Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2014., 13:51   #91
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
tnx Forace na savjetu...
skuno manual, ali naletio i na benq web stranicu gdje se moze ''simulirati'' polozaj projektora
http://www.benq.com/microsite/projec...tiocalculator/

po ovome ni jedan ni drugi ne odgovaraju...
ja sam sebi u glavi zamislio da projektor stavim direktno uz strop, na udaljenosti od oko 1.70m (mislio sam da imam bar 2.5m ali sam jutros to premjerio i ispalo mi je 1.70 do stropne grede)

kod w1070 bi dobio malu dijagonalu
kod w1080st nema mogucnost vertikalnog tilta + sto je i skuplji (nama ga bas po ebayu...)

moram jos jednom promisliti o svemu...
na stolic ga ne mogu staviti jer mi stolic sluzi kao subwoofer, pa bi i projektor skakutao jednako kao i sub...a to mi ne djeluje kao zanimljiva varianta...doduse, mozda bi dobio skroz zgodan efekt u odredjenim scenama
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 18:49   #92
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Da se i ja ukljucim u raspravu...
mene zanima ima li itko iskustva sa kalibracijom projektora. Mislim kupiti X-Rite i1Display Pro. Projektor je Epson TW9200 pa nebi uzea neki skart od kalibratora, ali ne bacaju mi se bas ni pare za to jer mi je slika cak i ok bez ikakve kalibracije.
afterburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2014., 14:48   #93
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova

moram jos jednom promisliti o svemu...
na stolic ga ne mogu staviti jer mi stolic sluzi kao subwoofer, pa bi i projektor skakutao jednako kao i sub...a to mi ne djeluje kao zanimljiva varianta...doduse, mozda bi dobio skroz zgodan efekt u odredjenim scenama
tko ti je kriv kad me nisi slušao
Nego , jesi se igrao s Najdom i mikrofonom?
I da ne zaboravim , što si furnirao stolič ako je morao bit crn? Zbog rubova ili je Ona zakolutala očima i rekla da joj crno više paše?


Da ne bude da samo oftopičarim...zaletiš se u bauhausa i uzmeš "Dulux Grej stil 2"


@ afterburner

ColorMunky display ti je hardverski tj. po točnosti doslovno ista stvar no poprilično jeftiniji. Nekih 1300kn vs 1800kn kod nas. A ako hočeš ultra jeftino ja ti prodam Display 2 za 500-600 kn

Nego , jesi probao onaj updejt za Epsona koji navodno radi efekat sličan Darbiju ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2014., 20:36   #94
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
tko ti je kriv kad me nisi slušao
Nego , jesi se igrao s Najdom i mikrofonom?
I da ne zaboravim , što si furnirao stolič ako je morao bit crn? Zbog rubova ili je Ona zakolutala očima i rekla da joj crno više paše?


Da ne bude da samo oftopičarim...zaletiš se u bauhausa i uzmeš "Dulux Grej stil 2"


@ afterburner

ColorMunky display ti je hardverski tj. po točnosti doslovno ista stvar no poprilično jeftiniji. Nekih 1300kn vs 1800kn kod nas. A ako hočeš ultra jeftino ja ti prodam Display 2 za 500-600 kn

Nego , jesi probao onaj updejt za Epsona koji navodno radi efekat sličan Darbiju ?
Nisam ni zna da ima novi firmware...stavit cu ga al ne bas tako brzo jer mi se neda skidat projektor sa nosaca da bi ga connecta sa kompom. iDisplay pro je oko 1500 kn (u nekom online ducanu u nas) tako da cu valjda njega uzet (za koji mjesec dva nakon sto upgradeam receiver ). Navodno je software u iDisplay pro-u malo bolji i jednostavniji sta mi je bitno jer neman zivaca se jos sa tim zezat tako da mi je on favorit za sada. Ako ima koja druga marka slobodno napisite
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 14:43   #95
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Hm...mišljenja sam da bi prvo trebao promisliti o tome što u biti želiš kalibrirati ,koliko te to zanima te koje mogučnosti tražiš.
Ako je to samo projektor i jednostavnije gledaš kao bolje zaista ne vidim razloga zašto nebi uzeo spomenuti CMD. Iako je prateci softver ogranicen prema i1 DP softweru , ako želiš jednostavno onda ne vidim zašto bi ti bilo važno. Na drugu stranu ,smatram da je i1 DP puno bolji izbor za kupovinu te s njim imaš dosta više slobode. A da ne govorim o mogučnosti da s njim možeš pratiti mijenjanje slike zbog padanja inteziteta svjetlosti zbog korištenja projektorske lampe. Što se samog hardvera tiče , praktički je to isti vrag ako staviš nastanu ono što je 5 puta brži. Na automatiki radi dovoljno brzo a ako namjeravaš ručno , trebati če ti daleko više vremena da protumačiš rezultar nego što češ čekati na te iste rezultate.
btw , koliko znam u prodaji su 3 verzije tog senzora i sve skupa je mali kupus pa provjeri što se to prodaje za 1500kn nnakomn što promisliš što želiš
Koliko znam ona obična verzija (retail) jedina radi s x-rite softverom dok OEM te one brandirane verzije ne rade. A iako ove prve dvije rade s onim popularnim softverima kao CalMan i Chromapure , treca ne radi.

Što se tiče Datacolor tabora , dok je kupovina tog senzora prije bila kao lutrija sada su poprilično popravili sitaciju u zadnjoj generaciji. Nazalost , treba ti Elite verzija koja je 2kkn da ne dobiješ nakakav ograničeni prateči softver tako da nisam to nešto posebno proucavao.

Inace , vec se godinama igram s kalibracijom projektora po istom sistemu. Po onom gajdu za damije što sam sam bog zna koliko puta linkao pa ...

Ono što želim reči je da bi sve skupa trebalo pitati nekoga koga to zanima puno više / nekog tko bolje poznaje materiju

Šteta što mogučnosti kalibracije slike ne dolazi po defaultu s projektorima i Tvima kao što je to slučaj s resiverima i mikrofonima. Doduše , postoje oni Lumagen procesori s kojima je to poprilično jednostavno no sve skupa je daleko od pristupacnog. Najeftiniji video procesor s tim mogucnostima je nekih 500 baksa.
Uz to bi volio vidjeti i radanje nekakvog standandiziranog mounta za optiku.
Nesto slično kao kod fotoaparata s izmjenjivim objektivima. Dobar optički sistem nije baš zanemariva stavka u kontekstu cijene projektora pa je zaista šteta što je sve skupa neiskorišteno nakon što projektor ide kvragu.

Ali ne , stvari se razvijaju u 4k smjeru te laserima i tako imamo ovaj zadnji Epsonov projektor koji bi trebao baciti u škovace nakon 20k sati.

No dosta jer necu vise kuckati o projektorima...


btw , HCFR ti zaista nije kompliciran pa daj okacis par mjerenja kad uzmes kolormetar jer me nešto zanima?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 09.10.2014. u 13:07.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 18:26   #96
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Planiram kalibrirat monitor, projektor i eventualno tv. Zelim da mi software bude sto jednostavniji za koristenje al opet da ne bude zakinut za neke naprednije opcije (u slucaju da ne budem zadovoljan automatikom ili pozelim malo detaljnije ceprkat po postavkama). Iskreno ovo mi je prvi projektor i super sam zadovoljan. Nazalost u nas nema bas nekih opcija za osobno isprobavanje ili usporedbu prije kupnje tako da san ga kao i vecinu stvari uzeo po reviewima (a i cijena je nekim cudom bila cak i jeftinija nego vanka). Za sada nisam pozalio, samo zelim izvuc najbolje sto projektor moze ponudit pa zato i gledam ove kalibratore. Sto se tice Datacolor-a, probao sam prije par godina neki spyder na monitoru i rezutati su bili ocajni. Zato bi njih izbjegavao ako je moguce
Evo link sa iDp...sad kakva je verzija morat cu pitat prije kupnje. Iako nisam nigdje vidio da prodaju OEM verzije.

