Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2012., 17:10   #31
RIHARD
Registered User
 
RIHARD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Baranja
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Prije 2 godine sam doslovno bacio 12.000 kn za projektor, to je doslovno bačen novac. Radije uzet Panasonic 55" 3D TV, slika nenadhebiva...

Tako sam ja, kupio projektor, pa kad sam skužio koliko to čudo grije, koliko je nepraktično, koliko kablovinje uzalud, onda poželiš koji put s ekipom pogledat tekmu i spajat DVB-T, pa opet provlači kablove, pa slaži police, pa sto muka a slika nije ni približno dobra, pa stavi zvuk na 5.1, pa ovo pa ono... Još sve to nekako tehničar i proguta, ali slika nije nimalo savršena kao što je na 50V10 u mom slučaju. Kad sam stavio 50V10 ekipa, i ja i žena doslovno se nismo odvajali s telke jer iako nije bila 3D, doživljaj je bio predobar. Nikad više tako bacit novac, a na kraju projektor koji ti želiš da radi to što želiš dođe 4 put više... Da ne pričam rok trajanja, održavanje, itd itd...

Jedva ga prodao za 3.000 kn, JEDVA!!! Iako je 3mj poslije i dalje u dućanu vrijedio 10k kn. Uzeo tada Panasonic 50V10, 5g garancije i stani pani.

Danas za iste pare imaš još više i bolje:
http://www.nabava.net/televizori__24...140cm__1954161
http://www.nabava.net/televizori__24...140cm__1985041
http://www.nabava.net/televizori__24...lazma__1248891

Nadalje, ako ti zaista želiš projektor, samo izvoli... Osobno, smatram da ćeš se kajat kao i ja.
Uvjeren sam ako si platio prije 2-ije godine 12 soma kuna za projektor,te ako se radi o modelu optimiziranom za kučno kino,znam par ljudi koji bi ti ladno dali makar 40-50% plaćene cijene,pod uvjetom da je ispravan i da lampa nije prešla pola predviđenog vremena trajanja.
12 milja prije 2 godine nije tako davno i 3 soma kuna ste naveli da ste jedva izvukli je ispod svih mijerila.
Super me interesira o kojem se modelu radilo?
S druge strane neke stvari što ste napisali stoje:tipa da je projektor samo jedan od dijelova kućnog kina(iako glavni i srce kućnog kina). Trebaju mu kvalitetne komponente,audio sustav,media centar,ps3 makar kao bluray player ako ne za hd ili pak 3d gaming,platno,eventualno nosač,dosta visokokvalitetnih kablova iako Epson ima riješenje da sliku i zvug šalje u najvećoj rezoluciji bez gubitka kvalitete i naružnivanja kablovima wirelesom,od svega bih kao najskuplje i najzahtijevnije po pitanju kvalitete osim naravno samog projektora naveo audio sustav i eventualno high contrast elektronsko platno.Može se ići korak dalje pa uložiti u lift projektora i kvalitetan mikroprocesorski kontroliran ups ili još skuplje i bolje on line ups od 1kwh ili više,zatim upravljanje kompletnim sustavom,rasvijetom,elektronskim stuart platnom i liftom na 12v triger x2 i tako možeš ići u nedogled i ububati brdo novca za ultimate home theather expirience.
Meni stvarno nikad nije bio problem dati novac za gušt,ali mojoj djevojci s kojom živim je to neprihvatljivo pored svegana što čovijek može potrošiti teško zarađen novac(karikiram općenito).
U principu još jedna od najzahtijevnijh stvari je dizajniranje i ugradnja svih tih elemenata i namještaja u svoj show room,tako da dobro razumijem o čemu govoriš i na što se svodi vaša sugestija,ali gušt je gušt i prioriteti su različiti,a mogućnosti meni i velikoj većini su ograničene po pitanju novca,ali uvijek će biti ljudi koji znaju što žele i neće im biti žao novca.
Htio bih reći da sam ja sličnu situaciju u nekimstvarima doživjeo sa svojom 3d plazmom koju sam platio super skupo,jer nisam mogao čekati pa sam je doslovno skinuo prvu sa police po paprenoj cijeni.Uzeo sam je zbog 3d-ea i kupio par naočala jer samo uz vt50 idu,uzeo kameru za skype,zidni nosač i stvarno sam bio oduševljen sa slikom,najviše me se dojmila pokretna rezolucija i dizajn i kvaliteta izrade jer sijećam se stare gt i vt serije koja je izgledala bezveze iako sa atomskom slikom(koja je i najbitnija),da bi se razočarao sa čitavom koncepcijm 3d,kao i sadržajem koji se nudi.Jedino što volim gledati su Imaxovi dokumentarci i animirani zbog najboljeg efekta,a filmovi su bezveze i neozbiljni u 3d bez pravog pop up efekta.Naknadno sam htio uzeti pannyev 3d blue ray player zbog naprednih 3d kontrola,ali još nisam.
Poanta je evo da i u toj priči možeš uložiti prilično puno novca jer i za audio sustav ono stoji i kod tv-ea umijesto projektora kao nosača slike.Jest da ima ugrađen media centar,sve tunere,snimanje na hdd...i brdo features ali isto košta puno ako hoćeš izvući maximum iz tog sustava temeljenom na plazmi umijesto na projektoru.
Tv niti ne gledam,max tv imam spojen na ništa poseban 24 inča Samsung monitor sa full hd rezom i LED implementiranim pozadinskim osvijetljenjem,ali napominjem doslovno nikakav zmaj od monitora,toliko mi je tv program bitan,odnosno ne bitan!


