Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.07.2008., 08:17   #121
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Evo, upravo popravil erga, u izglodano mjesto kapnul kapljicu superljepila da ga zapuni i sad je ko novi Ako bude još zezalo stavljam preko tanki limić...
Kako ti se da?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 08:49   #122
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
A student sam bez kinte, mislim da ti je sve jasno
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2008., 09:20   #123
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
A student sam bez kinte, mislim da ti je sve jasno
Bio i ja do prije 2mj..,da ti ne pričam kako sam lijepio cooler za athlona..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 10:16   #124
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor Christiyan Pregled postova
jel ti svijetli dioda( laser) ako da probaj ga priključiti na ps/2 port.
moj nikad nije radio na USB-u nece ni s driverima ni bez njih.
a na ps/2 portu radi normalno s instaliranim driverima i nema problema
pa kaj se uopce vidi taj laser? briem da ne.....uglavnom, jel se moze on nekak rastaviti? nema sarafa, nema nicega
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 10:56   #125
DeVukic1987
Drift king
Moj komp
 
DeVukic1987's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 255
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova
Nemoj ti fanboy tu spammati na ergo topicu s svojim traktorom, čuje se 2 ulice dalje dok scrollaš...
Nego svojega erga 535 sam uspio ishabati nakon godinu i pol. Pokleknul je zadnjih tjedan i pol nakon dugotrajnog prašenja diabla 2 i sada titan questa
Morat ću ga "skinuti" i kapnuti superljepilo na plastiku ispod lijeve tipke koja tiska senzor jer se plastika malo istrošila od tih silnih klikova...
I meni je otisla lijeva tipka, no neda mi se nista radit na njemu, tako da cu vjerovatno prec na mx518 :P
DeVukic1987 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 13:27   #126
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
thedream, aj ne njajke,

kad je ergo izišao koštao je 170kn, a MX518 400kn..

a ja i dan danas tvrdim da je Ergo 525 po ponašanju ravan mx518, samo ga malo hebe malo jeftinija plastika, no kad pogledam, meni mx518 ide na živce sa svojom glatkom plastikom i nenormlano bučnim scrollom...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 13:52   #127
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
thedream, aj ne njajke,

kad je ergo izišao koštao je 170kn, a MX518 400kn..

a ja i dan danas tvrdim da je Ergo 525 po ponašanju ravan mx518, samo ga malo hebe malo jeftinija plastika, no kad pogledam, meni mx518 ide na živce sa svojom glatkom plastikom i nenormlano bučnim scrollom...
Da i? Sad je razlika 100kn..ne znam u čemu je problem,MX518 je najbolji miš ikad za PC..i forsiranje nekog šrotexa tipa Ergo pokraj toga je presmiješno..

Drugo je kad nemaš šta bolje za kupit za 150kn..al za 250 već imaš..sigurno nećeš Erga kupit,il oćeš?

Bučan il ne bučan scroll,promijenio sam 3 Erga na dva kompa,i to mi je dovoljan razlog da imam svoje mišljenje,miš je odličan za te novce,a debeelo je pitanje primjerka koliko će trajati,znatno više nego da se potrefi usrani MX518 zato ti ne njajke..znaš da je miš šrot i opet ga forsaš.. onda je koštao 400kn MX518,da i..big deal..sad je 250..ergo je 170..

A slušao scroll ili glasno napajanje isti mi je qrc...netko sluša glasni DVDRW,netko vent sa VGA..whatever..big deal baš.

Fascinantnost ovog foruma je strana kupnje,i strana prodaje..odnosno kontradiktornost mišljenja,Ergo je jedan od najomraženijih proizvoda zastupljenog i na ovom forumu,ali tvoja ljubav prema njemu ne jenjava...

Da ga prodaješ,sigurno ga ne bi ispod 300 dao,barem..

Ergo valja jer je precizan,2000dpi ipak napravi svoje,imho je preprelagan,i presjebane,da oprostiš,plastike..driveri tj. software je izrazito bugovit..pa i programiranje tipaka spada pod upitnik..nekom radi super,nekome nikako..a nekome skrši windowse..vidio i to..

Nije napad..čisto IMHO.Živio

Pitanje za tebe..dal je ovo greška da 99kn dođe u makro mikru? Ako da onda je zbilja best buy,i bio..al ovo je smiješna cijena..primjedbe ipak ostaju..

