Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2011., 13:18   #511
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Do daljnjeg RV-02 kućište nije moguće nabavir u HR, nema niti jedna trgovina, niti glavni zastupnik Asbis, pih!!

imaš tu samo,treba prvo zvat i do ljubljane potegnut

http://www.mlacom.si/artikel/51369/S...Raven-RV02B-EW
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2011., 19:47   #512
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Znam i ja da tam` ima, al dok odem po to, il da mi to neko dofura iz SLO..hm..
S takvom kutijom se nemoš baš prošvercat na granici?!
Imam poznanika iz Ljubljane koji bi mogli dofurat, al kak to provuć na granici-nikako?

A da platim, na kraju će me doći dosta skuplje.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2011., 19:58   #513
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
ako ima slovenske tablice i slovenac je ne bi ga trebali ni pogledat na granici.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 10:59   #514
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
ako ima slovenske tablice i slovenac je ne bi ga trebali ni pogledat na granici.
Znači tako...ajd baš ću ga pitat kak se provede na granici kad unosi u HR nešto pa moždi i prođe. Zahvaljujem!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 11:12   #515
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Neznam što ti se toliko sviđa u tom kućištu jer je totalno kontra svega ostaloga...ali znam kak je dok zapneš za nešto i to silno želiš, tak da sretno sa nabavom
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 12:50   #516
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Šta da ti kažem...voljan sam dati 1200kn za kućište, a niti jedno drugo ne nudi ništa više od CM690 kojeg sad imam, barem ne u tom cjenovnom rangu.
Nema smisla prodat CM690 i kupit kućište istog koncepta bez značajnih pomaka i poboljšanja?
Paše mi koncept da su ventovi samo s donje strane, jer mi je kućište na metalnom okviru odignuto 30-ak cm od poda, dno je otvoreno i idealno za uvlačenje zraka s donje strane.
A i koncept samog kućišta gdje je sve zakrenuto mi je vrhunski,tak da je to jedino kućište koje dolazi u obzir.
Ima i boljih,al i skupljih, nedam više od 1200kn, i ovo ću natezati prodajom drugih komponenti.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 13:10   #517
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Neznam što ti se toliko sviđa u tom kućištu jer je totalno kontra svega ostaloga...
baš zato... naprem njega svi ostali kejsovi su isti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2011., 16:01   #518
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
to sam mislio/mislim/možda kupim kućište ali 1200 je respektabilna cjena,treba isprodavat hardver da se nadoknadi trošak.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 16:07   #519
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Trenutno sam vlasnik Anteca P182...

razmisljam si dal da mijenjam kuciste ili ne... Fan sam veliki minimalizma, tisine, cistoce, hladnoce, aluminija...

Potrosio bi cca 500-600 kn + lova od prodaje Anteca...

Ima li ista u tim kriterijima ili da radje ostavim P182?

gledao sam Grapphite 600T i Raven 2... dosta su mi 3 mjesta za disk, slobodno neka je malo veci MIDI, ne mora bit full tower... samo da stane full ATX ploca...

EDIT: e da, volio bi i da ima crnu unutrasnjost... prozor nije uvjet ali je guba... cable management ne treba ni spominjati...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 16:59   #520
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ostavi P182. Imam P182SE kojeg sam zamijenio sa Cosmos Pure-om. Danas to vjerojatno ne bi učinio, ne zato jer je Cosmos lošiji, nego jer je P182 toliko prokleto dobro kuciste da mi se prelazak, kada sve zbrojim, nije isplatio.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 20:15   #521
prt scr
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: wild west
Postovi: 321
koja je razlika između P193 i P193 V3?
stvarno su mi super kućišta ali ih nema za kupit
prt scr je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2011., 21:27   #522
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Jedino ta da V3 ima USB3 na front panelu umjesto e-sate.
__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
dzeneral je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2011., 19:07   #523
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Hej ekipa, molim vas preporucite mi neko kuciste (MIDI najbolje) u koje mi stane bez ikakvih kemijanja ATI 4870x2, 2 GB + Accelero i sl. vece kartice te u kojem se mogu lijepo posloziti kablovi, a iznutra je obavezno crne boje (zaboravih da mora ici u njega oko 4 HDD-a).
Sve mi se cini kako ce Obsidian ici na bubanj jer nemam vise mjesta za njega.....svaki dan kemijam oko njegovoga smjestaja i doslovce ga nemam kuda stavit.
Ako cu ga prodavat, koje kuciste mi mozete preporucit.....najbolje neko MIDI i do cca 1 k kn te da zadovoljava navedene uvjete.
Mozda ici na nekog HAF-a (makar mi taj look bas ne odgovara) ili mozda Corsair Graphite?
Stvarno ne znam sta uzeti jer vec dugo nisam tako neka kucista uzimao pa nisam bas iskreno upucen u to sve.
Gledao sam i Antec P183, ali znam da je ono srebrno iz nutra i da moras skidat kavez za hardove da mogu nagurat GPU i to mi ne mase nikako...inace case je ok (samo da je crn iznutra i da nema zezanja sa ovim kavezom za diskove).