@with style
Kako to da si u moru modela uzeo baš tu optomu?Čisti zajeb ali nije kraj svijeta!
3200 ansi sa kontrastom od 2200:1 ne čine ni u teoriji solidan home theather performer.
Pripada skupini multi medijalnih ali je to samo marketinški trik da bi se lakše prodavao,jer u suštini sa svojim specifikacijama i izvedbom je prosiječni prezentacijski projektor,puno više nego multi medijalni,ili m.m. sheet.Taj mali dlp od 2,9 kg i 12000kn(može ih biti sram),tako
da razumijem tvoju ljutnju i razočaranost ali nemoj suditi po njemu jer si ubo stvarno živo sranje.Ako ikad budeš kupovao drugi projektor slobodno se javi za pomoć.


@imagine
Poslušao sam tvoj savjet za free materijalom za kalibraciju ali ne mogu nigdje naći link.
Ako ne bude išlo drugačije uzet ću nešto sa ebaya što si napisao,pa probat s tim.
E sada na stranim forumima sam pročitao iskustva par ljudi koji kažu da su oduševljeni dobivenim rezultatima,da tipa čak i njihove žene koje su anti-talenti za tehniku vide značajno bolju i kvalitetniju sliku.Ja sam super zadovoljan i po pitanju pokretne rezolucije ali ako može još bolje,why not.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 15.11.2012. u 21:08.
RIHARD je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2012., 21:51   #32
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Evo padobransko pitanje, kolko bi koštal projektor i platno (valjda je to sve kaj treba za projekciju filma? ) za 720p filmove ?

Best buy, recimo ako bi mi se to svidjelo, da li bi ista solucija bila povoljna i za surfanje netom ?
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2012., 23:50   #33
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Povoljna ?
Misliš na cijenu 'održavanja' ?

Za surfanje bih ja kao primarnu stvar gledao što duži životni vijek lampe. Imaš klasične modele gdje to ide do 6k sati a imaš i one LEd/laser Casio modele gdje to ide do 20. Ako se dobro siječam , kolega sodom ima nešto tako pa bi ga trebalo pitati za nekakvo iskustvo iz prve ruke.
Uglavnom , staviš nekakve brojke na papir koliko bi to radilo svaki dan pa vidiš jeli ti povoljno.

Meni je i 2k sati bilo "povoljno" za doživljaj koji dobiješ

Filmovi bi ti se najvjerovatnije svidjeli ali....iako ti nitko ne brani surfat s 'HT' projektorima , to zna bit čudno ako si naviknut na klasični 16:10 format monitora. Naravno postoje projektori i s tim omjerom ali video materijal ne ide u tom formatu. Ok , filmovi večinom i ne idu u 16:9 formatu ali umjesto običnih crnih crta bi imao još deblje. A ne svodi se sve na samu površinu . Ima nešto i u skaliranju, čipovima itd...

btw, benq w700 se dobije za 4500kn a šta se tiče platna tiče ...to je posebna tema. Baci oko ovdje.



Citiraj:
Autor RIHARD Pregled postova
@imagine
Poslušao sam tvoj savjet za free materijalom za kalibraciju ali ne mogu nigdje naći link.
Ako ne bude išlo drugačije uzet ću nešto sa ebaya što si napisao,pa probat s tim.
E sada na stranim forumima sam pročitao iskustva par ljudi koji kažu da su oduševljeni dobivenim rezultatima,da tipa čak i njihove žene koje su anti-talenti za tehniku vide značajno bolju i kvalitetniju sliku.Ja sam super zadovoljan i po pitanju pokretne rezolucije ali ako može još bolje,why not.
Kako ne možeš nači link ?
AVS HD 709 ima poprilično vidljive linkove za download te dosta detaljno obajšnjenje.

Nego...imaš dosta široki pogled na stvar s projektorima pa mi se čini da te ja ne mogu uputiti na išta što ne znaš i sam

Kad osoba ima avatar te Runco 3D 'beštije' nekako se priča o diskovima za kalibraciju čini suvišnom
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 15:08   #34
RIHARD
Registered User
 
RIHARD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Baranja
Postovi: 13
RBE je jako izražen na tom modelu,tijekom projekcije zna se ugasiti jer sustav hlađenja nije baš najsretnije riješen.Čitava stvar oko toga(radni broj sati od 6000 na eco modu vs činjenica da se pregrijava i kontradiktorna tvrdnja proizvođaća da su upravo zbog boljeg hlađenja omogućili lampi veći broj sati rada).Da je to tako onda se ne bi pregrijavao!
Slično kao i kod ptome hd65,možešs njom manju sobicu zagrijat i onda naravno super brzo skuri lampu i nema ni pola od predviđenog trajanja.
Takvi dlp projektori imaju relativno malo kućište i sve snažnije lampe koje zahtijevaju učinkovitiji sustav hlađenja.
Sa druge strane cijena je super povoljna i teško je za takav novac naći dosta boljeg kandidata,pod uvjetom da si imun na RBE.
Najbolje bi bilo prije kupnje takvog modela kao što je imagine sugerirao uzeti sin city i pogledati demo,čisto da vidiš jel možeš to nekako prožvakati jer neki ljudi doista mogu i ne smeta im toliko,dok opet drugi misle čak da im je sam projektor pokvaren!
Sin city je stvarno jako dobar kandidat za rainbow efekt zbog brze izmjene svijetlih i tamnih scena sa jačom color saturacijom i još prilično dobar film za pogledati.
RIHARD je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 22:27   #35
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Onda sam ja očito fulao projektor. Kad sam već pljunuo 12kkn (točnije 10.800 jer sam uzeo direkt od predstavnika u veleprodaji - kešom) za tako nešto očekivao samo stani pani. Od Panasonica 50V10 sam dobio nebrojeno puta više od očekivanog.

Da, to je bila ta Optoma 763 i slika je bila koma za moje standarde. Donekle je bio užitak u potpunom mraku. Jedino što sam dobio, a što sam očekivao je tišinu, jer je zaista bio tih naspram ostalih modela EPSON (tadašnjih) modela u tom rangu cijena, koliko se sjećam, a iznenadio me u drugu ruku kako za 30 min zagrije cijelu sobu da mi ne treba grijanje

No, eto, meni je to bilo loše iskustvo, očito po Vašim komentarima sam fulao projektor. Ono što znam je da sam zaista trošio pare i pare na raznu tehniku i nikad mi ništa nije bilo žao, koliko sam lupao glavom o zid što sam kupio to smeće.

