oči ispast ...
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 19:18   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
A ti se pati, nije istina da monitor daje urednu sliku samo na max. nazivnoj rezoluciji.
Treba pogađati koje su rezolucije ok, a koje daju mutnu sliku.
Sve ovisi o kvaliteti i mogućnostima pojedinog monitora.

W10 smetje ne treba ni komentirati, naprosto S M E T J E !
Isti / slični efekt imaš kada na istom hw, isti monitor, ista rezolucija, čak i ista verzija drajvera, ...
Na XP slika mirna i ok, na W7 već vidiš razliku, pogotovo sa txt, ...

Na temu novi monitor, svakako gledaj da je baziran na IPS i boljoj matrici, a ne šroteks TN. Na tome će ti oći biti zahvalne.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 19:29   #15
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Probaj spojit VGA kabelom ako možeš, znam da, glupo al sam imao situaciju takvu i pomoglo je.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2016., 21:29   #16
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Nisi petljao po postavkama DPI.a. Ono povećavao tekst u windowsima radi bolje čitljivosti ? To hoće nekad djelomično uzrokovat pojavu mutnog teksta možda ti to utječe na oči ....

Druga stvar koja može biti su postavke boje odnosno svjetlin i kontrasta ali sa grafičke kartice, možda je gama različita.

Recimo ja na mobitelu po noći ako ne spustim svjetlost isto oči ispast ...
Nisam po ničem petljao... Probao sam to povećati samo da vidim kak je - grozno je...
Ma jbg nije gama... Da bar imam drugi monitor za probu, uf

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A ti se pati, nije istina da monitor daje urednu sliku samo na max. nazivnoj rezoluciji.
Treba pogađati koje su rezolucije ok, a koje daju mutnu sliku.
Sve ovisi o kvaliteti i mogućnostima pojedinog monitora.

W10 smetje ne treba ni komentirati, naprosto S M E T J E !
Isti / slični efekt imaš kada na istom hw, isti monitor, ista rezolucija, čak i ista verzija drajvera, ...
Na XP slika mirna i ok, na W7 već vidiš razliku, pogotovo sa txt, ...

Na temu novi monitor, svakako gledaj da je baziran na IPS i boljoj matrici, a ne šroteks TN. Na tome će ti oći biti zahvalne.
-evo probao sam promjenit rezoluciju, bilo što drugo osim 1920x1080 je užas, sve je jako mutno, aspect ratio u banani, ne bi mogao gledat u to duže od 5 sekundi. Koja je svrha kupnje FullHD monitora pa da onda koristim nižu rezoluciju?

Eh, kad sam prije 5 godina kupovao monitor nisam pazio na matricu i sve to... gledao sam da je što veći i da je LED... (prešao sam sa 19'' na 24'' heh)... da sad kupujem, gledao bi samo na kvalitetu, a veličina max 24'' i 4K na najvišoj frekvenciji te najbrži (ms) ali ništa od toga za sada jer sam više u inozemstvu nego doma.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Probaj spojit VGA kabelom ako možeš, znam da, glupo al sam imao situaciju takvu i pomoglo je.
Ne mogu, jer grafička ima samo DP i jedan HDMI, a nemam takav kabel (HDMI ili DP na VGA), mislim - monitor ima VGA konektor, ali nemam ni adapter ni takav kabel tako da ne mogu probati. Sumnjam da bi bilo bolje... Pitam se jel je do kabela koji trenutno koristim (DP>HDMI) možda bi mogao probati iskopčati TV iz grafičke i u taj jedini HDMI spojit na monitor (hvala Bogu pa imam hrpu HDMI>HDMI kablova).
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 00:25   #17
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Pade mi na pamet da ti je komp mozda zarazen necim sto je napravilo video hook, pa skalira prikaz...ili imas neki softver instaliran za streamanje...drugi komp vjerojatno nije
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 01:56   #18
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Nigdje ne vidim to... Probavao sam sa ''ClearType text'' jer mi je prije to pomoglo, sad kak god namjestim ne paše mi. Text je još super tu dok pišem na forumu, ali text na prozoru od drivera grafičke je sav mutan/zrnast.
Meni ovo smrdi na skaliranje na 10-ki. Jesi siguran da je na 100%?

(desni klik na Desktop > Display settings > Change size of text, apps and other items)

Windows 10-ka je pušiona što se tiče skaliranja (recimo naspram OSX - MacOS). Mislim, puno bolje je to nego što je bilo prije, ali recimo imam 13.3" laptop na Full HD i moram ovo držat na 150%, inače je za moj ukus sve presitno. Ovisno o programu, skaliranje je užasno (slova užasno mutna). Uglavnom su Windows stvari OK, ali 3rd party programi su katastrofa.

