Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2017., 21:50   #1
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Kutak za trejdere

Znam da je naziv ovog podforuma Mining, i da najveći dio ljudi ovdje su majneri, ali zašto ne dijeliti informacije i o trejdanju, ili barem se pohvaliti dobrim ulovom.
Kada se pogledaju dnevne fluktuacije u cijenama, ispada da se pametnim trejdanjem može zaraditi dnevno više nego sa velikom farmom.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2017., 21:54   #2
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Znam da je naziv ovog podforuma Mining, i da najveći dio ljudi ovdje su majneri, ali zašto ne dijeliti informacije i o trejdanju, ili barem se pohvaliti dobrim ulovom.
Kada se pogledaju dnevne fluktuacije u cijenama, ispada da se pametnim trejdanjem može zaraditi dnevno više nego sa velikom farmom.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
moj pokušaj otvaranja teme nije dobro prošao, nadam se da ćeš ti imat više sreće.

pa reci onda malo o tom trejdanju, kako i šta i gdje, mislim iz osobnih iskustava

i ako znaš zašto me bitrex pokrao kad sam prebacio eth na njega?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2017., 10:43   #3
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Već par dana mi je na pameti da otvorim ovakvu neku temu....

Za početak, bilo bi dobro napravit listu sajtova sa pouzdanim vijestima vezanih za kriptovalute
Da vas čujemo, gdje se informirate?
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 11:48   #4
bezkomentara
Banned
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 52
https://cointelegraph.com/
Uz to ima nekoliko kanala na youtube gdje pojedinci pišu o određenim kriptovalutama koje su malo detaljnije istraživali.

Na dnevnoj bazi kad trejdaš trebaš prvo pogledat grafikon za određeno tromjesječje i vidit koja je gornja, a koja donja granica.
Problem kod trejdanja kriptovalutama je to što je previše amatera ili novajlija. Podignuta je donja granica jer je u zadnje vrime bilo puno novih sitnih ulagača (svježi kapital).

Kad je puno novajlija onda je jako teško predvidit kretanje valute i kako će takvi trejderi reagirat.
Valuta dođe do određene najniže granice,..nastane panika i onda još više njih prodaje , pa se najniža granica spusti opet di je bila prije ulaska zadnje veće količine kapitala.

Stavit ću i grafikon ako neko nema pojma o čemu pričam.
bezkomentara je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 12:39   #5
k1klop
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Pa činjenica da ima noob tradera bi trebala bit dobra, znaci veci svingovi vise se moze uzet po tradeu ako ih možeš predvidit.
k1klop je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 13:00   #6
bezkomentara
Banned
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 52
Citiraj:
Autor k1klop Pregled postova
Pa činjenica da ima noob tradera bi trebala bit dobra, znaci veci svingovi vise se moze uzet po tradeu ako ih možeš predvidit.
Da. Ali su dosta nepredvidivi, pa bi donja granica mogla bit nepredvidiva.
Evo sad je ether u silaznoj putanji. Trebao bi doći do 250.
Druga donja granica je 245.
Tu triba bit intuititivan i prepoznat kad ući. Mislim da danas neće otić ispod 250.
bezkomentara je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 22:12   #7
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Čitav dan se vrtio oko 250-260 dolara. Mislim da je krenuo rasti sada

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 22:34   #8
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Da, raste, mislim da će po noći pasti na .105 pa će opet krenuti lagano dizanje
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2017., 22:37   #9
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Da, raste, mislim da će po noći pasti na .105 pa će opet krenuti lagano dizanje
Nisam trejdao ništa danas jer sam na putu, ako opet dosegne 290-300 $ zadavim se lagano.

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 15:46   #10
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Jel itko kupio XBC danas? ja sam zakasnio pas mater....
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2017., 16:37   #11
bezkomentara
Banned
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 52
Pogledaj malo na EOS.
Bio je samo na krakenu za 2$, kad je krenio na Bitfinex skočio na 6$. Sad se malo smirio oko 4$.
Moga bi bit veći skok ako se otvori i trgovanje na polo-u.
bezkomentara je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 16:52   #12
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Bacite pogled i na LTC
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 17:18   #13
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,577
Citiraj:
Autor bezkomentara Pregled postova
Pogledaj malo na EOS.
Bio je samo na krakenu za 2$, kad je krenio na Bitfinex skočio na 6$. Sad se malo smirio oko 4$.
Moga bi bit veći skok ako se otvori i trgovanje na polo-u.
joj ne spominji ga, kupio sam na ICO po 0,96$, propustio preksinoc priliku na 2.5$ prodati i jedva jucer uhvatim na 1.88$, prodam jer ono, ICO traje cijelu godinu, supply je ogroman, projekt starta tek 2018., rekoh nece to ici daleko jer ce probiti market cap od nekih vec ukorjelih..no onda su se ameri probudili i sto se dogodilo, skocilo je na 6$, htio sam se pojesti, 468 eosa sam prodao na 1.88$ a mogao sam imati...do the math

