Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2011., 13:54   #1
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
"Sef" sa opcijom samouništenja

Dali postoji takvo šta? Recimo ja u njega stavim fajlove, i odredim da se on za recimo 15min uništi? Ili nešto kao rar, da zakriptira nekom šifrom, a nakon vremena koje ja odredim on promjeni tu šifru. Ubiti, važno je da nakon vremena koje ja kažem ti fajlovi postanu nedostupni
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 15:30   #2
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ne znam šta želiš postići, 'uništiti' je preglup pojam kod PC-a.
Ako nešto želiš zašititi onda stavi u .rar i password koji samo ti znaš, ne kužim zašto to nije dovoljna zaštita?
Ako nešto želiš trajno/nepovratno obrisati sa diska onda je to već jači zahvat koji traži low level format, a to znači brisanje cijele particije.

Uglavnom, zahtjev ti je nelogičan i ne postoji softver koji to radi niti bi imalo svrhu.
khm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2011., 19:11   #3
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
De molim te još jednom pročitaj moj post i suzdrži se svojih procjena o nelogičnosti. Ja želim da nakon vremena kojeg ja odredim to što je unutra postane nedostupno, a do tada da se može gledati/otvarati.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 21:02   #4
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Izgleda meni da ti ne kuzis sto ti kolega zeli reci, vezano uz sadrzaj na hard disku i dostupnost istog...
Ako zelis da nesto postane "nedostupno" jedini nacin koji mi pada na pamet jest neka vrsta enkripcije i zastite passwordom,
jer brisanjem se zapravo podatci ne brisu i moguce ih je povratiti bez puno muke (onom ko zna sto radi) i tjednima nakon brisanja...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 21:35   #5
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Sef, samouništenje, uništiti, nedostupno - imaš li još koji glup pojam koji u Windowsima ne znači ništa?
Kad netko barata sa takvim riječima odma znam profil korisnika.
Šta znači 'nedostupno' u operativnom sustavu majketi? Kad nešto baciš u recycle bin?

Dečko, savladaj prvo osnove korištenja PC-a pa se tek onda bahati, jer tebi očito nije jasno kako šta funkcionira.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 21:45   #6
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Nedostupno znači da ne možeš pristupiti tome, ne vidim šta je tebi tu nejasno Uglavnom, želim nekome poslati fajl, ali da ga on nakon nekog vremena nema više Nekako to sa enkripcijom je najbolje riješenje, recimo da nakon nekog vremena program promjeni šifru.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2011., 22:08   #7
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
http://www.locklizard.com/pdf_security.htm


E ovako nešto tražim!!!!!
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 00:44   #8
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Mislim da sam negdje čitao kao da True Crypt ima nešto slično, bila je priča o više operativnih sustava, ako se pogriješi password onda se boota željeni OS i slično.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 10:22   #9
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 982
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Mislim da sam negdje čitao kao da True Crypt ima nešto slično, bila je priča o više operativnih sustava, ako se pogriješi password onda se boota željeni OS i slično.
To je "kad uleti inspekcija" opcija.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2011., 17:56   #10
IvanVk
Registered User
 
IvanVk's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: -
Postovi: 194
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Nedostupno znači da ne možeš pristupiti tome, .............da ga on nakon nekog vremena nema više
Nisi spomenuo kakve vrste su ti files koje želiš zaštititi od pristupa nakon određenog vremena. Recimo u Wordu i Excelu ... postoji Macro koji zabranjuje otvaranje dokumenta nakon određenog datuma ili još bolje nakon određenog broja otvaranja.
Ako si probao ovaj program za koji si dao link, postaj ovdje što se događa ako vratiš datum računala na recimo dan poslije datuma koji stoji kao dan kreiranja zaštićenog dokumenta?
IvanVk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2011., 15:57   #11
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Pa konkretno trebam za slike, vidiš za word nisam znao, za mene bi i to bilo dovoljno. Nisam probao ovaj program jer nisam doma, a ovdje ne mogu skinuti ništa warez.... Probam pa javim.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na