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=Ergo+525
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:03   #128
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
U makru mikru kosta oko 136kn , ovo sam i ja vidio po 99kn , pa poslao frenda u njhov ducan na heinzlovoj , ali javio mi se sa psovkama da sam mu krivo rekao
Router je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:07   #129
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Netko koristi još uvijek ovo smeće od miša..,da ne košta 150kn ne bi ga nitko ni pogledao..al eto..

MX518 je 100kn skuplji i 10x kvalitetniji...tako da te ionako ova dva izađu kao pošteni Logitech,jer će jedan sto posto krepati....Erga525 se ionako kupuju u paru..
..
Ma bezzveze offtopicharite, i dosadni ste vise sa tim skupljim 518. Pa taj fanbojasti 518 uopce nije ni laser. Ono, imam G9, pa ga ne hvalishem ovdje jer je ovo topic za drugi mish jeltako? Jedino sto se meni dosad na geniusu "potrgalo" je natpis genius koji se izlizao, i ona metallic zrnca na plavoj boji koja su se isprala od znoja. Inace, super prednost mu je sto radi i to vrlo dobro na ps2, pa se ustadi jedan usb Inace, pa sta onda ako se potrga nakon godine dana? Taman je dosao navedeni ergo 555, pa covjek ima razloga za kupovinu novih stvari :P
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:10   #130
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
thedream, aj ne njajke,
kad je ergo izišao koštao je 170kn, a MX518 400kn..
a ja i dan danas tvrdim da je Ergo 525 po ponašanju ravan mx518, samo ga malo hebe malo jeftinija plastika, no kad pogledam, meni mx518 ide na živce sa svojom glatkom plastikom i nenormlano bučnim scrollom...
Potpisujem. Posebno sto, ponavljam, sad ergo 555 sa oled displayem i neovisnom rezom za x i y ima za 200 kn, a bome mi je bio na testu bolji od tog starog 518.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2008., 14:13   #131
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Svi si nešto briju na gejming i ak nemaju gejmerski miš onda nisu kul. Znam par takvih gejmera koji imaju problema s živcima ( a koji nema ) i zabijaju tipkovnice i miševe u zidove i podove. Normalno da će Logitech preživjet, možda i Genius ali je manja vjerojatnost. Koristi miša kako ga se treba koristiti i nećeš imat problema. Moj 525 je otišao nakon nešto manje od godine dana. Izlizala se lijeva tipka, odnio sam ga na reklamaciju i dobio novi. Da moram kupit novi, opet bi kupio 525 ili 555. Zašto? Zato jer sam zadovoljan. Što će mi Logitech za 200, 300, 400 ili 500+ kn kad mi ovaj savršeno leži u ruci i savršeno se ponaša.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:15   #132
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Još jedna velika prednost ergija je laki popravak istrošene plastike od klikanja (ako je istekla garancija), samo se stisne gumb i ode dolje cijela gornja stranica pa se lako nakapa superljepilo, danas isprobano
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:18   #133
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Trebao si napravit post sa slikama i postupkom, to bi moglo bit i sticky. Prije ili kasnije će se opet isto dogodit
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:22   #134
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Da i? Sad je razlika 100kn..ne znam u čemu je problem,MX518 je najbolji miš ikad za PC..i forsiranje nekog šrotexa tipa Ergo pokraj toga je presmiješno..
Kaze tko? Ti?
Pa ja ono mislio da ovaj forum ima odgovornih moderatora, koji pripaze da
se ne javljaju uobicajeni offtopici tipa "svaki cigo svoga konja hvali"... pa ovaj thread se pretvorio u neprestano pricanje o drugoj temi. Ak ste tak zaljubljeni u taj komad plastike, otvorite thread poklonika 518 i slinite. A ovdje bi bilo pametno bar malo biti u topicu, dakle kak se ponasa doticni genius, koje prednosti, koje mane, koji nasljednici i kakav je prema njima. Ovdje nema nikakve konstruktivne kritike od nekih, samo flejmanje.
Koliko si misheva potroshio u zivotu?
Ajde isprobaj malo prave misheve od istog tog Logitecha tipa mx revolution ili g9, microsoft sidewinder , habu ili kojeg razera, pa filozofiraj...po mogucnosti na drugom threadu

E da. Mali savjetic kako odrzavati istroshenog ergo 525 bi fakat bio super, mogao bih ja napraviti jedan kratak slikan mobitelom

Zadnje izmijenjeno od: Overhaul. 07.07.2008. u 14:33.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:28   #135
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Trebao si napravit post sa slikama i postupkom, to bi moglo bit i sticky. Prije ili kasnije će se opet isto dogodit
Ajde, napravim kratki tutorial svega pa postam tu začas...Neš slično ko ABC for barbarians u morrowindu
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:36   #136
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Mene zanima jedna stvar samo..nije sad riječ ni o 518,ni o ergu,jer da znaš čitati imao sam ga prije godinu i pol,gabre prvi il među prvima,ja nedugo nakon, i imao sam tri primjerka,svima redom otišla lijeva tipka,jedan se popravio, druga dva su u smeću odavno..tako da ne pričaj sa mnom kao da sam fanboy od 12g.To je prva stvar.

