Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2012., 02:24   #1
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
ati 4870x2 problem

evo ovako,imam jednu atijevku 4870x2 koja radi kao normalno,win se podignu,win ju vide i prepoznaju,temperature u idleu su 40-50 stupnjeva kod oba gpu-a,diode,vram i ostali senzori u everestu...problem nastaje kod pokretanaj igara ili benchmarkinga,komp se smrzne i nakon par sekundi izbaci onaj famozni plavi ekran da neka komponenta nije dobro instalirana,neki driver ne radi itd itd

sa drugom istom takvom grafom se to ne desava,sve igre se pokrecu,testovi i slicno,sve funkcionira...konfa je pod moj komp...

jel imao neko takav problem ili mozda zna rjesenje?
matrix30zg je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2012., 02:30   #2
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
Disi kupio grafu,ja sam imao jedan slucaj di sam kupio jednu iz siska i to mi se dogadajlo,kada sam kupio drugu 4870x2 sve super bilo
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.03.2012., 09:11   #3
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Ja sam bio vlasnik jedne 4870x2 koja je imala slican problem. Kod moje se dogadalo da isto tako pri pokretanju 3d-a da jednostavno se komp smrzne, nuzno ne mora odmah ali kroz 10min redovno. Pogledaj kad ti se to dogodi da li ti se na grafi upali koja crvena lampica. Kod mene se palila druga sa kraja kartice prema pocetku. Imao sam srece pa sam imao gare i rjesio sam se je te kartice dobio drugu i odmah prodao mislio sam da se taj problem moze ponovit bez vecih problema. Ja sam na svojoj imao AC exterem hladnjak tako da nije radi veliki temperatura.
jurbAs je online   Reply With Quote
Staro 14.03.2012., 09:17   #4
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Možda bi flashanje biosa riješilo stvar.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2012., 10:45   #5
matrix30zg
Premium
Moj komp
 
matrix30zg's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 176
grafu sam dobio pod kompenzaciju duga od 300 kn,lik me je upoznao sa situacijom grafe al reko ajde ipak radi pa da probam to rijesit...sto se tice temperatute one su u normalnim granicama osim sto neznam kakve su kod opterecenja grafe posto ju nemogu opteretit

stavio sam drugi bios skinut sa techpowerup-a al onda opce ne daje sliku iako u winsima je vidljiva i funkcionira normalno,imam i na maticnoj imam gpu pa nije problem ako stavim krivi bios,ista stvar se desava i sa drugom 4870x2 koja je ispravna tako da neznam koji bios radi na tim grafama,trenutni bios je datuma 14.7.2008,vjerojatno orginal kad su grafe napravljene

edit: stavljen drugi bios od asusa al i dalje isti problem...

Zadnje izmijenjeno od: matrix30zg. 14.03.2012. u 16:52.
matrix30zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na