Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.01.2007., 01:45   #1
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
AC Freezer 64 Pro vs. CM Hyper TX - tko je jači, taj se kvači

Lijepi pozdrav društvo.

Imao sam priliku dobiti na par dana AC Freezera 64 Pro pa rekoh, idem ga usporediti sa ovim svojim trenutnim, Coolermasterovim Hyper TX-om (za AMD procesore).
Pa počnimo sa gostom u mojem kučištu - Freezerom.

Arctic cooling Freezer64 Pro



Cooler o kojem se već sve zna. Više puta nagrađivan kao best buy, u svojoj Pro verziji dobio je podršku za AM2 socket. Ja ću navesti samo neke karakteristike, reda radi.

Veličina hladnjaka - 104 x 58 x 126.5 mm
Ventilator - 107 x 43.5 x 96 mm
Brzina vrtnje ventilatora - 900-2200 RPM (PWM)
Protok zraka - 40 CFM / 68 m3/h
Masa - 528 g
Glasnoća - 0.8 Sone
Podržava - All AMD Sempron, Athlon 64, Athlon 64 X2
and Athlon 64 FX (Socket 754, 939, AM2)
All AMD Opteron


Podaci i slike preuzete sa Arctic cooling homesite-a:

Mislim da se više ništa ne treba napisati o njemu, ostalo je sve poznato i mislim da nema nekoga tko ga nije vidio ili imao barem u rukama.
Ako netko još nezna, hladnjak se kvači na matičnu preko poluge (poput BOX coolera) i nije potrebno skidati matičnu ili što god već prilikom instalacije. Za instalaciju je potrebno 10 sekundi - jednostavnije ne može biti.

Coolermaster Hyper TX



Nije niti ovaj cooler u cvijetu mladosti, ali pojavio se kao konkurencija Freezeru64 jer kada je došao, cijenom nije prelazio 150kn. Od Freezera se razlikuje po većem ventilatoru koji se vrti na manje okretaja. Tijelo hladnjaka je slično veoma Freezerovom. Ventilator je isto pričvršćen sa gumicama tako da nema govora o ikakvoj buci zbog vibracija.
Dodatak koji je na hladnjaku služi sa hlađenje MOSFET-a ili čega već na matičnoj ploči što se nalazi iza hladnjaka. Moram priznati, to čini jako dobro.

Neke karakteristike (preuzete sa Coolermaster homesite:

Dimenzije hladnjaka - 90 x 44 x 136.5mm
Brzina ventilatora - 650 ~ 1800 R.P.M.
Dimenzije ventilatora - 92 x 92 x 25mm
Glasnoća ventilatora - 22dBA
Protok - 41.76 CFM
Masa - 452 g
Konektor - 4 pin
Podržava (AMD verzija) - AMD Socket 754/ 939/ 940 / AM2

Pa krenimo sada na usporedbu.

--------------------------------------------------------------
Testna konfiguracija:
x2 3600+ (2x256kb L2 cache) / 2000Mhz 1.25V / 2700Mhz 1.4V
Gigabyte M55Plus-S3G (grafička integrirana)
Hitachi 160GB SATA2
Fortron 400W
--------------------------------------------------------------
Sve je to smješteno u Chieftec Dragon case koji ima na ispuhu 2x80mm Sharkoon 80mm @ 5V. Na usisu nema ništa jer nije potrebno ^^

Kako sam testirao:
Procesor na defoultnim vrijednostima - 200x10 @ 1.25V i na 270x10 @ 1.4V
Ventilatori od Freezera i Hypera su bili na 12V. Za zagrijavanje procesora sam koristio OCCT jer ima lijepi prikaz grafova za opterećenje po jezgrama.
Opterećenje procesora je iznosilo ~98%. Idle temperature su zabilježene nakon 15 minuta idle-anja.

Kučište je bilo zatvoreno i izvađeno iz rupe u stolu (da ipak bolje diše malo). Uvjete sam probao da budu jednaki.

Nažalost, doma nisam imao niti jedan molex ili 3-pinski pa da iztestiram sa 7V ili 5V.

Fan controll sam isključio (zato i jesam testirao samo na 12V) jer se Freezer tu malo čudan pokazao. Uglavnom kada je uključen FAN Control u BIOS-u, točnije kada brzina vrtnje ovisi o temperaturi procesora, Freezer se u početku nije niti upalio sve dok temperatura CPU Diode nije došla do 47°C što je poprilično visoka vrijednost za procesor na defoltu. Hyper nema takvih problema i on je sa FAN control-om bio za 6-7°C bolji od Freezera64 Pro.