E da, nigdje ne pišeš koji driveri su gore za grafu? Ako se imaš vremena zezati, možeš stavit staru grafu u novi komp i pogledat kako se ponaša. Moguće da je i ovaj DP>HDMI konverter brokva (pogotovo ako je neko eBay smeće).
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 02:19   #19
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Meni ovo smrdi na skaliranje na 10-ki. Jesi siguran da je na 100%?

(desni klik na Desktop > Display settings > Change size of text, apps and other items)

Windows 10-ka je pušiona što se tiče skaliranja (recimo naspram OSX - MacOS). Mislim, puno bolje je to nego što je bilo prije, ali recimo imam 13.3" laptop na Full HD i moram ovo držat na 150%, inače je za moj ukus sve presitno. Ovisno o programu, skaliranje je užasno (slova užasno mutna). Uglavnom su Windows stvari OK, ali 3rd party programi su katastrofa.

E da, nigdje ne pišeš koji driveri su gore za grafu? Ako se imaš vremena zezati, možeš stavit staru grafu u novi komp i pogledat kako se ponaša. Moguće da je i ovaj DP>HDMI konverter brokva (pogotovo ako je neko eBay smeće).
I to se da namjestiti morao bih se sjetiti (namještao ljudima - malo čudo opcija...) kako sam to radio ne koristim taj krš po meni Windows 10 zbog stalnog dobacivanja podataka preko interneta...


Neka prvo progleda kako se ponaša na nekoj Linux distribuciji lako skine npr. Ubuntu i sve istestira ... Ako ustvrdi da je problem u Windowsima 10 onda možemo krenuti rješavati problem , ako ne moguće da ima monitor koji pravi flickering effect

http://www.flatpanelshd.com/focus.ph...&id=1362457985
  Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 10:11   #20
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Pitam se jel je do kabela koji trenutno koristim (DP>HDMI) možda bi mogao probati iskopčati TV iz grafičke i u taj jedini HDMI spojit na monitor (hvala Bogu pa imam hrpu HDMI>HDMI kablova).
Ja sam imao neki takav kabel sa adapterom dp na hdmi (hamma) i nikad nisam uspio to namjestit da radi kako treba. Slika se prikazivala, ali se vidjelo da nes nije u redu s njom. Nikakvo drkanje po postavkama mi nije pomoglo. Kao da su boje bile malo drugačije i oštrina nije bila dobra. Nije bilo moguće radit na tome osim minute-dve ak je neš hitno. Na kraju sam odustao i koristio VGA. Još uvijek imam taj kabel, ako želiš poklonim ti ga da isprobaš jel tebi šta vrijedi.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 13:12   #21
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
https://drive.google.com/file/d/0B58...ew?usp=sharing

za svaki slucaj, probaj ovo instalirat i odvrtit...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 13:46   #22
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Ma sumnjam da je nekakav virus, ja čim instaliram Windowse ondah ruknem antivirus & anti-malware.
Ne koristim ja nikakav adapter, bio sam napisao da bi mi trebao adapter za VGA kabel jer je netko napisao da to probam.
Imam normalni kabel DP>HDMI, a da je do kabela onda bi imao isti problem i kad sam vrtio W7 na novom kompu, što će značiti da je nešt' do W10

Odvrtio sam ovaj unhook, to je nešto kao HitmanPro? Našao je nešto od firefoxa i to je to, ne znam što. Nakon toga skeniranja i brisanja toga nije se ništa promjenilo.

Hvala svima na pomoći, ne znam jel mi se čini, ali danas kao da je situacija bolja ili mi se oči navikavaju na te promjene. Budem još vidio situaciju kad budem koristio stari PC.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 13:49   #23
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Uvijek moze staviti 6850 u novi pc pa vidjeti. Jesi 100% siguran da se ne radi o placebo efektu? S obzirom da govoris da su te oci pekle i na starom PCu ali se se naviknuo...
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 13:50   #24
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa spoji hdmi-hdmi ili prebaci grafu u stari komp i gledaj opet
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 14:12   #25
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Ništa ne isključujem, sve je moguće. Neću se danas zezat s tim, ostavit ću to za iduću godinu znači sutra

