Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2018., 19:14   #61
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Iskup elektroničkog novca ne možeš dobiti jer je broj već prenešen, no možeš dobiti povrat neiskorištenog iznosa.

Članak 13.4.
http://sc2.tomato.com.hr/documents/1...4-f095eac91ae9
Citiraj:
13.4. Krajnji korisnik unaprijed plaćene usluge ima pravo zatražiti povrat ili naknadu
neiskorištenog novčanog iznosa u slučaju prijenosa broja u roku od 30 dana od
prijenosa broja, kao i neiskorištenog novčanog iznosa na neaktiviranom bonu u
roku od 60 dana od kupnje bona. Uz zahtjev za povrat ili naknadu neiskorištenog
novčanog iznosa na računu za unaprijed plaćene usluge Krajnji korisnik je
obvezan dati na uvid SIM karticu, identifikacijski dokument i presliku zahtjeva za
prijenos broja, a ako je riječ o neaktiviranom bonu, kupljeni bon. Pravo na povrat
ne odnosi se na novčani iznos koji je posljedica A1 uplate u sklopu posebnih
promotivnih uvjeta
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2018., 00:36   #62
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 294
Hvala Juice!

Još mi nisu ništa odgovorili a i ja nisam više ništa poduzimao, zvat ću opet SZK pa javim ako šta uspijem.
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 18:49   #63
kvart99
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Jučer bio u T-centru u vezi iskupa elektronskog novca.
Dan ranije iskoristio m-parking kao najjedonstavniju opciju, jer sam to pročitao da se to uglavnom koristi u tu svrhu.


Kad sam dosao u centar kazu mi da m-parking, sms nagradne igre i slicno vise ne vrijedi od početka ove godine - odnosno, nije u popisu usluga koje se moze koristiti za iskup.
Sada vrijedi send2pay, m-plati, sms-plati i m-autopraonica.


Ovo zadnje mi se čini najjednostavnija opcija, pa bih molio nekoga tko to koristi da mi da ID kod neke od praonica u ZG, broj na koji se salje poruka i iznos (pretpostavljam 5 ili 15 kn) tako da to mogu riješiti prije ponovnog odlaska u T-centar, jer mi se neda natezati sa njihovim ne uvijek ljubaznim sluzbenicima, koji su jučer odlučili da ni očito ne zele pomoći.


Hvala.


Inace, probao sam to saznati putem sluzbe za korisnike, ali nisu mi mogli naci dotične podatke.
Kod VIP / A1 se to uredno za par sekundi moze naci na netu - svi ID kodovi svih praonica, ali kod T-Coma je to izgleda nemoguca misija.
kvart99 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 12:45   #64
kvart99
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Uspjela predaja zahtjeva iz drugog pokušaja sa opcijom m-autopraonica.


Ima li netko iskustva u zadnje vrijeme koliko treba čekati do isplate ?
kvart99 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2020., 19:39   #65
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
imam problem sa bonbon isplatom/iskupom novca, ne priznaju skoro ništa od platnih usluga.
što se tiče "send2pay, m-plati, sms-plati i m-autopraonica" nemam pojma tko nudi te usluge.

pa molim nekoga ako mi može dati te kodove od autopraonice i broj odn. kako odraditi proceduru. kod mene nema niti jedne takve, pa ako netko zna te podatke, bio bih zahvalan.



EDIT: je li to ovo: https://www.a1.hr/privatni/mobiteli/.../mautopraonice

na slijepo platim 5kn i sustav prepozna kao platnu uslugu?

Zadnje izmijenjeno od: viking.software. 06.08.2020. u 19:55.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2020., 08:23   #66
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
imam problem sa bonbon isplatom/iskupom novca, ne priznaju skoro ništa od platnih usluga.
što se tiče "send2pay, m-plati, sms-plati i m-autopraonica" nemam pojma tko nudi te usluge.

pa molim nekoga ako mi može dati te kodove od autopraonice i broj odn. kako odraditi proceduru. kod mene nema niti jedne takve, pa ako netko zna te podatke, bio bih zahvalan.



EDIT: je li to ovo: https://www.a1.hr/privatni/mobiteli/.../mautopraonice

na slijepo platim 5kn i sustav prepozna kao platnu uslugu?

