Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2010., 09:12   #571
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
meni izgleda kao problem zbog premalog bandwitha - to mi se desavalo nekad na 720p filmovima preko wirelessa, osim tada nije se nikad desilo..nadam se da ni nece.
ja to plejam drito sa externog diska koji je spojen na WDTV....navodno je taj problem postojao i na WDTV-u prve generacije ali su to onda riješili sa novim firmware-om....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 06:02   #572
wdtvlive
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 6
Potrebna velika pomoć

Napokon sam se domogao WD TV Live. Uključio spoijo i sve super. Oduševljen. Ali ne zadugo. WD je spojen na ruter kablom i u mreži je sa lap topom, bežično. Sve u redu. Krene striming sa lap topa i poslije pola sata, prekide se mreža. Opet pokrenem i poslije izvjesnog vremena opet puče. Nadogradim novu verziju 17, ali opet ništa, puca i dalje. Sve je dobro podešeno, što se tiče IP adresa. I frustracije počinju.

1. Da li neko zna što bi moglo uzrokovati pucanje mreže.
2. Želio bih instalirati i B-rad FW, ali pojma nemam kako. Piše nešto u uputstvu, ali ja ne shvatam ništa. Ima li neki tutorijal za neznalice.

Pomozite dobri ljudi ili ću pući.
wdtvlive je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 14:51   #573
Gjuro
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
meni izgleda kao problem zbog premalog bandwitha - to mi se desavalo nekad na 720p filmovima preko wirelessa, osim tada nije se nikad desilo..nadam se da ni nece.
meni se to desava kad playam direkt sa HDDa, WD onaj mali 2.5 incha od 500 gb kupljen prije mjesec dana
Gjuro je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 15:01   #574
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Gjuro Pregled postova
meni se to desava kad playam direkt sa HDDa, WD onaj mali 2.5 incha od 500 gb kupljen prije mjesec dana
Meni radi savrsneo sa Samsung S1 120Gb diska koji je 1.8" USB. Jos ga fino i ugasi kad ugaism WDTVLive jer se napaja samo preko jednog USB kabela. Nikakav desync zvuka i slike nisam vidio ni na 720p ni 1080p filmovima (za sad, da kucnem u glavu ).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 15:01   #575
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Citiraj:
Autor wdtvlive Pregled postova
Napokon sam se domogao WD TV Live. Uključio spoijo i sve super. Oduševljen. Ali ne zadugo. WD je spojen na ruter kablom i u mreži je sa lap topom, bežično. Sve u redu. Krene striming sa lap topa i poslije pola sata, prekide se mreža. Opet pokrenem i poslije izvjesnog vremena opet puče. Nadogradim novu verziju 17, ali opet ništa, puca i dalje. Sve je dobro podešeno, što se tiče IP adresa. I frustracije počinju.

1. Da li neko zna što bi moglo uzrokovati pucanje mreže.
2. Želio bih instalirati i B-rad FW, ali pojma nemam kako. Piše nešto u uputstvu, ali ja ne shvatam ništa. Ima li neki tutorijal za neznalice.

Pomozite dobri ljudi ili ću pući.
1. lako bi ti mogao biti problem u postavkama laptopa vezanim za potrošnju struje. Počačkaj malo po tome.
2. ima negdje na ovim stranicama upute. Uglavnom, treba uz novi fw ići i nekakav dodatni softver (nešto od HP-a). Vjerojatno ima uputa i sve potrebno i na b-radovim stranicama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 15:56   #576
wdtvlive
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 6
Kod mene ne puca onaj disk što je direktno nakačen na WD, nego onaj što je nakačen na lap top. Ne znam šta bi čačkao oko struje, da li postoje neka posebna podešavanja. Mislim da je mreža u pitanju ali nemam ideju gdje griješim, jer sad radi sad ne radi.

Za firmware, znam da treba formatirati disk u HP USB Disk Storage Format Tool prebacim B-rad fajlove i prepravim wdtvlive.ver u VERSION='1.01.18.WDLXTV_LIVE-0.3.4.5'
LOCATION='wdtvlive.bin'
pošto imam instaliranu oficijalnu fw verziju 1.01.17, ova nova.B u WD i prijavi ga. Odem na update i kaže mi da nema nove verzije i ćao.

Ma ovaj B-rad bih nekako prežalio, samo da mi je riješiri da ne puca wireless.
Javi mi poruku kao da nešto nije u redu sa Sistem manager. A šta mu je sad t? Vršljao sam po forumima ali ne nađoh nkakav čaj za moj problem.

