Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2007., 00:29   #61
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Šta sam nešto propustio
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 07:57   #62
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Kako ne kužite da je to sve jedna velika zavjera proizvođača. Točno su se dogovorili i znaju u dan kada će koji od njih imati jači proc i prevlast na tržištu Igraju igru kako oni žele, nemojte mislit da je AMD popušio utrku. Bude tu još svega.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2007., 11:11   #63
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Još kad se u to ubaci masovno hvaljenje DFP pripadnika kak je C2D najbolji u svakom pogledu i ako se kupuje novo (od office konfiguracija, pa nadalje), kupuje se Intel (kojega je grijeh ne clockati), jer AMD nema ništ za ponuditi.
Pa ako je vjerovati ovome, i AMD bio bi papren oc-er (za one koji vole oc).


Prvo ovo pročitati
Pa onda ovo
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 12:15   #64
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
omg al ste nasrali

Pogotovo onaj dio da C2D kupuju fanboy-i sa previse love O_o
Pa covjece, bilo tko tko je dosao ovdje na forum za preporuku za novi komp, odgovor je bio C2D, sa obrazlozenjem da "je u ovom trenutku blesavo ici na bilo sta drugo". A sad se pojedinci javljaju i kazu, no no, vi ste snobovi. Ne kazem da su ti isti preporucavali c2d, da ne bude zabune, jednostavno su sutjeli.

Ajde mir, mir, nitko nije kriv, tor je krava
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 12:45   #65
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Kako ne kužite da je to sve jedna velika zavjera proizvođača. Točno su se dogovorili i znaju u dan kada će koji od njih imati jači proc i prevlast na tržištu Igraju igru kako oni žele, nemojte mislit da je AMD popušio utrku. Bude tu još svega.
Moje misljenje je vrlo slicno...

AMD i Intel su "samo" firme koje koriste čipove tranzistore i TEHNOLOGIJE do kojih su pak dosli neki treći znanstvenici...
Mislim da nikada nece niti jedna firma baciti na trziste neko toliko inovativno rjesenje da ce pokiopati drugu firmu...

Vaznije je kako ce se jedni ili drugi prodavati...

npr. sjetite se AMD-a prije par godina dok su Thunderbirdi bili u igri...

S kim god da sam pricao o AMD-u, nikako se nije mogla izbjeci tema grijanja (pricao ja s nekime ko otprilike i kuzi sto ima na trzistu racunala ili s nekime ko npr. nezna kaj je sabirnica...).
A opet taj "problem" i nije bas bio toliko veliki...

"vaznije" od same tehnologije je ekonomija, reklama i sama prodaja "malim i velikim" korisnicima...
Ionako 99% ljudi nezna sto je npr. sabirnica...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 12:48   #66
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Pogotovo onaj dio da C2D kupuju fanboy-i sa previse love O_o
Pa covjece, bilo tko tko je dosao ovdje na forum za preporuku za novi komp, odgovor je bio C2D, sa obrazlozenjem da "je u ovom trenutku blesavo ici na bilo sta drugo". A sad se pojedinci javljaju i kazu, no no, vi ste snobovi. Ne kazem da su ti isti preporucavali c2d, da ne bude zabune, jednostavno su sutjeli.
tu si u pravu, i ja sam samo gledao i sutio.
zasto....tesko je reci. s jedne strane ekipa je u pravu, trenutno je najbrzi itd. protiv toga se tesko boriti. isto tako oko c2d je stvoreno toliko bajki i prica da je to nevjerovatno, pretpostavljam da je tome razlog sto su zakleti intelovci konacno docekali svojih 5 minuta koje nisu vec dugo vidjeli. pa se djeca vesele......neka. naravno ima i ovih par prodanih dusa kojima je i prije superpi bio glavni razlog da se sutra probude. ma razumijem i njih, treba na svijetu i takvih
no svi zaboravljaju napomeniti da ako neces OCat i to poprilicno c2d je vecini kojoj se preporucuje totalno neisplativa solucija. inace bi i samo zbog toga reagirao no...