Ja sam samo štel reći, bez pametovanja i soljenja, da čovjek razmisli o Plazmi, jer osobno bih ja bez razmišljanja tako gledao, a on, može ili ne mora...

Kad sam već tako fulao, jel ovo šta valja:
http://geizhals.at/eu/385927
http://geizhals.at/eu/677899
http://geizhals.at/eu/701496

Mislim ja čak da ja nisam toliko fulao projektor, jer tada su 1080p projektori s HDMI koštali suho zlato (ako se dobro sjećam), nego sam fulao njegovu namjenu. Očekivao sam da ću moći uredno gledati TV i filmove usred bijela dana (stan je bio na sjeveru, znači bez sunca, ali danje svjetlo) s malo spuštenim roletama...

Jer po meni, ovo valja:
http://geizhals.at/eu/754332
http://geizhals.at/eu/552846
http://geizhals.at/eu/519876
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 15.11.2012. u 22:40.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2012., 10:33   #36
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ta Optoma je bila tiša naprema Epsona?
Dobro, pa što si to gledao od Epson programa ?

U biti mogu pretpostaviti ... a s obzirom na tvoja očekivanja od projektora očito je što te syebalo.

Da si gledao "normalne projektore" ko i večina kučnih korisnika , vidio bi da bi taj novac bio otprilike dovoljan za Epsona 3200 ili tw680 da si kupovao PJ prije 2 godine. Razlika u 'tišini' između Epsona i Optome bi bila ogromna . Naravno, u korist Epsona a ne obrnuto. LCD projektori su inače tiši od DLP projektora a kad se radi o svjetlosno jakim DLPovima to zaista nije za usporedbu.

Što se tiče tvog pitanja , moj izbor bi bio to u sredini. Mislim da kolega 'Momir' ima to čudo pa bi ga trebalo dovuči ovdje i pitati jel to što valja
btw, za malo više novaca više imaš W model ako ti je mrsko petljanje s kabelima

Imam filing da če ti RIHARD dati preporuku da baciš oko na Panasonika 5000 ili 6000 ali to je nešto skuplje , pogotovo kod nas, a Epson nije uopče loš za novac koji košta.



Citiraj:
Autor RIHARD Pregled postova
RBE je jako izražen na tom modelu,tijekom projekcije zna se ugasiti jer sustav hlađenja nije baš najsretnije riješen.Čitava stvar oko toga(radni broj sati od 6000 na eco modu vs činjenica da se pregrijava i kontradiktorna tvrdnja proizvođaća da su upravo zbog boljeg hlađenja omogućili lampi veći broj sati rada).Da je to tako onda se ne bi pregrijavao!
Slično kao i kod ptome hd65,možešs njom manju sobicu zagrijat i onda naravno super brzo skuri lampu i nema ni pola od predviđenog trajanja.
Takvi dlp projektori imaju relativno malo kućište i sve snažnije lampe koje zahtijevaju učinkovitiji sustav hlađenja.
Sa druge strane cijena je super povoljna i teško je za takav novac naći dosta boljeg kandidata,pod uvjetom da si imun na RBE.
Najbolje bi bilo prije kupnje takvog modela kao što je imagine sugerirao uzeti sin city i pogledati demo,čisto da vidiš jel možeš to nekako prožvakati jer neki ljudi doista mogu i ne smeta im toliko,dok opet drugi misle čak da im je sam projektor pokvaren!
Sin city je stvarno jako dobar kandidat za rainbow efekt zbog brze izmjene svijetlih i tamnih scena sa jačom color saturacijom i još prilično dobar film za pogledati.

Koliko novaca - toliko muzike.

ALI , ja RBE tu nebi gledao kao preveliku manu upravo zbog cijene.
Kod w1060 za koji je treba duplo više novaca , 3x 'kotačič' je definitivno mana ali ovdje to ne vidim tako. Ovdje to vidim samo kao cijenu pristupačnosti uređaja. Svi uvijek želimo uređaje za manje novaca i sve ide u tom smijeru te nosi svoju cijenu. Prije nisi mogao dobiti išta 'muzike za spomenuti iznos'. Prije npr. nekih 5-6 godina se nije mogao dobiti ni w100 ili IN72 za te novce.
Od onda se dobio HD, bolje lampe , 3D itd...i sve to za manje novaca. Na drugu stranu , w100 i IN72 s dolazili s 4x , jer je bilo neprihvatljivo izbaciti uređaj s 3x kotačičem.
Sad se stvar promjenila i uređaje ne prodaje brzina kotačiča. To je potpuno nevažno. Sada uređaje prodaje "HD redi" "3D" i "s ekipom si i 3,4 sad - gledaš utakmicu.".
Projektor je postao pristupačniji za puno više ljudi ali isto tako , puno ljudi kojima je RBE bio podnošljiv s 4x , sada više neče biti.
Inače , s napredkom smo dobili i brzo hlađenje Nema više čekanja več je ugašen kad ga ugasiš i odmah je spreman za ponjeti nako što si s ekipom pogledao utakmicu..
Dok se na prvi pogled to čini kao pozitivna stvar jer nema nekakvoga prisilnoga hlađenja ( lampa se polako hladi svojim tempom pa normalno da izdrži više ciklusa paljenja) s druge strane mi je to blesavo do daske jer toliki izvor topline u toliko skučenom prostoru ne može prepustiti sam ohladi i da se sve skupa na prirodan način riješi viška topline.
Što se tiče pregrijavanja tu je uvijek onaj 'haj altitud' pa tko voli ....ja se osobno nebi s tim previše opterečivao. Projektori s finčukasti komadi tehnike i često im nije dovoljno da ih paziš i maziš pa bih ja savjetovao da kupac to dere u svih 16 kako mu se god prohtje a kad stvar izdahne , nek se zbog inteligentnog dizajna zayebava servis!
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 19:36   #37
RIHARD
Registered User
 
