Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2010., 10:00   #1
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
ATI Radeon HD 5670

Imam HD 5670 & dr. 10.4.

Sve je radilo normalno do jutros kad se na vrhu monitora pojavila sivkasta linija. Izgleda debljine nekih 10 piksela i ide cijelom širinom monitora. Naravno nebi dovoljno smetala očima da je samo tu pa bljeska u meni nepravilnim razmacima.

Monitor je ok / kabel je ok.

Rečeno mi je da je to znak previše klokanja.
No time se ne bavim . Ustvari par mjeseci otkad mi je u kučištu, nisam upalio ni jednu igru

Al to nastranu , koliko sam shvatio , nekakvo opterečenje grafičke bi trebalo povečat problem u svih 16 / potvrdit dijagnozu (otišlo kvragu zbog klokanja).

I sad ako je dijagnoza problema "loše klokanje" , zbog čega po pokretanju furmarka ja dobijem normalnu sliku bez spomenutog problema?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 10:09   #2
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Probaj "prošetati" rezolucije ekrana; znam da zvuči glupo, ali možda ti slika nije centrirana iz nekoga razloga.
10.4. kažeš...svakako, ako ovo iz prvoga dijela posta nije uzrok, probaj sa 10.3. driverima, meni su se oni pokazali kao najbolji iz čitave 10.x serije.
99% da je nešto do to dvoje
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2010., 11:08   #3
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Možeš probati i sa novijim driverima 10.5 i 10.6
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 11:19   #4
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Da, ali onda se spremi na kojekakva "iznenađenja"
Ako ti BF BC2 nije prioritet (da, ima i još nekih poboljšanja nevezano uz gaming), drži se 10.3.
Naravno, to je samo moje mišljenje bazirano na činjenici da su mi 4 od 5 kompova na ATI-ju, tako da...10.3 FTW
  Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 14:08   #5
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Question

Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Probaj "prošetati" rezolucije ekrana; znam da zvuči glupo, ali možda ti slika nije centrirana iz nekoga razloga.
10.4. kažeš...svakako, ako ovo iz prvoga dijela posta nije uzrok, probaj sa 10.3. driverima, meni su se oni pokazali kao najbolji iz čitave 10.x serije.
99% da je nešto do to dvoje
A ostalih 1% ?

Jer...šetanje nije baš koristilo.
U biti na 1400x1050px je problem manji. Na 1280x1024 je skoro nepostoječi a na 1280x720 ga definitivno nema. Kad vratim rezoluciju monitora (1680x1050) sve po starom.
Što se verzije drajvera tiče , odinstalirao ove i stavio preporučene , međutim to nije napravilo nikakvu razliku. I dalje dobijem tu crtu kad se digne sistem.

pokušavao sam je uhvatit s printskrin ali ...
uglavnom evo kratka snimka manifestacije tog problema (10sec/1.8 mb)

Može neka preporuka nekog programa za grafičku na osnovu kojeg bi se moglo zaključit u čemu je stvar?
...jer očito ovo što sam po preporuci probao (Furmark , Heaven Benchmark 1.0 , te 3D mark ) nevalja jer kartica radi bez najnormalnije za vrijeme testiranja....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 15:15   #6
vava
Premium
Moj komp
 
vava's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Dubrava kod Vrbovca
Postovi: 270
Ja sam imao slican slucaj na lg l222ws i hd5850 ,ali sa lijeve strane i nije mi treperilo ,nego je uvijek bilo.
Stavio sam starije drivere i bilo je ok. probaj ugasit pa upalit monitor, meni je tako nestala ta crta sa novijim driverima.
__________________

vava je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 16:36   #7
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
A yebemu, šteta...
Ali, svejedno, mora biti nešto do drivera, jer tebi ne valja prikaz u 2D modu, a 3D mod je besprijekoran.
Jesi provjerio frekvencije osvježavanja ekrana u CCC-u?
Probaj malo razne postavke refresh-a (ako nisi već)...
I još nešto- probaj staviti fiksne vrijednosti taktova grafe iz 3D moda da ti ostanu i u 2D modu...možda je do toga.
Ništa mi drugo ne pada na pamet
  Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 16:05   #8
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
vava,
gašenje - paljenje nije pomoglo. Cak sam odspojio monitor od struje i grafe. Uz to sam i ugasio onboard grafiku u biosu želeci vidjet hoce li necemu koristiti . Kako nije ,tu sam postavku vratio na staro.
Što se novih drivera tice ,o tome za koji trenutak.