mislim da je ipak presudilo to sto kad traze preporuku ljudi se ponasaju ko begovi, lova nikad nije problem, preseravanje u 98% slucajeva, ako se i trazi sto povoljnije rjesenje onda nije za njih nego za frenda....ma komedija. nemam neku zelju sudjelovati u komedijama pa ih obicno izbjegavam
i da, nije za mene nikakav snobizam ili pokazatelj da ima previse love kad netko kupi c2d nego kada ima vise nego odlican (amd ili ne) procesor i plocu i onda predje na c2d da bi postao rezultate na superpi temu.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 12:55   #67
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Ja ne zelim pljuvati po Intelu niti hvaliti AMD-a...

Prvi komp koji sam imao bio je Intelov Celeron 400 i od tada imam samo athlone... i to samo zbog jednog razloga... atlhon je oduvijek bio jeftiniji, i to po nekoliko puta...
Kad se sjetim Bartona kad je izasao (koji je tada bio najjaci AMD-ov procesor), bio je do 3 puta jeftiniji od Intelovog P4 2.4...

Jednostavno... da sam imao oduvijek love za Intela mozda bi i imao Intela ali posto nemam love onda sam oduvijek na AMD-u a vjerojatno ce tako i ostati jer sad se vec nekako razvila navika...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 13:05   #68
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
omg al ste nasrali

Pogotovo onaj dio da C2D kupuju fanboy-i sa previse love O_o
Pa covjece, bilo tko tko je dosao ovdje na forum za preporuku za novi komp, odgovor je bio C2D, sa obrazlozenjem da "je u ovom trenutku blesavo ici na bilo sta drugo". A sad se pojedinci javljaju i kazu, no no, vi ste snobovi. Ne kazem da su ti isti preporucavali c2d, da ne bude zabune, jednostavno su sutjeli.

Ajde mir, mir, nitko nije kriv, tor je krava
Oš ban sad il oma?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 13:07   #69
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Prilicno sam ziher da je pisalo to je krava a ne tor je krava...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 13:12   #70
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
omg al ste nasrali

Pogotovo onaj dio da C2D kupuju fanboy-i sa previse love O_o
Pa covjece, bilo tko tko je dosao ovdje na forum za preporuku za novi komp, odgovor je bio C2D, sa obrazlozenjem da "je u ovom trenutku blesavo ici na bilo sta drugo". A sad se pojedinci javljaju i kazu, no no, vi ste snobovi. Ne kazem da su ti isti preporucavali c2d, da ne bude zabune, jednostavno su sutjeli.

Ajde mir, mir, nitko nije kriv, tor je krava
Neopravdano si se nasao prozvanim...

Ja sam zato namjerno stavio navodnike na "previse" love.

No opet, ako ljudi dodu i kupe predlozeni C2Duo ocito imaju love za njega... ja sam siguran da se "obicna" konfa moze za dosta nizu cijenu sloziti i sa Athlonom X2 koji ce takoder imati dobre OC mogucnosti (posebno sad kad je izasao brisbane 3600+ koji kosta stvarno malo - 500kn...)

Da predlazem konfe sigurno nebi svakome preporucio C2D, a bome nikada nebi rekao da je na ista drugo neisplativo ici...

Iskreno vec mi je dop**** preporucivat konfiguracije susjedima / frendvima frendova itd. jer u na kraju oni uzmu ono sto su procitali / culi...
Evo nedavno je bas kum dosao s mora u Zagreb po komp i pljunuo 8k kn na C2D, a jos nezna niti internet koristiti, a kamoli nesto OC-at...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 20.04.2007., 13:14   #71
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Ja ne zelim pljuvati po Intelu niti hvaliti AMD-a...

Prvi komp koji sam imao bio je Intelov Celeron 400 i od tada imam samo athlone... i to samo zbog jednog razloga... atlhon je oduvijek bio jeftiniji, i to po nekoliko puta...
Kad se sjetim Bartona kad je izasao (koji je tada bio najjaci AMD-ov procesor), bio je do 3 puta jeftiniji od Intelovog P4 2.4...