RIHARD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Baranja
Postovi: 13
Slažem se i da se nadopunim na Imagine-a:3lcd je pojam i sinonim za tišinu spram dlp-a,u pravilu i u praksi.
Svakao jedni od moje preporuke bi bili Panasonicovi modeli,osim ptah1000 s kojim su htijeli ispuniti misiju zamijene i nasljednika ptax 100,odnosono super uspiješnog ptax 200 modela,
koji je u to vrijeme bio prvi pravi više svrhovni projektor sa odličnim game modom i bezprijekornim hd-om u ono vrijeme,iako se i danas dobro drži,a cijena mu je visoka obzirom da se radi o nativnom 720p projektoru.
By the way 3lcd od single chip dlp-a ima preciznije boje,obzirom da su u pitanju 3 zasebna lcd panela,a i sama slika je oštrija iako to i nije toliko evidentno,odnosno očito u filmovima,ali kod teksta npr.je.
Doista sve ovisi što čovijek traži od projektora,većina očekivanja su realna i podrazumijevaju se super očite i normalne stvari,kao što bolja slika,funkcionalnost,značajke... i sl.
Manji dio ima nerealna očekivanja vezano za kvalitetu slike,opremljenost i značajke koje pripadaju višem end-u,te kao takve stvari stoje doista nerealne za očekivati.
Ipak se svake godine u pravilu taj jaz smanjuje i sada imamo strojeve za manji novac a neusporedivo bolje.Iako se ne radi o presedanu AV industrije,opet iz percepcije korisnika ta činjenica doista zna isfrustrirati neke od nas( zanesenjake i tech-file )koji su istresli brdo novca za sada ništa posebno i još manje posebnije u kontekstu današnjeg vremena i kulminacije explozije digitalne revolucije i tehnologije općenito.
Zakoni tržišta,izrazito jaka konkurencija,enorman napredak u razvoju i implementaciji novih tehnologija,kao i utrka za što bržim profitom su u uzročno-posljedičnoj vezi takvih scenarija.
RIHARD je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 01:28   #38
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Planiram uzzeti uskoro led pjektor lg hw300g,što mislite o njemu,zanima me jel mi ups potreban,pošto sam pročitao da može crknit prilikom nestanka struje,i zanima me jesu li projektori jako bučni,tj. smeta li buka za ugođaj filma?
jura_19 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 15:16   #39
RIHARD
Registered User
 
RIHARD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Baranja
Postovi: 13
Što se se tiče buke,važna stvar je koliko si udaljen od projektora.Konkretno za taj model obzirom da se radi o led-u i da je jačina samo 300 ansi lumena,slično kao i drugi led projektori,iako ispod prosjeka i debelo ispod prosjeka mercurijevih lampi,daje se zaključiti da nije bučan iako treba provijeriti u specifikacijama koliko decibela proizvodi na full power a koliko na eco modu jer se ipak radi o dlp-u!(kao na vrsti režima rada projektora u odnosu na više ili manje svijetlosti,povećanom potrošnjom el.energije i smanjenom količinom vremena predviđenog trajanja prestavlja odnos eco vs full power,iako je sama potrošnja zanemariva jer implementacija led osvijetljenja troši značajno manje el.energije od drgih.
Osobno taj projektor ne bih uzeo za gledanje filmova,bolji izbor je benq w710st!
Taj LG ni nije ht projektor.
Traži 16:9 nativni panel sa 720p minimalnom rezom.
Nisi napisao u koje svrhe ga misliš koristiti i za koju cijenu ga možeš nabaviti?
Da,vidim naveo si za filmove i da buka smeta definitivno za ugođaj filmova.
Sve ovisi za koje pare ga možeš nabaviti jer sam siguran da možeš dobiti značajno bolji projektor.
Za ups bi bilo poželjno da ga imaš,čisto da zastitiš svoju investiciju i da možeš namiru uživati u projekcijama jer nestanak struje je veliko sranje za lampu i za sustav napajanja također.Može doći i do pucanja iste(što je najgori scenarij po pitanju lampe),a samim takvim neželjenim događajem se značajno smanjuje radni vijek trajanja lampe,tako da ni jedna opcija nije prihvatljiva.
Stvarno ne znam koja je cijena u pitanju ali ako je blizu sonya w40,koji se sada može nabaviti za 9k.sa 900 ansi video optimiziranih lumena,prekrasnom oštrom i detaljnom slikom sa 3000 radnih sati i izgledom koji izgleda kao svemirski brod spram tog lg na koji si se zakačio,ili zbog cijene a sigurno zbog tih 30000 radnih sati,što stvarno lijepo zvuči.

Zadnje izmijenjeno od: RIHARD. 22.11.2012. u 15:23. Razlog: dodatak
RIHARD je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 16:11   #40
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Mogu ga nabavit za oko 320 eura,što mislim da nije puno,a vidim po reviewima da ga svi hvale,tak da mislim da ću ga uzet,jer ipak iznad 3000 kn mi je puno davat za projektor,jos i ako nije led....
jura_19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2012., 19:16   #41
RIHARD
Registered User
 
RIHARD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Baranja
Postovi: 13
Pogledao sam specifikacije,ma bježi od toga,pa čak i cijenu koja nije velika ali za taj novac ti je puno bolji izbor npr benq w700.Javi se tu na forumu,čovjek ima novi pod garancijom takav model,nekorišten,joši nešto jači u ansima od w700.
Naravno ako te interesira.
RIHARD je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 21:07   #42
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
ispricavam se sta upadam stvarno ko padobranac sa vrlo glupim pitanjem al mene stvarno zanima razlog cijene ovog uredjaja: http://www.svijet-medija.hr/p/Projek...VW100ES/11677/
naprema banalno http://www.svijet-medija.hr/p/Projek...0ES-3D!/34930/

nesto sam trazio i slucajno naletio na ovog i osta :O wtf i odma sam isa malo googlat al nisan puno skuzio osim sta ovaj od 73000 kn ima HD 4K, iako ja nisan jos naletio na npr neki film il nesto sa tolikom rezolucijom

jel to mozda za bas za kino projektor?