Pa krenimo redom:

GLASNOĆA VENTILATORA NA 12V

Moram napomenuti da su oba hladnjaka već korištena i da nisu novi. Ali su očuvani i mislim da rade kao od prvoga dana. Uglavnom, na 12V se oba čuju, ali prema mojem subjektivnom doživljaju, Freezer je ipak glasniji, za malo.
Znači, bod za Hyper-a u ovom području.

Samo da napomenem, sa FAN Control-om uključenim, pri 100% opterećenju Freezer se okretao na 1000 o/min, a Hyper na 1100 o/min. To samo navodim rada radi. Pri tim okretajima, oba ventilatora su potpuno tiha.

TEMPERATURE PRI TESTNOM SISTEMU 1 (Procesor na defoltu - 2000Mhz i 1.25V)

Sobna temperatura je bila jednaka u oba slučaja i iznosila je 22°C.


Pošto imamo 2 jezgre (jedna se više grije od druge) imamo i 2 različita mjerenja i dobivena podatka - CPU Core#1/CPU Core#2

IDLE
Freezer 64 Pro- 26°C/22°C +-1°C ovisno o oscilaciji
Hyper TC - 26°C/22°C +-1°C ovisno o oscilaciji

Hladnjaci u idleu hlade jednako.

LOAD CORE#1
Freezer64Pro-------------------Hyper TX


LOAD CORE#2
Freezer64Pro-------------------Hyper TX


PRESUDA - Hyper odnosi pobjedu - bolji je za 1-2°C od Freezera


TEMPERATURE PRI TESTNOM SISTEMU 2 (Procesor na 2700Mhz i 1.4V)

IDLE
Freezer64Pro - 28°C/25°C +-1
Hyper TX - 27°C/25°C +-1

Hyper je bolji ali ta razlika je unutar tolerancije greške. Znači, tu si negdje opet.

LOAD CORE#1
Freezer64Pro-------------------Hyper TX



LOAD CORE#2
Freezer64Pro-------------------Hyper TX


PRESUDA - Hyper odnosi i ovdje pobjedu, za opet 2°C. Naravno, to opet spada u neku toleranciju za greške kod mjerenja.

Uglavnom, da ne duljim Hyper je ostavio bolji dojam na mene (ne zato što ga imam) i jedina prednost koju Freezer ima je mogućnost postavljanja hladnjaka na sva četiri položaja. Hyper ima samo 2 položaja.

Koji god uzmete, neće pogriješiti. Neznam kako se cijene sada kreću no pobjednik mojeg testa je Coolermaster Hyper TX

Eto, toliko od mene...Ako netko ima neka pitanja, slobodno se javite.

Lijepi pozdrav,
Vuco
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 21.10.2008. u 02:07.
Vuco je online  
Staro 18.01.2007., 01:56   #2
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Ja tebi posudim cooler a ti odmah zarađuješ na mojoj grbači
Samo napomena, Freezer ima stvarno mogučnost stavljanja u sva 4 položaja jel se da nosač okrenut ali kad se to napravi nemože se uglavit zatezna ručica pa to baš i nema nekog smisla, ja sam recimo povezao tu ručicu sa plastičnim steznikom za kučište i stezao dok hladnjak nije sjeo skroz na proc. Pošto sam ja također na posudbi imao ovaj Hyper TX od Vuce mogu slobodno reći da je bolji od Freezera te da ga preporučujem svakome tko traži dobar AM2 cooler.
9800pro je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2007., 13:57   #3
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
potrudio si se, odlično.

meni se nekako čini da svaki noviji cooler koji košta više od 100kn radi svoj posao jako dobro..

jedina razlika može postojati koliko pri tom proizvodi buke, ali se stavljanjem na 7V ili neki potenciometar i to rješava...

freezer je stvarno odličan cooler, sa superjednostavnom ugradnjom, za razliku od ŠROTA SonicTower-a koji je smeće nedorađeno od coolera. em ne dobiš vent s njim. em je u ono vrijeme koštao duplo od freezera...

ovo je bio mali offtopic, ali samo toliko da se ne zaboravi...
Gabre je offline  
Staro 20.01.2007., 21:47   #4
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
potrudio si se, odlično.

