Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2007., 13:56   #1
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
HRT HD

Recimo da si danas kupim DVB-T karticu, da li cu ligu prvaka moci pratiti u 720p formatu? Mislim, HRT salje 720p, no mogu i ja sprzhiti staru VHS kazetu na DVD, pa reci da imam DVD iako sam medij nije DVD kvalitete. Naime, nogomet gledam na CRT-u jer mi je slika bolja, pa ako pustaju... ...odoh u shoping.
Znaci, koja je rezolucija koju pusta HRT i ima li Dolby zvuk?
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 14:08   #2
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,962
HRT u HD..to je kao Yugo s gumama od formule..
Mislim da će liga prvaka definitivno bit u HD-u..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2007., 14:13   #3
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
kaj onda, da kupim ili ne? Nije mi bas za dati 600 kn, a da mi je slika ista kao preko kablovske. I BTW, da li da trazim karticu koja podrzava i mpeg4? Znam da su trenutno svi kanali na mpeg2 no tko zna... mozda netko od vas :-)
pozdrav
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 14:45   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
O čemu mi ovdje pričamo? Ako govorimo o redovnom HRT programu kojeg emitira u DVB-T signalu - o kakvom HD govorimo? To je samo digitalija. No, kako preuzima i dalje emitira signal lige prvaka to ne znam. Ako govorimo o HD promo kanalu u kojem HRT testira HD emitiranje programa, onda je to druga stvar smo što to nije u 720p već punih 1080. E sad, oče tamo biti liga prvaka ili ne to ne znam.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 15:07   #5
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
O čemu mi ovdje pričamo? Ako govorimo o redovnom HRT programu kojeg emitira u DVB-T signalu - o kakvom HD govorimo? To je samo digitalija. No, kako preuzima i dalje emitira signal lige prvaka to ne znam. Ako govorimo o HD promo kanalu u kojem HRT testira HD emitiranje programa, onda je to druga stvar smo što to nije u 720p već punih 1080. E sad, oče tamo biti liga prvaka ili ne to ne znam.
promo HRT HD je 1080p? ili 1080i?
glista je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 15:17   #6
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Aha, sorry, zabrijo sam. Znaci HRT pusta na DVB-T HRT 1,2 RTL i NOVU, no kvaliteta je SD, zhasu, ne? Te, ima jos jedan eksperimentalni program, HD, koji pusta isto na DVB-T no koristi mpeg4 i full HD.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 15:17   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
promo HRT HD je 1080p? ili 1080i?
p...valjda.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 15:26   #8
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Sta oni upoce pustaju na tom HD kanalu? Gledao sam malo po netu nema nigdje nekog rasporeda ili slicnog. Ima li kakvih glasina o HD HRT1, 2 ... ili ce se eksperimentirati dvije godine?
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 15:28   #9
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
HRT HD u okviru DVB-T Croatel muxa emitira testni program, promo materijal.Nema tu nikakvih prijenosa Champion lige i ostalog.Jedino je Discovery HD u punoj HD rezoluciji(1920x1080). a da program nesto vrijedi i isplati se ulagat u DVB-T karticu.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 15:56   #10
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Ma nema shanse da si kupim DVB-T karticu, a da gledam SD program. Izgleda da ce stvari jos malo pricekati. Sta mi znaci DVB-T kartica kada ce mi slika za vrijeme tekme i dalje biti zamuchena. Ostaje CRT za TV.
mirek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2007., 16:26   #11
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
pa u odnosu na analognu, vidi se jasna razlika u kvaliteti, tako da ipak nije bezveze...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 16:47   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
HRT HD u okviru DVB-T Croatel muxa emitira testni program, promo materijal.Nema tu nikakvih prijenosa Champion lige i ostalog.Jedino je Discovery HD u punoj HD rezoluciji(1920x1080). a da program nesto vrijedi i isplati se ulagat u DVB-T karticu.
Ti si nekaj gadno pobrkao.
Croatel emitira od HD-a jedino Discovery HD, HDTV-Promo emitiraju Odašiljači i Veze.
I HDTV Promo je isto u 1920x1080 rezi.