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 22.11.2012. u 21:13.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 22:29   #43
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Citiraj:
Autor RIHARD Pregled postova
Pogledao sam specifikacije,ma bježi od toga,pa čak i cijenu koja nije velika ali za taj novac ti je puno bolji izbor npr benq w700.Javi se tu na forumu,čovjek ima novi pod garancijom takav model,nekorišten,joši nešto jači u ansima od w700.
Naravno ako te interesira.
Zašto da bježim od toga,pa čitao sam reviewove,gledao na youtubeu prikaz,i svi kažu da je projektor odličan,najbitnije mi je da mu lampa dugo traje,a ne da uzmem nesto gdje cu morat pazit koliko i kad gledam filmove,ne košta puno,ako ne bude zadovoljavajuce,ide u prodaju...
jura_19 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2012., 23:29   #44
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
mene stvarno zanima razlog cijene ovog uredjaja
To bi trebalo pitat trgovinu kao i Soni.
Kao prvo , smatram da je tehnika opčenito preskupa. Bilo bi puno bolje da je sve bar upola jeftinije ... a kao drugo , stari modeli bi trebali iči po dosta jeftinijim cijenama. Tako to bar funkcionira u svijetu.

Kažem 'stari' jer se radi o starijem projektoru ...gledano po modelu i specifikacijama. Nije to loš projektor ali za taj novac , to je promašaj.
Za tu svotu uzmeš JVC.
Inače , ukoliko se radi o 1000ES , onda je to zaista dobra cijena za 4K projektor (Ali ja bih radije JVC. Ok , znam da sam fanboj ), što projektor s linka nije.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
jel to mozda za bas za kino projektor?
Misliš kino kao kino dvorana ?
Za to se korista drugačiji strojevi.

A što se tiče "kučnog kina"...ima raznih kučnih kina. Ima onih gdje za 1500kn kupiš saraund komplet sa subwooferom pa to "nadopuniš" s nekakvim mini prijenosnim projektorom ...a ima i onih 'malo' boljih sustava gdje se mislilo na sve i svašta pa to traži malo bolje uređaje...



Citiraj:
Autor jura_19 Pregled postova
Zašto da bježim od toga,pa čitao sam reviewove,gledao na youtubeu prikaz,i svi kažu da je projektor odličan,najbitnije mi je da mu lampa dugo traje,a ne da uzmem nesto gdje cu morat pazit koliko i kad gledam filmove,ne košta puno,ako ne bude zadovoljavajuce,ide u prodaju...
A što se tu ima dodati ...kupuj dok ih nije nestalo :P

Al ozbiljno , za tih 300 eura praktički i nemaš izbora ... osim možda SH ali mi nismo neko tržište tako da se tu večinom može nači samo "stara krama"

Što se tiče žarulje...idealan projektor ne postoji ...tu uvjek biraš koliko su ti važni određeni faktori. Vidim da se vodiš isključivo po toj žarulji pa ako misliš / namjeravaš sljedečih 20godina koristiti taj projektor to je zaista idealna stvar. Ja se više ne zamaram s tim lampama jer tempom kojim napreduje tehnologija , poprilična je vjerovatnost da ču poželjeti novi projektor prije nego lampa izdahne. A tad ču za istu svotu sigurno dobiti puno više / ili ču dobiti skoro isto za puno manje novaca. Uglavnom , što se mene tiče , faktoru trajanja lampe se pridaje više pažnje nego što to realno zaslužuje. :-/ Garancija na istu je nešto drugo
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 22.11.2012. u 23:49.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 03:11   #45
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Dobro to je ok ako neko sebi slaze po gustu pa da 15-20k za projektor i sredi jos zvuk i to. Al ja mislim da niko normalan nebi da 75k za projektor koji ima samo visoku rezz, koja se u biti jos ni ne koristi. Da je sad u njemu htpc i dobijes vrhunski sistem i vrhunsko platno jos bi i nekako mogao opravdat cijenu, a jos pogotovo kad ce 4k projektori za par god kostat ko sad 1080

E da kako sam ja uopce dosa do ovog ugl tio sam pitat, al od soka zaboravio, kakvi su projektori za igranje pesa npr, znam da su za filmove ok, posto se misli koristit ugl po mraku, jesu li za tu svrhu bolji dlp ioi lcd? udaljenost projektor zid bi bila neka 3m, ili je bolje ne komplicitat i uzet plazmu neku od 50tak inchi pa si miran

Budjet nekih 1000 eura za to(projektor il plazma)
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 03:32   #46
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ne znam. Meni osobno u tom budgetu plazma debeli kralj.
Kaj se tiče većih cjenovnih rangova. Također sam mišljenja da dok god plazma ima model relativno OK cijene (65", full HD najnoviji modeli od Panasonica idu za oko 30K kuna P65VT50E i oko 20K kuna P65ST50E ) da je bolji odabir.