meni se nekako čini da svaki noviji cooler koji košta više od 100kn radi svoj posao jako dobro..

jedina razlika može postojati koliko pri tom proizvodi buke, ali se stavljanjem na 7V ili neki potenciometar i to rješava...

freezer je stvarno odličan cooler, sa superjednostavnom ugradnjom, za razliku od ŠROTA SonicTower-a koji je smeće nedorađeno od coolera. em ne dobiš vent s njim. em je u ono vrijeme koštao duplo od freezera...

ovo je bio mali offtopic, ali samo toliko da se ne zaboravi...
pa sto nije sonic tower bio najbolji na onom testu coolera?

sad dode 240kn...

jel se to isplati??
ZMAJ je offline  
Staro 20.01.2007., 21:56   #5
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Zna imat neravnu bazu...vec se nekad pisalo o tome. Zato i nije najbolji izbor jer ju je cesto neophodno polirati, sto se ne da svakome.
SRV je offline  
Staro 20.01.2007., 22:12   #6
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
bravo vuco,fini testić
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline  
Staro 20.01.2007., 22:19   #7
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
pa sto nije sonic tower bio najbolji na onom testu coolera?

sad dode 240kn...

jel se to isplati??
zmaj, freezer pro je 5 puta bolji cooler od sonica.

ja sam ih imao obadva.
Gabre je offline  
Staro 20.01.2007., 22:30   #8
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Odlicno obavljeno. +rep
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline  
Staro 21.01.2007., 00:03   #9
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
@gabre: ok hvala.

Da, citam uvezi coolera zadnjih dana jer trebam kupiti neki... ugl skuzio sam da se taj freezer jako hvali i preporuca ali sad su rekli da je coolermaster TX još bolji...

ja nekako pikiram na TT Big Typhoon.
Kad sam vidil sliku Wolverinovog Typhoona baš mi je nekako zgledao super a i sviđa mi se to što je 12cm vent jer od malih zujalica sam popizdim...
ZMAJ je offline  
Staro 21.01.2007., 00:49   #10
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Fala dečki, samo kaj kasnim sa osvrtom valjda pol godine

Što se tiče kulera, svakakvih. Sonic Tower, ako se dobije primjerak sa bazom koja nije ukomirana (a i ako je još i HS proca zdrman, eto sranaj) ubija sve coolere i mislim da je uz Scythe Ninju i BT-a najbolji cooler što se hlađenja tiče.

Druga je stvar što se svi ti cooleri, neki samo kada se prvi puta instaliraju, moraju stavljati na matičnu tako da se ona mora vaditi van. E to je kod mene problem (a i razlog zašto sam išao na Hypera). Ja valjda jednom tjedno vadim cooler sa proca i bome, da se moram svaki puta mučiti kao neki, pozvizdio bi. Ovako ga skinem i ponovno stavim za 10 sekundi.
Freezer je isto takav i ja bi ga danas imao da sam ga ima mogućnosti kupiti (taman je bila nestašica kada sam ja išao u shoping).

Uostalom, kada sam ja kupovao Hypera, došao je 145kn. Danas je druga priča pošto dođe oko 200kn i više nije tako jeftin. Sonic je 240kn ali morate imati na umu da moraš kupiti vent za njega što te opet dođe dodatnih 30-40kn u najboljem slučaju i eto ti već 270-280kn ukupne cijene. BT neznam koliko dođe, ali isto je preko 250kn. Ne velim da oni loše hlade, ali da hlade toliko bolje koliko više koštaju, baš i ne.

Uskoro bi trebao dobiti i BT-a pa ako ga uspijem tutnut na AM2, budemo i njega usporedili

Do tada, tko zna Živili
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2007., 02:02   #11
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Uskoro bi trebao dobiti i BT-a pa ako ga uspijem tutnut na AM2, budemo i njega usporedili
ajd bas me zanima, jer vidim da si imao u kompu sve coolere koji su meni zanimljivi i koje pikiram.
ZMAJ je offline  
Staro 21.01.2007., 02:17   #12
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
ajd bas me zanima, jer vidim da si imao u kompu sve coolere koji su meni zanimljivi i koje pikiram.
He, he...to se jednostavno tako potrefilo. Inače baš i nemam previše stvari kod sebe za testirat...

