Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.07.2009., 21:11   #1
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Exclamation Problem oko drivera - Asonic PCI kontroler

Ovako,jučer sam nabavio Asonic PCI kontroler(1xparalelni, 2xserijski) kako bi mogao spojiti printer za račune na serijski port.

Instalirao nove Windowse XP(SP3) i sve što ide uz njih te tada stavio navedenu karticu u slobodan slot na MBO(Asrock ConRoe1333-D667 R1.0, socket 775). Sve je uredno proteklo, kartica je bila pronađena u Windowsima koji su me standardno tražili da instaliram potrebne drivere.
Drivere sam dobio na malom cd-u uz samu karticu i instalirao ih kako piše u Manual.Sve je uredno prošlo i u Device Manager sam provjerio kako ga je uspješno instalirao.
Nakon toga sam resetirao kompjuter i najdalje je uspio doći do pozdrava "Welcome" te se tada sam od sebe resetirao.

Kada sam maknuo drivere onda su se Windowsi opet bez problema dizali,ali tada mi kartica nije radila.
Odnio dečkima u ADM na reklamaciju te odmah dobio novu,ali problem i dalje ostaje isti.

Ima li tko kakvu ideju ili je imao sličan problem?

Printer mi treba biti u upotrebi najkasnije u ponedjeljak stoga bi molio bilo kakvu ideju pošto mi MBO nema potrebni serial port.

Hvala!
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 21:45   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Presaltaj ju malo po PCI slotovima. Ili, ako imas opciju, pokusaj namjestiti konfiguraciju kartice direktno iz BIOS-a. Ocito dolazi do konflikata u nekom od resursa.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2009., 23:09   #3
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Presaltaj ju malo po PCI slotovima. Ili, ako imas opciju, pokusaj namjestiti konfiguraciju kartice direktno iz BIOS-a. Ocito dolazi do konflikata u nekom od resursa.
Prvo sam probao,ali opet dolazi to istoga problema.
Drugo mi moraš malo detaljnije objasniti?

I ono što još više "zbunjuje" jest što ima više drivera.Tako recimo postoje:
  • PCIe(serial&parallel driver)
  • PCI(serial&parallel driver)

U PCIe postoje driveri MOSCHIP(točnije: MCS9835CV) koji na nekim stranicama pišu da se koriste za navedenu karticu.
U PCI pak ima daleko logičniji izbor(točnije: 2S1P) koji označava broj serial i paralel portova.

Na službenim stranicama od Asonica stranica za Download drivera ne radi stoga tu opciju mogu odmah isključiti.
Jedino ako ima neki lakši način da spojim kabel na paralelni port(neki adapter ili slično)?

@evo isprobao karticu na svome kompu i tu nema nikakvog konflikta.Možda je problem u Windowsima,ali problem je što imam na C: particiji bitne poslovne programe koje ne mogu samo tako prebaciti osim ako ne pozovem ljude iz te firme.Ili ima načina?
kalixius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na