Izmjenive objektive na projektorima imho necemo bas tako brzo vidijeti. 4k je jos preskup a i svi dosadasni filmovi (na bluray-u) su u 1080p, tako da i imas 4k projektor nema skoro nista materijala koji bi to iskoristio. Ali nemam nista protiv napredovanja tehnologije.

Usput ako ti treba koji info o epsonu (prije nego sto uzmen kalibrator) slobodno pitaj.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2014., 20:21   #97
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
tko ti je kriv kad me nisi slušao
Nego , jesi se igrao s Najdom i mikrofonom?
I da ne zaboravim , što si furnirao stolič ako je morao bit crn? Zbog rubova ili je Ona zakolutala očima i rekla da joj crno više paše?


Da ne bude da samo oftopičarim...zaletiš se u bauhausa i uzmeš "Dulux Grej stil 2"


Sorry....naucio sam da mi izbaci poruku kad netko odgovori u temi...tako da sam tek danas ovo vidio...

i WTF je ovo sivilo ? Dali je boja za zid koja sluzi umjesto platna ?

A furnirao sam ga prvenstveno radi pucanja rubova...znam da ljudima zna pucati boja na spojevima MDF....
nazalost furnir koji sam koristio je bio star tako da ni pituravanje nije ispalo vrhunski ali je ispalo jako dobro ...
s najdom se igram skoro svakodnevno...toliko da bi ju najradije kroz prozor frknuo
salim se...ispunjava ona svoju funkciju

Inace, za sad sam projektor stavio na hladno...mozda uleti kakva dobra ponuda za crnog petka
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2014., 01:03   #98
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
samo jako dobro pazi na kakvo platno ces pustati film, i kakvi su ti zidovi jer sam ja imao preeeevise refleksije i onda bi mi ubijalo sliku
ja sam to ovako rješio
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 13:54   #99
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Planiram kalibrirat monitor, projektor i eventualno tv. Zelim da mi software bude sto jednostavniji za koristenje al opet da ne bude zakinut za neke naprednije opcije (u slucaju da ne budem zadovoljan automatikom ili pozelim malo detaljnije ceprkat po postavkama).
Onda i1 DP i puna šaka brade.

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Iskreno ovo mi je prvi projektor i super sam zadovoljan. Nazalost u nas nema bas nekih opcija za osobno isprobavanje ili usporedbu prije kupnje tako da san ga kao i vecinu stvari uzeo po reviewima (a i cijena je nekim cudom bila cak i jeftinija nego vanka).
Iz prve usridu. Taj Epson je zaista fenomenalan uređaj za novce koje se kod nas traže. A opčenito ima i najbolju podršku proizvođača u industriji. Jedina šteta što živimo u Hrvatskoj :-/
Nego ,gdje si ga kupio / koliko si platio?

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Izmjenive objektive na projektorima imho necemo bas tako brzo vidijeti. 4k je jos preskup a i svi dosadasni filmovi (na bluray-u) su u 1080p, tako da i imas 4k projektor nema skoro nista materijala koji bi to iskoristio. Ali nemam nista protiv napredovanja tehnologije.
Nemam ni ja protiv napredovonja tehnologije samo je stvar u tome što tu uvijek ide u uvrnutom smijeru te jeftino i pristupačno ne dolazi bez nekih 'nuspojava'.

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Usput ako ti treba koji info o epsonu (prije nego sto uzmen kalibrator) slobodno pitaj.
kad ga uzmeš i kalibriraš sliku nema te više na forumu ?


Citiraj:
Autor yoke Pregled postova

i WTF je ovo sivilo ? Dali je boja za zid koja sluzi umjesto platna ?
To sivilo je 00 NN53 /000 što je novi izbor za boju najsličniju orginalnoj BW formulaciji. N7.8 vs. N7.5.
Nakon što su promjenili formulaciju veziva u novom batchu AAA isti je kompatibilan s puno više toga za razliku od starog batcha. Tako da se može reči da ti i ne treba više AAA ako želiš jednostavno. S istim dobiješ veči gain ali ovisno o ovjetima te projektoru , možda ti i ne treba?
Inače, za razliku od prije sada nisi ograničen na sivilo jer ima i par svjetlijih (s večom N vrijednosti ) a da su neutralne ( s istom RGB vrijednostima / mislim da je ova duluksova 190 / 190 /190). Ne znam napamet pa prokopaj malo po netu.
Uglavnom ,imaš par od Duluksa a u Građe možeš uzeti Caparol po RALU 7038 koji je malo svijetliji od Duluksa. Mada bi ja osobno išap na Duluks jer ga navodo miješaju s užom tolerancijom. Ako se odlučiš na bojanje vodi racuna da ti treba više od onog što piše jer pokrivnost testiraju na staklu ili što ja znam.

btw , ja sam sebi oko ekrana htio tamno tako da sam po zidu i po prvom metru plafona mazao bojao 'Dulux Najt Đvl 1' tj. 00 NN05 /000 što je najtamnija koju sam našao ...N2.3. Nije ko onaj crni velvet ali za boju pije svijetlost ko crna rupa. Cijeli strop bi mi bilo previše tako da je na ostatak išlo sivo. Trebao bi prokopati slikice za kod a trenutno sam ljen. Uglavnom , covjek nebi vjerovao ali kad otvoriš prozore ne pirimjecujes da je plafon siv a kad zatvoris prozore razlika u percepciji kontrasta je poprilična.


Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Inace, za sad sam projektor stavio na hladno...mozda uleti kakva dobra ponuda za crnog petka
Pa vec imaš nelošu ponudu tj w1070 ovdje na tržnici.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 09.10.2014. u 14:00.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 16:35   #100
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova

Pa vec imaš nelošu ponudu tj w1070 ovdje na tržnici.
Tnx oko savjeta i pojasnjenja oko boje za zid
bit ce to korisno...

da, vidio sam taj oglas, cak sam bio do sibenika, mislio nazvati covjeka da to pogledam...
na kraju kupio glodalicu

ne, za sad je na mirovanju jer jos nisam smislio kao to montirati (problem udaljenosti) a malo sam umoran od uradi sam rjesenja...zelim nakopon imati nesto sto radi kad izvadis iz kutije
doduse, ne znam koliko mi benqu to garantira
yoke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2014., 16:52   #101
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Onda uzimam i1 DP (cim se skupi para ).
Bit cu i dalje na forumu nego sam mislija ako te zanima nesto na sta ti mogu odgovorit bez kalibratora.

Epson me izasa 14.5K al sam ga morao cekat nekih 20ak dana. Vidim da i dalje drzi istu cijenu... ako uzmemo u obzir da je u US negdi oko 2500$ mislim da za te pare u nas nema nista bolje.
Platno mi je Grandview Cyber CBP106W. 16:10 omjera iako je projektor 16:9 (naravno da nije bilo 16:9 sa nekom normalnom cijenom tako da za sada san zapea sa njim ). Iako nije lose mozda i njega promjenim jednog dana (opet onaj mali problemcic sa parama) i uzmen elektricno koje bi ugradija u spusteni strop...

