Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2020., 23:29   #8191
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mjesec dana
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2020., 15:44   #8192
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Također mjesec dana ali ja sam tražio samo savjet. Sad bih trebao ponoviti ali sa prijavom inspekciji.
Usput može i ovdje neki vaš komentar.
Nakon više od 2 mjeseca natezanja trgovac je izjavio da je "iz svojeg džepa kupio drugi ušni toplomjer dok oni čekaju odgovor od Brauna". Cijela ta priča mi se čini nategnuta i imam osjećaj da nešto muljaju.
Uz novi toplomjer dobio sam račun i garanciju od starog toplomjera i pravdaju se da su uređaj otpisali unutar firme kao poslovni poklon pa da ne moraju platiti pdv i da ne mogu dobiti novu garanciju od dvije godine.
Meni ovo nije prihvatljivo i želim novu garanciju.
Pretpostavljam da imam pravo i da ne trebam prihvaćati neka njihova blesava objašnjenja i prijaviti trgovca inspekciji.
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 19:53   #8193
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Na servisu mi je bio uređaj, kupljen na akciji, pokvario se, kažu ne mogu ga popraviti. Mogu birati neki drugi ili da mi vrate pare.
No stvar je da i dalje prodaju isti uređaj ali po skupljoj cijeni jer nije na akciji.
Mogu li ja inzistirati da mi daju taj isti, ali novi uređaj?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 19:59   #8194
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ako prodaju isti uređaj, onda su ti ga trebali ponuditi prije povrata novaca.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 20:02   #8195
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Koliko se sjecam, u zakonu ne pise kojim redom. Ispada da ide popravak ili solucija koja najbolje odgovara trgovcu.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2020., 07:07   #8196
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako prodaju isti uređaj, onda su ti ga trebali ponuditi prije povrata novaca.
Ne baš. Trgovac je odlučio vratiti novac. Kupac nije oštećen. Kraj priče.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 17.01.2020. u 07:21.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 21:01   #8197
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Da preusmjerim raspravu u temi Sancta Domenica u ovu temu koja je pravilna.


Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
To jednostavno NIJE istina. Kupujem dosta vani i nemrem se nacudit kaj vi ovdje pisete. Evo prvi shop kojeg dosta koristimo iz HR za informatiku, pise slijedece:

Your order should be returned in the same state that you received it – with complete documentation, undamaged, clean, and with all original packaging and parts.

If items are not returned in their original condition, you may not be refunded the entire amount of your purchase.

Alzashop
Koliko ja znam engleski jezik, oni su napisali da bi roba "trebala" biti vraćena u tom i tom stanju, ne piše "must be".
Drugim riječima, trgovac apelira da mu se vrati u što boljem stanju, što je i razumljivo, pa neće trgovci napisati na svojim sajtovima: "vratiti nam proizvod u kakvom god hoćete stanju, pokidane kutije i sl.".
Ljudi, čitajte malo neke stvari s mozgom.


Super je što si spomenuo alzashop kojemu sam do sada vraćao 3 predmeta, 2 miša i mobitel.
Vraćen mi je iznos točno u LIPU iako sam te stvari raspakirao i KORISTIO.

Uvijek se trudim kutiju što je moguće više sačuvati i režem sealed naljepnice skalpelom.
Ali je ponekad pakiranje jednostavno loše i mora se dosta toga rezati, pa sam tako i jedno pakiranje miša morao totalno uništiti jer je sav bio u plastici.
Na mobitelu sam poskidao zaštitne folije koje je kasnije teško vratiti, prerezao sam plombu na kutiji logično, i nitko u alzi me nije pitao za ništa niti spominjao umanjen iznos.


Vraćao sam jedan mobitel nedavno u neutrino, nakon par dana korištenja sam odlučio da je spor i vratio im ga nazad.
Vraćen mi je iznos u LIPU i to u rekordnom roku, odmah 2. dan kad je njima stigao paket.


Vraćao sam prošle godine logitech miš u centro.hr, bio mi je prevelik i jednostavno mi nije odgovarao.
Vraćen mi je iznos u LIPU.


