Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2008., 00:30   #91
Klodovik
Banned, vrhunski bezobrazluk
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Samobor
Postovi: 17
Wink

Pozdrav!

Nabavio sam novi notebook, pa bih rado spojio telku. Gigabyte U8000 mi je već dulje zapeo za oko... vidim da ga svi hvale i drago mi je! Htio sam pitati jel radi na Visti? Jel ima možda netko?

Thanks!
Klodovik je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 00:42   #92
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Klodovik Pregled postova
Pozdrav!

Nabavio sam novi notebook, pa bih rado spojio telku. Gigabyte U8000 mi je već dulje zapeo za oko... vidim da ga svi hvale i drago mi je! Htio sam pitati jel radi na Visti? Jel ima možda netko?

Thanks!
Koliko ja znam-radi.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2008., 20:11   #93
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Evo da i ja nes pitam.

Pročitao cijelu temu. dao bih max 300kn za tv karticu. a baš sam štel i digitalnu i analognu i nisam mislio da budem nasao za tako male pare ali ima vidim da je neki hvale. radi se o ovoj

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...=0&Sifra=21070

vidim da su neki kupili i dobili mali daljinac. pa jel ima igdje sa velikim iako nije toliko bitno al kad vec kupujem bolje da kupim sa velikim jer ima vise opcija. Jel bi mi kartica radila na običnoj kućnoj anteni, znam da bi radila ali jel bi hvatala šta. glupo pitanje.

ima koja bolja do 300kn? jel neka filozofija namjestit program za gledanje?
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 08:24   #94
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
vidim da su neki kupili i dobili mali daljinac. pa jel ima igdje sa velikim iako nije toliko bitno al kad vec kupujem bolje da kupim sa velikim jer ima vise opcija. Jel bi mi kartica radila na običnoj kućnoj anteni, znam da bi radila ali jel bi hvatala šta. glupo pitanje.

ima koja bolja do 300kn? jel neka filozofija namjestit program za gledanje?
- ak se odlučiš kupit taj tuner, pitaj u samom dućanu jel ima veliki daljinac
- veliki daljinac je bolji jer je kvalitetniji. Ovi mali su ti inače šrotovi koje daju tek toliko da mogu reć da su ti dali daljinski... ja još plačem za velikim daljincem koji sam dobio uz ATI 550pro tuner...
- preciziraj o kakvoj vrsti signala se radi: analognom ili digitalnom. no ako s tom antenom možeš hvatat signal na kućnom TVu, onda ćeš moć i na TV tuneru - ista ti je stvar
- Leadtek ti ima najbolje tunere za novce koje daješ i za 300kn možeš dobit "DT1800 H" koji je isto hybridni kao ovaj Gigabytov. Razlika je što Leadtek sigurno izdaje svako malo drivere a k tome ima dobar vlastiti softver za gledanje TVa
- riktanje TV programa je ful lagano: obično ti softver za gledanje ima "wizard" za traženje programa
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 09:21   #95
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Ma moze i analogni i digitalni signal. Imam viska tanjur i lmb, kupim si jos jedan i imam dva satelita?

Tuner me ne zanima. Samo TV kanali. Jel mi mogao spojiti digiTV na tu tv karticu?
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 17:25   #96
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
I da što je uopće taj "Hybrid"?
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2008., 17:34   #97
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
I da što je uopće taj "Hybrid"?
Znaci da ima oba tunera, digitalni i analogni. Non hybrid je sa samo jednim ili digi ili analog.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 08:41   #98
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
Ma moze i analogni i digitalni signal. Imam viska tanjur i lmb, kupim si jos jedan i imam dva satelita?

Tuner me ne zanima. Samo TV kanali. Jel mi mogao spojiti digiTV na tu tv karticu?
miješaš kruške i jabuke...

postoje ti zemaljski i satelitski signal. Oboje ti se dijele još na analogni i digitalni
Zemaljski digitalni se zove DVB-T a satelitski digitalni je DVB-S

Ako na kompu želiš gledat TV, moraš imat tuner! Razlika u tunerima je kakav signal želiš gledat.

Dakle, ako želiš gledat zemaljski digitalni i analogni signal, treba ti Hybrid TV tuner
Ako želiš gledat satelitski signal, treba ti tuner za satelitski signal (vjerojatno digitalni jer analogni satelitski signal je skoro izumro i ne isplati se u njega ulagat). Najbolji PC tuner za satelitski digitalni signal ti je "SkyStar 2".

Postoje ti i tuneri koji podržavaju i zemaljsku i satelitsku TV, no podosta su skupi i nisam čuo da ih ljudi hvale...