Problem je kaj možda dobivam običnu verziju BT-a, a ne onu VX. Za VX piše da podržava AM2, a za običnu ne piše ništa o AM2. Ali, vidjet ću kada dođe...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je online  
Staro 21.01.2007., 13:40   #13
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
A jel ima razlike izmeud obicne i VX ili samo to sto ova druga podrzaba am2 a prva ne?

Takoder me zanima kak je isploran BT.
ZMAJ je offline  
Staro 21.01.2007., 13:49   #14
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Koliko sam ja vidio, jedina je razlika u podršci za AM2. Ali može biti da sam u krivu, pošto sam ja samo na to obraćao pažnju...

BT je dobro ispoliran, nema nikavih shitova oko neravnih baza...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je online  
Staro 21.01.2007., 14:02   #15
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Razlika je i u nacinu montiranja, ali i losijem ventu. Naime noviji ima regulaciju brzine ali je bucniji.
SRV je offline  
Staro 01.02.2008., 21:10   #16
Yelix
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zg
Postovi: 4
malo kasnim (?), no zelio bih pitati oce li Hyper TX cooler kojeg namjeraavam kupiti moci isto ovako hladiti i moj procesor (konfa u sigu)
hvala

Testirana je AM2 verzija, pa sam mislio...
Yelix je offline  
Staro 01.02.2008., 22:19   #17
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
zašt nebi mogao, hladit će u svakom slučaju bolje od boxa
Buger je offline  
Staro 01.02.2008., 22:19   #18
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Oce, ja imam E6300 i hyper tx i mogu rec da dobro obavlja posel dovoljno tih i ucinkovit za klok na 3.5Ghz.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline  
Staro 01.02.2008., 22:29   #19
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Hladil ga bude. Kako ? Ovisi koji mu napon staviš i kako ti pokazuju senzori temperaturu. Drugi je problem, što mislim da se Hyper TX više ne proizvodi. Sada postoji TX2 verzija i još jedna (nemrem se sjetiti).

Razlika između TX2 i TX je što TX2 nema PWM (kontrolu okretaja venta) pa se on vrti na 1800rpm-a (što se pak, čuje ako ti je komp tih). Ostalo bi sve trebalo biti isto.

Što se tiče temperatura, sada gledam i malo su nerealne. Jest da imam procesor koji se od svih AMD64 x2 najmanje grije (s obzirom da ima 2-4 puta manje cache-a od ikojeg drugog), ali opet - 26/22 u idleu (istina pri 12V na ventu, što nikada ne držim jer je glasan) i 31/32°C loada je smiješno.

Današnje temperature (zaštopan cooler od prašine, vent na 600-900rpm ovisno o opterećenju) su oko 30°C idle, 42°C load na 1.25V.
A dan danas imam sve zapisano od toga testa i temperature su jako male (u ovom trenutku čak i premale).

Uglavnom, dosta filozofiranja. Ti vjerojatno nećeš imati takve temperature. Ako nisi dirao napon, trebao bi imati nekih ~45°C u load-u, s time da ti vent ne bude na 12V nego na puno manje (ako uspiješ nabaviti staru TX verziju koja ima 4pinski PWM konektor)
Vuco je online  
Staro 20.02.2008., 14:39   #20
kundak
Premium
 
kundak's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 388
Evo i ja se mislim izmedju freezera i hypera. Uglavnom, je li ona plastika na hyperu cvrsta, jer se razbije nemoze se cooler stavit.

Kakva su iskustva sa obradom baze u freezera i hypera - mislim, je li ravna? Neda mi se bas polirat.
kundak je offline  
Staro 20.02.2008., 16:40   #21
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Misliš na onu plastiku iza ? Koja preusmjerava zrak prema MOSFET-ima ? Ta je čvrsta, skidao sam cooler kojih 50-ak puta od kad ga imam i dalje nije ništa puklo. Naravno, pazio sam kod skidanja nije da sam povlačio za taj stražnji dio (to bi išao kad bi htio namjerno potrgat).

Baze ? Sad se više ne sjećam, a slike nisam opalio tada. Mislim da ti je isti vrag na oba. Ja inače stavljam malo paste (zrno riže) i na oba se fino razmazala po cijeloj površini baze (Sigurno bih napisao kod review-a da nešta sa time nije bilo u redu). A i IHS mi je isto ravan, tako da stvarno problema nije bilo.