Hvala!
wdtvlive je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 21:36   #577
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor skyman Pregled postova
@Sinisazg

Da, al HD5850 ima hrpu drugih namjena osim puštanja videa..to je gamerska dx11 grafička, i zato košta..nisam baš siguran da se na WD-u može igrat DIRT 2 sa svim mogućim detaljima..od tud ta razlika u cijenu..moraš sagledat sve strane objektivno ..al eto ako baš hoćeš uspoređivat, imam doma i HD3870 koja opet pušta isti video na razini kao i WD ...
znači po tebi, ukopčaš 5850 u tv i gledaš film?

nedostaje ti samo matična, procesor, ram, napajanje, disk, operativni sistem i neka periferija. ono, usporedba ti je skroz na mjestu.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 00:02   #578
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
@mymoon

Pa da si malo bolje pratio temu, vidio bi da su određeni ljudi govorili kako WD ima puno bolju sliku, meni nije bilo jasno jer nisu naveli na kojim to grafičkim karticama..ja sam ovdje naveo svoju grafičku kao primjer jer ipak preko nje ide slika i ona je generalno zadužena za (hardversku) akceleraciju i ''obradu'' tog videa..sumnjam da će ista slika biti preko X1650 i neke novije grafičke..a i gotovo 90 % ljudi koji posjeduju WD vjerojatno imaju ove ostale komponente koje si naveo tj. funkcionalno računalo a od tih 90 % bar 60 % sa grafičkom karticom 'novije' generacije (zadnjih godinu-dvije). Malo bolje sagledaj neke činjenice prije takvih komentara..i nemoj sad samo počet o tome kako je WD super..ovo ono..sve je ovo već prožvakano..i po meni malo off topic..
skyman je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 01:00   #579
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
jučer sam prvi puta vidio taj WD TV (Live) i uopće mi se estetski ne dopada...previše minijaturan i nema tipke ako se daljinac zagubi
ps. uskoro dolazi wireless stick za mede8er, firmware 2.0 je gore pa da vidimo što može


a za uspoređivanje grafe koja košta više nego taj player mogu citirati glasnika perzijskog vođe iz filma 300: "This is maddness!!!"
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 23:21   #580
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
kako se wd live spaja sa Crt tv-om, postoji neki izlaz osim hdmi?
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 06:13   #581
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ne. Nabavi adapter/kabel hdmi->scart.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 07:55   #582
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor Dado1977 Pregled postova
kako se wd live spaja sa Crt tv-om, postoji neki izlaz osim hdmi?
Imaš još kompozitni i komponentni
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 18:53   #583
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
malo sam istraživao po netu i čini se da je audio out of sync (nesihroniziran s videom) samo kod mkv-ica čiji je zvuk enkodiran u variable bit rate modu....constant je ok....s Mediainfom sam to pročekiral i stvarno...svi mkv-i koji su tak enkodirani imaju problem sa kašnjenjem zvuka za videom što se kod nekih manifestira sve više kako video ide dalje.....uglavnom isti je problem postojao i na WDTV-u prve generacije ali se to riješilo sa novim firmwareom.....ostaje nam nadati se da će isto biti i sa LIVE i gen2.....detalje o tome kako je koji mkv enkodiran možete provjeriti sa besplatnim programčićem koji se zove mediainfo.....uglavnom, veselo
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 21:00   #584
zelja55
Premium
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: sisak
Postovi: 30
sad ste me malo i odgovorili od njega a i digli mu cijeno svagdje dobro preko 1000kn možda se više isplati uzet mede8er med500x ili apacer al460 ako se ide na jeftinije samo nema nikakvih recenzija ni testova tog apacera mada po mogučnostima nebi trebao bit loš
zelja55 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 07:59   #585
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor zelja55 Pregled postova
sad ste me malo i odgovorili od njega a i digli mu cijeno svagdje dobro preko 1000kn možda se više isplati uzet mede8er med500x ili apacer al460 ako se ide na jeftinije samo nema nikakvih recenzija ni testova tog apacera mada po mogučnostima nebi trebao bit loš
http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=7588 970kn
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 12:32   #586
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
da li je netko spajao WD live na net preko strujnih adaptera za lan?
da li to radi?
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 13:34   #587
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
prednosti WDTV-a u odnosu na HTPC:

1) manji, lakši, prenosiv
2) daje bolju sliku
3) nema potrebe za petljanjem sa programima i setinzima kao na kompu
4) nije potrebno paliti komp, provlačiti kablove itd. (posebno zgodno ekipi koja ne visi cijeli dan na kompui čiji stan ne izgleda kao Borgova stanica)
5) košta 740 kn (gen2) a to nije puno za ono što nudi...
6) mogućnost upgrejdanja softwarea a time i nove funkcije i podrška za nove formate....
...gdje ima za kupiti WD TV gen 2 (nisam uspio nači)
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 15:11   #588
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
...gdje ima za kupiti WD TV gen 2 (nisam uspio nači)
imaš u Protisu...a nabava.net je uvijek tvoj prijatelj...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 21:28   #589
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Imao sam priliku koristiti WD TV Live i stvarno je impresivna igračka. Cjenovno bi mogla biti i pristupačnija,no sve u svemu odlično obavlja svoj posao.