Prije dvije godine sam vraćao mobitel kupljen na amazon.de.
Korišten je bio 10-ak dana, neki Lenovo, njegovo sučelje mi nije odgovaralo, spakirao sam nazad, poslao u Njemačku i dobio puni iznos na račun + uplatili su mi i poštarinu koju sam platio.
Ono što je zanimljivo, imaš 30 dana fore da vratiš - ne 14 i to mi je jasno pisalo na računu.


I stvarno mi nije jasno koju potrebu neki pojedinci na ovom forumu imaju da šire neke svoje teorije, pišu laži i pišu da trgovac ima pravo odbiti bilo šta?
Vidjeli samo u drugoj temi mišljenje inspektorata, vidjeli samo da je puno ljudi napisalo da su vratili bez problema, sam sam vraćao dosta puta, i opet to nekima nije dosta nego pričaju svoju priču. WTF?????


Ja još nisam na ovom forumu pročitao da je bilo kome umanjen iznos pa ne kužim na čemu neki temelje svoje zaključke i koja je svrha tih postova?
Pa daj se javite na forum kad vas trgovac bude zezao oko nečega i kad budete imali konkretan primjer, ovako samo pišete svoja mišljenja "kako bi trebalo biti", a u isto vrijeme mi drugi uredno vraćamo predmete i vraća nam se puni iznos, i to u svim državama - FUNKCIONIRA.


Citiraj:
Cijela prica je krenula iz USA di je to dosta rasireno vec dugo, ali je i definirana, zato cete cesto vidjet da ekipa nosi robu sa neskinutim etiketama koje uredno odlazu i sakrivaju unutar robe, jer inace ne mogu vratiti u ducan.
Koja je priča krenula?? Priča je krenula ovdje na forumu gdje par ljudi koji nikada nisu ništa vratili trgovcu pričaju drugima kako stvar funkcionira.........

Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Osobno mislim da na primjeru blistera, isti nebi kupac niti smio otpakiravat, a kamoli koristiti taj usb stick te ga onda vratiti koristen. Isto kao sto ne dolazite skalpelom u ducan i otpakiravate stickove sa polica redom i vracate ih natrag, tako i u ovom slucaju, doma ga tretiras isto ko da ga gledas u ducanu. Barem ja to tako tumacim. Na kraju, jebe mi se za trgovce, samo sam htio potaknut raspravu malo da vidimo iskustva, jer me strah da bi se netko mogao zaletiti i najebati zbog ovakvog jednostranog tumacenja odredenih forumasa.
Je, eto tebe je baš strah da će nekome odbiti povrat.... WTF??
Pa ti sa svojim postovima odvraćaš ljude od njihovog zakonskog prava!!


Zamolio bi te da ako nemaš iskustva s zakonskim povratom da ništa ne pišeš, jer nije bitno tvoje osobno mišljenje, bitno je kako stvar funkcionira u praksi, a to sam napisao gore, a napisali su i mnogi drugi.


P.S. Svakako ne treba nikome savjetovat da podere kutiju, baci u smeće neke stvari iz sadržaja i sl., uvijek treba maximalno paziti barem tih prvih 14 dana, jer treba poštovati neki odnos prema trgovcu.
Ali ako ti nešto ne paše onda imaš pravo to vratiti i vratit će ti se puni iznos, jer je ZAKON takav i trgovci nikada ne rade problem oko toga.

