Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2010., 16:23   #1
trilja
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 5
Logitech MX 1100

Kupio sam nedavno kombinaciju tipkovnica + miš od Logitecha. Tipkovnica je wave pro, a miš je MX 1100.
Miš mi je postao izvor frustracija kad god treba nešto precizno napiknuti. On lijepo klizi, manje više dobro leži u ruci, ali kad trebam pogoditi sa nime točno određeni pixel (dakle ne mm lijevo ili desno) onda to traje.
Osjećaj je kao kad pokušate spojiti magnete, ali tako da spajate iste polove, otpor neviđeni.
Naravno u igricama to dovodi do frustracija jel imam cca 1 sec da nešto naciljam, a ne pola dana. Bojim se i pomisliti šta će biti kad krenem sa uređivanjem slika i sličnim grafičkim picajzliranjima.
Jel imao tko slična iskustva?
Jel pomaže razer podloga ili je pametnije zbog mentalnog zdravlja ritualno spaliti miš?
Dajte prijedlog za kvalitetan miš. Bitno je da je bezžični (svejedno IR ili BlueTooth), da je precizan i ugodan za rad, da gumbi dobro reagiraju. Bilo bi savršeno da srednji gumb (ispod scrolla) reagira kao i ostali, odnosno da nije "gnjecav" kao što je kod većime miševa pa da znam da li sam ga stisnuo ili ne.
trilja je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2010., 15:05   #2
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Provjeri da ti receiver od miša nije preblizu nekih smetnji i da je relativno blizu mišta (najbolje bi bilo da iz kompa izvučeš produžni usb kabel).

Također, provjeri koju podlogu koristiš jer i ona može dovesti do blesavog ponašanja senzora.

Zadnje - postavi osjetljivost u driverima od miša na nešto što ti najviše paše - moguće da ti je osjetljivost prevelika i da je zato teško pogoditi.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2010., 15:27   #3
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
odnjeti na garanciju
b)nije namještena osjetljivost u setpointu--->namjestiit u setpoinut
c)nešto se uvuklo na laser-->očistiti s štapićima za uši
d)patiš od kroničnog pomankanja dpi-a --->kupiti razer imperator ili tako nekako
-->
imam isti miš + podlogu od 2.90kn i miš je precizan...očito ili :

a)imaš limun proizvod--->odnjeti na garanciju
b)nije namještena osjetljivost u setpointu--->namjestiit u setpoinut
c)nešto se uvuklo na laser-->očistiti s štapićima za uši
d)patiš od kroničnog pomankanja dpi-a --->kupiti razer imperator ili tako nekako
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2010., 12:07   #4
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Isključi "Enhance pointer precision". Brzinu kursora postavi na sredinu (6).
Smanji dpi na 1200 ili manje. Ako je moguće, povećaj USB rate na 500 Hz.

Ako ni to ne pomaže, onda je do toga što je miš bežičan, jer mi se čini da je ono što ti opisuješ input lag.
Postavi kursor i miš unutar vidnog polja, i naglo pomakni miš i stani. Da li postoji vidljivo kašnjenje?
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2010., 09:44   #5
trilja
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 5
Pozdrav,
na kraju sam bluetuth receiver stavio na 30cm od miša i tipkovnice i sad nema prekida veze. Stvarno jači bluetuth. Rađe bi onda IC, bar mi nebi bezveze emitiro EM valove po stanu.
Na miš se polako navikavam, morat ću probati kombinaciju sa razer podlogom.
Opcije u setpointu sam izvrtio već svakako i našao nekakvu sredinu, ali još uvjek postoji problem preciznosti. U većini alata to nije tako frustrirajuće, ali kad u redorchestra morate pogoditi lika koji čuči iza prozora i viri mu samo pol glave, a to je cca 2 px i najviše 2 sekunde.
trilja je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 13:28   #6
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
nije ti to bluetooth nego wireless reciever koji radi na 2.4GHz (valjda)

a da ti nije možda izlaz iz laptopa uzrokovao smenje ili nešto?
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 15:13   #7
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Trebaš podlogu, i meni je isti slučaj, samo kaj ja ne igral online pucačine pa me ne dira tolko, al čim budem prolazio pored Linksa ili ADM-a uzel bum nekakvu tamnu podlogu, jer sam isprobal na podlozi i puno je bolje/preciznije i primjeti se!