Zbog te svoje cjenovne pristupačnosti ipak ću se na kraju okrenuti Mede8er uređaju jer manje je sklon sitnim bugovima i po meni ima bolju podlogu za nadogradnju. A o čitanju Bluray ISO, ugradnje HDD, boljeg procesuiranja 1080p materijala neću ni pričati jer su svi već dovoljno upućeni o mogućnostima Mede8era.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 23:50   #590
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Izašao novi FW, baš me upozorilo, ali nisam ga se odlučija još skinit.
Ima li tko informacija o čemu se radi?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 00:16   #591
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Zanimljivo!
Evo bitnije stvari:
Prematanje YouTube filmića (po 10 sekundnim inkrementima)
Mogućnost dodavanja YouTube playliste
Dodano spremanje upita za YouTube kako se ne bi moralo ponovno upisivat sve
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 00:23   #592
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
A jel se jos restarta na loginu accounta za youtube ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 00:30   #593
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Nemam pojma Probaj Ne koristim to

Mene živcira šta mi ne radi login na windows share, tj. kad stavim da sam ja (Ime Prezime) jedini koji je vlasnik i ima full control nad sharanim folderom i kad upišem Username (Ime Prezime) i password u WD TV Live on i dalje vidi samo onaj koji je sharan za sve, a ako ga slučajno i vidi uvjeren je da "Folder contains no media". Ma nabijem ga
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 01:44   #594
wdtvlive
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 6
Ponovo ja

Moj wd tv live i dalje ne sluša. Evo da iznesem problem pa možda neko i pomogne.
- Poslije svih muka koje sam imao sa pucanjem LAN-a, i čitanja bezbroj postova nije mi jasno šta da radim. Ide film i bez pravila pukne LAN. Poruka da ne može da se nakači na mrežu jer je nema. Restarti i radi opet. Da li neko zna za neka koliko toliko pouzdana podešavanja. Imam nakačena dva kompa bežično i puca na oba. Ruter je Linxis g54. ADSL modem dodjeljuje direktno IP adrese, tako da je ovaj samo prolazna stanica. Čak sam i reinstalirao Windovse. Ništa, puca i dalje.
- Koji je po vama najstabilniji Firmware za WD TV Live. Ja trenutno imam instaliran novi B-radov, ali pojma nemam koja je razlika u odnosu na oficijelni 17.
wdtvlive je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 01:46   #595
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova
Imao sam priliku koristiti WD TV Live i stvarno je impresivna igračka. Cjenovno bi mogla biti i pristupačnija,no sve u svemu odlično obavlja svoj posao.

Zbog te svoje cjenovne pristupačnosti ipak ću se na kraju okrenuti Mede8er uređaju jer manje je sklon sitnim bugovima i po meni ima bolju podlogu za nadogradnju. A o čitanju Bluray ISO, ugradnje HDD, boljeg procesuiranja 1080p materijala neću ni pričati jer su svi već dovoljno upućeni o mogućnostima Mede8era.
u to malo kučište su zgurali i hard i sav hardver od plejera.....hmm
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 02:42   #596
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
u to malo kučište su zgurali i hard i sav hardver od plejera.....hmm
Ne treba gledati skeptično jer isto tako bi se moglo reći i za WD TV Live u koji su isto svašta impresivno zgurali.
Nema potrebe voditi daljnju raspravu Mede8er vs. WD TV Live jer je to na kraju ipak stvar vlastitog ukusa i odabira,a cjenovna razlika od 150-200kn nagnati će ljude da dobro razmisle što će uzeti.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 07:30   #597
zelja55
Premium
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: sisak
Postovi: 30
mislim da je u toj priči apacer al460 najjeftiniji(700-800kn) ,mogučnosti su tu negdje jedino nema neke recenzije da navedu mane i prednosti,ćak mislim da je napravljen na istom ćipsetu ko i Mede8er koji je relativno nov i još mu otvaraju razne nove mogučnosti nadogradnjama firmwarea
zelja55 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 08:00   #598
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Zanimljivo!
Evo bitnije stvari:
Prematanje YouTube filmića (po 10 sekundnim inkrementima)
Mogućnost dodavanja YouTube playliste
Dodano spremanje upita za YouTube kako se ne bi moralo ponovno upisivat sve
Super novosti!!
http://www.wdc.com/wdproducts/update...y=wdfwdtv_live

Pogotovo ovo da ne moram stalno upisivat iste pojmove u tražilicu! Login su nadam se isto sredili. Danas isprobam pa javim.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 14:54   #599
Devil1
Premium
Moj komp
 
Devil1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Split
Postovi: 36
dali iko zna jeli se moze koristiti logitech harmony 525
jer sam imao malu nezgodu sa daljinskim
Devil1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 15:03   #600
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Bojim se i pomislit šta si radio

Kak ti se dalo ić tražit link a nisi pogledao na onaj popis kompatibilnih?
Device Manufacturer Model Status
Media Center PC Western Digital WD TV Live DA

E sad...
FitzTN je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na