Zahvaljujem!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...

Zadnje izmijenjeno od: win32. 10.05.2011. u 19:18.
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2011., 19:20   #524
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Malo skuplje, ali ima sve - Graphite 600T. Naravno, u obzir bi mogao uzeti i Obsidiana 650D. Od onih <1k kn, svakako preporuka za CM 690 II.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2011., 19:48   #525
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Cak ni HAF-X nije tako los...ili mozda HAF 912/922.

Od Corsaira mi je ipak 650D bolji nego Graphite pa bih piknio njega ako bih isao na tako neko kuciste.....650D izgleda odlicno.

Imao sam maloprije ovakvu racunicu: utopim ovaj Obsidian i MBO te si kupim novu MBO i neki case. Sada ce opet ispasti da cu piknit samo case.

Makar mi je zao Obsidiana, ali nemam vise mjesta za njega.....doslovce se borim sa njim svaki dan.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 11:23   #526
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Jesi li zainteresiran za P182SE (ogledalo vani, crno iznutra) uz moju nadoplatu? Zadovoljava po svim kriterijima osim ovoga da ne moraš izbacivati gornji kavez.

Imao sam upravo takvu karticu u njemu i nije bilo nikakvih problema kada sam izbacio kavez.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 19:30   #527
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Jesi li zainteresiran za P182SE (ogledalo vani, crno iznutra) uz moju nadoplatu? Zadovoljava po svim kriterijima osim ovoga da ne moraš izbacivati gornji kavez.

Imao sam upravo takvu karticu u njemu i nije bilo nikakvih problema kada sam izbacio kavez.
Hvala na ponudi frendos, ali bas ta kemijanja oko tih kaveza kod Anteca sam mislio....a i to "ogledalo" look bi me iskreno izludilo.

Ipak hvala ti na ponudi!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 22:42   #528
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ma nema frke

Inače ti je ogledalo look magnet za cure, još nisam upoznao neku da se nije instant zaljubila u to kućiste

Nego, čisto informativno, koliko bi tražio kada bi prodavao Obsidiana?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 22:49   #529
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ma nema frke

Inače ti je ogledalo look magnet za cure, još nisam upoznao neku da se nije instant zaljubila u to kućiste
Evo prve. Koma totalna, ko da nemam i ovak dosta ogledala i stakla za čistit. Svaka packa se na tome vidi, a ako nije uglancano, koma izgleda...

S druge strane, ovaj gore Graphite 600T je divota.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 23:39   #530
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Drago mi je da se zbog toga osjećaš posebnom. Ali ozbiljno, kada meni nije bio problem držati kuciste u reprezentativnom stanju sa troškom od manje od jedne minute svakih desetak dana, onda nema govora o nekom teškom održavanju. Osim ako ne namjeravaš svaki dan jesti burek s mesom i jogurtom na njemu.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 23:44   #531
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Ne znam, previše mi je kučište. Prešajni i preglatko i ogledalo je, kvragu. Jedino da ga na stol stavim pa koristim kad se šminkam.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 00:06   #532
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Čekaj, jesi li ti to kućište uživo vidjela?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 00:17   #533
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Nisam, ali po ovome kaj vidim na netu, ne sviđa mi se nimalo... Sumnjam da bih promijenila mišljenje da ga vidim uživo. Nije to moj stil i gotovo. Ja sam više za tamne stvari, po mogućnosti mat. Ne volim niš pretjerano sjajno. :/ Mislim, samo po sebi, kućište je lijepo i da ga vidim, vjerojatno bih reagirala s "wow", ali ne sviđa mi se toliko da bih reagirala s "moram to imat". Kužiš sad?
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 09:02   #534
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Cuj, o ukusima se ne raspravlja

