Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2010., 12:48   #1
biker66
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Auto punjač za laptop?

Molio bih iskustva s auto punjačima.

Nedavno sam pokušao s kombinacijom akomulator - pretvarač na 220V, što se pokazalo kao pogubno za punjač laptopa (HP 90W) pa nebih više na taj način

Zanima me prvenstveno ako netko ima iskustva s navedenima, jer sam se teorija naslušao i za pretvarač i deklarirano je da se može koristiti i za prijenosnike pa je svejedno moj punjač stradao. Jesu li dobri univerzalci tipa: http://www.njuskalo.hr/prijenosnici-...i-oglas-754187 i mogu li bit kakve posljedice po laptop ili bateriju usljed primjene istih?

Naravno ako netko ima kakav bolji prijedlog neka napiše. Radi se o tome da ću u narednom periodu češće boraviti na mjestu koje nema 220V a 12V mi je dostupno pa bih trebao pametno rješenje za punjenje baterije.
biker66 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2010., 14:43   #2
James T. Kirk
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Najbolja ali ne i najjeftinija solucija (od 650kn) je HP 90W Smart AC/Auto/Air Combo Adapter (AJ652AA)http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hr/hr...4-3715467.html
James T. Kirk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.06.2010., 23:56   #3
biker66
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Ma za to znam, ali s obzirom na cijenu koja nije baš povoljna, sam mislio da napišu svoja iskustva ljudi koji su koristili neke od "noname" ili univerzalnih auto punjača.
biker66 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 10:44   #4
kus-86
Premium
Moj komp
 
kus-86's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 88
ja imam isti takav. koristio sam ga na starom lapu koji je uzimao manje struje, a ovaj se grijao tako da ga nisi mogao primiti. i promjenio sam desetak osiguraca. na novom lapu ga ne koristim jer ovaj vuce struju da mi zarulja titra u sobi (šala)

ukratko ako imas lap tipa eee ili tako nesta bit ce ti dobar, ali za sve jace laptope nije dobar. kupi si pravu "ciglu" i to je to.
__________________
kus-86 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2010., 11:00   #5
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 267
Ja imam ovakav sličan:
http://www.optimum-online.hr/BinaryL...2a/600_600.jpg

Meni je OK, pogledaj koliko ti laptop troši i koliko je deklarirana snaga punjača i to je to.
Obično imaš i podešavanje voltaže, pa moraš pogledat koliko ti piše na običnom punjaču.
__________________
PCAP or it didn't happen
Mac_F je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 17:44   #6
biker66
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
E takve slične sam gledao na e-bayu i ima solidan izbor a i nisu preskupi. Inače laptop mi ima punjač od 90W, ali kad radi preko napajanja i s punom baterijom nisam nikad vidio da vuče preko 45 - 50 W. Jedino kad je baterije prazna zna povu do 85 W.

Znači ako spajam na akomulator s punom baterijom mislim da bi trebalo dobro radit a nevjerujem da punjač (ako je napon OK) može na neki način oštetit bateriju.

Hvala svima na odgovorima.
biker66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 01:55   #7
amilo1538
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Solin
Postovi: 44
Ja sam ga koristio duže vrijeme, stotinjak kn sam platio, i nisam požalio. Jedino što se zna dogodit da se malo izgubi kontakt između utičnice za upaljač, ali samo ga taknem i to je to.
amilo1538 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na