Zadnje izmijenjeno od: elance. 18.01.2020. u 21:15.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:05   #8198
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ako odvrtis do mog prvog posta, vidjet ces da se pitam je li to zbilja tako jer mi se cini da to ne pise u zakonu, izrazavam svoju sumnju da mozes proizvod kupiti i koristiti 14 dana kak te volja pa ga vratiti bez pitanja sa rasturenom ili bez ambalaze. Napisao sam da se posipam pepelom ako je zbilja tako. Doslovno me zanimalo cut, zao je sto je moje videnje stvari i misljenje nekog izbacilo tolko iz takta. Meni je drago da ti imas srece sa povratima, i logicno mi je da imas jer trgovci srecom izlaze u susret, samo nisam siguran da je takav zakon. Poslao sam mail inspektoratu kao upit jel je zbilja tako, ako je, super za konzumere. Samo mi nije jasno kaj se tolko zestite oko toga, i nije mi jasno kojom logikom objasnjavate pravila povrata koje imaju izvjesene manje vise svi trgovci, argumentom da mogu oni pisat kaj hoce jer nisu iznad zakona. Opet ponavljam, kojeg zakona i kojim tocno rjecima u njemu pise da se ne smije naplatiti osteceno pakiranje. To sto tebi nije, super, ali je sasvim moguce da ce se neko osiliti isprobavati tak stvari, skuplje stvari, i da ce se nac u problemu ako stvari nisu 100% kako se pise. Mislim da se ponavljam vec puno puta u krug, tak da fakat dosta od mene.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan_7. 18.01.2020. u 22:10.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:09   #8199
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Meni je drago da ti imas srece sa povratima, i logicno mi je da imas jer trgovci srecom izlaze u susret
Ja i svi drugi na forumu imamo sreće, ajd sad pliz nemoj više ništa pisati jer si napravio već par puta "EOD" pa se opet javljaš s nekim sumnjama.
Meni to liči na spamanje i postovi su ti stvarno beskorisni i nikome ne pomažeš.

Ako nisi nikada u životu ništa vraćao onda nemoj komentirati zakon, jer sve savršeno funkcionira u praksi, u hrvatskoj, u češkoj u njemačkoj.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:12   #8200
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Ako odvrtis do mog prvog posta, vidjet ces da se pitam je li to zbilja tako jer mi se cini da to ne pise u zakonu, izrazavam svoju sumnju da mozes proizvod kupiti i koristiti 14 dana kak te volja pa ga vratiti bez pitanja sa rasturenom ili bez ambalaze. Napisao sam da se posipam pepelom ako je zbilja tako. Meni je drago da ti imas srece sa povratima, i logicno mi je da imas jer trgovci srecom izlaze u susret, samo nisam siguran da je takav zakon. Poslao sam mail inspektoratu kao upit jel je zbilja tako, ako je, super za konzumere. Samo mi nije jasno kaj se tolko zestite oko toga, i nije mi jasno kojom logikom objasnjavate pravila povrata koje imaju izvjesene manje vise svi trgovci, argumentom da mogu oni pisat kaj hoce jer nisu iznad zakona. Opet ponavljam, kojeg zakona i kojim tocno rjecima u njemu pise da se ne smije naplatiti osteceno pakiranje. Mislim da se ponavljam vec puno puta u krug, tak da fakat dosta od mene.

Inace, imam iskustva sa povratima, cak 3 ovaj mjesec u amazon.de, jer sam dobio rabljenu robu, prepakiranu da zgleda novo. Unutra zapackani, prljavi itemi.

I ak hoces da se ne javljam nakon eod, nemoj me prozivat. Citaj sto sam napisao malo pazljivije, pa nece biti ni odgovora. Napisao sam da cu staviti odgovor inspektorata, mislis da ce me tvoji primjeri uvjeriti da ga ignoriram kad ga dobijem? Srocio sam jasan mail, pasteam odgovor kad ga dobijem i svima super.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:17   #8201
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
i nije mi jasno kojom logikom objasnjavate pravila povrata koje imaju izvjesene manje vise svi trgovci, argumentom da mogu oni pisat kaj hoce jer nisu iznad zakona.
Nisu i ne mogu biti iznad zakona. Tako jasno.

I koja se to pravila trgovina kose sa zakonom? Evo gledam od Linksa kaze sljedece:
Citiraj:
Odgovornost potrošača za umanjenje vrijednosti robe
U slučaju korištenja prava na jednostrani raskid ugovora potrošač/kupac je odgovoran za svako umanjenje vrijednosti robe koje je rezultat rukovanja robom, osim onog koje je bilo potrebno za utvrđivanje prirode, obilježja i funkcionalnosti robe.
Do vecine proizvoda ni ne mozes doci bez rasturanja ambalaze, ne znam tocno kako bi zakon trebao biti srocen da taj dio bude jasniji.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:25   #8202
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
ne znam tocno kako bi zakon trebao biti srocen da taj dio bude jasniji.
Moraš znati da određeni ljudi nisu dovoljno bistri da shvate jednostavnu rečenicu, to nije za ruganje ali je jednostavno tako, nemamo svi isti kapacitet znanja