Sto se tice refleksije i boja...meni je zid iza platna u tamno crvenoj boji tako da po noci izgleda skoro crno, ali me isto malo zeza refleksija plafona i ostalih zidova koji su nazalos u bijeloj boji i relativno blizu platnu (projektor mi je u dnevnom boravku pa bi me ukucani streljali jos da i opituram ostale zidove u nesto tamnije )
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2014., 16:49   #102
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Tnx oko savjeta i pojasnjenja oko boje za zid
bit ce to korisno...
Prokopao po slikicama i ...



Od Duluksa imaš još Neutral 101 , 102 i 31 tj. redom:

00 NN62 /000
00 NN72 /000
00 NN83 /000

Najsvjetlija ti je ova zadnja / "grej stil 4" sa N9.3 (ako ti ili ona mislite da če tamnije bosti u oči)



btw, ja sam za plafon prvotno htio 'Najt Đvls 3' a ona je htjela ovaj 'poters klej 3'



Na kraju smo izabrali kompromis i ispalo je čisto ok i više doslobno ne primječujemo da je gore sivo.



Tako da , odi s dragom u Bauhausa i pogledajte one ton karte.



A nebi bilo loše kad bi pokupili neke kartice , naslonili doma na zid ili plafon i pogledali kako to izgleda s prirodnim svjetlom.
Prije je tih kartica bilo masa ali gamad sve pokupila. Ko bi reko da jer sivo toliko popularno.



Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
da, vidio sam taj oglas, cak sam bio do sibenika, mislio nazvati covjeka da to pogledam...
na kraju kupio glodalicu
Glodalica od 4k ? To si uzeo nešto od onih Boš profi alata ?
Meni je prije cca 2 god na glodalici otišao onaj narez za prihvat glodala jer stezao glodala ko konjina Kad mi se to desilo bio sam sretan ko dijete s kad mu daš sladoled jer sam napokon morao kupiti novu.
Uzeo ovu za 2tk i par glodala za još 1000 i totalno se preporodio.



Milina s njom radit. Dođe ti da tražiš projekt samo da radiš s alatom


Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
ne, za sad je na mirovanju jer jos nisam smislio kao to montirati (problem udaljenosti) a malo sam umoran od uradi sam rjesenja...zelim nakopon imati nesto sto radi kad izvadis iz kutije
doduse, ne znam koliko mi benqu to garantira
LOL
Ma gledaj , sve ima svoje mane. Stvar je samo u tome da se to treba gledati u kontekstu novaca te onog što ti osobno smeta.
Recezenti za to nažalost nisu sposobni jer uređaje ne kupuju niti se s njima dugo druže.
Npr. za Epsona možeš pročitati kako se čuje auto iris ili kadko je podložan dust blobovima.
Nebi puno o ovom da ne naljutim afterburnera ali u praksi je auto iris jebena katastrofa koja ti ronda navrh glave a kad prašina uđe gdje ne treba to se ne čisti lako i dode ti pun kurac svega. Pogotovo u ovoj ljepoj našoj. Nekidan čitam na jednom stranom forumu kako je tip uznemiren jer mu Epson nije riješio overnajt replacement vec je čekao par dana!! Pazi ti to čovječe. Doveo bi ja njega u HR da vidi šta je podrška proizvođača.

BenQ te MR su posebna priča o kojoj bi mogao nadrobiti zaista puno. O MRu pogotovo.

Npr ovako izgleda kad imaš projektor kojeg se nikad nije dotakao servis:



A ovako izgleda kad se istog dokopa MR servis:



Iako Epson ima motorizirani poklopac za leču koji štiti od prašine i sl. , to je goli kurac prema MRu jer ne brini ...bez obzira što zamjena lampe ne traži petljanje po optici i bez obzira na 'automatsku zaštitu' , serviser če zameljat svoj masni prst kojim je češkao jaja na poslu.



Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Onda uzimam i1 DP (cim se skupi para ).
Imaš volje da ovaj moj kolormetar usporediš s svojim kad ga kupiš? Čuvam ga po propisu ali me zanima koliko je odriftao...

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Bit cu i dalje na forumu nego sam mislija ako te zanima nesto na sta ti mogu odgovorit bez kalibratora.
FI radi svoj posao kako treba na 60p ili samo na 1080/24p ?


Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova

Epson me izasa 14.5K al sam ga morao cekat nekih 20ak dana. Vidim da i dalje drzi istu cijenu... ako uzmemo u obzir da je u US negdi oko 2500$ mislim da za te pare u nas nema nista bolje.
Da , za taj novac je to fenomenalan uređaj. Nije bez mane ali opet što je.
Skoro mi na neki način žao što nisam dobio zamjenu za njega več novce. Uglavnom , da imam taj novac koliko se za njega traži definitivno bi kupio njega. Ovako s novcima imam samo problem i nikako da odlučim što kupiti.

Inače , ima kod nas jedan JVC rs 45 exDemo za nekih 12tK i to je stvarno dobra alternativa ako neko ima manji ekran te nema volje za petljanje do besvjesti.

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Platno mi je Grandview Cyber CBP106W. 16:10 omjera iako je projektor 16:9 (naravno da nije bilo 16:9 sa nekom normalnom cijenom tako da za sada san zapea sa njim ). Iako nije lose mozda i njega promjenim jednog dana (opet onaj mali problemcic sa parama) i uzmen elektricno koje bi ugradija u spusteni strop...
Zapeo s platnom ? Prodaš platno i bojaj ?


Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Sto se tice refleksije i boja...meni je zid iza platna u tamno crvenoj boji tako da po noci izgleda skoro crno, ali me isto malo zeza refleksija plafona i ostalih zidova koji su nazalos u bijeloj boji i relativno blizu platnu (projektor mi je u dnevnom boravku pa bi me ukucani streljali jos da i opituram ostale zidove u nesto tamnije )
Moji zidovi su bili svi u bijelom a sa live strane je prozor s bijelom zavjesom te s desne strane regal po kojem imam naviku guzit kutijetine....Problem sam riješio s crnim zavjesama i dobio potpuno drugačiju sliku. Livo od ekrana sam smontirao bonograciju s duplom šinom te po vanjskoj strani ide crna zavjesa a s desne strane sam bojao sprejom šinu jer bi me bolo u oči da sam smontirao bijelu. Čak sam sprejao i glave vida te one krajeve šine.



Ima tu još toga što sam radio no drugi put o tome...

Uglavnom , kad su zavjese do zida te otvoreni prozori praktički normalna prostorija i ništa ne bode u oči. Razmisli o toj soluciji. Dovoljo je 2-3 poteza rukom a utjecaj na sliku je ogromni. U biti kad uhvatim vremena iskopam ti mjerenja od tw9000 i utjecaj na kontrast.

Zadnje , najbolji savjet koji ti mogu dati je da odeš u bauhausa s ukučanima i pogledate ton karte.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 11.10.2014. u 17:02.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2014., 20:25   #103
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Prokopao po slikicama i ....
Evo par slika kako je to kod mene ...uskoro ce ic tv malo u livo pa da vise i kabele rijesim, a nadam se i druga stalaza.