Parking?


https://www.bonbon.hr/podrska/na-bon...ge/sms-parking


https://www.bonbon.hr/datastore/file...gSMSgaraza.pdf
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2020., 10:45   #67
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
M-parking više ne priznaju
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2020., 19:25   #68
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
nope. parking više nije "platna usluga". kao ni masa nekakvih opcija, paketa, programa koje se može platiti sms-om. čak ni plaćanje aplikacija na google playu i sličnim trgovinama.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2021., 10:21   #69
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Prelazim s Telemach na Bonbon, je netko s Tele2/Telemach nedavno pokušao/radio iskup novca?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2021., 10:25   #70
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Bilo je na drugom forumu, https://cdn.telemach.hr/public/uploa...h_Hrvatska.pdf članak 28 prepisan od Tele2, tak da možeš im samo to pod nos metnut ako se izmotavaju.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2021., 10:27   #71
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Priznaju li m-parking Telemach kao e-novca, ondosno imaju li kakve uvjete da se nešto prije moralo kupovati s tim novcem....
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2021., 19:15   #72
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
imho, e-parking nije više nikome "platna usluga". kada ih pitaš ŠTO je platna usluga, onda od sto glasa, glasa čuti nije.
parking nisu priznali. kredite za njuškalo nisu priznali iako piše da je platna usluga.
kupovinu aplikacije tada nisam mogao probati jer plaćanje sa prepaida nisu omogućavali na rootanim telefonima (kao, bitna im je moja sigurnost). ali to bi morala biti platna usluga. pa nađi nešto na storeu od par kuna, plati pa im to podastri kao izvršenu platnu uslugu.
ali ako ti se da, svakako ih pili da ti točno objasne što je to po njima PU, a ne da te linkaju na godinama stare faq-ove. ni oni nemaju pojma.

ja sam na kraju odustao od toga i prodao te kredite na oglasniku i ćao. nije tih 200tinjak kuna bilo vrijedno ping-ponga samnom i mojim živcima.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 10:08   #73
kiki_vg
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: .
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Priznaju li m-parking Telemach kao e-novca, ondosno imaju li kakve uvjete da se nešto prije moralo kupovati s tim novcem....
Zar nije da su dva načina, povrat neiskorištenog iznosa i iskup elektronskog novca?
Iskup elek. novca ide ako si koristio platne usluge, a povrat neiskorištenog iznosa kada radiš prijenos broja, i imaš 30 dana rok.
Kako ti radiš prijenos broja, nije li bolje pozvati se na to (povrat neiskorištenog iznosa)?
kiki_vg je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2022., 13:50   #74
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Da li netko pouzdano zna kako to funkcionira trenutno kod simpe, a da je najjednostavnije, pa da si povučem najjednostavnije sve novce sa brojeva? Kradu mi nenormalno novce stalno na svim brojevima koje imam, pa sam to odlučio si sve izvući, jer tim načinom mi ne budu stali dok mi sa svakog broja ne pojedu i zadnju lipu od skoro 1000 kn što mi je gore.
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2022., 09:17   #75
kiki_vg
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: .
Postovi: 80
Citiraj:
Autor bilicvitak Pregled postova
Da li netko pouzdano zna kako to funkcionira trenutno kod simpe, a da je najjednostavnije, pa da si povučem najjednostavnije sve novce sa brojeva?
Da li je navedeno najjednostavnije za tebe, procijeni...

Pouzdano i provjereno radi što sam ja isprobao jest, napravi prijenos broja u drugu mrežu (A1, Telemach, Tomato, u Bonbon ne možeš jer ideš sa HTa)
I nakon toga podneseš zahtjev za povrat neiskorištenog novčanog iznosa.

Pravo na povrat imaš 30 dana od prijenosa broja. A možeš i iste minute kad napraviš zahtjev za prijenos broja tražiti i povrat.
Novci ti sjednu na tvoj IBAN.

Ako trebaš i zakonski to ti je:
Citiraj:
PRAVILNIK O PRENOSIVOSTI BROJA
Članak 21.
(2)

i

PRAVILNIK O NAČINU I UVJETIMA OBAVLJANJA DJELATNOSTI ELEKTRONIČKIH KOMUNIKACIJSKIH MREŽA I USLUGA

UNAPRIJED PLAĆENE USLUGE
Računi korisnika
Članak 36.
(4)
kiki_vg je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2023., 09:18   #76
anchicka
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: zg
Postovi: 11
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
imam problem sa bonbon isplatom/iskupom novca, ne priznaju skoro ništa od platnih usluga.
što se tiče "send2pay, m-plati, sms-plati i m-autopraonica" nemam pojma tko nudi te usluge.

pa molim nekoga ako mi može dati te kodove od autopraonice i broj odn. kako odraditi proceduru. kod mene nema niti jedne takve, pa ako netko zna te podatke, bio bih zahvalan.



EDIT: je li to ovo: https://www.a1.hr/privatni/mobiteli/.../mautopraonice

na slijepo platim 5kn i sustav prepozna kao platnu uslugu?

da li netko zna tko je radio iskup nedavno, neki kod od neke m autopraonice, to jest, na koji broj se salje i koji sadrzaj sms-a, koji je najmanji iznos? ovo sta pise na linku ne radi, javlja da je nesipravan kod.

u korisnickoj nemaju pojma, ne da mi se natezati.
anchicka je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na