Zakon kaže da smiješ utvrditi funkcionalnost robe, a jave se neki pa kažu 'ne smiješ otvarati blister'.
Kao da je blister pakiranje posebni članak u zakonu.......
Žalosno čitat.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:32   #8203
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Vi se zajebavate ili selektivno citate, ja fakat ne kuzim. Mislim, tko jebemu sve i di pise sto je utvrdivanje funkcionalnosti robe, ili je to za svu robu isto? To je eksplicitno koristenje robe da bi utvrdili da ista funkcionira? Cije je tumacenje da je to koristenje? Vase ili zakonsko? Di u zakonu to pise? Po stoti jebeni put to pitam. Mozda ste u pravu, ja u krivu, ili mozda obrnuto, vidjet cemo. S malom razlikom da ja nista ne tvrdim, dok vi tvrdite ono sto pisete. Ja se samo pitam. Naglas. Na forumu. Al daj citajte sa razumijevanjem. Elance, necu se cak ni spustati na tu razinu.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:36   #8204
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Mislim, tko jebemu sve i di pise sto je utvrdivanje funkcionalnosti robe, ili je to za svu robu isto?
Utvrđivanje funkcionalnosti usb sticka koji je u blisteru je da gledaš u njega dok je u plastici i čitaš što piše na omotu

Brate mili funkcionalnost utvrđuješ tako da nešto koristiš, ako si kupio miš onda ga uštekaš i koristiš, ako si kupio usb stick onda ga uštekaš i koristiš, ako si kupio peglu onda si ispeglaš košulju, ako si kupio štrik za vješanje onda se objesiš.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:39   #8205
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Još jednom, iz maila koji je panasonic dobio kao odgovor na to pitanje:
Citiraj:
...vezano uz Vaše pitanje da li se navedeni stavak predmetnog Zakona odnosi samo na proizvod ili na ambalažu proizvoda, mišljenja smo da se odnosi samo na umanjenje vrijednosti proizvoda
Inspektori misle, elance zna

Također čekam isto kao kolega Kristijan, izgleda da nećemo dočekati.

Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Utvrđivanje funkcionalnosti usb sticka koji je u blisteru je da gledaš u njega dok je u plastici i čitaš što piše na omotu
Dao sam ti u prošloj temi originalno sročen EU zakon koji točno to i kaže. Naš je manjkavo preveden iz toga.
Utvrđivanje funkcionalnosti je to da vidiš odgovara li ti dimenzijama, bojom, oblikom, specifikacijama koje pišu na kutiji itd. Za to ga ne moraš rezati iz blistera

Evo ga još jednom:
Citiraj:
A deduction can be made if the value of the goods has been reduced as a result of you handling the goods more than was necessary.

The extent to which you can handle the goods is the same as it would be if you were assessing them in a shop.
Ako u trgovini moraš razrezati blister da bi utvrdio funkcionalnost usb sticka jezikom ili guranjem tog sticka u nešto, onda imaš drugih problema.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 18.01.2020. u 22:45.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:41   #8206
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Elance, ok, znaci ti eksplicitno tvrdis i savjetujes svim konzumerima da mogu bez straha 14 dana kupovat aute i vozit, gume isprobavat i vracat dok ne nadu one koje im se svidaju, tenisice i trcat, televizore za gledat prvenstva, projektore za filmski vikend, vesmasine za prat ves dva tjedna, miniwash za oprat si auto detaljno, mjesalicu za zbetonirat si nekaj kroz dva tjedna?

To je tvoja tvrdnja i savjet iza kojeg stojis obzirom da razumijes zakon bolje od budala poput mene?

Ti razumijes da je tome tako da najam kao takav vise nitko nebi trebao? Mislim mozda je, ali definitivno zvuci predobro da bi bilo istinito.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:43   #8207
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Inspektori misle, elance zna
Iskustvo, praksa i realni primjeri, to stoji iza mog "mišljenja".

S druge strane imamo tvoju teoriju relativnosti, ništa, 0, pričanje u prazno i čekanje nekog odgovora za nešto što se provodi u praksi odavno
Dok ti čekaš odgovor ja vratio 20 predmeta.

