Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2011., 21:06   #1
flea
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Dodatno hlađenje za laptope

Imam 17'' laptop i jako se grije... često ne mogu držati ruke na njemu s gornje strane dok tipkam :S :S

ugl, dva puta mi se ugasio u zadnjih 20ak dana i to mislim baš zbog pregrijanosti. jer je bio brutalno vruć ispod

da skratim, vidio sam ona neka hlađenja koja se stave ispod laptopa, ali ne znam koliko to pomaže?

postoji li nešto drugo osim toga (kako se to točno zove da proguglam cijene i ponudu osim one u algoritmu) i ima li tu uopće pomoći?
flea je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 21:14   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
rastaviti, ispuhati, zamijeniti pastu.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2011., 21:48   #3
flea
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
rastaviti, ispuhati, zamijeniti pastu.
to bi trebao u nekom servisu ha? ipak je pod garancijom :/
flea je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 21:49   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
onda nosi u servis bez obzira na sve i reci im da naprave da laptop radi

dobro projektiran laptop ne treba nikakva hlađenja ispod sebe na ravnoj površini.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 22:00   #5
RoBi25
Premium
Moj komp
 
RoBi25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Slavonija
Postovi: 99
Citiraj:
Autor flea Pregled postova
Imam 17'' laptop i jako se grije... često ne mogu držati ruke na njemu s gornje strane dok tipkam :S :S

ugl, dva puta mi se ugasio u zadnjih 20ak dana i to mislim baš zbog pregrijanosti. jer je bio brutalno vruć ispod

da skratim, vidio sam ona neka hlađenja koja se stave ispod laptopa, ali ne znam koliko to pomaže?

postoji li nešto drugo osim toga (kako se to točno zove da proguglam cijene i ponudu osim one u algoritmu) i ima li tu uopće pomoći?
Pogledaj si Cooler Master NotePal Infinite imam ga osobno već 3g. i super sam zadovoljan s njime, palim ga samo kad igram igrice i to neke zahtjevnije a i super mi je nagib broz same tipkovnice.
Ali svakako napravi kako ti je syss rekao stavi novu pastu i već češ vidjeti razliku.
RoBi25 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 22:05   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
laptop je pod garancijom, ne smije ništa dirati.

opet kažem da propisnom laptopu dodatno hlađenje osim solidne, ravne površine ne treba ukoliko je dobro sklepan stroj.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 22:14   #7
RoBi25
Premium
Moj komp
 
RoBi25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Slavonija
Postovi: 99
Izostavio sam taj dio s garnacijom, onda ti ne preostaje ništa nego staviti dva spindla za 10cd/dvd sa zadnje strane laptopa čisto radi bolje protočnosti zraka i igraj.

A i sam laptop bi ti se trebao ugasiti kada potigne preveliku temperaturu (ako do toga dođe) tako da nemaš brige, tako je bar kod mene bilo sa tvorničkom pastom i nakon 2godine korišenja.
RoBi25 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 22:20   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zvuči kao izvrstan laptop
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 22:33   #9
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
opet kažem da propisnom laptopu dodatno hlađenje osim solidne, ravne površine ne treba ukoliko je dobro sklepan stroj.
S ovim se u potpunosti slažem, razna puhala u boji su niš drugo nego dobar marketing, već sam negdje pisao o tome i hlađenju plastike nekakvim ventilatorima

Citiraj:
Autor RoBi25 Pregled postova
A i sam laptop bi ti se trebao ugasiti kada potigne preveliku temperaturu (ako do toga dođe) tako da nemaš brige, tako je bar kod mene bilo sa tvorničkom pastom i nakon 2godine korišenja.
Svaki Bga čip (dakle southbridge nortbridge) ima broj termalnih ciklusa(neznam kako prevest pa malo glupo zvuči) koje mora izdržati, dakle on ima ograničen broj grij hladi nakon čega dolazi do pucanja vodova ispod čipa(bga kuglica) i jasno je ako je razlika u temperaturi veća(od toplog do hladnog) da je naprezanje veće i taj broj ciklusa je smanjen
Dakle nije bezazleno grijanje do 105 stupnjeva pa hlađenje i tako 100 puta(kada se većina t. zaštita na laptopima pali)
Laptop koji se pregrijava i gasi nije ispravan laptop i ako je pod garancijom oni to moraju napravit
Nikakve druge soulucije pa makar bile i flou. plave puhalice nisu riješenje problema
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2011., 22:47   #10
RoBi25
Premium
Moj komp
 
RoBi25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Slavonija
Postovi: 99
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zvuči kao izvrstan laptop
jes-jes, "mrcina"

Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Nikakve druge soulucije pa makar bile i flou. plave puhalice nisu riješenje problema
Vidi ovako, kad odem s laptopom na lan po nesnosnim ljetnim vručinama i igramo po pola dana igrice, upalim ga čisto da pomogne tvorničkom hlađenju da se ne guli i nedere jer većinu vremena mora raditi na max br. okretaja.

Usput temperature drži na nekim normalnim stupnjevima, a s time postižem to o čemu ti pričaš da laptop duže "traje".
RoBi25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2011., 10:24   #11
flea
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zvuči kao izvrstan laptop
zvuči kao laptop od 5000 kn kojeg su mi ljudi s ovog foruma preporučili...

Toshiba Satellite L670-110 17"

i da, uopće ne igram igre na laptopu... većinu vremena samo surfam uz glazbu

ništa, onda ću nazvat telebit pitat dal uopće oni imaju servis i kak to ide kod njih...
flea je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 11:18   #12
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor flea Pregled postova
zvuči kao laptop od 5000 kn kojeg su mi ljudi s ovog foruma preporučili...

ništa, onda ću nazvat telebit pitat dal uopće oni imaju servis i kak to ide kod njih...
Neznam, al ovo mi zvuči kao da prvenstveno nisi zadovoljan s preporukom
Neznam ko ti je preporučio ovaj laptop, ko god da je dobro je napravio, laptop za te novce je sasvim ok
Ako imaš problema s istim, imaš vjerovatno garanciju i reklamiraj
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2011., 12:33   #13
flea
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Neznam, al ovo mi zvuči kao da prvenstveno nisi zadovoljan s preporukom
Neznam ko ti je preporučio ovaj laptop, ko god da je dobro je napravio, laptop za te novce je sasvim ok
Ako imaš problema s istim, imaš vjerovatno garanciju i reklamiraj
ma ne, zadovoljan sam ja... sve 5. al ono, ispada da laptop ne valja po nekim komentarima

ugl, hvala na savjetima, uopće mi nije palo napamet da se i laptop može otvoriti i proluftati
flea je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na