windfucker,
Ako sam dobro shvatio ,kad prosvira kartica zbog nekog razloga to se najprije vidi pri opterecenju iste. A kako moj problem NESTANE kad je opteretim ,i meni se cini da je nešto do drivera.
Inace ,postavke za osvježivanje ekrana nisam dirao jer koliko sam shvatio ovo radi na drugacijem sistemu nego CRT gdje se to može birat. Tako da je to ostalo na defaultnih 60Hz.

Što se tice taktova...
Kao prvo to podrucje je zasivljeno i ne mogu ništa promjenit.
A kao drugo zar promjena tih vrijednosti nebi bila klokanje?

Van toga , primjetio sam da se te vrijednosti mijenjaju same. Kad pokrenem npr FurMark taktovi se povecaju i moj problem nestane. Kad ga zaustavim vrate se na normalu i problem izrone.

Sljedeci korak mi je bila promjena drivera na novije 10.5 ali to nije dobro završilo.
Deinstalacija /instalacija je prošla bez ikakvog problema. No poslje restarta je prvo iskocila neka Ati poruka o valjda registraciji a onda je slika odišla kvragu...

Da objasnim bolje;
Prilikom paljenja kompa imam normalnu sliku ...idu oni podaci i listing od cega mi se sastoji komp, pa win natpis , pa welkom ekran i onda naposljetku i desktop / kako se diže sistem i neku ATI poruku valjda o registraciji novih drajvera. Ali nakon 10 sekundi kad se digne sistem ,ona problematicna bleskajuca crta - više nije crta debljine 10 piksela vec se proteže do dna ekrana tj. na ekranu ne vidim ništa osim toga





sad nasljepo ne mogu pokrenut ništa zahtjevno da testiram hocu li dobit normalnu sliku.
Probao sam pokrenut FurMark kad se pojavi desktop ali nema šanse da išta napravim dok se ne digne sistem...

Tako sam sad bez kompa i nemam blagog pojma kako bi npr promjenio drivere...

Pa ako netko može pomoc....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 16:51   #9
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Jesi probao ući u safe mode?
Jer ako ide u njega, onda od tamo možeš instalirati\deinstalirati drivere.

Inače, ja bih probao na taj komp dignuti ubuntu live CD pa vidjeti kakva je situacija tamo, tj. daju li i ti (open source) driveri problem - čisto da isključiš drivere iz te jednadžbe za problem.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 16:57   #10
Boki95
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Hmm..Po ovome cini mi se da je crkla Grafa
Imas Garu?!
Odi u servis i ljepo im reci da grafa ne sljaka kak spada i reci im koj je problem i ima da ti daju novu!
Jer ovo je 99.9% da je Grafa crkla,ako zeza s starim driverima i neradi s novim to je do grafe!
Boki95 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2010., 19:50   #11
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Jesi probao ući u safe mode?
Jer ako ide u njega, onda od tamo možeš instalirati\deinstalirati drivere.
Hvala na hintu ali ....




koga da kontaktiram'?

Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Inače, ja bih probao na taj komp dignuti ubuntu live CD pa vidjeti kakva je situacija tamo, tj. daju li i ti (open source) driveri problem - čisto da isključiš drivere iz te jednadžbe za problem.
Nisam na ti ni s win a kamoli s nečim drugim....ipak tu je gugl pa javim rezultat

Citiraj:
Autor Boki95 Pregled postova
Hmm..Po ovome cini mi se da je crkla Grafa
Imas Garu?!
Odi u servis i ljepo im reci da grafa ne sljaka kak spada i reci im koj je problem i ima da ti daju novu!
Jer ovo je 99.9% da je Grafa crkla,ako zeza s starim driverima i neradi s novim to je do grafe!
Kažeš kartica crkla??

