Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2015., 22:47   #1
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Kako vodite inventuru Office-a 2013 i 2016?

Za jedan ili 2 privatna accounta nije problem, što kada imate više licenci u jednoj firmi ili još bolje u par firmi? I bonus pitanje - povezati licence s računalima ako prije nego sted došli firma nije vodila računa o tome pa imate samo kutije bez ispisanih accounta i računala?

Prvo sam sve bacao na jedan mail pa pisao koja je licenca po redu (pošto se instalaciji ne može dati fking alias) i koji je serijski broj kada se klikne na izradu instalacijskog medija te to u excelu spajao s imenom firme i računala, no što je veći broj licenci gore sve je veći problem bio pratiti to pošto nema niti rednih brojeva.
Zatim sam prešao na metodu da za svaku licencu otvorim outlook.com mail tipa imefirme0001@outlook.com te tu adresu i password uz ime računala zapisao na kutiju ili papir ovisno o licenci.
Sada pak gledam da je najbolje odmah skinuti image i uz njega dani SN te to spržiti na neki DVD s napisanim imenom kompa, možda još uz to i snimiti ga lokalno na komp. U tom slučaju se ne moram logirati na MS account pod kojim je registriran Office?

Za zadnje pitanje nemam ideju, ako netko ima i voljan ju je podijeliti, bio bi mu zahvalan.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 19.10.2015. u 22:56.
Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 10:38   #2
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
office 365 i rijesio si upravljanje licencama na jednostavan nacin.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2015., 10:47   #3
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Za jedan ili 2 privatna accounta nije problem, što kada imate više licenci u jednoj firmi ili još bolje u par firmi? I bonus pitanje - povezati licence s računalima ako prije nego sted došli firma nije vodila računa o tome pa imate samo kutije bez ispisanih accounta i računala?

Prvo sam sve bacao na jedan mail pa pisao koja je licenca po redu (pošto se instalaciji ne može dati fking alias) i koji je serijski broj kada se klikne na izradu instalacijskog medija te to u excelu spajao s imenom firme i računala, no što je veći broj licenci gore sve je veći problem bio pratiti to pošto nema niti rednih brojeva.
Zatim sam prešao na metodu da za svaku licencu otvorim outlook.com mail tipa imefirme0001@outlook.com te tu adresu i password uz ime računala zapisao na kutiju ili papir ovisno o licenci.
Sada pak gledam da je najbolje odmah skinuti image i uz njega dani SN te to spržiti na neki DVD s napisanim imenom kompa, možda još uz to i snimiti ga lokalno na komp. U tom slučaju se ne moram logirati na MS account pod kojim je registriran Office?

Za zadnje pitanje nemam ideju, ako netko ima i voljan ju je podijeliti, bio bi mu zahvalan.
Zasto ne inventurni broj racunala na koji ces osobno vezati licence, tipa PC-012554 (licenca MSOffice 2k14 xxxxxxxxxxxxx i sl) i kasnije samo pogledas svoj log (koji je u oblaku npr) i vidis za racunalo PC-012554 koje su licence aktivirane?
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 11:14   #4
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Zasto ne inventurni broj racunala na koji ces osobno vezati licence, tipa PC-012554 (licenca MSOffice 2k14 xxxxxxxxxxxxx i sl) i kasnije samo pogledas svoj log (koji je u oblaku npr) i vidis za racunalo PC-012554 koje su licence aktivirane?
To ti nista ne znaci ako vezes sve licence s jednim microsoft email accountom, onda su pod njim izlistane licence od novije prema staroj. A zadnji put kad sam gledao to je napravljeno toliko retardirano da ne mozes vidjeti koja je licenca pod cim, ne moze se serijski broj vidjeti.

Amaterizam samo takav, ali vise ni ne ocekujem od njih, office 365 je ludost platis jednom licencu i imas je 5 u vise godina ili office 365 gdje u tom periodu 3-4 puta preplatis istu licencu. Office 2007 je jos funkcionalan, a davno je izasao iskreno ne zanimaju me promjene boja u officu ili debilana danu officu 2013 moras pogledati video prije instalacije i plus aktivacija Microsoft racunom, koje prcanje u mozak.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 12:07   #5
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Amaterizam samo takav, ali vise ni ne ocekujem od njih, office 365 je ludost platis jednom licencu i imas je 5 u vise godina ili office 365 gdje u tom periodu 3-4 puta preplatis istu licencu. Office 2007 je jos funkcionalan, a davno je izasao iskreno ne zanimaju me promjene boja u officu ili debilana danu officu 2013 moras pogledati video prije instalacije i plus aktivacija Microsoft racunom, koje prcanje u mozak.
slazem se apsolutno da je office svakom novom verzijom zapravo ljepsi celofan za isti proizvod vec 20ak godina.
no, office 365 nije samo office vec citava platforma za komunikaciju i produktivnost.
a ovaj problem s vodjenjem registra licenci je uobicajen i uopce nije banalan kako se broj gomila pa se jednostavno rjesava prelaskom s kutije i licencnim kljucem na management korisnika i usluga iz jedne konzole.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na