Ja zadovoljan nisam i to imam pravo reć,što nešto popljujem ne znači da ćeš odustati od kupnje,ili ti,ili gabre ili bilo tko.

Ono što mene konkretno zanima je teško licemjerje ovog foruma koje se opet iznova manifestira,iz teme u temu.Svaki put je tko to kažee,tiii??!! Eeej tiiii...a da je netko sa 10000 postova onda bi mu dupe okretali,da neću reć šta radi.

Ljudi ako nešto ne valja onda ne valja,ako valja onda valja.Sve ovisi o primjerku,a ne rekao je gabre,ili netko sa 10k postova,a šta ti tamo dream,spammeru,pojma nemaš..

Ista stvar je bila sa Freezerom7 pro,ista stvar je bila sa bezbroj napajanja počevši od Tagana i Hipera, sa zvučnjačama X-fi,VGA neću ni spominjati..to se zove licemjerje.Do prije 2 mjeseca svi pljuju Freezera da mu je baza neravna,onda skuže da je katana ili neki drugi ninja šit 2x skuplji,pa počnu hvalospjevi..

Odurno.

Ja sam na RX1000 koji je 2x veći šit od Erga,al će 10x dulje trajati,već u biti traje...prema tome,mir.

Moja poanta je,da se pristojno izrazim,da nešto koristite,testirate,ako vam rokne nakon 3 mjeseca,i to tri primjerka nakon 3 mjeseca,da mi netko od 25 000 postova da stražnjice,ja ne bi promijenio mišljenje...ne klanirajte se tu nego pišite realno..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:36   #137
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Kaze tko? Ti?
Pa ja ono mislio da ovaj forum ima odgovornih moderatora, koji pripaze da
se ne javljaju uobicajeni offtopici tipa "svaki cigo svoga konja hvali"... pa ovaj thread se pretvorio u neprestano pricanje o drugoj temi. Ak ste tak zaljubljeni u taj komad plastike, otvorite thread poklonika 518 i slinite. A ovdje bi bilo pametno bar malo biti u topicu, dakle kak se ponasa doticni genius, koje prednosti, koje mane, koji nasljednici i kakav je prema njima. Ovdje nema nikakve konstruktivne kritike od nekih, samo flejmanje.
Koliko si misheva potroshio u zivotu?
Ajde isprobaj malo prave misheve od istog tog Logitecha tipa mx revolution ili g9, microsoft sidewinder , habu ili kojeg razera, pa filozofiraj...po mogucnosti na drugom threadu

E da. Mali savjetic kako odrzavati istroshenog ergo 525 bi fakat bio super, mogao bih ja napraviti jedan kratak slikan mobitelom
To si na tržnici skupio 25 postova?