Projektori bi upali u koš tek i jedino nakon određenih "dijagonala" nakon kojih nije isplativo imati TV.
  Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 10:55   #47
RIHARD
Registered User
 
RIHARD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Baranja
Postovi: 13
Sorry Jura, cijena od 320 eura je doista mala,ja sam mislio na cijenu koju sam vidio od 4500kn i u tom kontekstu sam i napisao komentar.
I dalje stoji da je projektor taman sa svojih 300 ansi i dosta ograničen po pitanju veličine platna.
300 ansi lumena je super malo.
Spomenuti sony, stara 40-eka koji je sxrd,doduše verzija jvc lcos tehnologije prikaza ima 900 ansi kao max navedeno i prigovaraju mu da je taman,što bih tek rekli za taj onda.
Druga stvar je,pogledaj si na youtubu video od lghw300g sa filmom inceptions i vidjet ćeš kako lijepo rainbow na njemu izgleda(kao da je pokvaren).
E sada jbg ja sam u svijetu projektora više od 15 godina i vijerojatno je problem u meni jer mi je to neprihvatljivo i takvu stvar ne bih želio imati u kući ni pod razno.
Ne kažem da si kupiš high end od Pannya ili bolji jvc ili exoteriju runco,nego da si prije kupnje svakog projektora probaš omogućiti realan uvid u činjenično stanje,odnosno jel tebi njegova slika vrijedna kupnje,vidiš li wow faktor ili ti je onako nit smrdi nit miriši(osobno znam takve projektore i promijenio sam ih doista puno,a stakvima je najgore što ti brzo postanu neprihvatljivi). Jednom kad povučeš okidač i kupiš ga stvar je finito,iako se kod tebe radi o 320 eura pa nije ni bitno u tolikoj mijeri.
Drugim riječima ako ti je to prvi pj,cijena je toliko mala da si možeš priuštiti kupovinu nečeg boljeg super brzo.
LP


@OuttaControl
Da ti odgovorim iz prve ruke,pošto godinama bubam PES sa ekipom preko pj
Oni modeli općenito koji su odlični za filmove,obično su i odlični za hd gaming.
Naravno možemo govoriti o modelima koji su i dodatno optimizirani za hd gaming,na način da imaju game mod i dodatno smanjeni input lag.
Preporuka ti je da tražiš projektor koji ima što veći kontrast.
Doživljaj je odličan,a i mogućnosti.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 26.11.2012. u 12:38.
RIHARD je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 13:12   #48
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Citiraj:
Autor RIHARD Pregled postova
Sorry Jura, cijena od 320 eura je doista mala,ja sam mislio na cijenu koju sam vidio od 4500kn i u tom kontekstu sam i napisao komentar.
I dalje stoji da je projektor taman sa svojih 300 ansi i dosta ograničen po pitanju veličine platna.
300 ansi lumena je super malo.
Spomenuti sony, stara 40-eka koji je sxrd,doduše verzija jvc lcos tehnologije prikaza ima 900 ansi kao max navedeno i prigovaraju mu da je taman,što bih tek rekli za taj onda.
Druga stvar je,pogledaj si na youtubu video od lghw300g sa filmom inceptions i vidjet ćeš kako lijepo rainbow na njemu izgleda(kao da je pokvaren).
E sada jbg ja sam u svijetu projektora više od 15 godina i vijerojatno je problem u meni jer mi je to neprihvatljivo i takvu stvar ne bih želio imati u kući ni pod razno.
Ne kažem da si kupiš high end od Pannya ili bolji jvc ili exoteriju runco,nego da si prije kupnje svakog projektora probaš omogućiti realan uvid u činjenično stanje,odnosno jel tebi njegova slika vrijedna kupnje,vidiš li wow faktor ili ti je onako nit smrdi nit miriši(osobno znam takve projektore i promijenio sam ih doista puno,a stakvima je najgore što ti brzo postanu neprihvatljivi). Jednom kad povučeš okidač i kupiš ga stvar je finito,iako se kod tebe radi o 320 eura pa nije ni bitno u tolikoj mijeri.
Drugim riječima ako ti je to prvi pj,cijena je toliko mala da si možeš priuštiti kupovinu nečeg boljeg super brzo.
LP
Da,vidio sam na youtubeu inception,i ovo što kažeš je do kamere,tako kaže ovaj sto je snimao,imaš u komentarima.....
jura_19 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 19:15   #49
RIHARD
Registered User
 
RIHARD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Baranja
Postovi: 13
@Jura
Svaki single chip dlp pj ima color kotač.koji je direktno odgovoran za RBE.
Što više segmenta kotač ima i što mu je veća brzina vrtnje duga efekt se smanjuje ali je prisutan kod svakog u većoj ili manjoj mjeri kod brzih scena,kao i kod još intezivnije,odnosno brze izmijene svijetlih i tamnih scena.Pravo riješenje je 3 chip dlp pj,no oni su brutalno skupi i kod njih nema ni d od duga efekta.
Tako da tvrdnja lika na "jubito" da nema rbe i oscilacije inteziteta svijetlosti ili flicering može okačiti mačku o rep.
Kad se sve napisano,tj rečeno rezimira,doista savršenog pj nema,postoje samo loši,dobri,bolji i najbolji ali čak i ti nisu u svemu i u svim kategorijama najbolji projektori,što je i poanta cijele priče,obzirom na kompleksnost i više-svrhovnost uređaja.
Sve nas zanima best buy kategorija,koja se cijenovno spušta iz dana u dan implementacijom novih tehnologija i zakonima tržišta,prvenstveno mislim na konkurenciju koja je u low klasi brutalna i konstantno se diže granica u odnosu uloženo-dobiveno od čega najviše imamo koristi mi kao krajnji konzumenti.
Znači segmenti i brzina vrtnje su od krucijalnog značaja za rak ranu dlp-a,odnosno rainbow efekt.
Kad pogledaš specifikacije vidjet ćeš da su te informacije lukavo sakrili,odnosno prešutili.
Ciljana publika nije ona koja puno zna,već 20000 sati rada i super niska cijena je ono na što proizvođač aludira pri kupnji iako same specifikacije uređaja su deal breaker same po sebi,poput super niskog kontrasta,premalo ansi lumena,cca 30 decibela zujanja i da ne nabrajam dalje.
Za nešto veću cijenu možeš uzeti daleko pristojniji ht PJ.
Gledao sam cijenu od 4200 kn najniže,gdje ga ima za 320 eura i zbog čega tolika razlika u cijeni,možda je taj podatak indikativan.
Toliko od mene i ono što je za nekog odličan projektor,ne mora biti i za tebe,isto vrijedi i obrnuto proporcionalno.
Pozdrav tech peoples.
RIHARD je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 21:35   #50
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
Citiraj:
Autor RIHARD Pregled postova
@OuttaControl
Da ti odgovorim iz prve ruke,pošto godinama bubam PES sa ekipom preko pj
Oni modeli općenito koji su odlični za filmove,obično su i odlični za hd gaming.
Naravno možemo govoriti o modelima koji su i dodatno optimizirani za hd gaming,na način da imaju game mod i dodatno smanjeni input lag.
Preporuka ti je da tražiš projektor koji ima što veći kontrast.
Doživljaj je odličan,a i mogućnosti.
ma ipak ce bit plazma, nakon nekog istrazivanja, i posto znam prijatelja, sta je sigurno sigurno je previse toga se ima namistat na projektor a tu je jos i zarulja koja ako crkne, moze se odma novi pj uzimat... jos platno vako kupis tv ukljucis ga i radi
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 26.11.2012., 12:12   #51
RIHARD
Registered User
 