Ne kuzim bas di si te zavjese montira...okomito sa svake strane platna?? Jel mos bacit koju sliku?
Gleda san po forumima da neki stave oko platna te zavjese al ih drze na nekim stalcima pa ih vade po potrebi.
Sta se tice dust blobova i servisa...jesi ga ikad sla na ciscenje (jel pokriveno jamstvom ili se dodatno placa) ili radi nekih drugih problema?
Autoiris je meni preglasani a i ne donosi nesto specijalno tako da ga drzim na off.
FI na vecim postavkama mi daje previse soap opera effecta a na nizim i nevidim neku razliku tako da ti nemogu nesto pametno oko toga rec.
Platno...kazem za sada necu minjat jer imam dosta drugih stvari koje mi vise "tribaju" tako da mi on nije neki prioritet, a i neda mi se vise po kuci preuredivat.
Uglavno kad kupin kalibrator (nadajmo se da ce bit do kraja godine) bacam se na mjerenja
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2014., 20:44   #104
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Na mobacu sam pa da se ne zafrkavam s quotanjem...
ma ne, imao sam lovu u djepu, mislio se, tralallala...i onda uletio u merkura (sibenik) gdje su imali rasprodaju pred zatvaranje i tako si kupio neku blekandeker za 600kn (snizeno s 900kn)...
Meni sasvim dovoljno za ono sto mi treba...
frezanje, jednom godisnje...

Kod projektora mi smeta sto bi mi se vidio...
u stanu imam jednu gredu,pa sam ga mislio sakriti iza nje, ali je ispalo da je to na premaloj udaljenosti od 1.7m...
druga varijanta je da se stavi ja stolic prilikom gledanja, ali trenutni stolic je i subwoofer...tako da ni to ne igra...
treca solucija je da ga smontiram kako treba, na strop, ali onda se vidi...a to mi trenutno nije toliko napeto....
a imam jos nekih nedovrsenih projekta...pa nema zurbe...

cak sam se mislio, da prodam p42v20 plazmu i kupim si neku 55-60' TV nove generacije....
ali mislim da bi samo dobio nekvalitetniju sliku na SD signalu...tako da sam i od tog odustao...

Toliko...vise necu trovati temu....javim se ako se ponovo zagrijem za kupovinu projektora...
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2014., 21:05   #105
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
@yoke , pa i cilj je da se vidi ;-)...grede kažeš, evo , da onda i ja jednu okačim kad ste več počeli.



Ja sa druge strane ozbiljno razmišljam da se vratim nazad na telku, važem plus i minus i sav sam lud već neko vrijeme. Ah ti problemi.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 13:05   #106
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Evo par slika kako je to kod mene ...

Crveno je. Poprilično crveno.
Kod nas nije baš razvijeno to bojanje. Vani je to normalno razmišljat u nijansama no kod nas sve u pravilu ide u bijelo a kad ljudi žele neku boju , uvjek ide nešto jako što nemožeš promašit / što ti potegne pažnju kad uđeš u prostoriju. Bio sam u par takvih domova i meni to nekako stvara napetost i nervozu. LOL.
Kad sam govorio da namjeravam bojati u crno te sivo, svi su se hvatali u glavu jer su to gledali kao da trazi veliku hrabrost. A u stvarnosti dobiješ jedan neutralni ugođaj što ne mogu reči za par domova u kojima sam vidio jaku zelenu , žutu i crvenu. Iz moje perspektive , ljudi moraju imati popriličnu dobru viziju te hrabrost kad se odluče na nešto tako.
A ako ti ukučanima odgovara crveno , ne vidim razloga zašto bi te streljali zbog nekakve sive jer bi bila puno manje intezivna


Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Ne kuzim bas di si te zavjese montira...okomito sa svake strane platna?? Jel mos bacit koju sliku?
Gleda san po forumima da neki stave oko platna te zavjese al ih drze na nekim stalcima pa ih vade po potrebi.
Nema više slikica. Dosta mi je petljanja po slikicama za ovu godinu
Staviš zavjese s strane platna i još neki tamniji tapet na pod i biti če kao da gledaš novi projektor. Što se stalaka tiče , ljudi rada svašta a oko platna vjerovatno stavljaju iste ako imaju 2.39:1 ekran pa žele gledat 16:9 format. Ja na zidu imam 140" 2.39:1 i krajevi malo vire kad spustiš platno no jednostavno mi se neda zahebavati s zavjesama.

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Sta se tice dust blobova i servisa...jesi ga ikad sla na ciscenje (jel pokriveno jamstvom ili se dodatno placa) ili radi nekih drugih problema?
Pitaš jer ti crno nije crno / imaš neku fleku ili te onako zanima?
Sve skupa je jedna duga zanimljiva prica zbog koje mi je izbor novog projektora cista muka.

Kad proizvodac da garanciju od godine dana za nesto ja ocekujem da cu taj proizvod moci koristiti godinu dana bez problema. A ako se pojavi problem očekujem da če mi to riješiti servisna podrška tog istog proizvođača.
Uglavnom , problem s uređajem unutrar garancije nebi trebao biti moj problem več problem proizvodaca i njegove servisne mreze.
Dok to vani jednostavno funkcionira kod nas je to tvoj problem.
Prvo si bez uređaja , pa te jebu s servisima na kojima nerjetko ne rješavaju probleme a onda nakraju ti trebas dokazivati da je nesto problem tj. da je uređaj van tvornickih specifikacija. a pošto živimo u HR tvorničke specifikacije za naše tržište servisi tumače malo drugačije od tvorničkih specifikacija za UK ili US.


Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Autoiris je meni preglasani a i ne donosi nesto specijalno tako da ga drzim na off.
A gledaj , pumpanje svjetlosti je vidljivo svima. Ali nekome smeta a nekome ne. Uglavnom , zbog toga AI netko voli na off a netko na on. Meni osobno ne smeta jer je kod epsona glatko. Izbor se svodi na osobnu preferencu.

Ali kod Epsona toga nema tj. nema izbora. Odluka ti je nametnuta nasilu jer melje ko mlinac a to odvlači od filma.


Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
FI na vecim postavkama mi daje previse soap opera effecta a na nizim i nevidim neku razliku tako da ti nemogu nesto pametno oko toga rec.
Meni je slika s FI na low skroz ok / bez SOE a razlika između FI i bez je dovoljna da preferiram FI.

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Uglavno kad kupin kalibrator (nadajmo se da ce bit do kraja godine) bacam se na mjerenja
Samo ne zaboravi crnom izolirkom preljepit ledice po uređajima.
Isprve nije jednostavno tako da ako ti prekipi, za nekih 2500kn možeš zvat profesionalca.

Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
ma ne, imao sam lovu u djepu, mislio se, tralallala...i onda uletio u merkura (sibenik) gdje su imali rasprodaju pred zatvaranje i tako si kupio neku blekandeker za 600kn (snizeno s 900kn)...
Meni sasvim dovoljno za ono sto mi treba...
frezanje, jednom godisnje...
I ja sam tako na to gledao ali kad sam kupio novu , preporodio se
Inace , od jeftinijih meni je onaj crveni Einhel od 550kn izgledao čisto ok.


Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Kod projektora mi smeta sto bi mi se vidio...
u stanu imam jednu gredu,pa sam ga mislio sakriti iza nje, ali je ispalo da je to na premaloj udaljenosti od 1.7m...
druga varijanta je da se stavi ja stolic prilikom gledanja, ali trenutni stolic je i subwoofer...tako da ni to ne igra...
treca solucija je da ga smontiram kako treba, na strop, ali onda se vidi...a to mi trenutno nije toliko napeto....
a imam jos nekih nedovrsenih projekta...pa nema zurbe...
BenQ nije toliko velik da bi ti skretao pažnju. A još je je i bijel.
Kod mene je sličan BenQ i sivim stropom bio potpuno neupadljiv.
Ako misliš da če ti bosti oči možeš napraviti kutijicu okolo a ovisno os stropu možeš i lift. Zakeljiš koju slikici i siguran sam da ideja nece nedostajati.

Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
cak sam se mislio, da prodam p42v20 plazmu i kupim si neku 55-60' TV nove generacije....
fuj...




Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
@yoke , pa i cilj je da se vidi ;-)...grede kažeš, evo , da onda i ja jednu okačim kad ste več počeli.
Još nam nedostaje jedino Momir ( mislim da je još on bojao BW) a bio je još gasaugen i još jedan zadovoljni tip (dok mu se nije pojavio neki problem) s w1070. Tko zna što je s njim bilo...

Šteta što projektori nemaju nekakvu centralnu temu poput HiFe ili HTa ili LCDova ...ovdje smo kuckali o projektorima na par mjesta i svugdje se nade nesto zanimljivog...


nego , ja ti volim drvo pa meni to tvoje potkrovlje te grede djeluje toliko toplo. Ono... djeluje ugodno i sigurno bi se tu osječao ko doma...
A zbog istog razloga mi ja ta polica ko prst u oko. Donja je tamnija pa ti uopče ne upada u oko ali gornja baš narušava idilu. Nosac na istoj izgleda kao onaj na razvlacenje a pretpostavljam da je kratak za strop?





Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Ja sa druge strane ozbiljno razmišljam da se vratim nazad na telku, važem plus i minus i sav sam lud već neko vrijeme. Ah ti problemi.
fuj mk2
Al ozbiljno , nemoj jer če ti bit žao.
Ja trenutno buljim u TV i iako je slika odlicna , razina 'uživjenosti' u serije mi je kao da gledas seriju u kojoj nekakvi lik bulji u TV a ti pokusavas gledati isto.

Što važeš? / Što te točno kopka?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 13.10.2014. u 13:14.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 17:44   #107
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Donja je tamnija pa ti uopče ne upada u oko ali gornja baš narušava idilu.
Zato jel sam donju farbao sa nekom bojom kaj sam našao u šupi a godnju nisam, a to da ću je odšrafit i farbat...fakat nemam volje ...možda kad će mi bit stvarno dosadno.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Nosac na istoj izgleda kao onaj na razvlacenje a pretpostavljam da je kratak za strop?
Da, i da. Samo ću reći jedno i sve će ti biti jasno. Mali Acer (LED) nema uopče optički zoom i ima 16:10 omjer stranica, "pogodio sam ga" na 16:9 platno u centimetar. Možeš mislit kak mi je bilo kad sam kasnije nabavio Panasonica sa ovim "đojstikom" i optikom koju sa malim prstom odvrtim kak mi paše


Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Al ozbiljno , nemoj jer če ti bit žao.
Plašim se toga,da.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Što važeš? / Što te točno kopka?
Kad pogledam negdje neki BR film na nečem fakat kvalitetnom (uglavnom su to LCDi) poželim si doma instalirat jedan takav, razlika si vjerojatno i sam svjestan. Da, tu je teška bojazan od "mikro-dijagonala" takvih telki u odnosu na sadašnje (što je vjerojatno teško shvatiti nekome ako nema percepciju veliko-malo u odgovarajućem smislu,... ja u svojih 22 kvadrata sobe gledam 92" platno i držim se THX propisa udaljenosti pa neka netko kaže što želi...).Ako bi išao na išta to bi bio 4K 65" LED i još bi morao dobro povuč kauč prema napred. Na takvim diagonalama LEDovi često imaju ozbiljne probleme sa "cloudingom" i toga se poprilično bojim ali otom potom.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 11:58   #108
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Zato jel sam donju farbao sa nekom bojom kaj sam našao u šupi a godnju nisam, a to da ću je odšrafit i farbat...fakat nemam volje ...možda kad će mi bit stvarno dosadno.
Ako uhvatiš volje i ako nosač nije puno kratak uvjek možeš napraviti nakakav blok od medijapana obojanog u bijelo ili još bolje bajcaš neki blok od hrastovine te zavidaš to u strop a nosač na blok. Te grede su idealne za sakriti kabele što nebi imao s tom stropnom montažom ali siguran sam da bi to riješila kakva mala kanalica...



Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Da, i da. Samo ću reći jedno i sve će ti biti jasno. Mali Acer (LED) nema uopče optički zoom i ima 16:10 omjer stranica, "pogodio sam ga" na 16:9 platno u centimetar. Možeš mislit kak mi je bilo kad sam kasnije nabavio Panasonica sa ovim "đojstikom" i optikom koju sa malim prstom odvrtim kak mi paše


Đojstik s namjesti jednom.
Zamisli kako je tek svima onima koji idu na CIH s projektorom koji traži igranje s zumom i fokusom pri svakoj promjeni formata ...a nakon toga kupe projektor gdje sjediš u fotelji i bodeš po daljincu. Upravo to je jedna od stvari koju bi htio na projektoru. U biti , meni je svejedno ali to bi htjela draga jer joj je dopizdilo petljati po optici. Da nije toga , na stropu bi mi več visio entry model Sonija.
Inače , taj đojstik tj. lens šift bi trebalo ugrađivati na sve projektore i stvarno mi nema smisla da to bude stvar na kojoj se ide uštediti kao kao što je slučaj s Epsonom i tw6000/6100...



Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Kad pogledam negdje neki BR film na nečem fakat kvalitetnom (uglavnom su to LCDi) poželim si doma instalirat jedan takav, razlika si vjerojatno i sam svjestan. Da, tu je teška bojazan od "mikro-dijagonala" takvih telki u odnosu na sadašnje (što je vjerojatno teško shvatiti nekome ako nema percepciju veliko-malo u odgovarajućem smislu,... ja u svojih 22 kvadrata sobe gledam 92" platno i držim se THX propisa udaljenosti pa neka netko kaže što želi...).Ako bi išao na išta to bi bio 4K 65" LED i još bi morao dobro povuč kauč prema napred. Na takvim diagonalama LEDovi često imaju ozbiljne probleme sa "cloudingom" i toga se poprilično bojim ali otom potom.


Da ti budem iskren , LCDova se nisam baš nagledao...a pogotovo se nisam bas nagledao HD materijala na istima tako da ti ne mogu ništa pametnog komentirati. Ono HDa što sam vidio mi je izgledalo zanimljivo na prvi pogled bilo oštro i funkcioniralo neovisno a ambijentalnom osvjetljenju no kako je istovremeno slika bila preintezivna obzirom na veličinu, faktor zanimljivosti mi je nestajao u roku odmah te je nastupala zbunjoza kako netko može tako gledati filmove. Ako te kopka LCD vs. PJ mišljenja sam da bi te to prestalo kopkati istog momenta kad bi kupio LCD .