Jednostavno... da sam imao oduvijek love za Intela mozda bi i imao Intela ali posto nemam love onda sam oduvijek na AMD-u a vjerojatno ce tako i ostati jer sad se vec nekako razvila navika...
Moj prvi je bio 486 ali njega ćemo preskočit i doć do P3 866mhz. Uvijek sam imao intela i ista stvar kao tebi, postao mi je navika Bilo bi mi čudno da imam AMDa iako vjerovatno nebi ni primjetio dok mi neko ne kaže
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 13:22   #72
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Smartguy Pregled postova
Moj prvi je bio 486
Također, nakon toga je bila velika stanka i pao je Duron, i nakon njega samo AMD čisto zbog cijene, i omjera uloženo/dobiveno, a ovaj c2d je pao iz razloga što mi je trebala kompletna nova kanta, a pošto se uzimalo na rate nije bio problem uzet nešto što je 500kn skuplje, a i OC potencial je bio daleko bolji na c2d nego na ijednom AMDu tad (c2d je kupljen u 10mj prošle godine), sad da biram iskreno ne znam što bi uzeo.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 13:29   #73
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Prilicno sam ziher da je pisalo to je krava a ne tor je krava...
u pravu si, ne znam otkud sad odjednom to "r" Evo jos jedna zavjera :P

Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Neopravdano si se nasao prozvanim...
ni najmanje Ali eto, priznajem da sam procitao previse postova tipa "c2d kolje i j*be u zdrav mozak bilo koji amd trenutno" Vjerujem da me to povuklo i da dodam....

Citiraj:
Autor Smartguy Pregled postova
Bilo bi mi čudno da imam AMDa iako vjerovatno nebi ni primjetio dok mi neko ne kaže
99% ne bi primjetio, osim da procitas/m na boot screenu ili everestu/whatever

I za kraj - potpuno bespotrebna rasprava. Meni eto nikad nije bilo jasno zasto bi netko kupio grafu od 2k-5k kn, kad isti posao moze obavit neka <2k, naravno uz neke kompromise Eto mogao bi reci ovako - uzeo sam grafu za 500kn, a ne 1500. 500kn sam platio vise proc/maticnu i ostalo mi u dzepu 500kn


EDIT

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
ovaj c2d je pao iz razloga što mi je trebala kompletna nova kanta, a pošto se uzimalo na rate nije bio problem uzet nešto što je 500kn skuplje, a i OC potencial je bio daleko bolji na c2d nego na ijednom AMDu tad (c2d je kupljen u 10mj prošle godine), sad da biram iskreno ne znam što bi uzeo.
same here
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 13:31   #74
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Pa covjece, bilo tko tko je dosao ovdje na forum za preporuku za novi komp, odgovor je bio C2D, sa obrazlozenjem da "je u ovom trenutku blesavo ici na bilo sta drugo".
Pa zato jer je to u vrijeme izlaska C2D procesora bilo tako. Odnosno AMD-ovi AM2 dvojezgreni procesori su u istom cjenovnom razredu bili sporiji od intelovih i samim time za isti novac si kod kupnje C2D procesora i na stocku dobivao vece perfomanse. Svaki renomirani recezent je pisao o nasusnoj potrebi AMD-a da smanji cijeni te svoje brze procesore stavi u cjenovni rang sa odgovarajucim C2D procesorima jer je bilo i vise nego ocito da npr. X2 3800+ nije bio konkurent E6300 u nicemu osim u cijeni. Pa podsjetimo se da je do nedavno X2 3800+ bio oko 1300Kn.