RIHARD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Baranja
Postovi: 13
E sad....nije projektor za svakog...stvarno se tu ima svašta za namištat,svakoga vraga triba znat i opet namištat...i namištat.
i triba znat a ne srat.
RIHARD je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2012., 21:46   #52
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,209
kako gaj julije cezar reče, istražih, primjethih, odlučih :P
ma tv ce bit sad malo gledam sta je najbolje plazma vs lcd jel triba il ne 3d bla bla
projektor je vako, poprilicna investicija i triba i puno znanja i živaca, je da je lipo imat ekran od par metara al opet nije to to, pogotovo za ovog tipa, covik je poprilicno sposoban pokvarit i razbit stvari
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 01.12.2012., 17:19   #53
RIHARD
Registered User
 
RIHARD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Baranja
Postovi: 13
do 65 inča tv je na full hd rezi ok,nakon toga je problem u smislu ograničenosti
same rezolucije. Osobno imam jedno mehaničko platno od 120 i jedno elektronsko super wide tj.cinema scope format 2.35:1 od 150 inča i mogu reći da se bez obzira na kvalitetu projektora osijeti ograničenost full hd-a!
The next big thing is 4K definitivno,jer velike rezolucije su namijenjene za velike ekrane i
projekcije.
Kod tv bi bili OLED telkači koji bi trebali imati još bolju i precizniju sliku od trenutnog kralja tv,odnosno 3d panasonicovih plazmi,čiji sam i sam.doduše samo jedne, ponosan vlasnik.
RIHARD je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2012., 00:34   #54
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Šteta što je Pioneer prestao s proizvodnjom. Mislim da bi, da su ostali, to bolje radili od Panasonica (koji je otkupio tehnologiju).

I možda ne bi bilo afere s opadanjem razine crne kao kod NeoPDP panela.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 11:23   #55
RIHARD
Registered User
 
RIHARD's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Baranja
Postovi: 13
Na tragu sudbine kuro plazmi od Pioneera,sad se peče i Panasonic bez obzira na činjenicu što je otkupio kompletan program(razvijenu tehnologiju i inžinjere) od njih i postigao odličnu prodaju,peku se u smislu prijetnje da ih kupi jača kompanija!
Dodatno im je smanjen kreditni rejting,najviše Panasonicu.
Razlog zašto je to tako je činjenica da u svom asortimanu te kompanije nemaju tablete i nove gadgete,a razlog je upravo Aplle i Samsung koji ga prati u stopu i njih dvoje nameću puno veće standarde koji se očekuju od vodećih kompanija potrošaćke elektronike.
Znači više nije dovoljno imati najbolje televizore,odlične projektore,fotiće i puno drugih stvari,najbitnije je preuzimanje inicijative u smislu lansiranja posve novih uređaja poput tableta,kao i sama uspiješnost u prodaji istih,popraćenih brutalno jakim marketingom i općom histerijom čak i samo oko najave izslaska,iza kojih se krije očekivanje o ogromnom profitu i
činjenica da je na kraju taj profit još i prerastao više nego optimistična i nad realna očekivanja i potuklo sve rekorde u prodaji.
To je uveo Apple,koji godinama radi po jednom te istom receptu i kojemu to jedinom uspijeva iz godine.Jedina kompanija kojoj je još to donekle uspijelo je Samsung sa brandom Galaxy i
to je srž problema sa kojim se susreću multinacionalne kompanije potrošačke elektronike tipa Panasonic,čak i Sony koji ima sve i svašta i ps3 i nadolazeći ps4,kojem je također iz istog razloga smanjen kreditni rejting ali ne u tolikoj mijeri poput Panasonica.
Kreditni rejting je mijerilo uspiješnosti i pokazuje koliko pojedina kompanija kotira visoko ili nisko u smislu očekivanog profita i odražava se na vrijednost
dionica kompanije na burzi a onda i na samu financijsku vrijednost kompanije(pad ili rast dionica na burzi).
Ako se situacija u smislu apsolutne dominantnosti Apple-ea i Samsunga nastavi i dalje,a što je izgledno da i hoće, neke kompanije definitivno će morati tražiti izlaz čak i u udruživanju!
To ili kresanje programa,radnika,plaća i sl.