Možda bi mislio drugačije da ih proizvode u večim dijagonalama i drugom formatu.
Ovako se poprilično gubi na doživljaju zbog dijagonale i udaljenosti gledanja a kad u to ubaciš Cinemaskope i 16:9 formate , za mene je to jad i kuku.
Kad čovjeku zadnja epizoda Big Bang Teorije rezultira večom razinom uvučenosti u gledano nego npr. Matriks zbog manje slike / zbog drugačijeg formata , meni je to poprilično uvrnuto jer...kad gledaš film poput Matriksa ,gledaš nešto veče od života za razliku od svakodnevice par gikova , pa nema smisla da gledanjem gikova čovjek ima veču razinu uvučenosti / imerzije u gledano zbog formata.
Sad bi netko rekao da je Cinemaskope na 16:9 ekranima isti vrag kao i kod LCDova ali dijagonala mijenja stvari. A za razliku od TVa čovjek nije ograničen po pitanju formata. Zbog toga i držim platno iako imam zid. A iako je platno bliže za metar opet mi BBT ne daje razinu doživljaja kao kad gledam Matriks
Kad čovjek ima projektor može se igrati s veličinama ekrana , s bojama , s anamorfičnim lečama itd.
A kad čovjek ima TV ,za promjenu doživljaja se može igrati s čime? Može jedino ugraditi kola na kauč pa se vozati naprijed nazad


Nego ...kao što rekoh Tvi me ne zanimaju tako da prvi puta čujem za taj pojam "clouding".
Nakon što sam to ubacio u gugl i pogledao par slikica , instiktivna misao mi je "fuj mk3"

No opet , nisu ni kod projektora stvari idealne po pitanju uniformnosti boja.
U biti ne da nisu idealne nego mogu bit poprilično sjebane ako čovjek ne iskrca pošteno novaca za LCoS tehnologiju s zatvorenim svjetlovodom te mogučnostima namještanja konvergencije.
LCD tehnologija je osjetljiva na prašinu ali ovi popularni Epsoni bar imaju mogučnost da "popraviš" konvergenciju. DLP nema tih problema jer je u pitanju jedan čip ( 3 čip rješenja nastranu ) i nebi trebao imati problema ni s prašinom ali u stvarnosti su stvari drugačije baš zbog kvalitete izrade.

Onaj moj zadnji DLP vrlo dobar primjer.
U prvi 100 sati sam imao problemčič s nekakvom dlačicom a nakon još nekih 2-300 sati su se pojavile neke 2 fleke.
Znaš kako je izgledala slika nakon godinu dana tj. nekih 3500 sati?

Fleke party.
Na normalnoj slici ne upada odmah u oko no kad znaš da su tu fleke , oko ti stalno bježi. A o tamnim scenama ili prelazu između scena da ne govorim. Situacija je puno jasnija kad baciš sliku malo van fokusa. Poviše kliknes plus/povečalo da ih vidiš u punoj rezoluciji ...









I sad pogledaj Servisni Manual




btw , ima hrpa zanimljivih stvari u tim servisnim manualima i internim uputama za servisere pa i da čovjek samo gleda kako nešto definiraju , specifiraju , testiraju ili rješavaju probleme. Evo djelič od w1070.



Imam hrpicu tih materijala jer sam uspoređivao konstrukcije nekih modela / svjetlovode i neke ostale stvari ,a tih manuala nema na sve strane po netu pa...ako nekome nešto treba , slobodno me PMnite.


Sva sreča što sam prilikom prodaje naletio na nekog normalnog koji je shvatio da ne prodajem zadnju riječ tehnike. U biti čovjek je odmah rekao 'doviđenja' na 3.5 k sati (Epson je bio na servisima pa sam malo više koristio BenQ) ali se poslje javio jer mu je netko otkrio toplu vodu da se brojač sati može resetirati u par sekunda nabadanja po daljincu pa nije bas za vjerovat oglasima i "prodajem 4 godine star projektor s 80 sati rada"
Toliko puta sam ponovio čovjektu da ta klasa projektora ima problema da da sam dopizdio sam sebi. Mislim da sam ja vjerovatno jedina osoba koja može kenjat po nečemu dok to prodaje


Nego , u ovom topiku me več došao glave stav da nebi kupio w1070.
Kao ispalo nekako nečuveno da se netko može drznuti za takvu izjavu jer ne postoji ništa bolje za te novce...ne samo za te novce več i veče jer je taj projektor ravnopravan ako ne i bolji od ovih više klase. Zbog toga kao ima više smisla uštediti pa čovjek može druge godine kupiti novu stvar iz iste klase koja če sigurno biti bolja.

I tako netko tko sebi može priuštiti Panasonika ili Epsona , kupi npr. BenQ jer kao ima isto za puno manje. Pa kad bi se pojavila prva fleka siguran sam da bi se taj 'živ pojeo'

Kad čovjek PJ više klase kao Epson te problem s flekom ,to če ti se čistiti do besvjesti ili dok ti ne daju drugi projektor.
A kad ima Benq i problem s flekom ( ili pun qurac fleka) , BenQ če ti se samo nasmijati u facu. Pa čak i da imaš malo bolji DLP.

Uzmi za primjer BenQ w1500. Ne može se reči da se radi o jeftinom i lošem DLPu. Mislim , pa za istog je potrebno nekih 10tkn! Praktički isti novci koliko dođe nekakav Epson 6000. Ali kad daš 10tkn za BenQ i imaš fleku, imaš je 'po specifikaciji'.



Sad če netko garant reči "ali BenQ se hvali zbog kvalitete slike ".
A što je to nego slika?

Da me se ne shvati krivo , kad netko ima fiksni buđet za PJ i želi puno slike za relativno malo novaca onda se w1070 nametne bez problema. Smatram da je w1070 odlična stvar kad pogledaš koliko košta.
Ali kad ne čitaš samo reklame /recenzije te iskustva zadovoljnih kupaca , ne može se baš reči kako je sve divno i krasno, zar ne?
Pa zamisli da na svakoj tamnijoj sceni gledaš onako nešto i da je to 'normalna stvar'?

Trenutno sam bez projektora a pošto Epson , Panasonik , te JVC i Sony nisu obnovili entry program za ovu godinu moram priznat da mi je palo na pamet da pokušam živjeti ovu godinu s w1070 ( u GB je 4500kn s 5 god garancije) ali zbog svih iskustava ....
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 19.10.2014. u 11:49. Razlog: jedno č :)
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2014., 15:36   #109
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Trenutno mi malo dosadno pa se vratio stranu unazad....

Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Kutija u kojoj w1070 dolazi je velika točno toliko da projektor stane u nju, dolati sa vga kabelom i papirom (uputstvima). Daljinski koji je unutra izgleda kao daljinski od najjeftinijih dvb-t tunera. Osjećaj kada kupiš nešto takvo za soma eura po meni bi trebao pratiti neku kvalitetu koja izostaje već odma na početku. Želim se osjećat ponovo kao djete koje otvara kinder jaje, a osječam se kao da je netko smrvio to jaje i dao mi ga u ruku. Neznam jesi kada vidio daljinski od w700,...izgledaju boje od većine daljinskih troduplo skupljih projektora (uz pozadinsko osvjetljenje).
Mislim da imaju 2 verzije tog w1070 daljinca no komentari su se najvjerovatnije odnosili na ovaj...




Iako taj w1070 daljinac izgleda jeftino , što se mene tiče ne izleda ni približno loše kao onaj što ide s hd25.



On me podsječa na one dječje igračke s pazara.



Ono... dijete pritišče neke tipke na komadu plastike a ono svijetli i svira






Ili na one stare žlice za postole šta koriste ljudi u godinama.