Kristijan, ti si EOD koliko se sjećam, javi se kad stigne odgovor
elance je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:45   #8208
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Odgovori frende.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:47   #8209
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Vi se zajebavate ili selektivno citate, ja fakat ne kuzim. Mislim, tko jebemu sve i di pise sto je utvrdivanje funkcionalnosti robe, ili je to za svu robu isto? To je eksplicitno koristenje robe da bi utvrdili da ista funkcionira? Cije je tumacenje da je to koristenje? Vase ili zakonsko? Di u zakonu to pise? Po stoti jebeni put to pitam. Mozda ste u pravu, ja u krivu, ili mozda obrnuto, vidjet cemo. S malom razlikom da ja nista ne tvrdim, dok vi tvrdite ono sto pisete. Ja se samo pitam. Naglas. Na forumu. Al daj citajte sa razumijevanjem. Elance, necu se cak ni spustati na tu razinu.
Osim ako je telepatija u pitanju, pocetni korak utvrdjivanja prirode, obilježja i funkcionalnosti robe je valjda raspakiravanje robe iz ambalaze. Ne znam stvarno sto bi ti tocno htio da pise. Jednostrani raskid ugovora nije samo odustajanje od kupovine.

Mislis li stvarno da trgovine svima idu u susret ili suradjuju jer moraju?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 22:54   #8210
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Mislim da je zakon tak napisan da ide na ruku korisniku, sto pozdravljam iz sveg srca, i da, mislim da trgovine idu na ruku. Znam da ja vec godinama idem kupcima na ruku, a imam firmu vec 20 godina, nikad se nije desilo da nekom nismo izasli u susret, ma kolko u krivu mozda bio. Ali me istovremeno strah plasticnog tumacenja jer bi se eksplatacijom toga, a vidimo da ima dosta korisnika tog prava i ovdje, moglo trgovce natjerat da razmotre to u buducnosti. Ako zakon to dozvoljava. Vidim da Amazon vec salje povrate pod novo. Neznam, velim, dozvoljavam da sam 100% u krivu, samo sam htio cut ima li ikakvih zakonski opisanih temelja za tvrdnju da trgovac ne smije naplatiti trosak ostecene ambalaze, mene je zapravo samo taj dio zanimao, ostali su razvukli dalje. Nisam siguran da se funkcionalnost odnosi na to kaj se ovdje uzima zdravo za gotovo, samo to, barem ne u svim grupama proizvoda.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 23:01   #8211
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ide na ruku korisniku sigurno i 14 dana se cini nepotrebno dugo ali eno u Protis temi vidim da kolegi za jedan kabel nisu ponudili povrat nego bi ga morao nositi na servis jer nije kupljeno online. Nekako sam sumnjicav oko toga da bi trgovine isle na ruku da ne moraju. Koliko ih se opcenito moze pohvaliti sa politikom povrata kupljenog u poslovnici? Ja ih ne znam nabrojati.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 23:05   #8212
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
U pravu si 100%, moraju ali bojim se ne iz razloga koji se ovdje provlace. Jednostavno, trziste je malecko, svaka losa reklama ti ne treba, kao niti eventualna prijava. Ali se bojim da kad postane ozbiljan financijski problem, da ce se stvari ipak promjenit. Ja sam prvi da to ostane tako kako decki pisu, ali bi bilo dobro regulirati malo ipak, da se ekploatira do krajnjih granica, sto bude ako ti je sve dozvoljeno. Zato sam i pitao je li stvarno istina da trgovac ne smije naplatiti povrat ostecene ambalaze, sto je i moja inicijalna i jedina dilema, na koju nisam dobio jasan odgovor.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 23:11   #8213
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
A gledaj, nije to nesto novo. I ako bi igdje ocekivao da bude problem onda je to na "ovim" prostorima. Postotak ljudi koji ce ici vracati je zanemariv i firme od pocetka to uzimaju u obzir.