Iako si u pravu, efekt je wow
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 12:49   #535
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Cuj, o ukusima se ne raspravlja

Iako si u pravu, efekt je wow
I brojna druga kućišta imaju wow efekt dok se vide uživo.
Po meni je to 182SE kučište samo za cure ili za one koji su zaljubljeni u sebe pa se vole gledati.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 13:53   #536
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Kao što rekoh, o ukusima se ne raspravlja.

A to da je za cure, vidiš da je TheEmpress cura pa joj se ne sviđa, a ako uspiješ objasniti kako se netko na njemu može gledati dok radi na kompu u nekom iole normalnom položaju, trebao bi dobiti bar nominaciju za Nobelovu nagradu iz područja optike.

Fora kod tog kućišta je da stalno mijenja percipirani oblik i boju, ovisno od kuda ga gledaš, koje je doba dana, što radiš na kompu...nikada ne dosadi. To što ti je prva asocijacija da gledaš svoj odraz na kućištu...hmm, to više govori o tebi, zar ne?

Zeka, NHF.

Nego, win32, jel prodaješ tog Obsidiana?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2011., 13:24   #537
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
A to da je za cure, vidiš da je TheEmpress cura pa joj se ne sviđa, a ako uspiješ objasniti kako se netko na njemu može gledati dok radi na kompu u nekom iole normalnom položaju, trebao bi dobiti bar nominaciju za Nobelovu nagradu iz područja optike.

Fora kod tog kućišta je da stalno mijenja percipirani oblik i boju, ovisno od kuda ga gledaš, koje je doba dana, što radiš na kompu...nikada ne dosadi. To što ti je prva asocijacija da gledaš svoj odraz na kućištu...hmm, to više govori o tebi, zar ne?
Ne sviđa se svim curama, ali većini da.
Ako ti je kućište na većem radnom stolu, a ne negdje ispod ili pokraj stola, ovakvo kućište bi izludilo prosječnog čovjeka...još ako ti je i prozor u blizini i dolazi dosta svijetla, trebale bi ti valjda i sunčane naočale...tak da, tolko kaj se tiče optike.
Nije meni prva asocijacija da gledam odraz na kućištu, za to postoji kupaona...nego velim da je to kućište korisno curama za šminkanje, a od muškog roda valjda onima koji su modni mački...NHF tebi
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 02:13   #538
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Meni je kućište bilo na stolu, odmah do prozora, i nije bilo nikakve refleksije da bi me izluđivalo ili smetalo. Nije ni za šminkanje dobro jer stranice malo iskrivljuju sliku, cura mi je na to ukazala kada sam je zafrkavao da će dobiti i kućište i ogledalo za šminkanje u jednom... A da se toliko volim gledati, valjda ne bi sada odabrao crni Cosmos, zar ne?
Stari, nemoj se ljutiti, ali nemaš pojma o čemu govoriš, vidio si kućište na slikama, ubacio par predrasuda dostojnih osnovne škole i sad imaš mišljenje. Da si imao kućište, da si ga koristio, ma da si ga uživo vidio, drugu bi pjesmu pjevao. To je kao da sada ja počnem pričati o Macovima da su dizajnerski porez na budale iako u životu na Macu nisam radio...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 11:49   #539
StormTTC
Registered User
Moj komp
 
StormTTC's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
pitanje:

kuciste sa sto boljim hlađenjem... nemam para na bacanje, pa sam sveo izbor na jedno od ova dva:

Coolermaster HAF 932 Big Tower

Thermaltake Element V Big Tower
__________________
StormTTC je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2011., 13:00   #540
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
HAF..definitvno bolji u svakom pogledu!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na