no zato imam jos 39 tisusa snt-a, kupio na 3.1 cent i 20 tisuca sia kupljenih na 1.4 centa, bome ove kanim cekati bar do x3 vrijednosti
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 17:51   #14
bezkomentara
Banned
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 52
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
joj ne spominji ga, kupio sam na ICO po 0,96$, propustio preksinoc priliku na 2.5$ prodati i jedva jucer uhvatim na 1.88$, prodam jer ono, ICO traje cijelu godinu, supply je ogroman, projekt starta tek 2018., rekoh nece to ici daleko jer ce probiti market cap od nekih vec ukorjelih..no onda su se ameri probudili i sto se dogodilo, skocilo je na 6$, htio sam se pojesti, 468 eosa sam prodao na 1.88$ a mogao sam imati...do the math

no zato imam jos 39 tisusa snt-a, kupio na 3.1 cent i 20 tisuca sia kupljenih na 1.4 centa, bome ove kanim cekati bar do x3 vrijednosti
Ekipa iz EOS-a su odradili odličanu reklamu. Nema di se nisu reklamirali i iskakao je prozor sa svih strana po portalima vezanim za kripto valutu.

Sve će to ići i 10x, samo triba bit strpljiv i čekat da se probije kroz korporativne medije. (ne doslovno sve valute)
Ja sam uzeo 1000 ripple-a i samo čekam sljedeću godinu kad se počme vrtit po CNN-u i CBS-u.

Što vi šaljete kao Bank Statement?
Jel prolazi onaj mjesečni PDF. Prebacim u JPG i zamračin iznos. Nisan siguran jel to prolazi kod ovih kripto mjenjačnica i ostalog??
bezkomentara je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 17:56   #15
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Ja kupio LTC i sad čekam ove nove minire da ga krenu rudarit. Pretpostavljam skok ko sa eth-om i zec-om.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 17:57   #16
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 949
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Ja kupio LTC i sad čekam ove nove minire da ga krenu rudarit. Pretpostavljam skok ko sa eth-om i zec-om.
Za koliko si ušao ako nije tajna ? Može i na pm .
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 18:37   #17
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Da li kuži tko šta je ovo ?

https://ico.crypviser.net/
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 18:55   #18
bloodthorn
Crypto currency
Moj komp
 
bloodthorn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 525
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
joj ne spominji ga, kupio sam na ICO po 0,96$, propustio preksinoc priliku na 2.5$ prodati i jedva jucer uhvatim na 1.88$, prodam jer ono, ICO traje cijelu godinu, supply je ogroman, projekt starta tek 2018., rekoh nece to ici daleko jer ce probiti market cap od nekih vec ukorjelih..no onda su se ameri probudili i sto se dogodilo, skocilo je na 6$, htio sam se pojesti, 468 eosa sam prodao na 1.88$ a mogao sam imati...do the math

no zato imam jos 39 tisusa snt-a, kupio na 3.1 cent i 20 tisuca sia kupljenih na 1.4 centa, bome ove kanim cekati bar do x3 vrijednosti
Uduplo si lovu i sada se "jedeš"? Nema ti to smisla, u trgovanju prilike dolaze stalno, i kad ih ne očekuješ. Teško je jako prvih par puta to pregrmit, ali navikneš se

Btw. Jučer sam prodao 750 LTC-a za 38.4. Eto toliko o gubicima (5700$), danas sam "gubitke" (skoro) vratio s jednom dobrom investicijom...
__________________
---


bloodthorn je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 19:52   #19
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,577
Citiraj:
Autor bloodthorn Pregled postova
Uduplo si lovu i sada se "jedeš"? Nema ti to smisla, u trgovanju prilike dolaze stalno, i kad ih ne očekuješ. Teško je jako prvih par puta to pregrmit, ali navikneš se