Nije mi jasno zbog čega toliko dugo guraju taj stil oblika te raspreda tipki jer zahvaljujuči tome - to izgleda neozbiljno. U biti ,za 8tk , to je kriminalno.
Pogledaj što daje Optoma a što Epson za slične novce.



Ok TW6000 je skuplji za koju tisuču ali je "isti" daljinac išao i s prijašnjim modelima te modelima ispod za koje ti treba isto novaca kao i za HD25.



W700 daljinac definitivno izgleda bolje od HD25 , pogotovo kad pogledaš za koje novce to dobijaš ali onako opčenito meni to nije ništa posebno zbog lagane nezgrapnosti i probijanja svijetla. Pozadinsko osvjetljenje bi trebalo biti pozadinsko osvjetljenje tipaka a ne da svijeli pola daljinca pa zbog pretanke plastike daljinac svijeli i s strane.




Onaj od w1060 izgleda kao daljinac više klase a realno , razlika je samo u boji.





Daljinac koji danas dobiješ u toj novčanoj klasi je čista smijurija onom što si dobivao prije nekih 6 godina. Jesi vidio daljinac od PE7700?




Uglavnom ,kad se malo pogledaju ti daljinci koji su se dobijali u prijašnjoj seriji (w1060) te serijama otprije kao npr w1100 , ili još starije vs danas , mislim da je smijer trenda vrlo jasan.



Ovaj veči je čista milina držati u ruci. Ok , to je viša klasa ali se po ukidanju modela to moglo dobiti za slične novce kao ovi projektori o kojima se danas govori.
Inače , onda se taj isti daljinac (drugačiji broj tipaka) je išao i s w100 i w500 koji si opet mogao dobiti za slične novce kao i danas w1060 ili h25.
Kad čovjek u ruci ima daljinac od tih starijih modela nema tu nikakvog osječaja jeftinog kao ni da se štedilo.
Štoviše , imaš osječaj neke ekskluzive zbog dizajna , izrade i glatke plastike. A pozadinsko osvjetljenje je osvjetljene tipaka a ne čitavog daljinca.



Optoma je tada pri kupovini H31 (za što je trebalo 12tkn) davala sličnu igračku za djecu kao i danas. Sad bi netko rekao da nije važno i kako je najvažnije što je je projektor pristupačniji nego ikad. No meni je važno baš zbog toga što si sam rekao , ne želim se osječati kao da mi je prodano "smrvljeno kinder jaje" kad več dajem tolike novce.

A čovjek doslovno misli "jeftino" svaki puta kad zadrži neku tipku pokušavajuči što brže prešaltati nešto u meniju , bilo tokom kalibracije ili nečeg drugog jer pozadinsko osvjetljenje ispušta dušu...




Ok , očito da preferiram veče i teže daljince ali nije stvar u tome več koliko mi nešto djeluje jeftino.
S panasonikom idu oni manji daljinci pa opet ne djeluju jeftino ...



kao ni infokusovi.



Štoviše , neki infokusi imaju daljinac ko kreditna kartica pa opet ne djeluju jeftino



a tako nešto u proizvodnji najvjerovatnije košta vrlo slično ako ne i manje od BenQ "nočne svjetiljke".


Nego , da nebi ispalo kako sam oduševljen s tim Epson daljincima ...tipku za 'meni' nisu mogli staviti na gluplje mjesto te je bolje oblikovati. Možda izgleda ok ali u praksi svako malo ruka sklizne s kursor tipaka na 'meni'. Pogotovo kad se čovjek vodi po opipu nabadajuči po daljincu u mraku jer vidi vraga , daljnski ne reagira osvjetljenjem prilikom pritiskanja bilo koje tipke več je osvjetljenje tipaka potrebno ručno uključiti pritiskom na zasebnu tipku.



btw, gdje su svi ovde nestali?
Znam da nas projektoraša nema u izobilju ali opet , nebi da je potreban projektor za piskaranje u temi...

Evo, ja ga nemam pa me to ne spriječava




A što se tiče več spominjanog updejta za Epsone evo malo više informacija.

__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2014., 16:09   #110
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Trenutno mi malo dosadno pa se vratio stranu unazad....

A što se tiče več spominjanog updejta za Epsone evo malo više informacija.

Nekidan san updatea projektor i mogu ti rec da se vidi poboljsanje. Sada drzim ovaj super resolution na 3 ili 4 od 5. 5/5 daje neke male artefakte oko texta i objekata sa velikim kontrastom. Iako se bi se i to dalo prozvakat mislim da nema neke potrebe jer je projektor sam po defaultu bija dovoljno ostar
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2014., 12:23   #111
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Nekidan san updatea projektor i mogu ti rec da se vidi poboljsanje. Sada drzim ovaj super resolution na 3 ili 4 od 5. 5/5 daje neke male artefakte oko texta i objekata sa velikim kontrastom.
Evo malo tečnijeg materijala vezanog za taj updejt.
Art

Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
Iako se bi se i to dalo prozvakat mislim da nema neke potrebe jer je projektor sam po defaultu bija dovoljno ostar


Da , Epsoni su zaista oštri...
Uz to je tu odlična crna te CMS ( 10 point gama!) ,veliki raspon zuma i lens šifta. Čisto me čudi što nema više vlasnika istog. A cijena u HR je zaista odlična.

Vani je Epson tw9200 / 6030UB u cjenovnom društvu popularnog JVCa x35/rs46 te Sonija HW55. U US su cijene svih oko 3ipo USD / JVC je 100baksa ispod a Sony 400baksa gore. U GB se cijene vrte oko 2700 GBP .Sony je gore nekih 100F a JVC dolje za otprilike isto. Gužva se konkurencija pa je sasvim razumljivo što ljudi razbijaju glavu što kupiti.

Kod nas je sitacija drugačija. Za JVC x35 (kao i za vani popularni Sony HW40) se traži 6tkn više nego za Epsona a za Sony HW55 se traži 10tkn više!! nego za Epsona. Ok , ti iznosi se pomiču i JVC x35 se može dobiti za manje od 20tkn te se Sony HW55 može dobiti za manje od 24tkn kad kupci barataju kešom ali to nastranu. Ono što želim reči je da bi kod nas izbor trebao biti jednostavan ako kupac želi "best buy". Epson je odličan izbor i objektivno gledano , razlika između npr Epsona i te JVCa te Sonija sigurno ne vrijedi 6 te 10tkn. Prije nego što netko pomisli da sam kupio Epsona "pa se tješim na neki način".... na stropu mi je Soni i ta činjenica valjda daje neku težinu stajalištu da je Epson puno bolja kupovina.

Reklo bi se da je to krađa za 14tkn.
Možda je ta razlika u cijeni kod nas i vani opravdana razlikom u podršci...



no opet , povremeno se da procitati kako Epson ne daje popuste i kako im je cijena fiksirana / zaštičena jer kao proizvođač strogo kontrolira dilere. Tako da je u neku ruku ta cijena zaista interesantna. Kupujmo dok nije nestalo



Što se tiče tih "šarpning algoritama" ...

Pratim 'Super Resolution' s 'Reality Creation' i dižem za 'Darbi'

Širina glave je nekih 80cm što na ovu dijagonalu dođe kao neka 1/3 širine ekrana što je na 1080p nekih 640piksela rezolucije. Moglo se nači daleko boljih primjera za prikazati isto počevši od rezolucije te osvjetljenja ali smatram kako je daleko zanimljivije pogledati što se dešava s materijalom koji koji nije baš idealan. Ok , film je šutan s RED EPICom pa se ne može reči da je kvaliteta zadnji škart ali radi se o prosječnom internetskom .mkvu od 7ipo giga. Inače , glava je iz Begin Again (2014) na nekih uru i 9ipo minuta.


