Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2016., 20:31   #1
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Sastavljanje jeftinog kompa - natjecanje!

Što mislite na prijedlog da PC ekspert organizira natjecanje u sastavljanju računala za iznos manji od 750 kn (100 eura...). Bit natjecanja je trud i zabava svih forumaša , te prenošenje smješnih priča procesor sam nabavio na buvljaku gdje sam se cijenkao sa prodavačem da li ću dati 20 ili 30 kn, na njuškalu sam dobio grafu za stari smarthphone uz prepirke to ne vrijedi toliko kućište sam nabavio od odbačenog kompića u prijatelja kada smo malo popili slomio se i dao mi je i monitor LCD koji vrijedi 200 kn... Normalno bit je iskrenost koliko tolika, koja slika , na kraju pri sastavljanju pokrenuti neki benchmark (odredimo koji...) , poredak (ne samo po brzini , nego i po inovativnosti i snalažljivosti...) , popis komponenti, operativni sistem koji korist (tu bi dao izbor od raznih Linuxa do Windowsa...) ...

Kompići bi se mogli darovati ili zadržati (kako tko želi...) a PC eskpert (mogu se kontaktirati još koja hrvatska web stranica ili novine...) upriliči nagradu za prva tri mjesta i za ostale sudionike nagrada majica ili naljepnica koja.

Možda je malo kasno da se stigne sve do Božića ili Nove godine (nemam baš puno vremena , ali odvojio bi za tu zabavu...) , ali bila bi dobra zabava , a na kraju bi se imalo o čemu pisati i komentirati...
  Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 11:37   #2
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,762
Vidim netko gleda Scrapyard Wars
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2016., 16:00   #3
Busola29
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Vidim netko gleda Scrapyard Wars
Ne gledam prvi puta čuo sada , davno prije ovo imao na ideji i par puta pisao ... , ali izgleda kod nas ide ona šema tek kada nešto zaživi vani , tada mi sve važni isto radimo. Jako rijetko želimo u nečemu biti prvi ili novi...

Zašto je tako , ne bih sada ... morao bi otići se napiti

Pogledao jednu seriju sada fora su... ali to je 300$ , za 300$ ja složim raketu od kompa u Hrvatskoj
  Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 19:10   #4
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
složio sam si prije nekog vremena nešto za 150kn, to mi je sad pc za gledat video i yt (tu se android mislim ne kvalificira jer ne prikaže cjeli duži naziv yt videja?), spojen na tv.
tj. kupio sam samo kućište, ostalo su bili nečiji viškovi i sl. c2d na 2.2ghz.

i won the contest?
hehe...

ono, šije ta sranjca ala raspberry, pine64, android media playere i sl. uzduž i poprijeko, a bio je jeftiniji.
i4004 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 19:40   #5
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Al mislim ne kužim poantu. Imaš temu pc donatora gdje se viškovi doniraju, ima tržnica - zašto bi netko trošio vrijeme na skupljanje i slaganje upitnog pc.a ?

Naime u ovoj branši je malo previše različitosti tako da ti prvo treba osnovno trojstvo (cpu,mbo,ram) pa onda dalje ... sad to sve pokušavat nabavit za što manje para ili razmjenama ... ne znam po meni malo gubitak vremena.

Otprilike se zna koliko vrijedi šta od stare opreme tako da ....
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 19:42   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Otprilike se zna koliko vrijedi šta od stare opreme tako da ....
Ni meni taj dio nije bas bistar, recimo, tko brani toru i Bulji da se dogovore oko cifre, prevare drzavu, ne plate porez i pobjede na ovom "natjecaju"?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 19:45   #7
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
A s druge strane tema donatori svako malo se sklepa za nekoga neki komp za nula kn tako da ta tema sama nosi pobjedu ? I to apsolutnu .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 09:49   #8
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ni meni taj dio nije bas bistar, recimo, tko brani toru i Bulji da se dogovore oko cifre, prevare drzavu, ne plate porez i pobjede na ovom "natjecaju"?
Pa definira se da se računala na kraju poklanjaju, pa neka pobijedi tko god hoće. Nešto ala pravila u Jokamiehenluokka.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 22:11   #9
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
...tko brani toru i Bulji da se dogovore oko cifre, prevare drzavu, ne plate porez i pobjede na ovom "natjecaju"?
Logika.
Tor & Buljo ≠ dogovor

  Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 09:31   #10
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
A što oni koji rade u servisima, pa imaju robe na bacanje
Alister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2016., 11:26   #11
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
A tek oni koji odvoze elektronički otpad? Oni još dobe i novac da pokupe opremu
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 19:50   #12
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor Busola29 Pregled postova
...te prenošenje smješnih priča procesor sam nabavio na buvljaku gdje sam se cijenkao sa prodavačem da li ću dati 20 ili 30 kn, na njuškalu sam dobio grafu za stari smarthphone uz prepirke to ne vrijedi toliko kućište sam nabavio od odbačenog kompića u prijatelja kada smo malo popili slomio se i dao mi je i monitor LCD koji vrijedi 200 kn...
Neloša ideja, ali ovaj dio oko priče unaprid znam tko osvaja - taj bi iskamčija od preprodavača sve popratne kabele, periferiju, rezervni kejs i SO-DIMM ram za laptop gratis, tako mi mirisnog borića
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 23:31   #13
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
ček al onda nije bit u tome da se sklepa jeftin komp, nego da taj najjeftiniji može pokrenut odr. zadatke, npr, vrtit FC3 ili FC4...
jbg, svako moćže sklepat za 20 kn neki prastari celeron i 1GB DDRa, 10GB HDD Quantum i FDD... al onda za njega nema više drajvera da bi to sve radilo
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 00:11   #14
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
uzme se jedna igra kao referentna točka, a za svaki dio se mora barem njuškalo oglas prikazat jer slaganje tog kompa nakon što je sve gotovo mora biti moguće svima. od nule.
ne može pero reći da je hd imao doma od starog kompa ili da je monitor dobio na poklon.
neka pravila moraju biti određena.
tizhu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na