Tek u zadnjih nekoliko tjedana kada je AMD srezao cijene njegovi su dvojezgreni procesori konkurentni i to u nizem cjenovnom razredu do 1000Kn prakticki uopce nemaju konkurenciju a ako govorimo o cjenovnom razredu od 1000-2000Kn tu su po perfomansama u igrama slicni. Odnosno za odredenu cijenu kupljeni AMD imati ce u toj cijeni konkurenciju u prakticki, po perfomansama, istom C2D procesoru, pa je stvar kupnje vise stvar nekih drugih stvari tipa: osobnog stava, da li si nasao neku povoljnu plocu za odredeni sck i sl....

No, s druge strane opet 22.4. intel smanjuje cijene i dolaze novi procesori kao odgovor na trenutno stanje.
To sto su svi preporucivali C2D je i zbog toga sto je vecina ljudi trazila konfiguracije u koje cjenovno ulaze procesori od preko 1000Kn a i zeljeli su max. oc, te sto vlada ona fama o losim am2 plocama sto apsolutno ne stoji. Gotovo svaka AM2 ploca kao i lga775 sa podrskom za C2D ce na defaultu dobro odraditi svoj posao.
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 13:36   #75
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor E.T. Pregled postova
Pa zato jer je to u vrijeme izlaska C2D procesora bilo tako. Odnosno AMD-ovi AM2 dvojezgreni procesori su u istom cjenovnom razredu bili sporiji od intelovih i samim time za isti novac si kod kupnje C2D procesora i na stocku dobivao vece perfomanse. Svaki renomirani recezent je pisao o nasusnoj potrebi AMD-a da smanji cijeni te svoje brze procesore stavi u cjenovni rang sa odgovarajucim C2D procesorima jer je bilo i vise nego ocito da npr. X2 3800+ nije bio konkurent E6300 u nicemu osim u cijeni. Pa podsjetimo se da je do nedavno X2 3800+ bio oko 1300Kn.
eto, zato je nezahvalno danas reci sa su oni koji su uzeli c2d snobovi i zulja ih dzep. Ma, rasprava je, ponavljam, bespotrebna. Skoro je svaki tjedan drukciji od predhodnog po pitanju isplativosti, cijene i ustede, stalno variraju cijene i danas je nesto isplativo, sutra ces moci ustedjet 200kn, preksutra 300 i tako.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 14:16   #76
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Sto ste se raskokodakali.

Cinjenica je da su i AMD i Intel procovi danas isplativi i dovolljno brzi, tako su formirane cijene na trzistu. Koji god da uzmes, nece biti spor.
A odabir se izvrsi na osnovi toga koliko love imas i koliko zelis dati za proc.

Ja sam uzeo C2D iz nekoliko razloga:

- moj stari Barton 2500+ je pokazivao znakove starenja, polako je trebao zamjenu (pogotovo ako se uzme i ogranicenost AGP-om)
- htio sam dual core proc na ploči koja podržava AGP i PCI-e, po mogucnosti i DDR i DDR2. Za AM2 nisam nasao takvu, a pogotovo je nemoguce bilo pronaci neku koja podrzava DDR (jasno samo po sebi, ne? ).
Za LGA775 jesam, i to polovnu(samo par tjedana staru) i uz to jeftino.

- htio sam proc koji se da dobro clockat, da mogu izvuci jos snage ako mi zatreba (to sam napravio i kad sam kupovao Bartona 2500+, i pokazalo se korisnim kada sam radio diplomski... clock mi je ustedio jedan dan proracuna, trajalo je "samo" 5 dana )

- u to vrijeme, C2D od 1100kn je davao bolje performanse od A64 X2 sa istom cijenom, a da ne govorimo o boljem oc potencijalu.


Tada se kao izbor nametnuo C2D. Danas bi mozda neki A64 X2 uzeo, jer ima stvarno jeftinih dual core procova sa pristojnim performansama i dobrim oc potencijalom u odnosu na cijenu.
Uzeo bi ga iz razloga sto bi za razliku u cijeni vjerojatno mogao zamijeniti odmah i grafu i RAM.

Mislim da su performanse izmedju najnovijih procesora iz intela i AMDa puno blize nego u vrijeme Prescotta. Cak se niti jedan proc ne grije znacajno vise od drugog, oba su poprilično hladni.