Razlika između isključenog RC te RC na minimalno je poprilična i ostavlja osječaj kao da sistem radi obrnuto. Kao da čovjek s RC gleda normalnu sliku a isključivanje te funkcije rezultira namjernim blurom.




RC: 5 / 10 / 15


RC: 20 / 50 / 100



RC na off / samo Darbi HiDef

D: 0 / 5 / 10


D: 15 / 20 / 50


D: 50 / 100 / 120


Iako su maksimalne vrijednosti lekcija kako je neumjerenost loša u svemu , kombinacija maksimalnih vrijednosti RC+Darbi je zasebna priča .

Dakle , kako od Kire Knightly napraviti babu s gubom ?
Darbi na 120+RC na 100.






Gornje slikice su tu isključivo kao prikaz onog što slici rade spomenute funkcije.
Samo spominjem da nebi nikom palo na pamet komentirat boje jer to na osnovu ovog nema smisla.
Pozabavim se sa kalibracijom kad spucam bar 100 sati pa ako nekog zanima mogu okačit izmjereno.
Ok , vrag mi nije dao mira pa sam nabrzinu uštimao grejskel a pošto sam dobio nekih 17.5 fL , iris nisam ni dirao niti sam petljao po bojama a Lumagen mini držim na bajpasu.
Uz to , slike PJ slike inače ispadaju čudno pa ih nemam običaj stavljati. Gornje su napravljene s E-M5 te Sigmom 19mm s 2 metra udaljenosti i poprilično su off od onog kako to izgleda uživo pa eto da još jednom spomenem , slike su isklučivo za prikaz što slici rade spomenute funkcije.


EDIT: Ljudi RC večinom
drže u jednoznamenkastim vrijednostima a Darbi drže oko 50. Svako ima nekakve svoje preference što mu izgleda ok.
Iako spomenuto može biti korisno da "popravi" detalje i pruži osječaj da se gleda detalnjiji displej / materijal , na kojim vrijednostima prestaje korist i nastupa šteta te kasapljenje nečijeg filmskog uradka je definitivno zanimljiva diskusija.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 19.11.2014. u 12:44.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 17:39   #112
zokisan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Slavonija
Postovi: 46
Pozdrav!
Soba je 9x4x2,4m, dvoumim se izmedju 135 i 150 inch platna (16:9) (150 bi bilo na knap kada stavim zvučnike sa strane) -> dubina sobe odgovara za oba; bila bi potpuno u mraku.
Što vaše iskustvo savjetuje?
Samim tim, koji bi projektor najviše odgovarao (1080p): Benq w1070, Optoma HD26, Optoma HD141x, nešto četvrto?

Hvala.
zokisan je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2015., 11:27   #113
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
čisto da se ubacim malo u temu

imamo projektor Infocus IN24+EP
i sada gledam cijene za novu lampu

zar je moguće da su cijene oko 3000kn za novu lampu ?

jer po toj logici se isplati kupiti novi projektor ?

hvala
chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 26.02.2015., 13:44   #114
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
čisto da se ubacim malo u temu

imamo projektor Infocus IN24+EP
i sada gledam cijene za novu lampu

zar je moguće da su cijene oko 3000kn za novu lampu ?

jer po toj logici se isplati kupiti novi projektor ?

hvala
U nas je cifra oko 2000kn a ne 3k(i dalje preskupo), ali vanka su dosta jeftinije. Oko 100$ za taj projektor. Tako da ti se isplati narucit iz vanka cak i ako platis pdv i dostavu.
SP-LAMP-024
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 17:37   #115
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
ja sam to ovako rješio
eeeee, bas si mi pao na pamet neodavno i sad zuijm po forumu i naleti na post

jel napredak ocit u odnosu na bijele zidove?
Ja sam bio uzeo na probu Benq W1080ST i to nije nilo normlano koliko svjetla sam imao po sobi i ubijalo mi je sliku totalno u svijetlim scenama

budem se valjda ubrzo selio pa cu u stratu odmah zidove pripremiti

da li postoje neke specificne boje koje su "antireflektivne" ili je sistem - sto tamnija to bolja?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 13:17   #116
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor zokisan Pregled postova
Pozdrav!
Soba je 9x4x2,4m, dvoumim se izmedju 135 i 150 inch platna (16:9) (150 bi bilo na knap kada stavim zvučnike sa strane) -> dubina sobe odgovara za oba; bila bi potpuno u mraku.
Što vaše iskustvo savjetuje?
Samim tim, koji bi projektor najviše odgovarao (1080p): Benq w1070, Optoma HD26, Optoma HD141x, nešto četvrto?

Hvala.
Imaš u ovoj temi malo o veličinama ekrana pa baci oko...

@afterburner
jesi kupio kalibrator?

@Gabre
najlakše ti je u trgovini pogledat "sjaj" na samim kanticama.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2015., 23:12   #117
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
@afterburner
jesi kupio kalibrator?
Ma nisam jos...svako malo mi nesto drugo uleti. Ako bude srece sa jednom faturetom onda cu do kraja miseca kupit
Jel ima sta novog u tom svijetu? Nisan bas u toku zadnje vrijeme.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 23:47   #118
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Pojavilo se dosta novih jeftinih full hd projektora...jel netko upućen?

http://www.edigital.hr/projektor/opt...r-p446696.html
http://www.edigital.hr/projektor/eps...o-p370749.html
http://www.edigital.hr/projektor/ben...r-p444507.html
http://www.edigital.hr/projektor/ben...r-p421396.html
http://www.edigital.hr/projektor/opt...r-p446697.html

Uzeo bi nešto,help?

Odoh vidjet na YT,al ako netko čuo nešto,vidio...

P.S. nekako se najviše dvoumim između benq w1070 i optome hd141x...jedino moram provjerit koji mi vise odgovara za prostor...

Gledao bi s udaljenosti od cca 3.5 metra...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 02.06.2015. u 00:12.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 00:23   #119
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Nisam najupuceniji ali nedavno sam dosta istrazivao i procitao gomile testova, osobnih osvrta i inog, i Benq nema alternativu u toj cjenovnoj klasi... Ako pomaze.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2015., 02:22   #120
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Pojavilo se dosta novih jeftinih full hd projektora...jel netko upućen?

http://www.edigital.hr/projektor/opt...r-p446696.html
http://www.edigital.hr/projektor/eps...o-p370749.html
http://www.edigital.hr/projektor/ben...r-p444507.html
http://www.edigital.hr/projektor/ben...r-p421396.html
http://www.edigital.hr/projektor/opt...r-p446697.html

Uzeo bi nešto,help?

Odoh vidjet na YT,al ako netko čuo nešto,vidio...

P.S. nekako se najviše dvoumim između benq w1070 i optome hd141x...jedino moram provjerit koji mi vise odgovara za prostor...

Gledao bi s udaljenosti od cca 3.5 metra...
Vjerojatno nisi razmišljao o ovome, ali možda ti se učini zgodnim za tu namjenu. Nije da je puno jeftinije, ali je prenosivije i dobivaš high-end tablet
Yoga 2 Tablet Pro s projektorom
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na