Na kakvoj je podloozi sad tvoj miš? Meni je na lakiranom drvenom stolu, znači nije PVC nego čisto drvo i to ubija mišića izgleda.

Imam i pitanje, kak da vidim na kolko mi DPI-a radi miš, imam gumbić na njemu za DPI +- al nigdje ne piše na kolko je nit vidim razliku, a u onom softwareu od seta isto nema za podešavanje DPI-a samo ono fast-slow(pointer speed)
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 15:17   #8
Timberrr
Premium
Moj komp
 
Timberrr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: zg-kc
Postovi: 32
To ti se čini zbog oblika miša da nemožeš pogodit točno ono kaj želiš,s vremenom se čovjek navikne,imam taj miš 1 god i ispočetka sam ga mislio prodat.Mislim da je problem laser koji se nalazi na vrhu miša,na to obrati pažnju.Inače miš je zakon.E da,bitna je optička vidljivost između miša i receivera,ja ga imam na g15 u desnom slotu i sve 5.

@dancOO: Največa vrijednost je 1600,najmanja 400 na onom gumbu za dpi+/-

A ako koristite wireless miš za gejmanje,nikome nebih preporučio jer ima lagg ko i svaki wireless,žica rules.

Zadnje izmijenjeno od: Timberrr. 27.01.2010. u 15:25. Razlog: reforma texta
Timberrr je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 15:31   #9
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Osobno ga koristim za sve , pa tako i "gejmanje". Nema nikakvog lag-a ili ičeg sličnog.
Mogu reći da je dostojno zamjenio MX518.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:28   #10
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Osobno ga koristim za sve , pa tako i "gejmanje". Nema nikakvog lag-a ili ičeg sličnog.
Mogu reći da je dostojno zamjenio MX518.
Vozikaš miša po podlozi li bez nje?

Koja bi recimo podloga bila ok, a da nije za 100kn
danc00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2010., 18:47   #11
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Uvijek, nikad mi nije ni palo na pamet koristiti miš bez podloge.
Ne bih znao što se tiče jetinijih podloga. Prvo sam ga koristio na Func 30R (plastična) na kojoj je radio odlično, trenutno ga koristim na Razer Goliathus Control (platnena) i isto radi odlično. Probao sam ga i na Razer Destructoru, također radi bez problema.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 18:50   #12
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Imam i pitanje, kak da vidim na kolko mi DPI-a radi miš, imam gumbić na njemu za DPI +- al nigdje ne piše na kolko je nit vidim razliku, a u onom softwareu od seta isto nema za podešavanje DPI-a samo ono fast-slow(pointer speed)
upali taj program, izaberi miša i onda izabereš tipke 8,9.
ako su ti naređene da određuješ DPI onda će ti pisati u doljnjem desnom kutu na koliko ti je namješteno + i -
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 21:17   #13
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Aha, da. Tamo odaberem granice do koje idem kad stisnem + a koje -.

Ništa, velim uzet ću neku podlogu, najvjerojatnije u ADM-u, tamo su imali neku tanku koja se zaljepi za podlogu na kojoj se nalazi a skroz je tanka.
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 16:31   #14
trilja
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 5
Malo je glupo što + i - za DPI na mišu ne ide u koracima između minimuma i maximuma već je određen preko setPointa na proizvoljnu gornju i donju granicu (vjerujem da ću s vremenom ta dva gumba iskoristiti za nešto drugo).
Što se tiče podloge sad imam nekakvu sa tekstilno - gumenu, microsoft je dobro radio na njoj.
E sad mi je dvojba kojeg razera uzeti. Frend ima eXactMati prilično je zadovoljan. Po forumima ljudi jako hvale Destructora. Moram vidjeti da li ona silikonska "sisa" za odmaranje ruke sa eXactMatpaše u kombinaciji sa Destructorom. Malo su podloge velike i jedino što sam negativno pročitao je da se kod klika na miš zbog glatkoće miš pomakne (ali pretpostaviti će mo da je to pisao neki dedica kojem drhti ruka).
trilja je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 16:58   #15
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Dal se može popravit MX 1100 ako mu je problem sljedeći

Odjednom je prestao radit na podlozi na kojoj je do sad radil par godina, recimo stavim ga na drugi kraj stola i miš radi, a podoga je ista. Stavim bijeli papir ispod, i miš ne radi, stavim neki crni tvrđi i miš radi.