Kaj se tiče isplativosti DVB-T kartice za komp-isplati se itekako
Čišća slika i nikakvo zauzeće proca pri snimanju.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 16:55   #13
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Mala ispravka, bio sam nedorecen...Mislio sam na DVB-t HD MPEG2 i MPEG4, da se zbog toga uzima DVB-T kartica je neisplativo.DVB-T MPEG2 SD programi, svakako da se isplati.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 17:09   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor NTN Pregled postova
Mala ispravka, bio sam nedorecen...Mislio sam na DVB-t HD MPEG2 i MPEG4, da se zbog toga uzima DVB-T kartica je neisplativo.DVB-T MPEG2 SD programi, svakako da se isplati.

Ja ne vidim gdje je problem
Uzmeš nekaj hibridno, imaš analogiju, DVB-T i FM...
Po meni se isplati, ako imaš i grafu sa UVD-om još bolje...

Ima par prednosti.
Kvaliteta slike je puno bolja od analogije.
Zauzeće proca pri snimanju DVB-T programa je minimalno.
Na dvoglavom procu čak ni gledanje HD programa ne zauzima više od 25-35%
Ako je kartica hibridna uredno će poslužiti i za capture sa VHS-a ili starih kamera...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 17:16   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
HRT emitira svoje programe putem DVB-T tehnologije u rezoluciji 704x576, zvuk VBR na 160kbps, mislim to je digitalna slika, definitivno miljama daleko od analognog prijema. Ak ćeš zdravo seljački - ko`da gledeaš DVD
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 17:21   #16
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Svaka cast svima koji iskoristavaju karticu za sve moguce. Meni treba jedino kako bi preko projektora mogao gledati sport. Imam doma TV PCI analognu karticu i kada gledam serije ili filmove da se pogledati, no kada dodje sport na TV onda je slika katastrofa, mutna i nejasna, pa sam mislio da vec postoje eksperimentalno HD programi HRT1 , 2.. kako bi mogao tekme Dinama, repke.. gledati na VELIKOM ekranu.
Sumnjam da ce me SD signal, zakamufliran u digitalni oblik osvojiti...
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 18:59   #17
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Joj lud sam nisam vidio kaj je Tor napisao. Pa ako je dvd kvalitete onda mi nece valjda trzati. Idem po karticu. Sta kazete na PINNACLE, PCTV DVB-T Pro, USB u HG-Sportu za 600 njak kuna.
Jel bed ako je USB, a ne PCI?

MPEG4 formatu kompatibilnom sa Sony PSP i Apple iPod uređajima. Da li to znaci da mogu gledati MPEG4 ili je to neki reklamni trik.
Nemam puno vremena jer sam lud i idem kupiti karticu odmah sada odmah. Ima li itko koju bolju, ili suziti izbor na dvije tri, a da imaju mpeg4.

Citao sam DVB-T no tamo se uglavnom spominju aplikacija za snimanje, dok se o samim karticama ne govori previse.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 19:37   #18
Dodos
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 129
HRT će Euro 2008 i Olimpijske igre iz Pekinga prenositi u HD-u. Zato sljedeće godine mislim kupiti DVB-T tuner za komp ili možda čak plazmu.
Dodos je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 20:11   #19
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Dodos Pregled postova
HRT će Euro 2008 i Olimpijske igre iz Pekinga prenositi u HD-u. Zato sljedeće godine mislim kupiti DVB-T tuner za komp ili možda čak plazmu.
ovo je istina, sljedece godine se moze ocekivati jeftinije cijene tunera
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 20:19   #20
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
p...valjda.
piše na HRT-ovom sajtu da je 1080i
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 23:54   #21
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Jos jedno pametno. Kupio sam PINNACLE, PCTV DVB-T Pro i sve se fino instaliralo, jedino ne radi :-) Sjedim pred kompom vec 4 sata i nista.
Dakle,
XP SP2
Nadje sve kanale od HRT1 do HD-a, medjutim kada pokrenem media center koji je dosao sa karticom stvar pukne i izbaci mi brdo exceptiona, kao ne mogu procitati ovo i ono.
VISTA 64 Ultimate
Tu pak ne moze naci niti jedan program, onda sam probao sa Vista Media Centrom gdje nadje sve kanale ali kada pokrenem live TV ispise mi no data available.

Inace, karticu sam kupio u HG-Spotu i BTW netko ju je vec koristio, no nema veze...
Zanima me da li da im vratim karticu i trazim novu, ili neku drugu, ili mi je problem samo u Meda Centru pa da probam sa nekim drugim?