No pazi, ne znam dal danas više igdje ima Hyper TX (taj stari, jedinica). Danas koliko vidim ima TX2 i još neki 212 mislim...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je online  
Staro 11.03.2008., 12:31   #22
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Evo skupilo se malo para pa bi zelio ubosti novi kuler
Mislim si feniks mi blizu gledam katalog kad tamo cm hyper tx2
E sad vidim dali posto on nema regulaciju vrtnje dal se on cijelo vrijeme vrti na ~1800rpm ili to ovisi o temperaturi i opterecenosti proca?
Da li je glasniji od stoke intel kulera jel mi on dosta buci kad ga opteretim orthosom?
Fala na odgovorima
Majo je offline  
Staro 11.03.2008., 13:44   #23
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Pogledaj dal se dade kombinirati sa Fanmate2, ak stvarno nema nikakve regulacije . S Freezerom je situacija suprotna, stari Pro nije imao regulaciju, novi ima.
stef je offline  
Staro 11.03.2008., 13:47   #24
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
A imam doma fanmate za zalmana vf900 al je u uporabi
Hmmm neznam koj drugi kuler da zemem jel mi je links daleko a tam ima frizera
Jel bi se moglo nekak prek biosa mozda spustit vrtnja venta?
Majo je offline  
Staro 11.03.2008., 14:08   #25
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Ako sam dobro skužio, postoje 3 verzije CM Hyper TX colera.
Postojo CM Hyper TX (za intele), CM Hyper TX (za atlone) i CM Hyper TX 2 (za intele i atlone)
našao sam ih jeiduno u feinksu i cijena ovog za atlone je 185 kn a ovog TX2 (znači univerzalnog i za atlone i intele je 150 kn) , po nekoj logici bi trebo biti ovaj drugi skuplji i jel ima kakve druge razlike među njima (hint: performasne) ili mogu slobodno ić po ovog TX2 ?
EDIT: sorry nisam vidio Vucin post o tome
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»

Zadnje izmijenjeno od: Z-man. 11.03.2008. u 14:40.
Z-man je offline  
Staro 11.03.2008., 14:23   #26
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Ma ici cu ga za koju vuru upiknut al me muci to kaj je glasan
E gledam sad da se moze stavit drugi vent umjesto ovog cm-ovog
Jel su glasni ovi xilence 12cm i 8cm i kolka je velicina cm-ovog venta na hyperu2?
Hmmm jos sam u nedoumici
Majo je offline  
Staro 11.03.2008., 16:26   #27
White
Premium
Moj komp
 
White's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 142
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
He, he...to se jednostavno tako potrefilo. Inače baš i nemam previše stvari kod sebe za testirat...

Problem je kaj možda dobivam običnu verziju BT-a, a ne onu VX. Za VX piše da podržava AM2, a za običnu ne piše ništa o AM2. Ali, vidjet ću kada dođe...
Manji OT u vezi BT:

Može se ovaj obični bez beda stavit na AM2 socket, ja ga imam. Samo je mal čudno to. Koliko sam primjetio, ona plastika oko socketa se ne učvršćuje na svim pločama na isti način (na nekima ima šarafe, na nekima ne). Ja imam Gigabyteovu i ona nema šarafe. Za montiranje BT na AM2 imaš šarafe koji se samo ušarafe na tu plastiku a ja ih neam di ušarafit pa sam improvizirao... Skinio sam tu plastiku, ostavio onaj backplate od matične (jer se onaj "H" bacplate od BT ne može stavit na AM2) i učvrstio na isit način kao što se učvršćuje na s478 i sve radi bez ikavih problema.
VX model se učvršćuje na AM2 isto kao i AC Freezer (tj. isto kao i stock).
White je offline  
Staro 11.03.2008., 16:59   #28
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
evo uzo hypera tx2 iskeširo 160kn i moram reci da sam zadovoljan
Temp u loadu pala oko 12 stupnjeva s time da je na max okretajima jedva cujan s time da imam otvoreno kuciste

Preporuka
Majo je offline  
Staro 11.03.2008., 17:02   #29
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
majo thx, brz si.... mislim da i meni pada odluka na njega onda ...
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline  
Staro 11.03.2008., 17:19   #30
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Jel ima regulaciju vrtnje ? Jer znam da mojeg ipak čuješ na 1800rpm-a (TX za AMD).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na