Stavim podlogu za miš, i ne radi. Znači radi samo na nekim podlogama...a do sad je radio ma da sam ga i po asfaltu vukao.

Jel se da taj laser zamjenit ili je za bacit?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 20:22   #16
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Dal se može popravit MX 1100 ako mu je problem sljedeći

Odjednom je prestao radit na podlozi na kojoj je do sad radil par godina, recimo stavim ga na drugi kraj stola i miš radi, a podoga je ista. Stavim bijeli papir ispod, i miš ne radi, stavim neki crni tvrđi i miš radi.

Stavim podlogu za miš, i ne radi. Znači radi samo na nekim podlogama...a do sad je radio ma da sam ga i po asfaltu vukao.

Jel se da taj laser zamjenit ili je za bacit?
Ne radi uopće ili?
Jer ja imam MX Revo i Razer Goliathus podlogu i znalo mi se desiti da počne preskakati, ali ako bi ispuha senzor i opra podlogu, sve bi bilo ok.

Tako da prvo provjeri to.
Sa bijelim i refleksivnim podlogama miševi generalno imaju problema (najbolje rade na crnim mat).
Ne bi bilo loše malo sa štapićem za uši i alkoholom oprati senzor i ispuhati ga pumpicom, pogotovo ako nikad nisi.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2014., 23:32   #17
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Ma u tome i je problem kaj miš radi. Ali više ne radi na istoj podlozi na kojoj je do sad radio, onda ga stavim na drugi dio stola i opet ne radi, pa ga pomaknem na sam rub stola i tamo radi...prije uvjek je radio na bijelom A4 papiru, sad nema šanse.

Oprao sam senzor, očistio sa štapićem i ništa...ne znam koji mu je vrag. Druga stvar da je od prvog dana imal problema sa tom podlogom, ali sve do neki dan normalno radi i odjednom počne lagat, kad odjednom stane i ni makac. I od tada ovak...

Pa me zanima jel otišel ća ili da ga raskopam i pokušam nekaj napravit ak se da...
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 01:37   #18
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Probaj namjestit da ti receiver bude blizu miša, pogotovo u razini. Dovuci ga na stol priko produžnog kabela ako ti je pc ispod stola.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 03:03   #19
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Mislim da ti miš odlazi u vječna lovišta.
Imao sam sličnu situaciju sa G500, pa sam to riješio putem reklamacije.
Na bijelom papiru nije uopće radio, na mouse padu kursor je preskakivao, dok je na drvenom stolu radio, ali uz delay.
Ovaj link sam slao Logitech Supportu da objasnim probleme, lik je imao iste probleme s mišem.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2014., 11:24   #20
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Probaj namjestit da ti receiver bude blizu miša, pogotovo u razini. Dovuci ga na stol priko produžnog kabela ako ti je pc ispod stola.
Tako je od prvog dana, na produženom USB kablu, čak sam ga stavio i ik do njega ali nada. Mmislim nema vee uopće di stavim resiver.

Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Mislim da ti miš odlazi u vječna lovišta.
Imao sam sličnu situaciju sa G500, pa sam to riješio putem reklamacije.
Na bijelom papiru nije uopće radio, na mouse padu kursor je preskakivao, dok je na drvenom stolu radio, ali uz delay.
Ovaj link sam slao Logitech Supportu da objasnim probleme, lik je imao iste probleme s mišem.
E to je to, tako je kod mene, ne radi nigdje osim na stolu, i to ne tamo di je stol "pohaban" znači di često nešto stavljam, nego samo po uglovima di je takoreć "nov"

Za to nema ljeka? Jbg nemam gar kad je star cca 4g.

Šteta, a miš je fenomenalan, kak se budem sad navikel na nekaj drugo...a nedam 400kn za miša.

P.S-jel bi ovaj bio dobra zamjena, idem do max 200kn.
danc00 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na