Zbog čega onda imam normalnu sliku dok se ne digne sistem ?
Zar win koriste nešto drugo za sliku dok ne 'dignu drivere' ?
Da nisam išao mjenjat drivere najvjerovatnije bi još imao samo problem s crtom a ne cijelim ekranom pa mi nije jasno kako je to do kartice..

btw, kartica je stara tek koji mjesec i tu je garancija. Bilo bi je najlakše poslat na reklamaciju no prije toga bih htio iscrpit sve mogučnosti problema s moje strane da ne ispadne kako to njima radi najnormalnije ili kako sam ja ovo napravio s promjenom drivera. Do sad sam imao dovoljno posla s servisima pa mi dođe muka na samu pomisao slanja na servis...
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 28.06.2010. u 00:53. Razlog: kvote kod
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 21:58   #12
Jaye
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Imaš li možda 2 monitora spojena na grafu? Ili monitor + TV ili tako neka kombinacija?
Jaye je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 23:42   #13
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Safe mode, pa probaj system restore, neznam dali će ti to obrisati drivere od grafičke i prebaciti na prethodne ali vrijedi probati.
Nakon toga poskidaj samo drivere za grafičku, ali bez CCC-a, ili ih digni sa cd-a što si dobio sa grafičkom.
Uglavnom, takav problem je meni jednom uzrokovao baš CCC, na kraju sam iz očaja sve deinstalirao i stavio gore samo drivere bez CCC-a, i time riješio problem.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 01:29   #14
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
@ Jaye
Tu je još spojen PJ /HDMI te crtTV /onboard HDMI.
misliš da je to zbucalo nešto s driverima ili pokvarilo samu karticu ?

Po pojavljivanju one crte to sam automatski odspojio...

Inače ,probao sam spojit monitor ravno na onboard gr. ali tako imam samo desktop wallpejper bez ikona

@ diablo
system restore mi je isključen otkad sam na xpu
Čovjek me navikao na ghost disketu / vratit image sistema kad se nešto zbuca. Tako da u principu mogu krenit tim putem. Ali radije nebi jer imam hrpetinu projekata upola (a da ne spominjem favorite , mejlove u outluku itd.) koje bi prvo volio bekapirat a tako ču ih izgubit.

To nastranu , pošto deinstalacija nije bila moguča u safe modu , pokušao sam na divlje instalirat novu verziju drivera / preko starih...
Ta tehnika je zapela odmah nakon početka jer mi je izronila neka poruka da se ne može detektirat moj grafički hardver...


što se tiče omraženog kontrol panela ...ne sječam se da sam ikad s time imao ikakav problem.


i da ne zaboravim. Probao sam onaj spomenuti ubuntu Live CD. Činilo se poprilično idiotproof . Međutim nakon dizanja 'tog sistema' odjednom dobijem crni ekran / monitor izgubi signal tako da.... možda je to dokaz da nevalja sama kartica.

Tako da je dalje sve po starom ...normalna slika na desktopu , zatim 10 sekundi dizanja sistema uz ovaj popup

...a onda nestanak slike što sam več pofotkao
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 09:46   #15
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Hmmm...pitao si gore ranije šta je sa onih ostalih 1%...moja pretpostavka je slijedeća:
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
windfucker,
Ako sam dobro shvatio ,kad prosvira kartica zbog nekog razloga to se najprije vidi pri opterecenju iste. A kako moj problem NESTANE kad je opteretim ,i meni se cini da je nešto do drivera.
Ne baš uvijek, jer kartice "prosviraju" na mali milion načina
Meni se čini da tebe možda zeza BIOS grafe- promjena takta je praćena promjenom napona, tako da ako je regulacija za 3D mod u BIOSU ispravna- grafa šljaka, a meni ovo tvoje smrdi na undervoltanje pri taktu u 2D.
Pojednostavljeno- grafa ti nije fizički oštećena, oštećen je BIOS


Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Što se tice taktova...
Kao prvo to podrucje je zasivljeno i ne mogu ništa promjenit.
A kao drugo zar promjena tih vrijednosti nebi bila klokanje?
Nije klokanje , jer je to službeno podržani takt grafe, neovisno o režimu rada(2D/3D)- ne prelaziš referentne vrijednosti.
Šteta što sada nemaš sliku, jer bi laganu "dijagnostiku" mogli izvesti preko Riva Tunera, odnosno MSI-jevog Afterburnera (ako ti je grafa podržana)- digneš voltažu na onu iz 3D režima, i gotovo.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Van toga , primjetio sam da se te vrijednosti mijenjaju same. Kad pokrenem npr. FurMark taktovi se povecaju i moj problem nestane. Kad ga zaustavim vrate se na normalu i problem izrone.
Još jedan dokaz navedenoga.