Zadnje izmijenjeno od: RIHARD. 03.12.2012. u 11:35. Razlog: ispravak pravopisa
RIHARD je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 09:51   #56
dhalan
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gračac
Postovi: 171
Citiraj:
Autor jura_19 Pregled postova
Mogu ga nabavit za oko 320 eura
ima li za nas ostale po toj cijeni??
dhalan je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2013., 14:31   #57
igorkljajic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: slavonski brod
Postovi: 4
novi sam na forumu pa vas prvo sve pozdravljam. Obožavam gledati filmove i imam solidno kućno kino , za sada jedino smatram da mi nedostaje još full hd projektor...teško se odlučiti između toliko modela, ali svi vi koje se bolje kužite u to savjeti su dobrodošli, ono što mi treba je full hd projektor ( s mogućnošću 3d - čisto da se ima ako zaživi kako treba ), postavljanje bi trebalo biti na stop ili stražnji zid, udaljenost od platna cca 4 - 4,5m, dijagonal oko 2,33 m, da li je to dovoljno s obzirom mogućnošću projektora, udaljenost gledanja 4 m. cijena vječno pitanje, ali po modelima mislim da treba dati oko 15 000 kn za nešto kako treba, da slika buda kao i na full hd televizorima. panasonic, optoma, sony....jednostavno nema pojma....panasonic PT-AE 8000 mi se čini dobar izbor......recite savjete i modele oko te cijene
igorkljajic je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2013., 17:39   #58
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Netrebaš dat 15000kn za nešto kako treba... već za duplo manje love imaš u mnogim stvarima i bolji (DLP) projektor od tog panasonica, pričamo o 7000-8000kn Izašli su pred cca mjesec dva dana i jako su hvaljeni... Prvi je Benq w1070 i drugi Optoma hd25, ja sam kupio ovog drugog i jako sam zadovoljan. 1080p + 3d koji netreba zaživjet kako treba pošto je i više nego živ.

Pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: ^SuperUnknown^. 01.04.2013. u 22:34.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2013., 23:55   #59
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor igorkljajic Pregled postova
...postavljanje bi trebalo biti na stop ili stražnji zid, udaljenost od platna cca 4 - 4,5m, dijagonal oko 2,33 m, da li je to dovoljno s obzirom mogućnošću projektora, udaljenost gledanja 4 m. cijena vječno pitanje, ali po modelima mislim da treba dati oko 15 000 kn za nešto kako treba, da slika buda kao i na full hd televizorima. panasonic, optoma, sony....jednostavno nema pojma....panasonic PT-AE 8000 mi se čini dobar izbor......recite savjete i modele oko te cijene

Hm , koliko si spreman dati ?
Taj panasonic je izvrstan projektor ali traži više od 15ak tkn.
Ako ga možeš nači za tu cifru - to se uzima bez razmišljanja.
Inače , ni Epson 9100 nije loš izbor jer se može uhvatiti kod nas za 14t kn ali zaista nije za u isti koš s Panasonikom


Btw, Evropski model ti je AT6000 i strop bi ti bio pametniji nego stražnji zid.
Ako je u pitanju estetika prostora onda se u to ne miješam.


Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Netrebaš dat 15000kn za nešto kako treba... već za duplo manje love imaš u mnogim stvarima i bolji (DLP) projektor od tog panasonica, pričamo o 7000-8000kn Izašli su pred cca mjesec dva dana i jako su hvaljeni... Prvi je Benq w1070 i drugi Optoma hd25, ja sam kupio ovog drugog i jako sam zadovoljan. 1080p + 3d koji netreba zaživjet kako treba pošto je i više nego živ.

Pozdrav
U onom drugom topiku je ogromna navala na ta 2 spomenuta modela
Iako bih komentirao neke stvari odlučio sam preskočiti jer zaista smatram da to nisu loši uređaji za te novce pa ne vidir razloga za dizati nerede. Ja osobno nebi uzeo nijedan ali to sad nije ni važno ...

Ovo trpanje tih uređaja u isti koš s Panasonikom zaista ne mogu preskočiti.
Čak ih i ne trpaš u isti koš več kažeš da su bolji.

Ja ne kužim kako to netko može bubnuti i ostati živ pa ...

daj ti meni laiku objasni u čemu sve taj tvoj projektor šiša spomenutog Panasonika?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 01:21   #60
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Pod broj jedan malo smiri tenzije, i nemoj mi se stalno obraćati sa te nekakve kvazi visine, tko si ti uopće? nebi ovako reagirao da ti je prvi put.

AE 8000 vs benq w1070 ili hd25

Prvi je lcd, drugi su dlp... po mnogima je dlp kao tehnologija bolji izbor, punch boja, "filmska slika", oštrina ... nadalje tu je sporost slike, tj slabiji odziv kod panasonica, lošije za igre (ili brže scene u filmovima), crosstalk i ghosting sasvim sigurno izraženiji u 3d-u... Trajnost lampe, do 5000h kod Panasonica, do 8000h kod Optome... DUPLO manja cijena.... Što se kvalitete slike tiče, mislim da bi panasonic mogao biti bolji jedino u kontrastu i dubini crne, koje su daleko od loših na hd25/w1070.

Pod hvaljenost ta dva modela sigurno nisam mislio na pcekspert, već AVS forum i kojekakve druge review siteove... gdje su ljudi imali i "malo" skuplje projektoriće od tog Panasonica i svrstavali ih, naročito Benq-a uz bok ili iznad višestruko skupljim uređajima, u segmentima poput 3d-a, i oštrine...

Nekome tko pogotovo prvi put kupuje projektor (bar imam takav dojam) mislim da bi bio jako zadovoljan bilo sa optomom ili benq-om, i pritom nebi potrošio tako puno.... iako ni cca 9kkn sa 2 para naočala nije baš malo, ili uopće malo.
Ono što sam čovjeku htio reć da i za manje novaca može dobiti "pravu stvar"... evo mu tema na avs-u sa 132 stranice pa možda dokuči zašto nije kriva. Dali može bolje? neupitno. Dali je Panasonic bolji projektor, ovisi što traži, i koliko mu je 8000kn razlike u cijeni puno ili malo.

A sad ti filozofiraj do preksutra što se mene tiče.

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 02.04.2013. u 01:48.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na