Ako imaš tanjur i reciver i želiš gledat te programe na TVu, TREBA ti TV tuner, i to analogni za zemaljsku TV (jer pretpostavljam da i inače taj signal gledaš na svom TVu koji ima u sebi analogni tuner). Fora ti je samo u tome što ćeš kao i na kućnom TVu programe mijenjat preko recivera... iskreno, po mom mišljenju to ti je jako loša kombinacija
gesaugen je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 13:08   #99
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Ahaaaa. Malo sam pobrkao.

Znaci ovu
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...=0&Sifra=21070

mogu spajat na običnu antenu, a digitv?
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2008., 19:52   #100
Gijone
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: varaždin
Postovi: 2
Tv kartica

Bok svima.Koju tv karticu kupiti da bude dobra a jeftina

Zadnje izmijenjeno od: Gijone. 08.02.2008. u 21:10.
Gijone je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 07.04.2008., 20:08   #101
stopalo9
Premium
 
stopalo9's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 763
Uzo sam neki dan u8000 i zasad je ok
No zanima me koji soft koristit,probal sam power cinema 5/windvr/media portal
Power cinema je solidan,misljenja sam da bi trebalo biti vise opcija,no eto nema
Dok media portal ne nalazi karticu
stopalo9 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2008., 20:52   #102
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
da ne otvaram novu temu...
trebao bi bi nekakav tv-tuner do 550kn-600kn. imam kabelsku TV pa bi snimao sa nje, uvijek se nekaj nadje na 45 kanala. a i tu je VCR sa kojega bi neke trake rado preselio u MPEG. sto preporucujete. znaci, jeftinjole me ne zanimaju, vec kao sto sam rekao cca. 550-600kn. znaci bez nekih bugova, musica i pizdarija i da bude kvalitetna slika (koliko zbog analogije moze biti) i da nema problema sa sinkroniziranim zvukom.

Hvala najljepsa.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 14:33   #103
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Thumbs up

Citiraj:
Autor Lineker Pregled postova
da ne otvaram novu temu...
trebao bi bi nekakav tv-tuner do 550kn-600kn. imam kabelsku TV pa bi snimao sa nje, uvijek se nekaj nadje na 45 kanala. a i tu je VCR sa kojega bi neke trake rado preselio u MPEG. sto preporucujete. znaci, jeftinjole me ne zanimaju, vec kao sto sam rekao cca. 550-600kn. znaci bez nekih bugova, musica i pizdarija i da bude kvalitetna slika (koliko zbog analogije moze biti) i da nema problema sa sinkroniziranim zvukom.

Hvala najljepsa.
evo par komada koji bi te zadovoljili, svi su iz diskonta24, tamo nikad nisam naišao na probleme sa kompatiilnosti i slično, čak i njihovi jeftinjakeri rade savršeno, a nema što tamo nisam kupovao: memorija, zvučnici, tv kartica, game-controleri, memorijske kartice i sl.
Da ne govorim da je tamo oriđiđi memory stick pro duo (sa adapterom za "obični" pro i tripod stalkom za fotić) od 2gige jeftiniji nego bilo gdje drugdje u gradu, a s adapterom za pro sam našao mem stick samo još u konzumu i algoritmu (a trebo mi za sony h1, dakle imaju svega.
dakle:
http://www.diskont24.com/product.php...9&cat=0&page=2
http://www.diskont24.com/product.php...7&cat=0&page=2
http://www.diskont24.com/product.php...9&cat=0&page=2
http://www.diskont24.com/product.php...0&cat=0&page=2
mislim da 1., 3. i 4. imaju hardware mpeg encoder, al nemoj me držat za riječ, i definitivno ti preporučam ovu zadnju, iako malo prelazi cijenovni rang. (621kn
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 14:36   #104
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
e sad, ako mi netko zna reći, jel u8000 ima onu opciju za brzi teletekst (da preloada parstotianjak stranica unaprijed) da ne moram čekam dva dana za otvaranje stranica.
Nije da je inače važna stavka, ali to mi je još zadnji bitni detalj da se odlučim za tu karticu, jer prema vašim iskustvima mi nije jasno kako je tako jeftina, a nije da sam neki pro user što se tiče video editiranja i to, pa ako tko zna tko ima karticu, molim informaciju
unaprijed hvala!
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 16:26   #105
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
stize mi sutra Pinnacle PCTV Hybrid 310i
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 16:40   #106
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
imao bi i ja par pitanja..