Btw. Jučer sam prodao 750 LTC-a za 38.4. Eto toliko o gubicima (5700$), danas sam "gubitke" (skoro) vratio s jednom dobrom investicijom...
najgora stvar mi je sto sam rekao cekati do cetvrtka bar i uhvati me panika i vidis sranja
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2017., 23:59   #20
bloodthorn
Crypto currency
Moj komp
 
bloodthorn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 525
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
najgora stvar mi je sto sam rekao cekati do cetvrtka bar i uhvati me panika i vidis sranja
Panika je najgori neprijatelj i trgovanju. Koliko god naučiš s vremenom, uvijek ostane barem mala doza panike koje se aktivira u najgorem trenutku
__________________
---


bloodthorn je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 00:27   #21
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
jel neko koristi bitrex?
kad prebacim eth na njega ne bude puni iznos prebačen, fali ~10%, zna netko gdje to nestane i zašto?
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 00:28   #22
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Drži tko Antshares / Neo? Ja ubo dok je bilo 4,5$ a pop, sada je oko 8-9$, still plan to sit on it.

Znači po vama je way to go SNT i SC? Vidim da ima dosta pesimista oko SC-a jer je počeo padati nakon onog dosta brzog rasta, nije ih dovoljno brzo dočekao Lambo.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 00:36   #23
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,577
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
jel neko koristi bitrex?
kad prebacim eth na njega ne bude puni iznos prebačen, fali ~10%, zna netko gdje to nestane i zašto?
koristim ja, nisam primjetio da ista fali osim fee...koji iznos orebacujes i od kuda?

Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Drži tko Antshares / Neo? Ja ubo dok je bilo 4,5$ a pop, sada je oko 8-9$, still plan to sit on it.

Znači po vama je way to go SNT i SC? Vidim da ima dosta pesimista oko SC-a jer je počeo padati nakon onog dosta brzog rasta, nije ih dovoljno brzo dočekao Lambo.
nije snt bas way to go, dumpat cu ga cim dode preko 6 centi, aplikacija im losa i ciljana publika premala da bi imalo neku veliku vrijednost..a sc je pao nakon objave o obelisku, nadalo se necemu velikom a ono ispao miner, no sc planiram drzati dugorocno, djeluju mi obecavajuci
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 00:49   #24
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
gdje ima nea za kupovati?
Poloniex ga još nije uveo...
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 00:51   #25
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,962
Gdje je taj Neo da ga pokupujem
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 00:56   #26
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,577
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 01:30   #27
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Zasto nitko ne pise kad su te "prilike" da i drugi mozda zarade?
Nije da si otkidate iz usta...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 09:39   #28
bloodthorn
Crypto currency
Moj komp
 
bloodthorn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 525
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Zasto nitko ne pise kad su te "prilike" da i drugi mozda zarade?
Nije da si otkidate iz usta...
A što ako netko objavi "krivu" informaciju? Pa da ga ekipa na forumu razapne .

Imaš na hackforums podforum "crypto currency" tamo ljudi ostavljaju svoje predikcije coina. Najjača mi je bila prije par mjeseci kad je netko kupio 1.6m DGB-a (Digibyte-a) za 115 satoshia i završio je na cca 2000 satoshia što je x17 puta zarada...

Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
jel neko koristi bitrex?
kad prebacim eth na njega ne bude puni iznos prebačen, fali ~10%, zna netko gdje to nestane i zašto?
Prebacivao si tako sitni iznos i to su samo fee koje bi platio neovisno gdje bi prebacio taj Eth... Ja sam majno ETH direktno na Bittrex, opće nisam ni primjetio da mi je skinuo fee (iako jest, 0.001 za svaku transakciju).
__________________
---


bloodthorn je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 10:11   #29
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,507
Ajde kad predviđamo, evo i nekih mojih razmišljanja

Po meni se sad isplati uložiti u Straits i pričekati 3-4 tjedna, uskoro im izlazi Breeze wallet...

i mislim da se ETH vraća na 0,15BTC-a početkom sljedećeg tjedna... do kraja tjedna svi altovi će lagano nizvodno jer dobar dio ekipe drži BTC do 09.07 kad ide nova runda dijeljenja Byteballa za BTC holdere...

Ako se ponovi scenarij od prošlog mjeseca... nakon toga ETH ide ponovo gore. a do tada bi možda mogao pasti i malo ispod 0.1

Disclimer: Ovo su puke spekulacije i nemojte na osnovu njih ulagati više nego si možete priuštiti da izgubite.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 10:11   #30
2slow
Premium
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 174
Netko prati Nexus? Kaj se dogadja, otiso je 70%+.
Onak pomalo ga minam CPU-om, kad vec gori komp pa ga skicnem tu i tamo.
2slow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na