Po tome - sto god uzeli, biti ce dobro. A što ćete uzeti ovisi samo o financijama. A i to je puno manja razlika u financijama nego sto je to nekad bilo.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 15:50   #77
vlincx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 290
Evo nisam ekspert ali saslušajte moje skromno mišljenje.Danas mislim koju god procesor uzmeš novije generacije znači am2 ili dual core nečeš pogriješit isto mogu i tvrdit da se danas da složit super komp za 2500kn. Istina je da i na ovom forumu ima dosta entuzijazta i svi guraju svoga konja za utrku, i da intel i amd nisu firme koje će propast (ako i propadne vrlo brzo bi se našla konkurencija) ili koje će otkupit jedna drugu jer američki i svjetski zakoni bi to označili kao monopol i nebi dopustili udruživanje ili otkup.
Kad na kraju gledaš možeš ti dat 20000 kn za neki dual core perverziju od amd ili intela i da ti nevrijedi ništa nego da ti stoji u kutu i skida xxx materijale dok će drugi sa običnim komp od 2500 kn radit webdesing programirat itd. i izvuć puno više iz tog kompa nego šta može ovaj prvi od svoga.Danas više nije pitanje brzine kompa nego znanja koje ima onaj koji upravlja njime.

I svima koji misle da je Amd negdje otišao mislim da se grdno varaju Amd je uvijek bio tu i mislim da će još dugo vremena biti sa nama
vlincx je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 17:43   #78
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor vlincx Pregled postova
Evo nisam ekspert ali saslušajte moje skromno mišljenje.Danas mislim koju god procesor uzmeš novije generacije znači am2 ili dual core nečeš pogriješit isto mogu i tvrdit da se danas da složit super komp za 2500kn. Istina je da i na ovom forumu ima dosta entuzijazta i svi guraju svoga konja za utrku, i da intel i amd nisu firme koje će propast (ako i propadne vrlo brzo bi se našla konkurencija) ili koje će otkupit jedna drugu jer američki i svjetski zakoni bi to označili kao monopol i nebi dopustili udruživanje ili otkup.
Kad na kraju gledaš možeš ti dat 20000 kn za neki dual core perverziju od amd ili intela i da ti nevrijedi ništa nego da ti stoji u kutu i skida xxx materijale dok će drugi sa običnim komp od 2500 kn radit webdesing programirat itd. i izvuć puno više iz tog kompa nego šta može ovaj prvi od svoga.Danas više nije pitanje brzine kompa nego znanja koje ima onaj koji upravlja njime.

I svima koji misle da je Amd negdje otišao mislim da se grdno varaju Amd je uvijek bio tu i mislim da će još dugo vremena biti sa nama
AMD zauvijek sa nama
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 17:48   #79
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
eto, zato je nezahvalno danas reci sa su oni koji su uzeli c2d snobovi i zulja ih dzep.
Primjera radi...
Ljudi (neki od njih su je izjasnili i na ovoj temi) koji su kupili C2D u vrijeme kad je taman došel i počel u većim količinama pristizati na tržište su u većini slučajeva već godinama bili na AthlonXP/Pentium 4 konfiguracijama i pored cijena koje je AMD onda tražil za svoje procesore, naravno da su kupili C2D. Jer je bolji za (onda) skoro istu cijenu. Ti ljudi (i njima slični), razno-razni entuzijasti (masni i sl.), recenzenti itd.. su na C2D prešli kak spada i točno su znali za kaj im treba dotična konfiguracija. Ali bome paralelno s njima i masa DFP ekipe je počela s brutalnih Opteron/Presler mašina prelaziti na C2D samo radi toga jer su vidli kak se to dobro clocka, pa su onda pod raznim izlikama, više sebe - nego druge uvjerili da je C2D najbolje u svakom pogledu i za svaku namjenu. I onda imaš na podforumima Konfiguracije i Intel 1001 temu o clockanju C2D mašina, a predlagatelji i najveći pobornici upravo DFP ekipa koja zna promijeniti cooler na chipsetu i automaski su gurui za C2D pitanja. Neovisno o budžetu/potrebi DFP ekipa mjesecima preporučuje C2D zato jer je najbolji, zato je jer ga svi imaju, zato jer je to trend, a sve ostalo ne valja, tj. sve ostalo su bačeni novci. Danas kad su cijene procesora i više nego prihvatljive i izbor je ogroman, DFP ekipa i dalje preporučuje C2D. Za office, net i surfanje, a kamoli za bilo koju drugu namjenu. C2D je bolji i tu nema dileme, ali živjeti u uvjerenju da sve ostalo ne valja i davati izjave poput one Tr3xove je u najmanju ruku čista glupost.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 18:01   #80
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Mislim da bi ovaj clanak trebao lijepo razjasniti kako stvari stoje danas za VECINU buducih kupaca novih racunala:

http://www.legitreviews.com/article/490/1/
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 18:10   #81
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Mislim da bi ovaj clanak trebao lijepo razjasniti kako stvari stoje danas za VECINU buducih kupaca novih racunala:

http://www.legitreviews.com/article/490/1/
Nema mi logike CPU test u 3DMarku06, dobiju manje nego ja sa D 805...
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 18:13   #82
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Malo je čudan test. Da malo...

Malo (puno) sumnjam u te rezultate...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 18:16   #83
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Nabavite iste komponente pa probajte ponoviti/osporiti rezultate!
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 18:25   #84
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Bome, gledajući ovdje -> http://www.firingsquad.com/hardware/...5600/page7.asp
Dobili su full slične reze, npr. 3dmarko06 i CPU test
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 18:32   #85
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Ja se po ovome ravnam:

a prema tome je to vise manje realno...samo sto su tu vec uracunate "nove cijene intela" sto jos nije slucaj...odnosno E6600 je i dalje 300-tinjak Kn skuplji od 6000+
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 20:04   #86
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Citiraj:
Autor E.T. Pregled postova
Ja se po ovome ravnam:

a prema tome je to vise manje realno...samo sto su tu vec uracunate "nove cijene intela" sto jos nije slucaj...odnosno E6600 je i dalje 300-tinjak Kn skuplji od 6000+
Ako se ide na E6600 onda je on bolji i "isplativi" od AMD istog cjenovnog ranga ali ako se ide na nešto sporije onda bi pametnije bilo uzet AMD. Naravno ovo vrijedi ako se neće clockati

Ali ne kužim intelovu politiku da E6600 bude 220$ a Q6600 bude 270$
mislim da će E6600 biti i jeftiniji.
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 22:19   #87
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Ak je ovo budućnost AMDa, ja sam zadovoljan :
http://www.fudzilla.com/index.php?op...d=631&Itemid=1
stef je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 22:31   #88
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Ak je ovo budućnost AMDa, ja sam zadovoljan :
http://www.fudzilla.com/index.php?op...d=631&Itemid=1
To je fake

Vjerojatno ti to već znaš, ali da ne bi bilo da se daje lažna nada ^^

Bilo priče na XS-u. Pisalo bi samo Engineering sample (bez ovoga ES u zagradi).
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 22:45   #89
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
To je fake

Vjerojatno ti to već znaš, ali da ne bi bilo da se daje lažna nada ^^

Bilo priče na XS-u. Pisalo bi samo Engineering sample (bez ovoga ES u zagradi).
naravno, ipak je to fuad

BTW, slijedeci tjedan bi agena trebala imati svoje prvo pojavljivanje u javnosti, nakon toga ce se vjerojatno pojaviti i pokoji ss na netu.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2007., 22:48   #90
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
To je fake
Tiše malo u svezi toga jer i DFP biseri čitaju ovu temu, a ti im oteževaš prelaz s godinu dana stare C2D mašine na Agenu.
Rađe im daj kakav koristan link di ovakvih Agena/Budapest/Barcelona izljeva ima ko u priči.
McG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na