Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.03.2016., 18:19   #1
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Monitor ghosting

Pozdrav! Imam jedan problem za koji ni sam ne znam u koju kategoriju da ga smjestim, pa sam ga odlučio ovdje staviti.

Koristim 2 Benq GW2270 monitora koji su na grafičku priključeni preko DVI kabela. Problem je ghosting.

Prilikom pomicanja miša po desktopu za njim ostaje trag/sjena koja je vidljiva i kad mičem neki folder/file po tamnim podlogama. Ista stvar se događa i prilikom igranja, recimo slova na znakovima pored ceste dobivaju sjenu i mute se kako prolazim pokraj njih, a kad stanem i gledam onda su normalna.

Isto tako, čini mi se kao da slika nije u potpunosti izoštrena, već lagano mutna.

Ghosting se također javlja i u BIOSU.

Probao sam promjeniti DVI kabel, poigrao se sa postavkama monitora (AMA je ugašena), postavkama drivera, instalirao najnovije drivere, imao uključen samo jedan monitor, ali ništa ne pomaže.
Ista stvar se događa i kad spojim integriranu grafiku (bez obzira na DVI ili VGA).

Međutim, kad spojim monitore na laptop slika je kristalno čista i nema ghostinga tako da sam otklonio mogućnost da su monitori problem.

Ima li kakvog rješenja za ovaj problem ili se jednostavno moram na to naviknuti?

U samom radu ne predstavlja toliki problem, koliko mene smeta jer sam osjetljiv na takve stvari znajući da slika mora i može biti bolja.

P.S Ostatak konfe je vidljiv pod ''Moj komp''.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na