U svakome slučaju- izvadi grafu van, kistom očisti utor od ev. nečistoće, "pinove" na grafi prebriši gumicom i očisti, grafu dobro ispuši od prašine.
Ako je i dalje sve po starome, ostaje ti jedino flash BIOS-a, a pošto je pod garancijom- pravac u trgovinu
  Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 11:25   #16
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
H
Ne baš uvijek, jer kartice "prosviraju" na mali milion načina
Meni se čini da tebe možda zeza BIOS grafe- promjena takta je praćena promjenom napona, tako da ako je regulacija za 3D mod u BIOSU ispravna- grafa šljaka, a meni ovo tvoje smrdi na undervoltanje pri taktu u 2D.
Pojednostavljeno- grafa ti nije fizički oštećena, oštećen je BIOS
S ovim bih se potpuno složio jer sam se susreo sa sličnim problemom moje 4650.
Naime, neki wunderkind je složio 2D mod tako da smanji napon, ali frekvencije ostaju nafrljene na maksimum. I naravno, meni čudno kak takva jedna low power kartica ima visoke "idle" temperature.

Otvorim BIOS, editiram ga, smanjim taktove i... temperature padnu 15 stupnjeva u idleu!

Normalno, pristup je bio "pokušaj-pogriješka" jer kad sam joj definirao preniske taktove, i meni nije htjela bootat u windowse; također sam dobivao raznorazna čudesa po ekranu, ali u DOSu i BIOSu je radila

Ali, kad se sve zbroji o oduzme, kartica mora na servis, jer da ideš neku intervenciju po BIOSu radit, tko zna bi li priznali garanciju (meni to nije bilo bitno).
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 11:43   #17
Jaye
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
@ Jaye
Tu je još spojen PJ /HDMI te crtTV /onboard HDMI.
misliš da je to zbucalo nešto s driverima ili pokvarilo samu karticu ?

Po pojavljivanju one crte to sam automatski odspojio...

Inače ,probao sam spojit monitor ravno na onboard gr. ali tako imam samo desktop wallpejper bez ikona
Ajd probaj ovako: počisti sve drivere driver cleanerom i instaliraj 10.4. Isključi sve druge monitore i telke iz grafe, ostavi samo 1. Pogledaj hoće li se onda događati to...

Također pogledaj kad priključiš drugi monitor ili telku da li se dižu taktovi grafičke...
Jaye je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 23:52   #18
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ne baš uvijek, jer kartice "prosviraju" na mali milion načina
Meni se čini da tebe možda zeza BIOS grafe- promjena takta je praćena promjenom napona, tako da ako je regulacija za 3D mod u BIOSU ispravna- grafa šljaka, a meni ovo tvoje smrdi na undervoltanje pri taktu u 2D.
Pojednostavljeno- grafa ti nije fizički oštećena, oštećen je BIOS
Možda je glupo pitanje ali....jeli se za gr. kartice izdaju nove bios verzije kao i za matične ? Ako je moguče negdje skinut bios ovakve kartice zar taj zdravi bios nebi rješio ovaj cijeli problem?

Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Šteta što sada nemaš sliku, jer bi laganu "dijagnostiku" mogli izvesti preko Riva Tunera, odnosno MSI-jevog Afterburnera (ako ti je grafa podržana)- digneš voltažu na onu iz 3D režima, i gotovo.
Pa nije baš da je nemam...imam je nekih 10 sekundi dok se diže sistem. Samo što mi to zasigurno nebi bilo dovoljno vremena za nekakvu instalaciju / pokretanje programa.


Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
U svakome slučaju- izvadi grafu van, kistom očisti utor od ev. nečistoće, "pinove" na grafi prebriši gumicom i očisti, grafu dobro ispuši od prašine.
Probao sve to ali situacija ista...jedino još nisam promjenio pastu ispod kulera...iako nemam pojma koliko to sad ima smisla.


Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ako je i dalje sve po starome, ostaje ti jedino flash BIOS-a, a pošto je pod garancijom- pravac u trgovinu
Citiraj:
Autor Zvone2772 Pregled postova
Ali, kad se sve zbroji o oduzme, kartica mora na servis, jer da ideš neku intervenciju po BIOSu radit, tko zna bi li priznali garanciju (meni to nije bilo bitno).
Hm... ako me več toliko ide da taj bios sam od sebe ode kvragu mogu mislit kako bi me išlo da po njemu petljam...
btw, govorimo o nekakvom custom editiranju ili stavljanju nekakvog orginalnog?
Jer s obzirom koliko 'volim razno razne servise' ...prije bi napravio tako nešto ...ili prodao karticu u ovakvom stanju pa nek je netko drugi nosi na garanciju.

Citiraj:
Autor Jaye Pregled postova
Ajd probaj ovako: počisti sve drivere driver cleanerom i instaliraj 10.4. Isključi sve druge monitore i telke iz grafe, ostavi samo 1. Pogledaj hoće li se onda događati to...

Također pogledaj kad priključiš drugi monitor ili telku da li se dižu taktovi grafičke...
Hm...zar nisam več rekao da sam sve odspojio pri pojavljivanju one crte? Uz to nije mi baš jasno kako ču sve počistit kad u win nemam slike a u safe modu se ne može detektirat moj hardver za nekakvo čiščenje....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 00:48   #19
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Možda je glupo pitanje ali....jeli se za gr. kartice izdaju nove bios verzije kao i za matične ? Ako je moguče negdje skinut bios ovakve kartice zar taj zdravi bios nebi rješio ovaj cijeli problem?
Normalno da se izdaju novije revizije BIOS-a, pogledaj na sajtu proizvođaća svoje grafe.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 14:13   #20
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ma, čak i da flešne isti BIOS možda bi pomoglo- tko zna šta se dogodilo postojećem...
Ja znam da je Links svojevremeno davao usluge flešanja BIOS-a za matične za cca 50-ak kuna (ako se ne usudiš sam to napraviti, što te potpuno razumijem ako nisi do sada radio takvo što), možda bi to neki servis i službeno odradio.
Ili, još bolje, neki forumaš sa stažom iz ST ili okolice uz neizostavne prigodne fritule i bukaru plavca
  Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 00:44   #21
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

Jelc , kartica je Sapphire HD 5670 / ovaj model
Kratkim lurkanjem po download sekciji vidim da tamo ima svega ...osim BIOSA za DL.


Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ma, cak i da flešne isti BIOS možda bi pomoglo- tko zna šta se dogodilo postojecem...
...ja imam obicaj tu i tamo posudit koji cd a plejer mi uvjek na istom mjestu preskace s jednim piši-briši. Isprva sam mislio da je do materijala a onda sam primjetio da to radi bez obzira šta je na disku...
Shvacaš me ?
Što ako nije otišao BIOS vec neki dio na cemu je pohranjen...
To me za sad jedino koci za spomenutu akciju...
i to što prakticki nemam nacina za potvrdu dijagnoze problema osim to napravit, pa ako onda proradi , reci "do toga je bilo"


Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ja znam da je Links svojevremeno davao usluge flešanja BIOS-a za maticne za cca 50-ak kuna (ako se ne usudiš sam to napraviti, što te potpuno razumijem ako nisi do sada radio takvo što), možda bi to neki servis i službeno odradio.
Ma u životu postoji prvi put za sve A uz gugl se vjerovatno mogu naci i upustva kako se upotrebljava kvaka tako da...
Na drugu stranu, malo toga u životu ide po planu :-/

Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ili, još bolje, neki forumaš sa stažom iz ST ili okolice uz neizostavne prigodne fritule i bukaru plavca
Plavca u mojoj kuci nema a fritule su masne ...
ali zato ima balantajnsa ,pelinkovca,prošeka ,pršuta, bajederi itd...



btw, forumi su puni raznih ljudi što rade sve i svašta s grafama. mijenjaju kulere , bruse iste , ceprkaju po pastama zbog stupnja dva , leme po istima zbog nekih voltaža ,kopaju po cijele dane po razno raznim benchmarkima , frlje te taktove u svih 16... a MENI ode kartica/bios SAMO OD SEBE!!