XP
U medjuvremenu probao sa nekom official light verzijom (Tv Center Pro), koja radi, signal mi je na 90% quality na 80% no slike nema, a zvuka ima. Napise Failed to start the preview.
Probao sam i sa Media Portalom, gdje zapne odmah kad ukljucim autoTune, dobijem,

************* Exception Text **************
System.Xml.XmlException: An XML comment cannot contain '--', and '-' cannot be the last character. Line 21, position 3.
at System.Xml.XmlTextReaderImpl.Throw(Exception e)
at System.Xml.XmlTextReaderImpl.Throw(String res, String arg)
at System.Xml.XmlTextReaderImpl.Throw(Int32 pos, String res)
at System.Xml.XmlTextReaderImpl.ParseCDataOrComment(XmlNodeType type, Int32& outStartPos, Int32& outEndPos)
at System.Xml.XmlTextReaderImpl.ParseCDataOrComment(XmlNodeType type)
at System.Xml.XmlTextReaderImpl.ParseComment()
at System.Xml.XmlTextReaderImpl.ParseDocumentContent()
at System.Xml.XmlTextReaderImpl.Read()
at System.Xml.XmlLoader.LoadNode(Boolean skipOverWhitespace)
at System.Xml.XmlLoader.LoadDocSequence(XmlDocument parentDoc)
at System.Xml.XmlLoader.Load(XmlDocument doc, XmlReader reader, Boolean preserveWhitespace)
at System.Xml.XmlDocument.Load(XmlReader reader)
at System.Xml.XmlDocument.Load(String filename)
at MediaPortal.Configuration.Sections.Wizard_DVBTTV.OnSectionActivated()
at MediaPortal.Configuration.EditCaptureCardForm.tabPageAutotune_Enter(Object sender, EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Control.OnEnter(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.TabPage.OnEnter(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.TabPage.FireEnter(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.TabControl.OnSelected(TabControlEventArgs e)
at System.Windows.Forms.TabControl.WmSelChange()
at System.Windows.Forms.TabControl.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

a to su exceptioni koje sam spomijao u prvom djelu. Znaci jedino sto sam uspio upogoniti je zvuk koji zna biti isprekidan, a kazem strenght i quality su na 90 i 80 % cak i vise.

Zadnje izmijenjeno od: mirek. 24.10.2007. u 01:16.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 03:11   #22
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Probaj DVBViewer.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 08:40   #23
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Nemaš sliku, imaš zvuk zbog toga što loviš Croatelov signal. Moraš instalirati odgovarajuće codece.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 12:01   #24
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
XP. na Visti cu probati nekada kasnije, ako upoce proradi na XP-u.
Instalirao sam COREavc kodeke i probao sam DVBViever. Sa tim viewerom sam dobio sve kanale. I one sa CROATEL-a i one sa OiV-a. Medjutim slika nije nesto. Stalno se break-a, a i zvuk ponekad.
U DVBViewer-u ima gro parametara gdje se moze birati koji codec koristiti, no u samo jednom padajucem menu mi se pokazuje opcija za ukljuciti COREavc, u svim ostalim su ponudjeni Nero, Cinema, Power... mozda zbog toga.

Kako je slika nestabilna ukljucim ja ponovo TVPro (aplikaciju od pinacle-a), gdje imam samo CROATEl-ove kanale i pise mi Signal strenght 100%, Quality 80%, pa ne znam koji je razlog lose slike.

Da li da vratim tu karticu. Mislim, platio sam je 700kn, od cega je (pretpostavljam) vecina novca za CD na kojoj je aplikacija koja ne radi. (Zasto bi dao tolike novce, a onda koristio neki drugi software). Sto mislite uopce o toj Pinacle kartici, imate li kakvih iskustava? Da je to njima vratim i uzmem nesto jednostavnije?

I zadnje, na toj kartici mi pise MPEG2, MPEG4 i jos neki parametri enabled for encoding/coding, no kod H.264 mi pise not activated. Isto tako u Start Menu-u postoji neka opcija za activation. To je mozda za H.264. no nemam pojma odakle da dobijem KEY, onaj koji je na CD-u definitivno nije za to.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 15:42   #25
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Uf, za Croatel instaliraj Nero sa podrškom za HD i BR, instaliraj i zadnji PowerDVD. (7.3)
Za MPEG2 staviš Nerin HD codec, za H264 CyberLink i to ti je to.
To je sve za DVBViever.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 19:25   #26
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Moglu li ja kao potrosac otici u ducan i traziti lovu nazad jer nisam zadovoljan proizvodom? Mislim, stvar ne radi, niti na XP-u niti na Visti(ovo jos kuzim).