Kad jednog dana budem kupovao novi monitor, možda to bude za pola godine šta ja znam, jel se isplati davat 4000 kn za dobar monitor? npr: http://www.futura-it.hr/katalog/peri.../4k/p2415q-09/
Npr kad gledam u display od mobitela ili plazme TV nemam nikakvih simptoma, dok kod ovog monitora osjetim 'zamor očiju' a slično je i na budget laptopu, tako da očito ima nešto tj. ima razlike u boljim panelima (skupljim).
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 15:05   #26
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Čitam review tog DELL P2415Q > https://pcmonitors.info/reviews/dell-p2415q/
čini se fina igračka, uz ostale karakteristike gledaj i raspoložive input priključke da tu nebude iznenađenja.
Usput, ovisno o preferencijama i za što najviše koristiš pc, uzmi u obzir aspect ratio tj. 16:9 vs 16:10.
Na potonjem 16:10 imaš bitno veću radnu površinu po visini.
O svemu tome smo pisali / govorili u temama "koji monitor".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 15:13   #27
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Da, sad smo zapravo otišili u offtopic... -trebalo bi se više pisat o tome od kojeg monitora bole oči da ih se zaobiđe...
Što se tiče konektora na tom monitoru, ima i DP, mini DP te HDMI, sve što treba. Ovaj moj ima 2x HDMI i jedan VGA ali OK, monitor je iz 2010 (kupljen u siječnju 2011).

Eh, kad bi bar napravili S-AMOLED zaslon za monitor, to bi bilo to ali očito ne mogu (zasad) napraviti veći od 5.5'' a dok dođe OLED proći će previše vremena, ostarit ću.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 31.12.2016. u 15:20.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 17:23   #28
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ništa ne isključujem, sve je moguće. Neću se danas zezat s tim, ostavit ću to za iduću godinu znači sutra

Kad jednog dana budem kupovao novi monitor, možda to bude za pola godine šta ja znam, jel se isplati davat 4000 kn za dobar monitor? npr: http://www.futura-it.hr/katalog/peri.../4k/p2415q-09/
Npr kad gledam u display od mobitela ili plazme TV nemam nikakvih simptoma, dok kod ovog monitora osjetim 'zamor očiju' a slično je i na budget laptopu, tako da očito ima nešto tj. ima razlike u boljim panelima (skupljim).
Normalno ako radiš po 6 sati efektivno ili se igraš toliko ako imaš novaca da je pametno uložiti te novce... Već sam rekao na drugoj temi monitori, stolica, stol sve je to vrlo važno u informatici zbog ZDRAVLJA, samo informatički site-ovi i časopisi na to zaboravljaju i umjesto toga daju testove o nekim smješnim gadgetima... Onaj tko dobro zarađuje od "kompjutora" , a ne ulaže u ove gore stvari je za mene blago rečeno diklič i tu je ona priča zašto grafički dizajneri (programeri, server administratori, office majstori daleko manje i to me ono stvarno razočara...) i slični kupuju renomirane i kvalitetne marke...

Bio sam tu stavio link pa dolje imaš komentare o svakom monitoru možeš saznati matricu i da li ima problema sa flickeringom i kako se čak softverski može to riješiti... Evo ti direkt stranice sa izvanrednom bazom za sve monitore...

http://www.tftcentral.co.uk/

Sretna svima Nova godina!

PS. što se tiče tvog problema kreni od nekog Linuxa kako sam rekao , ovako samo nagađaš (virus koji napada Firefox ne vjerujem da utječe na sliku monitora i grafičke drivere - lako to provjeriš preko imena virusa na nekoj bazi podataka virusa na netu ...) ... Bit nije trošiti vrijeme i zabavljati se , nego u što kraćem vremenu naći što bolje rješenje
  Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 17:43   #29
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Ma sumnjam da je nekakav virus, ja čim instaliram Windowse ondah ruknem antivirus & anti-malware.
Ne koristim ja nikakav adapter, bio sam napisao da bi mi trebao adapter za VGA kabel jer je netko napisao da to probam.
Imam normalni kabel DP>HDMI, a da je do kabela onda bi imao isti problem i kad sam vrtio W7 na novom kompu, što će značiti da je nešt' do W10

Odvrtio sam ovaj unhook, to je nešto kao HitmanPro? Našao je nešto od firefoxa i to je to, ne znam što. Nakon toga skeniranja i brisanja toga nije se ništa promjenilo.

Hvala svima na pomoći, ne znam jel mi se čini, ali danas kao da je situacija bolja ili mi se oči navikavaju na te promjene. Budem još vidio situaciju kad budem koristio stari PC.
antivirus i antimalware ti nece nac neki legit RAT...a lako ih je pokupit, cak i na prominentnijim webovima...meni isto nadje samo chrome hook, no danas sam odspojio lan kabel iz rutera i bio neko vrijeme offline i kad sam ponovo ustekao kabel par sati kasnije, odvrtio sam ponovo i nasao je svasta...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 18:40   #30
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ma kakvi virusi, sta vam je

Isplati se dati vise za dobar monitor. Jedino sto ti 4K monitori male dijagonale zapravo i nisu neka sreca. Prisiljen si koristiti skaliranje a rezoluciju je naravno suludo smanjivati.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na