To me trenutno cini nekako ogorcenim...
Toliko da ,ako ovo uspijem rješit ...vrlo lalo bi je mogao nafrljit do daske i provrtit koji benchmakr pa nek bar ima razloga za krepat.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 01:30   #22
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Tu ima nešto, trebalo bi pažljivije pogledat u čemu se razlikuju...

http://www.techpowerup.com/vgabios/i...ace=&memSize=0
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 16:59   #23
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Smile

Hvala Jelc.

Na službenoj stranici se vidi da postoje dva modela s 512mb memorije.
Letimičan pogled kaže da su u svemu iste osim što jedna ima s d-sub (VGA) a druga (ova moja) DisplayPort.

pa još samo da mi je shvatit razlike / koji bios je za koju. :-/

Da bar mogu nekako pogledat kakav detaljan info o kartici bez da ulazim u win , usporedio bi s onim podacima uz download link...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 17:16   #24
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Pa piše ti tamo da za ekstrakciju i upload BIOS-a možeš pokrenuti GPU-Z; preko njega usporediš i vidiš točno na čemu si
Ja bi tako napravio...
Isto tako, dosta detaljan uvid u BIOS daje Everest (ako se ne varam, dosta dugo nisam pokrenuo tu aplikaciju ).
  Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 17:22   #25
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Postoji neka posebna verzija tih programa koju mogu pokrenut bez ulaženja u win ? Nešto poput onog hirens but cda ili sl ?

edit: ili si mislio da to instaliram i pokrenem u safe modu ?
btw, jeli uopče moguče da Everest ili GPU-Z dođu do tih podataka u tom 'modu' ako nije išla deinstalacija/instalacija zbog nemogučnosti detekcije mog hardvera...
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 30.06.2010. u 17:28.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 19:24   #26
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Hm, to ti je dobro pitanje...vrlo vjerovatno da GPU-Z ne bi ništa očitao, no probaj- instalacija GPU-Z-a zapravo ne postoji, klikneš na .exe i to je to
Everest je druga priča.
Btw, ti si tu deinstalaciju radio preko opcija u winxp, jel' tako?
Za tu namjenu su puno bolji programi tipa npr.DriverSweeper koji bi radio i u safe modu, ali može li se instalirati u njemu- e, to nemam pojma; probaj, nemaš što izgubiti (makar bih ja davno već tu grafu odnio kod nekoga na test, i posudio drugu da napravim backup pa pobrisao taj operativni sustav i ; zato i imam uvijek u pričuvi PCI prastaru grafu zlu ne trebalo).
  Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 17:33   #27
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Hm, to ti je dobro pitanje...vrlo vjerovatno da GPU-Z ne bi ništa ocitao, no probaj- instalacija GPU-Z-a zapravo ne postoji, klikneš na .exe i to je to
Everest je druga prica.
GPU-z se ne može ni pokrenut



a Everest ne može ništa detektirat



Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Za tu namjenu su puno bolji programi tipa npr.DriverSweeper koji bi radio i u safe modu, ali može li se instalirati u njemu- e, to nemam pojma; probaj, nemaš što izgubiti
Da ,probao sam standardni nacin deinstalacije...ovaj drajver sviper mi se cini malo kompliciranija stvar za upotrebu ali cim proucim...


Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
... posudio drugu da napravim backup pa pobrisao taj operativni sustav i ; zato i imam uvijek u pricuvi PCI prastaru grafu zlu ne trebalo).
ne znam koliko bi mi pomogla druga grafička jer ...baš u tu svrhu sam htio iskoristit integriranu ali sam vec napisao što s s tim bilo...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 17:46   #28
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
GPU-z se ne može ni pokrenut


http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=103

__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 18:09   #29
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
meni GPUZ 0.3.9 radi normalno
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 01:12   #30
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Cool

Eto , probao i tu prijašnju verziju za slučaj da je neki problem u ovoj zadnjoj 0.4.4. Ali dobijem istu poruku. Sutra se valjda pozabavim s tim driver sviperom ako nitko ne savjetuje ništa novog....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na