Postoji li neka kartica koja podrzava MPEG2,4,a da provjereno radi i di?


Ili da je zamijenim za: Digitalna TV kartica, LEADTEK WinFast DTV 1000T DVB-T, podrzava mpeg1,2,4 HDTV AC3, valjda ide i neki normali software uz nju.
Ne razumijem jedino kod te kartice zasto je stavljena pod "ostalo". Zar nije i ona DVB-T tuner?

Zadnje izmijenjeno od: mirek. 24.10.2007. u 21:28.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 21:17   #27
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
kak uopce naci HD?
Meni je antena okrenuta prema sljemenu, ali PowerCinema v5 i DVB Viewer nalaze samo 4 programa - HRT1&2, RTL i Nova.

Neki dan sam skenirao s PowerCinema i nasao mi je cca 10 programa. 5 od OiV i valjda 5 od Croatela. U meduvremenu sam ga deinstalirao i stavio novu verziju i sad opet nalazi ona 4 programa. HDTV-u niti traga.
Nece mi ga niti DVBViewer naci.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 21:31   #28
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor mirek Pregled postova
Moglu li ja kao potrosac otici u ducan i traziti lovu nazad jer nisam zadovoljan proizvodom? Mislim, stvar ne radi, niti na XP-u niti na Visti(ovo jos kuzim).

Postoji li neka kartica koja podrzava MPEG2,4,a da provjereno radi i di?


Ili da je zamijenim za: Digitalna TV kartica, LEADTEK WinFast DTV 1000T DVB-T, podrzava mpeg1,2,4 HDTV AC3, valjda ide i neki normali software uz nju.
Ne razumijem jedino kod te kartice zasto je stavljena pod "ostalo". Zar nije i ona DVB-T tuner?
Gigabyte U8000 (369kn) i ne traži ništa više jer bolje od ove trenutno nema...

da si se samo malo posavjetovao...zaletio si se prebrzo s kupovinom.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 23:15   #29
mirek
Premium
Moj komp
 
mirek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
U pravu si, malo sam se zaletio.
I ok necu traziti vise, no imam jos jedno pitanje pa da zakljucimo.

Dakle, ja sam se odlucio za Leadatek 1000T jer podrzava mpeg4, HD i AC3, dok ti kazes, da je Gygabyte U8000 najbolje trenutno no nigdje na net-u ne mogu naci da li podrzava mpeg4, HD i AC3.
Isto tako Leadatek je PCI kartica, a ova USB (nekako mi kvalitetnije izgleda tuner na PCI kartici od nekog malog chipa na USB-u. Ispravi me molim ako grjesim), te pretpostavljam da obje koriste software-sko enkodiranje.
mirek je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2007., 02:43   #30
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Da,nisam uzeo u obzir tvoje potrebe za mpeg4...za to nisam siguran.HD podržava,AC3 vjerujem također...koristim SAMO za gledanje,pa u detalje nisam ulazio (koji su tebi bitni)

Što se implementacije tehnologije u manji ili veći prostor tiče,nema veze...ne zahtjeva to čip veči nego li je onaj na USB-u...ni ja nisam baš optimist bio kod tih USB kartica ali imao sam Cinergy T2 koji je i inače bio jedan od najboljih...sada je tu Gigabyte U8000 s Xceive tunerom koji ima određene prednosti nad svim trenutno dostupnim tunerima,za više o Xceive-u googlaj Ako ti treba tuner za gledanje,ali samo gledanje tv-a,slušanje radija...bolju sliku od U8000 nečeš nigdje naći...ako su ti bitne jos neke druge multimedijalne mogučnosti tunera koje nude PCI tuneri,onda ga uzmi...meni je dovoljan samo tuner...pa sam se i odlučio za ovaj...Inače,taj Leadtek je OK,svi su više manje OK jer više manje koriste iste tunere...bitno ti je da nađeš proizvod kojem bez greške radi software za ono čemu služi,a tu se već sužava izbor dobrih tunera...osobno sam izgubio korak s tunerima i software-ima,možda se negdje popravilo a negdje pokvarilo stanje,pa ti ne mogu ništa po tom pitanju pametno reć...osim onog što sam ti već rekao
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na