Naime htio bi gledat tv na kompu i tu imam par nejasnoca. Naime ne znam tocno kakav signal imam. Odnosno da pojasnim, u zgradi imamo antenu (svi stanovi imaju isat programe) i sad ne znam jel to nekak kabelska i ili sta? (od programa tu su svi domaci, par slovenskih i satelitski tip mtv. viva i sl. sve zajedno jedno 20ak programa) i sad jel imam ja tu koristi od digitalne kartice, odnosno jel mogu ja ulovit neki digitalni signal? Napominjem ne znam kakav mi je trenutni izvor slike?

hvala
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2008., 21:28   #107
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor Lineker Pregled postova
stize mi sutra Pinnacle PCTV Hybrid 310i
i još nešto, kakav je daljinac???
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 23:46   #108
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
eto, nakon što sam izgnjavio karticu, mogu samo reći da je to ono što sam htio. preko S-Video uklada spojio vide, zvuk na Realtekicu i u softweru podesio da zvuk skida sa zvučke. snimio sam jednu video kazetu na komp i mogu reći da je to to.

a TV? pošto sam korisnik kablovske, nekih 45 programa, mogu reći da i to radi sjajno i snimanje i gledanje, a i daljinac daje filing da nije neko jeftino smeće. ima i record button

eto, nadam se da vam je moja početnička mini recenzija Pinnacle PCTV 310i mogla nešto reći o njoj.
napominjem, kupio sam ju jer sam poredao 5 kartica u vrijednosti 500kn i odigrao jedan eci-peci-pec i ta je ispala.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2008., 23:48   #109
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
oprostite na tipfelerima, pisao sam u mraku uz monitor pa tipkam napamet
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 01:29   #110
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
imao bi i ja par pitanja..

Naime htio bi gledat tv na kompu i tu imam par nejasnoca. Naime ne znam tocno kakav signal imam. Odnosno da pojasnim, u zgradi imamo antenu (svi stanovi imaju isat programe) i sad ne znam jel to nekak kabelska i ili sta? (od programa tu su svi domaci, par slovenskih i satelitski tip mtv. viva i sl. sve zajedno jedno 20ak programa) i sad jel imam ja tu koristi od digitalne kartice, odnosno jel mogu ja ulovit neki digitalni signal? Napominjem ne znam kakav mi je trenutni izvor slike?

hvala
A ono...pitaj mamu i tatu kaj to plačaju
Najvjerovatnije je kabelska...

Za to ti je dosta analogna ili hibridna.
Za gledat DVB-T si budeš morao sam složit antenu (osim ako nisi na tak dobroj poziciji da ti lovi i sa sobnom)
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 07:23   #111
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Za gledat DVB-T si budeš morao sam složit antenu (osim ako nisi na tak dobroj poziciji da ti lovi i sa sobnom)
O kakvoj anteni se radi ?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 10:51   #112
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
O kakvoj anteni se radi ?

Pa, za DVB-T

Ako si na fakat dobrom položaju možeš loviti sa onom malom antenicom koju dobiješ uz karticu ili običnom sobnom.
Ali u pravilu treba "riblja kost" vulgaris...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 12:42   #113
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Ej, ljudi, pa jel mi nitko ne moze reci kakav je teletekst na Gigabyte U8000???
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 17:37   #114
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
A ono...pitaj mamu i tatu kaj to plačaju
Najvjerovatnije je kabelska...

Za to ti je dosta analogna ili hibridna.
Za gledat DVB-T si budeš morao sam složit antenu (osim ako nisi na tak dobroj poziciji da ti lovi i sa sobnom)
ne zivim s njima..a oni placaju maglu..tko im kriv kad me ne slusaju

Tak sam i mislio da je to neka kabelska, znaci dvb-t cu mozda moci uloviti preko sobne antena, posto nemam mogucnosti postavljati svoju..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 18:12   #115
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
A di živiš u Zagrebu ? OiV ti je na sljemenu tak ak imaš pogled na njega, mogao bi uhvatiti signal. A Croatel je kod Bakine kuhinje, pa sad gledaj di ti kaj bolje za uhvatiti.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 18:15   #116
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
zivim na kneziji, mozda bi se dao Crotel ulovit..iz stana vidim Eurotowers..koliki je uopce radius signala?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 18:20   #117
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ha, to nitko ne zna. Trebao bi biti velik. Mislim da sa Croatelom ne buš imao problema. Ja sam malo sjevernije od knežije (kod policije u Nehajskoj) i hvatam ga bez problema. Kao i OiV.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 18:23   #118
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
pa onda bi ga i ja tebao lovit.. ali sad ne kuzim, to se da ulovit sa nekom obicnom sobnom antenom ili treba ici antena krov?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 18:51   #119
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
A ja mislim da sam ga ulovio i sa sobnom antenom. Ne sjećam se točno jesam li lovio sa ovim tunerom ili pak sa starim. Ali ako vidiš Mamićeve tornjeve, onda ne bi smio imati problema niti sa sobnom antenom. OiV bi ti mogao biti druga priča.

Danas (sada), imam riblju kost na tavanu pod krovom...

EDIT:
Sve ti je to rizik. Da imaš od kojeg frenda za posuditi karticu, znao bi na čemu si...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2008., 20:42   #120
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ma tv karticu cu si uzet svejedno, a bilo bi super da sad jos mogu ulovit i taj croatel..
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na