Koliko miševa..sa ova tri krepana erga,8.ti?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:46   #138
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Evo ti moj primjer kupnje 525-ice. Ja ga nisam kupio na temelju nekog članka iz časopisa ili nečijeg posta na nekom forumu ili biločijeg hvalospjeva. Uber gejmerski miševi s 256 tipki i 90000 dpi-a mi nisu ništa značili u životu. Najnormalnije sam se igrao s najjeftinijim Logitechovim optičkim mišem ( crni OEM miš ). Slučajno sam navratio jedan dan do bratića i vidio da si je on kupio novog miša i kad sam vidio da je Genius krenuo sam kao i svaki "Logitech i samo Logitech" fanboy pljuvat po njemu dok me nije natjerao da ga isprobam na jedan dan. Nakon toga sam si uzeo i ja Erga jer mi je pasao ko saliven i ne mislim prelazit na Logitech tako skoro.
Ljudi imaju predrasude prema takvim stvarima. Imao sam i ja dok nisam probao i uvjerio se. Genius je možda i imao probleme s miševima, imao je i Logitech, pa što??? Sve je to za ljude. Ne postoji elektronička komponenta koja se ne može pokvariti. Roboti koji to rade nisu savršeni.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:50   #139
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Evo ti moj primjer kupnje 525-ice. Ja ga nisam kupio na temelju nekog članka iz časopisa ili nečijeg posta na nekom forumu ili biločijeg hvalospjeva. Uber gejmerski miševi s 256 tipki i 90000 dpi-a mi nisu ništa značili u životu. Najnormalnije sam se igrao s najjeftinijim Logitechovim optičkim mišem ( crni OEM miš ). Slučajno sam navratio jedan dan do bratića i vidio da si je on kupio novog miša i kad sam vidio da je Genius krenuo sam kao i svaki "Logitech i samo Logitech" fanboy pljuvat po njemu dok me nije natjerao da ga isprobam na jedan dan. Nakon toga sam si uzeo i ja Erga jer mi je pasao ko saliven i ne mislim prelazit na Logitech tako skoro.
Ljudi imaju predrasude prema takvim stvarima. Imao sam i ja dok nisam probao i uvjerio se. Genius je možda i imao probleme s miševima, imao je i Logitech, pa što??? Sve je to za ljude. Ne postoji elektronička komponenta koja se ne može pokvariti. Roboti koji to rade nisu savršeni.
O tome ti i govorim..nije stvar rekla kazala.Nego sam koristio tri,dva su pokojna..jel meni valja? NE.

To ne znači da neću kupiti Ergo555..nego znači da mi balkan edišn isporuka Erga 525 nije sjela..jednostavno me nije potrefilo..gruvali su po 3,4mj..pola godine..ovaj nakon pola godine je samo tipka otišla..ostali su krepaona.. il kontakt neki unutra,ili laser preskače..

Živio

p.s. Ergo ti je gamerski miš i ima više tipki i dpi-ja od pola lođija
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:56   #140
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
p.s. Ergo ti je gamerski miš i ima više tipki i dpi-ja od pola lođija
Meni više služi kao multimedijski miš nego kao gejmerski. Imam za pojačavanje, next, previous i što mi je najvažnije, udobnost. Ne palim se na gejmersku opremu nego mi je bitna funkcionalnost. ( sad će netko reć, imaš G15!!!!, imam, al samo zato kaj mi je trebala svjetleća tipkovnica i zato kaj me malo koštala inače bih uzeo bilo kakvu jeftinu tipkovnicu koja je imala istu stvar koja mi treba ). A i ja konstatno imam sreće s tom elektronikom, nikak da mi takve ozloglašene stvari krepaju. Vjerojatno imaš peh
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 14:58   #141
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Meni više služi kao multimedijski miš nego kao gejmerski. Imam za pojačavanje, next, previous i što mi je najvažnije, udobnost. Ne palim se na gejmersku opremu nego mi je bitna funkcionalnost. ( sad će netko reć, imaš G15!!!!, imam, al samo zato kaj mi je trebala svjetleća tipkovnica i zato kaj me malo koštala inače bih uzeo bilo kakvu jeftinu tipkovnicu koja je imala istu stvar koja mi treba )
Imaš quad i G15
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 15:00   #142
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Opet ne svojom voljom. Nisam mogao birati konfiguraciju. Al ne bunim se
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 15:01   #143
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Ergo 525 - popravak istrošene plastike (L/R mouse button)

1. Prvo uhvatimo miš u ruke i pritisnemo gumb s donje strane istoga za otpuštanje maske


2. Nakon pritiska se otkapči cijela maska


3. Uzmemo masku u ruke i tipka koja "šteka/ne lovi" se očisti alkoholom. Dok se alhohol osuši kapnemo na pohabano mjesto kapljicu-dvije superljepila (tek toliko da zaravna rub, višak bi mogao smetati) i ostaviti 10-15 minuta da se posuši. Ispod: R-desna tipka miša, L-lijeva tipka miša


4. Dok se ljepilo posuši i zadovoljni smo rezultatom stavimo maskicu natrag pazeći na klinove na maski koji moraju sjesti s prednje strane u za to predviđeni utor. Ispod: primjer dobrog i lošeg namještanja.


5. S zadnje strane miša još maska nije sjela na mjesto pa treba primjeniti malo sile i pritisnuti plastiku prema dolje (poželjnija metoda je pritinuti gumb za skidanje te lagano pritisnuti masku radi izbjegavanja pucanja klina koji drži masku).


6. Ovako mora izgledati miš na kraju završenog posla (kako smo i počeli)...
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 15:05   #144
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Svaka čast

Evo priznam,ovo se za 200kn čini odličan izbor,ako naravno ne grune za 2 mjeseca..