Velika vecina tih vracenih proizvoda se "uvali" nekome pod novo ionako tako da steta nije velika i ne treba previse zaliti i trgovce. Za par proizvoda to znam da je slucaj iz prve ruke. Nije da je neka tajna ali svejedno.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 23:13   #8214
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Zato sam i pitao je li stvarno istina da trgovac ne smije naplatiti povrat ostecene ambalaze, sto je i moja inicijalna i jedina dilema, na koju nisam dobio jasan odgovor.
Nakon što sam ti ja naveo nekoliko svojih primjera povrata u razne trgovine, nekoliko hrvatskih i inozemnih, nakon što je par drugih korisnika isto to napisalo u drugoj temi, nakon što je mamutarka prije koji dan vratio usb stick razrezane ambalaže u trgovinu, ti si i dalje tvrdoglav i tražiš neke odgovore.
Koliko ti treba primjera? Otprilike? 600-700? Odgovor pape iz vatikana?

Daj prestani zajeb. ljude ovdje na forumu.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 23:19   #8215
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Majstore, to nije primjer da trgovac to ne smije, nego da nije, ali mene zanima ne smije li zbilja, i to sam pitao. A ti ak se hoces svadati, posaljem ti broj i adresu na pm pa mozemo nastavit i uzivo.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 23:23   #8216
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Majstore, to nije primjer da trgovac to ne smije
Je, to je primjer da ne smije, i ne jedan primjer, nego 100 primjera imamo po forumu gdje vraćaju u lipu - dakle - ne smije ništa odbiti, kraj, finito.
Kad budeš imao samo jedan primjer odbijanja onda se javi, do tada lagano na spavanje
elance je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 23:27   #8217
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Oprosti, mozda nismo na istoj valnoj duljini. Ja to ne vidim tako, vidim da nisu, nisu ni meni u puno slucajeva, ali mene zanima smiju li zakonski i gdje to eksplicitno pise. Ne zajebava mi se po forumu, nego me legit ta informacija zanima. Onak, zakonski potkrijepljeno. To kaj tebi nisu, i meni, i drugima, super. Al to oprosti nije dokaz na su u prekrsaju kad bi to napravili, sto mene zanima. Nemrem jednostavnije objasnit. Vidim da vecina shopova to ima u pravilniku navedeno, pa neznam jel to app, ili su vec time u prekrsaju. Zato sam i pitao, da se mozda javi netko ko zbilja zna ili ima takvo iskustvo.Slozimo se da se ne slazemo. To sam pitao i u pocetku, a vi me napadate jer sam taknuo u sveti gral lol. Forumi su za diskusije decki. Zato se tak i zovu.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2020., 10:31   #8218
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Kao prvo, ambalaža bude oštećena samim prijevozom kad kuriri glume ace venture putem do kupca. Što bi i to kupac trebao nadoknaditi?
Kao drugo, zakon je jasan.
Prije nisu smjeli niti ni zbog oštećenja na proizvodu umanjiti do zadnjih izmjena zakona.
Prvi tko bi naplaćivao je bahati Protis koji ima povijest APP metoda i tko zna što sve podvale kupcima koji nesigurno pitaju koja su njihova prava....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2020., 12:55   #8219
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Pravilnik prodavača kupcu ne znači ama baš ništa jer je zakon 'jači' od njihovih internih pravilnika.

Dakle, mogu oni pisati što god žele, ali im je badava što znači da većina radi po APP metodi sve dok se ne nađe neki pametniji kupac i pozove se na zakon. Tada sva njihova objašnjenja, pravilnici i traženja padaju u vodu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2020., 13:29   #8220
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Ma najbolje je to što uopće ni ne rade probleme oko povrata, barem ja nikada nisam imao.
Dakle, uopće nema veze što napišu na svom sajtu, pošaljem im e-mail da im vraćam artikl i raskidam ugovor i nikada nitko nije doveo u pitanje stanje artikla.
Samo kažu spakirajte sve nazad i pošaljite nam nazad i izvršit ćemo povrat novca.

Prije koji tjedan je kolega greškom naručio iPhone XS Max iz trgovine, htjeo je običan XS.
Raspakirao ga, aktivirao apple račun, da bi nakon par sati korištenja skužio da je telefon veći nego što je on mislio, jbg, ne kuži se čovjek...
Reko kupio si pogrešan model, vrati im nazad.
Telefon vraćen, oni njemu novce nazad, čim su pare sjele kupio kod njih ispravan model.

Trgovci se drže zakona i nikada ni ne pokušaju umanjit iznos, barem iz mog iskustva.
elance je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na