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=ergo+555

No opet,da je barem maaalo teži.Nemaju svi rukice..ima nas i sa bearpawsima
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 15:18   #145
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
heh a taman sam i ja napravio tut
Evo pustit cu ga iz razloga sto sam ja koristio drugi pristup, pa nemoze skoditi a i slikice su male
Dakle, evo mis dakle se otvara jednostavnim pritiskom na donji gumb:


Dalje, jasno se vidi kako je izglodana ta tanka plastikica, ali su microswitcheri okej.


Dakle, evo moje razlike u primjeni- ja sam uzeo selotejp i nalijepio cca 3 sloja, koja sam oblikovao skalpelom u romb

...kad se to nalijepi preko zubca, mish je odmah spreman za daljnje glodanje

Dakle vrijeme potrebno za tu akciju je ako se nadje pribor (selotejp i skalpel)
minuta dvije
Naravno, ovo je privremeno rjeshenje.
Na jednom misu sam napravio bolji deal (ovo sam sad na poslu bez alata izveo), dakle sa cianofixom (superljepilom Sam nalijepio slicno ovom selotejpu, komadic gume sa stare zracnice od bicikla. Nakon toga nikad se vise nije pohabalo, a pritisak je udobniji i otporniji na "silovanje"


---glede tezine: nije problem u ovu supljinu (vidi kod brojkice 3) staviti komad olova (ima ga u ribičkim dućanima, ili možete uzeti besplatno komadić olovne cijevi u gradjevinskom materijalu) i formirati ga (za one koji neznaju, jako je mekano) kombinirkama točno po potrebi i težini.

Zadnje izmijenjeno od: Overhaul. 07.07.2008. u 15:22. Razlog: edit:
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 15:25   #146
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ne tjeraj me da svoj otvaram, a što se može staviti osim superglua,i selotejpa kao improvizacija na pohabani pin,da ga tako nazovem..

Selotejp je cool rješenje,i like it.. uber-DIY..

E da,daju li se olovne zakeljit u te rupice supergluom..kad smo već tu..kod moddanja..da ga malo otežam ipak..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 15:29   #147
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
To si na tržnici skupio 25 postova?
Koliko miševa..sa ova tri krepana erga,8.ti?
Kakve veze ima moj broj postova na ovom forumu sa ičim?
Ja sam od kad radim profesionalno na kompu a to je od doba amige i atarija (piceki tad nisu bili sposobni za posao koji ja radim) natukao otprilike jedan godišnje. Pa zbrajaj, od početka 90tih do danas, staž rada sa miševima u trajanju starosti polovice članova ovog foruma, i to sa više postova od mene.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 15:30   #148
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
---glede tezine: nije problem u ovu supljinu (vidi kod brojkice 3) staviti komad olova (ima ga u ribičkim dućanima, ili možete uzeti besplatno komadić olovne cijevi u gradjevinskom materijalu) i formirati ga (za one koji neznaju, jako je mekano) kombinirkama točno po potrebi i težini.
To se super da ugurati u šupljinu sa zadnje strane miša ispod maske...

A glede selotejpa, ili će se nakon jednog vremena sam od sebe odlijepiti od starog ljepila ili bude se pretrgal i smanjil bude mu se hod tipke. Minus je i mijenjanje selotejpa svaki čas dok je superljepilo trajnije rješenje...
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 15:30   #149
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Kakve veze ima moj broj postova na ovom forumu sa ičim?
Ja sam od kad radim profesionalno na kompu a to je od doba amige i atarija (piceki tad nisu bili sposobni za posao koji ja radim) natukao otprilike jedan godišnje. Pa zbrajaj, od početka 90tih do danas, staž rada sa miševima u trajanju starosti polovice članova ovog foruma, i to sa više postova od mene.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2008., 15:31   #150
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ne tjeraj me da svoj otvaram, a što se
E da,daju li se olovne zakeljit u te rupice supergluom..kad smo već tu..kod moddanja..da ga malo otežam ipak..
A kažem, ja sam stavio gumenu vrpcu nsatalu reckanjem zračnice od bica.

A dal se olovo da pričvrstiti... bez beda. ali imho, ne treba, jer poklopac drži olovo na svom mjestu

mislim, stvarno se nebih zamarao tim komadom plastike da to nije tako jednostavno složiti.
Maltene jednako lako ko na G9 sa svojim fancy utezima, koji je imho ubermiš za sve namjene, ali utege nikad nisam koristio
Overhaul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na